Autor Tema: Forza Motorsport 4  (Posjeta: 247298 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #300 u: Ožujak 17, 2012, 16:13:54 »
Mislim da se svi koji su igrali Forzu 4 mogu ustvrditi da ona zvuči duplo bolje nego na You Tubu ijedan video iz istoimene igre, a i taj video brutalno dobro zvuči.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline s2000

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #301 u: Ožujak 17, 2012, 16:43:35 »
Čemu takvo pljuvanje po igri ? Ja sam isto veliki Fan Gran Turisma i kakav je god meni je najbolji ali ici govorit protiv druge igre koju nije igro to nema smisla.Meni se Forza svidjela iako me nije privukla kao Gt5 al' kada bih imao visak novaca vjerovatno bih nabavio Xbox360 i FM4.I nakraju ako je tako losa zasto je igra Ther,zasto je Cole prodao Ps3 i Gt5 da uzme x360 i fm4,zasto je MTH takodjer hoce, i zasto je JD uzeo x360 i FANATEC CSR ELITE !?.

Offline Montoya

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #302 u: Ožujak 17, 2012, 17:05:22 »
Jedna stvar - kroz nekoliko postova koji nisu "trolanje", neko treći bi mogel zaključiti da je FM4 naj naj igra svih vremena, a GT5 teški fejl - to NE drži vodu i daje pogrešne smjernice.

Radi se o dvije igretine, no pitam se dal bi svi imali o igri (bilo kojoj pa onda obje) ista mišljenja nakon početnog "paf" te 2000+ sati utučenih u nju, odnosno njih, ak to uopće i postignu (s bilo kojom)!

Zato dosta uzdizanja bilo koje, uz spominjanje druge u negativnom smislu!
GT teme prepune se postova, no nisu se doticale ove igre, ni u kojem smislu, dok se je u njima znalo i "bičati" po samom GT-u, žestoko.
Ovde je počelo s epovskim veličanjima i nikome nikaj, dok se nije počelo blatiti GT.

Bilo bi vrijeme da se neki malo opamete, da se tema drži igre kojoj je namijenjena, a za usporedbe postoji filozofija podforum.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #303 u: Ožujak 17, 2012, 17:18:28 »
Trebala bi posebna tema tipa: FM4 vs. GT5 jer usporedbe su neizbjezne, pa da se ekipa ispuca jednom za sva vremena.
Inace, niti jedna od njih nije ultimativna simulacija i svaka ima svoje mane koje se bolje uocavaju tek nakon nekoliko desetaka sati igre. Grafika i ono kaj nam prvo upadne u oci je po meni najmanji problem jer covjek se s vremenom prilagodi.

Offline DogZy

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #304 u: Ožujak 17, 2012, 17:25:00 »
Jedna stvar - kroz nekoliko postova koji nisu "trolanje", neko treći bi mogel zaključiti da je FM4 naj naj igra svih vremena, a GT5 teški fejl - to NE drži vodu i daje pogrešne smjernice.

Radi se o dvije igretine, no pitam se dal bi svi imali o igri (bilo kojoj pa onda obje) ista mišljenja nakon početnog "paf" te 2000+ sati utučenih u nju, odnosno njih, ak to uopće i postignu (s bilo kojom)!

Zato dosta uzdizanja bilo koje, uz spominjanje druge u negativnom smislu!
GT teme prepune se postova, no nisu se doticale ove igre, ni u kojem smislu, dok se je u njima znalo i "bičati" po samom GT-u, žestoko.
Ovde je počelo s epovskim veličanjima i nikome nikaj, dok se nije počelo blatiti GT.

Bilo bi vrijeme da se neki malo opamete, da se tema drži igre kojoj je namijenjena, a za usporedbe postoji filozofija podforum.

Ovo sam i ja htio napisati. Ide mi na živce kad je svaka druga rečenica: Ovo je bolje od GT-a 5. Treba pisati o forzi a ne o usporedbi.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #305 u: Ožujak 17, 2012, 17:32:14 »
Istina da, dojmovi su prejaki bili, pa sam postao i suviše subjektivan.  kava1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #306 u: Ožujak 17, 2012, 17:38:20 »
Slazem se, ali ponekad je to tesko.
Cim sam nabavio igru, barem 10 ljudi me pitalo kakva je igra u odnosu na GT.
GT serijal je vladar na konzolama i ljude ne zanima kakva je forza u odnosu na grid ili shift.
Usporedbe bi trebale postojati ali sve umjereno i objektivno bez uzdizanje jedne igre i pljuvanja druge.
Tesko je shvatiti uzbudjenje covjeka koji je tek nabavio igru i vidio da je to prava stvar tj. da nije bas sve onak kak se po netu prica iliti GT5 > FM4
Ravnopravno mogu stajati jedna kraj druge bez imalo srama i skromnosti  p1va

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #307 u: Ožujak 17, 2012, 18:31:34 »
Ma - za MENE Forza tere GT5 i to je to. Al daleko od toga da je GT5 loša igra - samo nije ispunil očekivanja, dok je za mene Forza 4 ono kaj sam očekival od GT5. Da je loša igra ne bi ga tolko igral, ali jednostavno nije u onom rangu u kojem su bili ostali GT-i u vrijeme izlaska, puno glanca fali na njemu i puno stvari je ispod prosječno izvedeno (nakon tolko čekanja dok igra padne na nekim najosnovnijim poljima, razočaranje). Ono kaj je najtužnije u celoj priči je da i takav 'potrti' GT razbija kojekakve Shifte i ostatak ekipe na atome.

Uglavnom - svima preporučujem ako su u prilici da probaju Forzu. Ako volite motorsport - svidjela vam se igra bude 100%. Jedino vam se nemre svidjeti u slučaju da ste nepopravljivi Sony fanboy.

Još uvek stojim iza svoje tvrdnje:

FM4 - 90/100%
GT5 - 82/100%

Al da vidite kakvo je pravo stanje evo vam recimo:

Shift 2 - 65/100%
Ferrari Challenge - 30/100%
etc. etc.

I uvek budem rekel nedostatke Gran Turisma i Forze, prednosti isto tak. Ali ako me neko uvjerava da je nekaj bolje od nečeg - a kaj OBJEKTIVNO nije = sasul bum po njemu drvlje i kamenje. NEMOJ PIKATI U OSILJNJAK.  cer1njo
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2012, 18:34:40 od ManTheRamparts »

Offline Jack-Darkman

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #308 u: Ožujak 18, 2012, 00:24:06 »
@Cole- Meni pokazuje HP, ne KW. Jedino je težina u LBS, al to je ono..ko UFC kad gledam pa moram imat sa strane kalkulator  cer1njo

Jel se može to prebacit na KG??


Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #309 u: Ožujak 18, 2012, 04:26:04 »
Se mere di to promjenit ili ja imam drukciju verziju?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Duvorynn

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #310 u: Ožujak 18, 2012, 09:50:03 »
Zašto FM4 ima kilovate umijesto konja?  cry1 Danas malo vozio Focusa RS (A 600) i užasan je  cer1njo Mislim uopće mu ne stoji konjaža ta i nikako se nemogu fino mjenjat brzine kao kod ostali auteka te klase.

Inace ljudi, Europa koristi kW (mi takoder -> pogledajte si u knjizicu vozila), Ameri koriste HP, a Britanci BHP (brake horse power).
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #311 u: Ožujak 18, 2012, 09:53:59 »
Ma znam ja to, al zanima me dal mogu uključit negdje da mi obračunava HP?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Duvorynn

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #312 u: Ožujak 18, 2012, 10:27:20 »
Mozes. Play Career -> My Profile -> Options -> HUD -> English.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #313 u: Ožujak 18, 2012, 11:39:06 »
Koliko znam ameri su na kW ?
Da, britanci imaju BHP (brake horse power), i kod nas se to isto počinje furati, tj, mi smo bili podijeljeni, koristilo se i jedno i drugo, i sad žele (tj već je kao službeno) da nam je kW jedinica. Što mi se ne sviđa jer su onda brojevi manji  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Duvorynn

Odg: Forza Motorsport 4
« Odgovori #314 u: Ožujak 18, 2012, 12:11:33 »
A ne, Ameri su na HP...1000000%
HP se koristi kod motora, a kW kod agregata, a posto u Hrvatskoj vole nove izraze, pa motor nije motor nego pogonski agregat, tako i mi imamo kW.
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2012, 12:13:27 od Duvorynn »
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!