Autor Tema: Fanatec prevara !  (Posjeta: 6531 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kamikaza

Fanatec prevara !
« u: Siječanj 19, 2018, 15:30:45 »
Neznam otkud krenut ali dosao je i kraj sto se tice Fanateca za mene ! Prije mjesec dana kupio sam kompletnu novu opremu od Fanateca cim je sve stiglo prva stvar vadim V3 pedale iz kutije vreca pedala poderana na par mjesta znaci neko je vec vadio pedale iz kutije, a na vidama se vidi da je netko vec nesto odvidavao. Sljedece vadim GT volan na kozi se vide ogrebotine. I slag na kraju novi Universal Hub ne radi....

Kontaktiram Fanatec i kazem ok ajde pedale nisu problem vidi se da je neko nesto dirao,ali sve radi,ogrebotina na volanu nije problem,ako je moguce posaljite mi novu vrecu za pedale. I najveci problem je "Hub".

Nakon par dana stize odgovor zao nam je saljemo vam novu vrecu za pedale,a hub nam morate vratiti na popravak. Malo sam ostao cekaj novo pokvareno i necete zamjeniti nego popravak ? Da popravak 2 do 4 dana kazem ok ja cu ga poslat na popravak,ali dok je na popravku zelim kupiti jos jedan da imam za igrat pa ako mozete mi dati neku manju cijenu. Ocekujem ajde bar 100€ nize da mi daju ok.

Dolazi odgovor zao nam je nemozemo vam davati popuste i tome odlucuje Sales department ! Ok kontaktiram Sales department isti odgovor zao nam je nemozemo vam dati popust ! Pitam ok recite sa kime mogu razgovarati u vezi toga ? Opet odgovor zao nam je nemozemo vam dati nista ali na vasu sljedecu narudzbu mozemo vam dati besplatnu postarinu. Hvala ne ! I tako idu dani vrece za papucice nema,ali ni Huba sa servisa. Kontaktiram ih di je zapelo nema odgovora. Nakon par dana stize odgovor poslat cemo vam jos jednu vrecu i Hub. I nakon 22 dana stize hub i vreca sa servisa od 2 do 4 dana dosli smo na 22 dana e tu prici nije kraj tu pocinje nocna mora !


Vadim Hub gledam kutiju moja kutija moj serijski broj super vadim Hub iz kutije WTF sto je ovo Hub pun sitnih ogrebotina vidljivo koristen i lose repariran Hub gledam serijski broj opet WTF drugi serijski broj.

Da to je bio pokusaj da mi uvale stari HUB pa ako prode super ako ne cemo rijesavat.

Nakon mojih slanja slika i svega i sami priznaju da nije nov nego da se vidi na slikama da je koristen. Ja kazem ok bilo bi u redu da sad nakon svega mi vise napokon posaljete novi Hub, a ovaj tu polovni pohabani ostavite za sva sra.... koja ste mi napravili. Sljedi ponovni odgovor zao nam je nemozemo vam ovaj ostaviti besplatno i dati novi morat cete ovoga opet poslat u servis, ali poklonit cemo vam color kit za V3 pedale. Opet sto rec nego ne hvala ne treba mi mrtvi kit koji vam nece niko kupiti za f..... pedale. Meni treba volan da vozim. I eto idemo ispocetka opet sada pakiram Hub za slanje na servis i ko zna sto ce mi sljedece vratiti !

Kupio sam masu toga od Fanateca radio sam cak za njih kao beta tester i ovako nesto nisam nikada ocekivao. Sto se mene tice ja sam sa njima zavrsio za sva vremena jer ako vec prodaju mrtve kineske proizvode po EU cijeni bar bi as trebali prema kupcima malo bolje odnositi.... Imao sam ja i sa ostalim jeftinijim proizvodima problema pa kada se nesto pokvarilo trcali su oko mene i rijesili problem momentalno....

Takoder od frenda prijatelj je kupio prije mjesec dana Hub prva stvar cekao ga je 42 dana druga stvar stigao je takoder pokvaren !

Tako da ekipa ako se vec odlucite za Fanatec budite na oprezu i ako nesto saljete u servis dobro slikajte i zapisujte serijske brojeve jer ce vam inace uvaliti nesto !

Kada budem na kompu uplodat cu sve slike i screenshot od svih e-maila. Ovo takoder ide i na sve moguce sim forume van hr 😉
« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2018, 20:26:41 od Kamikaza »

Offline the_prodigy

Odg: Fanatec prevara !
« Odgovori #1 u: Siječanj 19, 2018, 16:02:50 »
E jbg, baš pizdarije. A zna se desit kod njih da tu i tamo netko naleti na sranja.

Ja nisam na sreću imao takvih iskustava dok sam koristio Fanatec periferiju.

Jednom mi je pukao jedan mali pin na BMW-om volanu, jedan od onih sitnih pineva unutar quick releasa. Poslao sam im volan, dobio drugi novi.

Ručna kočnica je bila razmrdana nakon par tjedana korištenja, poslao sam ju njima, dobio nazad novu. Pratio naravno serijske brojeve. U oba slučaja su oni platiti poštarinu, samo sam im trebao iz HP-a skenirati račun. To je bilo dok je oprema bila pod garancijom.

I treći put mi se desilo da mi se iz CSW baze počeo čuti neki zvuk škripanja, pitao sam ih šta je, rekli su da im pošaljem bazu. Budući da nije bilo garancije, rekli su da bi popravak bio oko 60 € + poštarina. Ja nisam htjeo sam otvarati bazu iako sam mogao, ali htjeo sam ju prodati pa rekoh bolje da oni to naprave kako treba. Na kraju su mi javili iz servisa da nije trebalo ništa mjenjati nego samo zategnuti remen i još neke sitnice, nisu mi na kraju naplatili ni popravak nego samo poštarinu.

To je sve bilo prije nekoliko godina dok još nije ni V2 baza izašla, mislim da su tek hubovi i oni dodatni volani počeli izlaziti. Tada još nisu imali toliko puno artikala kao danas i mislim da ih to muči. Imaju dosta toga i nemogu se posvetiti reklamacijama i servisima kako treba.

Prosljedi te svoje slike i iskustva po forumima, neka malo vide.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Kamikaza

Odg: Fanatec prevara !
« Odgovori #2 u: Siječanj 19, 2018, 16:32:44 »
Imao sam i ja masu toga i sve je radilo. Rucna je meni razmrdana od prvog dana ali to nisam ni htio slat natrag ne prestavlja mi to neki problem. Pedale si pocele uzasno skripat zadnjih par dana ni podmazivanje ne pomaze. Sramota je to da su me pokusali prevariti i podvaliti mi polovno pod novo. I sto nakon svega vicu zao nam je da im je toliko zao bar bi poslali novo i da tek onda vratim ovo polovno sto su mi poslali. Jer opet bez volana preko 20 dana je sramota.

Offline Kamikaza

Odg: Fanatec prevara !
« Odgovori #3 u: Siječanj 30, 2018, 22:48:26 »
I dalje cekam da mi stigne novi Hub koji sam uredno platio prije vise od mjesec dana !

Jedan video onako budu ove dane i slike svih e-mailova😂

New "broken" Fanatec Clubsport Universal Hub "please read description" - YouTube

Offline the_prodigy

Odg: Fanatec prevara !
« Odgovori #4 u: Siječanj 30, 2018, 23:20:25 »
E jesam se nasmijao, dobar si :)

Ono skripanje na pedalama, s vremenom se i meni pojavljivalo na Fanatecovim V2 pedalama od 250 €, ali isto tako i sa ovim Heusinkveldovim od 700 €, tako da nije do kvalitete problem vec je jednostavno tako kad je sve od metala. Malo proci sa WD-om ili maslinovim uljem.

Ono sa rucnom kocnicom, isto tako je pocelo kod mene nakon kratkog vremena. Tu se vec radi o kvaliteti, interna mehanika nije bas najbolja. Vrati im ju nazad, kad dobijes drugu - prodaj i uzmi nesto kvalitetnije.

Ono sa uvaljivanjem drugog huba im je debilana. Ili dobiti novi ili tvoj popravljen. Tko zna koliko je ovaj drugi koristen sta si ga dobio. Ako ti nece poslati novi, probaj trazit refund.

Edit: subscribeao sam se, imas zanimljivih stvari thumbs1
« Zadnja izmjena: Siječanj 30, 2018, 23:23:41 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Kamikaza

Odg: Fanatec prevara !
« Odgovori #5 u: Siječanj 31, 2018, 16:34:32 »
Hehe hvala  p1va

Ma od toliko muke sa njima drago mi da se bar neko moze nasmijat jer i meni je vec sve smijesno  ;D
Pedale sam gledao kao da ne podmazivat sa WD samo litijska mast to sam uspio rijesiti.

Pazi izvadim ih iz kutije sve masne cijedi ulje sa njih i one skripe haha. Sto se tice rucne po njima je to normalno kao moraju biti neke tolerancije. Nije mi se dalo natezat rastavio sam ju i sam popravio. Za hub to je nesto strasno osjecac ono pokusali smo vas zaj.... ali nam nije uspjelo. Vratio sam im natrag,a ovih 20% sto mi je Thomas osobno ponudio nek si ih zadrzi nakon toliko problema da je rekao da ce mi ga poslat besplatno bilo bi u redu,ali da potrosim jos toliko novaca nakon svega za 20% ne hvala  ;D