Autor Tema: Forza Horizon 4  (Posjeta: 30523 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline the_prodigy

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #15 u: Rujan 13, 2018, 13:40:04 »
Uvodni demo i prezentacija odlična, grafički lijepo kao i inače, redizajniran menu.

Ali iskreno nije sad baš nešto bog zna kako drugačije od trojke, sve je već viđeno što se tiče mehanike igre, ti Festivali su i dalje tu, odi do tog i tog pointa na mapi gdje počinje utrka, sve već poznato iz FH3. Ne govorim to u nekom lošem smislu, nego jednostavno ništa me nije iznenadilo.

Po demo-u koliko sam vidio jedina veća promjena je sama lokacija igre gdje se vozimo, ima fora dijelova po mapi.
I nisam još "doživio" tu dinamičnu promjenu vremenskih doba, ili nisam dovoljno dugo igrao ili možda u demu nema toga.
U samom uvodu demo-a odmah na početku prođemo kroz par različitih terena i sezona, ali poslje toga u free roamu nisam vidio taj nekakav dinamični prijelaz.

Full igra će vjerovatno ponuditi puno više toga, a inače prezentacija i grafika su i dalje na top nivou.

@Cole™  nisam imao nikakvih problema, igra mi je ponudila kao da skinem nove drivere, ali išao sam na Ignore & Continue, sve radi super

« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2018, 13:42:43 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline bartul_9

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #16 u: Rujan 13, 2018, 14:00:54 »
Koliko sam cuo vremensja doba ce se mjenjati sa nekim ucitavanjem, znaci bit ce loadinga izmedu sezona.

To je istina, nisam jos odigrao al kako kazes nema tu nekih noviteta, malo bolja grafika, druga lokacija i to je to. Mislim nije to nista lose, al volio bi da su malo promjenili to sa festivalima ili nesto, da ne bude uvjek sve isto. Nemam potrebu ovo kupovat jos dugo, jer nisam rjesio pola FH3, al dobro ce doc nekima koji su utukli sate u proslu igru. Kolika je mapa? Jel veca nego u FH3 i koliko?
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #17 u: Rujan 13, 2018, 16:24:48 »
Ne bude tu pravog napretka do nove generacije Xboxa. Još nisam skinul demo, al vidim da je više manje isti vrag ko Horizon 2 po pitanju gameplaya samo s više sadržaja i opcija.

Offline the_prodigy

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #18 u: Rujan 13, 2018, 19:08:54 »
Demo uopće ne sejva progress.. otkrio sam to na teži način  fpalm1

Svaki put kad se pokrene igra, mora se ispočetka odgledati intro i odvoziti prezentacijska vožnja. Poslje toga se otvaraju eventi i ako se skupi dovoljno bodova, nakon 5-6 odvoženih evenata, otvara se jesensko doba.

Trebala mi je još jedna vožnja da promjenim u jesen i ja kao ajde odvoziti ću kasnije, upalim maloprije kad ono kifla.. Sve ispočetka..

Tako da ako netko planira proći cijeli demo, mora to iz jednog tira riješiti.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #19 u: Rujan 13, 2018, 19:31:45 »
Klasično za Forza demo. Nego, igra je super optimizirana i super se vrti, odlično izgleda i sve 5. Primjetil sam da dok pada snijeg da bez obzira koju kameru odabereš ostane kak snijeg pada iz vanjske kamere i iz kabine, tj. pada na ekran, ne na šajbu. I da - crashala mi se igra. thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #20 u: Rujan 13, 2018, 19:34:00 »
Idem AC probati na brzinu, al moglo bi se ovo drmati. ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #21 u: Rujan 13, 2018, 20:03:28 »
Još jedna stvar - na uvodnoj utrci se odma može u opcije promeniti težini, asistencije itd., ne mora se prisilno igrati na skroz početničkim postavkama.

Offline Cole™

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #22 u: Rujan 13, 2018, 21:53:58 »
Meni dela katastrofa, al to se ona svađa s mojim  ramima i procom, izbacilo me random; 2x na launchu, 2x nakon autumna, 3-4x ovak random...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Alnor

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #23 u: Rujan 14, 2018, 00:59:09 »
prešel sam sve utrke na demou i dodatne aktivnosti, no nisam nikak mogel naci kak da otvorim jesensko doba...mozda ipak nije moguce u demou...
inace sam iznenadjen kak se vrti igra, mozda cak i bolje od fh3
isto imam problema da nestaju ceste i pojavljuju se nevidljivi zidovi

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #24 u: Rujan 14, 2018, 01:13:56 »
Evo, odigral sad demo, sve se vrti bez problema. Prosjek 90fps-a otprilike na 1440p, sve ultra, jedino msaa na x2. Pravo mjerilo bude na ful igri dok se dođe u grad jer je na trojki Surfers Paradise ubijal performanse. Zasad optimizacija +5. Ono kaj me ubijalo na trojki - lod i iscrtavanje u daljini je sim ispravljeno, tam dok se došlo u šumovit dio su se sjene odvratno pukale, na četvorki toga nema.

Grafički bolju vožnju nisam videl. Jako je detaljan svijet i setting im je najbolji do sad IMO. Brijem da bi mogel ovo uzeti na plaći, nabrijal me demo.

Offline Cole™

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #25 u: Rujan 14, 2018, 02:05:39 »
prešel sam sve utrke na demou i dodatne aktivnosti, no nisam nikak mogel naci kak da otvorim jesensko doba...mozda ipak nije moguce u demou...
inace sam iznenadjen kak se vrti igra, mozda cak i bolje od fh3
isto imam problema da nestaju ceste i pojavljuju se nevidljivi zidovi

Već na drugom igranju to nisam imal više problema.
Meni je setting u trojci bil odvratan. Iako sam uložio brijem prek 90 sati u igru, nije mi u 90+ kategoriji.
Tam nekih 88 bi joj zalijepil.

Iako su igre kraljevi žanra, trojka mi je totalna reciklaža; čak mi je prva igra puno bolja.
Jedino se prva igra vozi na volan kak treba, ostalo je sve za kontroler.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline blowfish

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #26 u: Rujan 14, 2018, 08:54:30 »
Dela odlično, izgleda odlično, al to je FH3 na novoj mapi. Čak su i isti ovi početni dijalozi, gdje ti govori kud moraš ići, kak mijenjat radio i te pizdarije. Moglo bi bit zabavno, al ne daje mi se 500 kn  hmm
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Alnor

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #27 u: Rujan 14, 2018, 14:10:05 »
jep, ni meni se nedaje 500kn, iako sam trojku free osvojil, i iako mi je najbolja igra s autima - dolazi rdr2...prioriteti, s auta na konja  ;D
i inace meni nije bas tolko identicno trojki, recimo mislim da je puno teže sa sportskim cestovnim autom voziti po travi i slicno, doslovno je nemoguce...mislim da to nije bil bas slucaj u trojci, bar ne tolko jako...mozda je do auta, mislim da sam vozil mclarena u demou, i fakat je nemoguce, samo ga okreće u sve strane

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #28 u: Rujan 14, 2018, 19:43:37 »
Klasična stvar za Forzu i Gran Turismo. Dok ne dođu nove konzole nema pravog napretka. Mislim ovo je odlično i sve, al tak je i meni - 500kn mi je malo previše za treći put igrati istu stvar. Zakaj velim da je to klasika za Forzu i GT? Samo pogledajte npr. PS1 - GT1 napredak prema GT2, skoro pa nula, meni GT1 bolji, PS2 - GT3 prema GT4 - isto skoro isti vrag, minimalan napredak, gameplay više manje isti (opet - GT3 daleko bolji meni), PS3 - GT5 prema GT6 - isto ko i svim prije. Ajde, Forza je na X360 imala solidan skok od dvojke do četvorke (s grafičke strane), al je po nekim gameplay stvarima otišla u rikverc, dok je na trenutnoj generaciji isti vrag ko s Gran Turismom - vredi i za Motorsport i Horizon serijal - ak si odigral jedan nastavak, odigral si ih sve iz gameplay perspektive. OK, Forza je otišla po nekim stvarima više u širinu, al to je sve više iz tehničke perspektive (noć, kiša, snijeg), dok je gameplay u suštini isti. Općenito je najimpresivnija igra iz serijala meni skoro uvek ona koja dođe na početku generacije, dok je to sve novo. U ovom slučaju mi je FH2 najbolji, ali prema viđenom ovo bude objektivno bolja igra. Možda bi čak s Forzom trebali napraviti pauzu, malo je i zasićenje baš da svake godine dolazi. Da ih stave na trogodišnju rotaciju i da puknu u miks npr. Project Gotham Racing (znači arkada s zatvorenim stazama, isključivo gradskim) ili rally franšizu - i da nije Forza, da ima drugačiji filing za igranje. To bi bilo idealno IMO.

Sad, dalje - malo sam širil dezinformacije glede FH4 - igra ima extreme setting za neke grafičke postavke, tak da more još bolje zgledati. ;D

Ono kaj sam rekel da je neki glitch s snijegom i šajbom - nije - to je onaj terenac kaj nema stakla ak se ne varam. ;D

Sad malo photomode-a, zanemarite frame counter, zaboravil sam ugasiti. fpalm1 cer1njo

I skrinovi nisu neke kvalitete jer sam prek print screena uzimal jer nisam mogel eksportati slike.


















Offline bartul_9

Odg: Forza Horizon 4
« Odgovori #29 u: Rujan 15, 2018, 21:12:57 »
Instalirao, odigrao 4,5 trka, kresala se i nisam je vise palio.

Svida mi se lokacija, igra izgleda nesto bolje, a najvise mi se svida sta nema tolikog pop ina koji me ubija u trici. Takoder mi se cini da se i bolje vrti. Stavio sam sve na high i lock na 30 i ide bez padova, al nakon uvodne jeseni igra mi je sama prebacila na medium ili low postavke i 60 fpsa i izgledala je jos uvjek odlicno. Dok je trica na medium i low izgledala dosta lose, tako da bi cetvorku mogao komodno igrat na medium i 60 fpsa. Ima padova do 55 al sasvim je igrivo.

Svida mi se sta ima malo planina, nije sve ravno kao u trici.

Sve ostalo je doslovno isto, ista shema, upoznavanje ljudi, otkrivanje festivala, mogli su je komodno prodat ko jednu vecu ekspanziji jer tako i izgleda.

Ne svida mi se da svako malo dolazi nova Forza, a da nema nekih naprdaka, to mi je malo bezveze.

Uzet cu sigurno, al na nekom popustu za pola godine, sada ne.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller