Autor Tema: John Wick  (Posjeta: 8232 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

John Wick
« u: Veljača 27, 2017, 00:11:36 »
FORTIS FORTUNA ADIUVIO



Баю-баюшки-баю, не ложися на краю, придет серенький волчок и укусит за бочок

John Wick - Baba Yaga Is Coming - YouTube




Danas se u meni rodila neizmjerna ljubav prema ovom liku, filmu, serijalu i cijele sage oko Johna Wicka aka Baba Yage/Bogeymana iliti ponaški Babaroge. Jedinica mi je od danas jedan od najboljih akcijskih filmova koje sam vidio u životu. Za to nije zaslužna sama akcija, scene brutalnosti, šore i napucavanje, nego cijeli film u kompletu kao umjetnost. Glazbena podloga kao i tribute američkim mišićima je sam vrhunac filma. Na prvo gledanje ovaj film me iznenadio i bio mi je dobar; tada sam spominjao malo over the top akciju i da mi baca malo u trash vode; no sada kao zagrijavanje za nastavak mi je sjeo kao budali šamarčina. Kakav je ovo filmski uradak. Ja mislim da je ovo debelo podcjenjen film. Ovo mora i bude imalo status kultnog akcijskog filma. Ovo je tribute svim akcijskim filmovima devedesetih i ranije. Nezz, kako ovaj film nisam doživio ovako na prvu?! Uopće mi nije jasno. Čista desetka. Akcija, John Wick, Keanu Reeves, vožnja, glazba, plot, sporedni likovi, glavni. Cijeli taj lure; ja nezz. Evo meni osobno čisto savršenstvo film. Frapiran sam koliko mi je rivočanje ovog sijelo.



Nastavak ću morati dobrano probaviti, pogledat još jedanput ili dvaput da dam konačan sud oko svojih dojmova, jer još ni sam neznam u kojoj mjeri sam doživio film. Sad kad odvrtim film unazad bilo je spektakularnih scena, odličan plot, odličan nastavak. No da li će mi sjest kao jedinica, to je samo pitanje. Vidim da većini je bolje od jedinice; ali eto meni nije zasada. No meni je i jedinica prilikom prvog gledanja ostavila kudikamo mlakiji dojam. Ali ljudi moji; John Wick; Keanu Reeves; kakav je to lik!? Ono što za Riddicka znači Vin Diesel, to je za John Wicka Keanu Reeves. Mračan, ubojit i savršen. Svaka scena u kojoj je fokus na njegove facijalne ekspresije je apsolutni vrh. Kakva gluma! Tko god da je postao fan ili tek postaje fan ovog lika ili serijala neka si pogleda taktičke pripreme Keanu Reevesa za ovaj serijal. Za ostatak htio bih započet raspravu u spojler tonu, pa me zanima kakva su vaša razmišljanja o svemu ovome?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: John Wick
« Odgovori #1 u: Svibanj 26, 2017, 00:45:21 »
Dvojka mi je eavna jedinici, a scene napucavanja čak i bolje...
Jiš kada se uzme u obzir da je sam uzveo 95% scena bez stunt dvojnika stvar postaje još bolja.
Samo kao šta sam reko, na kraju je moro sjest u Mustanga...

U trojci vidim onog rusa sa početka kako mu pomaže u preživljavanju kao i prijatelja koji dolazi po auto...

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk


Offline Cole™

Odg: John Wick
« Odgovori #2 u: Svibanj 26, 2017, 00:54:14 »
Ja neznam šta bih rekao za dvojku!?
Jako bi htio da je jednaka ili bolja od jedinice, jer u nekim stvarim zaista i je!
Ali jedinica je toliko kultna i toliko savršena, ono jebena desetka bez imalo razmišljanja.

Jedva čekam da @Thergothon pogleda oba filma, neznam koju kitu čeka!?  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: John Wick
« Odgovori #3 u: Svibanj 27, 2017, 13:07:37 »
Jedva čekam da @Thergothon pogleda oba filma, neznam koju kitu čeka!?  ;D

Evo, jutros pogledao prvi dio i ne znam kaj da velim...  ;D
Dobar akcijski film, ali pošto ima posebnu temu na ovom forumu i koliko si me nagovarao i predstavio mi ga kao vjerojatno najbolji akcijski film u zadnjih deset godina, ne znam - očekivao sam puno više.
Super je sama borbena koreografija, brutalna preciznost i efikasnost protagonista u tom osvetničkom pohodu izazvanom relativno banalnim razlogom koji se dogodio u totalno krivo vrijeme i postao kap koja je prelila čašu. Muscle cars kao preferencija protagonista definitivno veliki plus jer me njihova pojava fascinira bilo kad i bilo gdje, ali u svom tom iščekivanju nečeg posebnog, ostao sam skoro ravnodušan na kraju. Jedan od razloga zašto sam odgađao pogledati film je i Keanu Reeves kroz glumački aspekt, glumio je u dosta odličnih filmova, ali niti jedan od tih filmova nije profitirao niti ostao upamćen iz moje perspektive po njegovoj glumačkoj izvedbi, nikad nije imao neku karizmu. Ovdje mu nemam što prigovoriti jer mu uloga stvarno jako dobro paše i gušt je bilo gledati ga u svakoj sceni, ali kao što rekoh, film mi po ničemu nije nešto natprosječno o čemu bi s nekim izrazitim oduševljenjem pisao. Solidan film s akcijom koja pruža dobru dozu satisfakcije gledatelju.

Kasnije možda riješim i drugi dio.

Offline Cole™

Odg: John Wick
« Odgovori #4 u: Svibanj 27, 2017, 15:33:30 »
Ah...

Očekivao sam oduševljenje...  kava1  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: John Wick
« Odgovori #5 u: Svibanj 27, 2017, 15:34:45 »
Jednog dana pogledat ćeš ga opet i smatrat ćeš ga kultnim filmom; vidjet ćeš!  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: John Wick
« Odgovori #6 u: Svibanj 27, 2017, 16:04:49 »
Sad baš čitam prvi post i vidim da ni tebe nije baš na prvu oduševio.  cer1njo

I da, moram jednu stvar posebno naglasiti. Konačno akcijski film u kojem nenadjebivi hitman s legendarnom reputacijom sve rješava precizno s jednim do dva metka i to većinom headshotovima, a ne uz tone ispucanog streljiva u prazno samo da se na neki umjetan način postigne dinamičnost i neizvjesnost. Isto tako ima i jedna stvar koju općenito ne volim u filmovima, ali ne uzimam to ovom filmu kao neku zamjerku koja bi mi utjecala na cjelokupni dojam. Nepotreban razgovor na stranom jeziku (u ovom slučaju ruski) i onda nakon 2 jednostavne neproširene rečenice tranzicija na engleski. Čemu to, dovoljna je ona uvodna scena na benzinskoj crpki da shvatimo da su u pitanju Rusi (logično da međusobno komuniciraju na materinjem jeziku) i da John razumije/priča isti. Dodatno potenciranje takvog dijaloga u kojem sudjeluje i protagonist, odnosno glumac koji nema blage veze o jeziku kojeg mora izgovoriti  postaje cringe skoro na Niko Bellic razini u većini filmova.  cer1njo

Offline Cole™

Odg: John Wick
« Odgovori #7 u: Svibanj 27, 2017, 16:25:47 »
Sad stavi na play drugi film i onda ih ponovo pogledaj.  kava1  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline c0bra123

Odg: John Wick
« Odgovori #8 u: Svibanj 29, 2017, 15:15:02 »
John Wick: Chapter 2 10/10

Ovo je prebrutalno kao i prvi dio. Jao pa zbog ovog svaki akciski film pogledam i očekivam da bude ovako dobar, ali većinom Hollywood shit bude, ali ovo ne!  ave1 ave1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Cole™

Odg: John Wick
« Odgovori #9 u: Ožujak 26, 2018, 13:02:14 »
Ja još čekam da kultna ekipa ovog foruma pogleda oba filma, jer stiže nam i treći...


Facebook Video

 hug1 hug1 hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline blowfish

Odg: John Wick
« Odgovori #10 u: Ožujak 26, 2018, 13:55:15 »
Meni je jako precijenjen cry1

Ničim poseban, klasični pobij-ih-sve-sam akcijski filmić bez dubine i šarma. Akcijske scene su kul i glavni lik je OK, ali sve osim toga čisti prosjek. Prvi mi je čak i bolji.

Hejtajte me sad, šta mogu cry1
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Luckyluke

Odg: John Wick
« Odgovori #11 u: Ožujak 27, 2018, 01:02:29 »
Slažem se od riječi do riječi. Ok akcijski film i ništa više od tog.

Offline Cole™

Odg: John Wick
« Odgovori #12 u: Ožujak 27, 2018, 06:27:26 »
Tak je i witcher serijal...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: John Wick
« Odgovori #13 u: Ožujak 27, 2018, 12:50:20 »
 cer1njo cer1njo cer1njo

Ne.

Offline ManTheRamparts

Odg: John Wick
« Odgovori #14 u: Ožujak 27, 2018, 16:54:20 »
Meni je film bil žešći meh. Čak nisam ni skroz do kraja pogledal jel me zamorilo.