Autor Tema: "custom made" volan  (Posjeta: 4886 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline yellowdwarf

"custom made" volan
« u: Ožujak 15, 2017, 13:18:40 »
Zna li netko gdje se u Europi može kupiti kvalitetan "custom made" volan (rim) za OSW do nekih 500 eura?
Trebao bi biti 300-320 mm, ne treba display, nekoliko dugmića, poluge za mijenjanje brzina te kvalitetan usb konektor.
Nešto ovako kao što je napravio the_prodigy: DIY - Sparco P310 Button ploča

thx

Offline the_prodigy

Odg: "custom made" volan
« Odgovori #1 u: Ožujak 15, 2017, 19:17:05 »
Kod nas neznam da li ima netko uopće tko to radi.

Ja sam se trebao početi baviti malo sa time ove zime, ali nikako nisam stigao zbog posla i drugih stvari. Inače htjeo sam početi raditi tako neke stvari vezane za simracing, button ploče za custom volane, adaptere za Logiteche, Thrustmastere, da se mogu staviti aftermarket volani poput Sparca, Moma, OMP i slično, ali normalno sve to u budget verziji prigodnoj za stanovnike naše države.. Pod tim mislim da bi koristio 3D printane dijelove za neke stvari, ili recimo budget komponente poput kineskih fake-Apem buttona koji dođu 5-6 kuna po komadu umjesto pravih Apem ili Knitter buttona koji dođu 60+ kuna po komadu. Ja sam na svoju ploču stavljao fake Apem i funkcioniraju sasvim dobro, a ušteda u cijeni je ogromna - 10 buttona za 50 kuna naprema 10 za 500 kn.

Uglavnom, ima dosta stranaca koji to rade, ali to su dosta kvalitetnije stvari i puno skuplje, koriste uprave te knitter buttone po 10-tak € komad, kvalitetno SLS printanje, stvari od karbona i slično. Jedan koji mi pada na pamet je njemac Martin Ascher, njegovi paddle-shifteri su jedni od najhvaljenijih u svijetu, ali radi on i tako neke druge stvari.

Steering Wheels – Ascher Racing

Buttonplate oko 550 €, dodaj postarinu 15-20 €, i to je bez volana. Neki Sparco P310 kao moj ili neki MOMO, OMP, svi su tako negdje između 150-200 €.

Ja sam nedavno uzeo QSP volan, nizozemska firma, 30cm i super mi je sjeo. Model Suede Flat 300.

QSP Sportsturen
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline yellowdwarf

Odg: "custom made" volan
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2017, 21:03:18 »
Hvala...

Ovaj Ascher izgleda OK. Izgleda da ne mogu proći ispod 700-800 eura osim ako ne radiš sam.
Na žalost, za razliku od tebe nisam dobar u tome, a i nemam vremena.
Nije mi problem dati malo više novaca, problem je što ne mogu isprobati volan već moram kupovati napamet. Pa se onda može dogoditi da volan izgleda lijepo na slici, ali mi ne odgovara u ruci...
No, koliko vidim ovo što radi Ascher može se staviti na manje više bilo koji rim pa će najbolje biti da uzmem neki Momo ili Sparco, vidim kako leži i onda uzmem od Aschera ostalo.

Review Ascherovih ploča na Sim Racing Garage: Ascher Racing Button Plate Review - YouTube     
 

Offline yellowdwarf

Odg: "custom made" volan
« Odgovori #3 u: Ožujak 16, 2017, 08:13:41 »

Offline DlxWrecker

Odg: "custom made" volan
« Odgovori #4 u: Ožujak 16, 2017, 08:23:22 »
Ja sam čuo za ovog tipa ali ne znam cijene...pretpostavljam da nije jeftino. volani mi izgledaju jebeno
 
Pololo Instruments tako nekako

Leopoldo Ramirez - YouTube
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2017, 08:32:42 od DlxWrecker »

Offline yellowdwarf

Odg: "custom made" volan
« Odgovori #5 u: Ožujak 19, 2017, 00:21:10 »
Upravo sam kupio Sportline Competition 300 Custom volan, ostalo se može staviti kasnije...