Autor Tema: Poveznice na web stranice motorsport tematike  (Posjeta: 13626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Poveznice na web stranice motorsport tematike
« u: Kolovoz 14, 2012, 21:06:37 »
Zašto?
Ovo je racing forum s mnogo ljudi koji su bar malo zaluđeni u automobile, motocikle i utrke. Svi do informacija stižu internetom, koji im to pruža instantno i brzo. Baš zato će ovdje biti skupljene sve Vaše i naše web stranice kojima se često koristite kako bi doznali što se događa u svijetu motorsporta. Nitko ne zna sve web stranice napamet, pa će ovo biti idealan način za pronalazak nekih zanimljivih, za koje nikad niste čuli ili vidjeli da postoje. A možda će Vam upravo ta stranica biti najdraža jer sadrži puno toga vama zanimljivog.


Kako?
U post (vaš odgovor) se pišu samo poveznice na web stranice koje imaju bilokakvih veza s automobilizmom/motorsportom. Pritom MORATE dati i neku informaciju o njima od dvije-tri rečenice, kako biste i meni i drugima olakšali stavljanje te stranice u listu, odnosno shvaćanje kakva je stranica i što sadrži.
Dakle, od Vas tražim dvije-tri rečenice i poveznicu od te stranice. Kad god se sjetite neke nove stranice, napišite ju u ovu temu, a ja ću sve to redovito ažurirati.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 14, 2012, 22:02:09 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2014, 23:59:39 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #2 u: Kolovoz 14, 2012, 21:59:55 »
Formula 1™ - The Official F1™ Website
Službena F1 stranica u kojoj će zaljubljenici u najveći, najpoznatiji i najglasniji oktanski cirkus pronaći sve što ih zanima- listu ovogodišnjih vozača i timova, statistike u prvenstvu, brojne intervjue s poznatim licima iz F1 svijeta.

World Rally Championship
Službena WRC stranica u kojoj će se reli frikovi pronaći. Stranica ima sve; od liste ovogodišnjih timova i vozača, statistike pa do nešto manje poznatih i manje zastupljenijih reli organizacija u kojima možete saznati sve i o tome.

FIA GT1 World Championship - Official Site
Što reći? Službena stranica GT1 klase trkaćih automobila. Tko voli utrkivanje s luksuznim i renomiranim markama automobila poput Ferrarija, Aston Martina itd., ovo je idealna stranica za njih.

Official website − 24 Heures du Mans − FIA World Endurance Championship − FIA WEC − American Le Mans Series − Tickets
Službena stranica LM serije, u kojima se mogu pratiti svake endurance utrke i događaji vezani uz njih, koje spadaju pod LM organizaciju. To su LM, World Endurance Championship, ELMS te ALMS.


Službena stranica Zelenog pakla! Želite znati kad je sljedećih 24h Nurburgringa? Želite ga posjetiti? Zanimaju li vas track day-evi? Sve je u poveznici iznad vas!

http://www.netcarshow.com/
Za one koji žele biti u korak s vremenom, što se novih automobila tiče. Stranica sadrži i popis gotovo svih automobila neke marke kroz povijest, te slike uz njih.

IMCDb.org: Home page
Sveti gral za traženje onog automobila kojeg ste vidjeli u nekom filmu, seriji a ne znate kako se zove. Posjetite stranicu, odmah će vam biti jasno što sam napisao. Usto, imaju zaista ogromnu datoteku autiju.

FastestLaps.com - Road legal sportscar lap times, stats, pictures and more!
Zanimale su vas usporedbe nekih autiju? Na ovoj stranici možete upravo Vi to sami kreirati-usporedbu autiju. Jako zanimljiva stvarčica je i ta da ima podatke najbržih krugova određenih auta na nekoj stazi. A sve to zajednica objavljuje!

Eto, slobodno pišite sm1jeh
« Zadnja izmjena: Kolovoz 14, 2012, 22:02:58 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #3 u: Rujan 10, 2012, 18:39:11 »
Kako bih potaknuo forumase da pisu, prosirujem temu i na youtube kanale koji imaju veze s motorsportom i automobilizmom.
Dakle, napisite imena youtube kanala s motorsport tematikom, a ako znate i neku web stranicu koja nije upisana u drugi post-stavite ju u vas post a cika DogZy ce editirati 2. post.

I ne zaboravite kratko predstaviti tu stranicu i/ ili kanal u recenicu dvije! Ajde neka ovo proradi vise p1va
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #4 u: Rujan 10, 2012, 18:52:09 »
jebote zake ja ovo nisam vidio prije? cry1 cer1njo

Eo ga Dogzy, eo ga...
da double ne postam... Par stranica koje ja imam kao BMarks, Yt toliko i ne gledam pa od kanal niš od mene...

EDIT:

Official Site of FIA GT3 Championship
Official Site of FIA GT3 Championship
Nešto slično GT1 stranici, ali samo za GT3... tAkođer ima i Live TV, tako da nitko ne bu bio zakinut.

Federation Internationale De L'Automobile(FIA)
Federation Internationale de l'Automobile
Ovdje su riječi suvišne. Službena stranica od FIA, sa vjestima, galerijama(ako se ne varam) i kalendar sa svim budućim i prošlim eventima u organizaciji FIA.
Također ako nekog zanima, može si proširiti znanje sa članko gdje su - pravila o disicplinama  thumbs1

LeMan 2012 Live Tracker
Le Mans 2012 LIVE TRACKER - Baekdal.com - Live Timing - Drivers - Teams
Stranica sa novostima i vjestima vezano LeMans. Također sadrži zanimljivosti i neki news feed vezano za informacije o utrkama, koliko sam skužio :l

AutoEvolution
Cars encyclopedia
Stranica o vjestima iz auto svijeta, glasinama, ujedno i enciklopedija i ima jako dobre članke o automobilizmu.

CarBuzz
CarBuzz: Must Read News About Cars. Latest Spy Shots, Hot Supercars, Amazing Tuners
Nedavno otvorena stranica sa također kvalitetnim vijestima i jako lijepim galerijama i zanimljivostima iz svijeta automobilizma(npr, kako napraviti svoju Porsche garažu/muzej)

AutoKlasika
AutoKlasika.net
Ova stranica će se svidjeti nostalgičarima i svima koji vole oldtimere ili bezvremenske klasike(valjda sam dobro rekao)
Stranica na hrvatskom jeziku koja sadrži većinu ako ne i sve modele koji su bili i biti će klasici. Seže skroz od početka autiju(1900te) pa do današnjeg doba.


To je zasad to.. Ako još nekaj najdem svakako tu stavim.
Dogzy ti slobodno dalje editiraj po svom ukusu ili ak misliš da to treba ljepše složiti  sm1jeh šofe1

« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2012, 18:37:09 od DogZy »

Offline DogZy

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #5 u: Rujan 11, 2012, 21:35:16 »
Hvala ti Wulfe sm1jeh, odličan posao!
Složit ću ja sve te linkove u taj drugi post, da sve bude na jednom mjestu. Samo mi treba vremena, kojeg preko tjedna imam na kapaljku.

Našao još jednu prepreprekrasnu stranicu, zove se Ultimatecarpage.com. Još ju otkrivam, ali po onome što sam vidio, i još gledam, jest da ima velik broj slika iz svih događaja. Evo poveznice:
Ultimatecarpage.com - Powered by knowledge, driven by passion
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #6 u: Rujan 13, 2012, 23:17:47 »
RSportCars
RSportsCars | Sports Cars - Fast & Cool Cars
Ovo je jedna od onih supercars pages.... Novosti, opisi, fine slike, fini auti... Neki nemaju baš sve informacije, tj. spec kaj je malo lame.
Ali u svakom slučaju jako dobra stranica jer ima poveznice na ostale stranice i dodatne linkove  šofe1
« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2012, 18:36:28 od DogZy »

Offline DogZy

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #7 u: Listopad 01, 2012, 19:06:28 »
Autosport

autosport.com - the authority on Formula One, F1, MotoGP, WRC, IndyCar, GP2, F2, Le Mans, NASCAR and more

Odlična stranica sa svime potrebnim (gomila F1 vijesti). Dobro se prate i ostale trkaće organizacije pa tako recimo možete saznati svaki detalj iz npr. Formule 3.5, V8 supercars itd. Ima i livestream F1, ogromnu galeriju slika iz svakog eventa održanog u posljednjih 6-7 godina. Čak se tu oglašavaju i tvrtke koje traže zaposlenika, kao što sam bio postao u birtija temu. Bookmark samo takav thumbs1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #8 u: Listopad 01, 2012, 20:13:18 »
Bilo bi lijepo kada bi sve bilo u jednoj boji, znači kao prvi post, da nebude sada jedan post sa crvenim linkovima, drugi s plavim, treći...  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #9 u: Listopad 14, 2012, 14:21:05 »
Ajd da konačno pridonesem ovdje. Na žalost nemam puno toga, ovo dvoje je sve što sam našao u bookmarksima a da nije već stavljeno

Motors TV

Motors TV | The High Speed Television

Sjajna britanska stranica koja prati praktički sve veće motorsport događaje osim F1. A to uključuje čak i utrke glisera odn aviona. Od onog nama zanimljivijeg, automobila, tako prenosi Touring prvenstva (V8 Supercars, Superstars International...), GT (British GT Championship, Supercar Challenge, Porsche Supercup...), Rally (WRC, European Rally Championship, Asia Pacific Rally Championship...), NASCAR, European Truck Racing Championship kao i mnoga Road i OFF-Road motorbike prvenstva poput  AMA Superbike Championship, Campionato Italiano Velocita, AMA Motocross, Supermoto... Ima i svoj televizijski program koji u UK prenosi Sky, a kod nas se može naći na MaxTV-u. Program se emitira 24/7.


Grobnik Track Day

Grobnik Track Day - Novosti - Galerije - Rezultati

Ime sve govori. Stranica posvećena našem najpoznatijem (jedinom?) autodromu odn trkaćoj stazi te Track Dayevima koji se održavaju na istom. Na stranici možemo naći vijesti o TD-ima, rezultate odn najbolja vremena, galerije dotografija kao naravno i informacije o samoj stazi, Track Dayu te kako istom pristupiti i koliko to sve košta

Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #10 u: Listopad 14, 2012, 14:31:14 »
Somebody (clint) just made my day kuul .
Odlicne stranice, drugi post ce biti azuriran ubrzo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #11 u: Listopad 14, 2012, 14:39:51 »
Somebody (clint) just made my day kuul .

No Clint no more  cry1

Potrajalo je i nisam puno dao ali ostale koje imam su već spomenute. AKo slučajno nađem još nešto, naravno stavim p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #12 u: Studeni 18, 2012, 09:46:07 »
Jedna riječ:

Jalopnik - Drive Free or Die

Istina, stranica je općenito o automobilizmu, meni je sam vrh.  thumbs1

Offline DogZy

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #13 u: Listopad 01, 2014, 22:59:07 »
Pročitajte prva dva posta.

Poveći update u kojima sam dodao :

1) Web stranice - motorsport
Blancpain GT Series - Official Site of Blancpain GT Series
- nasljednik GT1 i GT3 prvenstva.

Le Mans History - The history of a legend
- puno o povijesti održanih LM utrka. Sve (od A do Ž i više) o svakom LM-u dosad održanom, redovno ažurirano.

Mulsanne's Corner - Mulsanne's Corner
- tehnička strana LM-a. Vrlo lijepo odrađeno, tako-tako ažurirano.

Motorsport - Racing News , Race Results - F1, NASCAR, IndyCar and more
Slično Autosportu, praktički ista shema.

Racing Sport Cars - Racing Sports Cars - Home Page
Stranica koja me valjda najviš oduševila od svih. Pokriva gotovo svako natjecanje na 4 kotača (iz kojih možete izvući svaki podatak koji vam je pao na pamet) u cijelom svijetu a na ažuriranju radi gomila stručnjaka.



2) Web stranice - autoindustrija
Classic Driver - Classic cars and lifestyle market and magazine
- za ljubitelje oldtimera i "gentlemanskog" stila života.

Petrolicious - Classic Car Photos, Videos & News Articles
- za ljubitelje oldtimera i "gentlemanskog" stila života.

Speedhunters - Speedhunters - Car Culture at Large
- e, ti su posebni, prelijepo složena stranica o auto-kulturi općenito za dobro napisanim člancima i još lijepšim slikama kuul

Izbacio
- GT1,
- GT3,
- autoklasika,
Ili prvenstva više ne postoje, ili stranica.

Izmijenio
-Nazive rubrika u kojima se stavljaju poveznice (Staze > Web stranice staze...)

Uredio
- drugi post detektiravši probleme koje sam napravio krivom upotrebom bbc codova, sad je sve fino na svom mjestu, kako je i planirano.



Ovo su stranice koje bi mogle biti u nečijem bookmarku, a to je i intencija ove teme, da se raširi vidokrug i da vam informacije pristižu s više mjesta. Ako imate vi neke, a koje nisu uvrštene, molim vas, dajte poveznicu i OPIŠITE što sadrži u rečenici, dvije. Siguran sam da ih ima još mali milijun dobrih, a koje nisu ovdje kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Poveznice na web stranice motorsport tematike
« Odgovori #14 u: Listopad 03, 2014, 11:56:02 »
Svaka čast DogZy.  hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB