Autor Tema: Resident Evil 2 Remake  (Posjeta: 25967 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #60 u: Veljača 03, 2019, 23:31:01 »
Majko mila, nisam težu igru igrao valjda 10 godina. Sve su to krive ove igre koje su nas zaglupile da se igraju gotovo same od sebe di nije potrebno ni malo razmišljat. Igram na standard i već mi je dosta mučno. Ne želim zamišljat kak je na hardcore. Znači moram pazit na svaki metak, koje ću iteme imat u inventory, koje ću morat stavit u storage, hoću li ovog zombija ubit ili ga pokušat zaobić... Baš je zajebano. Zapravo sviđa mi se to jer daje veliku dozu izazova. Ali puzzle-ovi me jebu u mozak naveliko. Nije da su nešto jako teški nego su ti itemi porazbacani po cijeloj mapi i sad ak se na toj mapi ne snalaziš ko ja budu veliki problemi. Takav sam tutlek da sam morao već par puta na YT skočit da bi vidio kak dalje. Sad sam u onoj septičkoj jami. Malo sam odahnuo jer sam dobio mjesta u inventoryju i imam solidnu količinu metaka bez da me oblijeva znoj kad vidim nekog zombija, ali pogodite što... opet ne znam kud dalje pa je za danas dosta  cer1njo

Offline doktor1

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #61 u: Veljača 03, 2019, 23:52:14 »
Ja igram na Hardcore i tako sam sretan šta sam našao 10 metaka  cer1njo

RE Engine je vrh vrhova! I u sedmici je briljirao!  thumbs1
Zvukovi i sjene šamarju sve!


__________________

RE2 Remake: Apparently Knife Damage Is Tied To Frame Rate
__________________

 cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo

Resident Evil 2 but 500% facial animations - YouTube

Offline blowfish

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #62 u: Veljača 04, 2019, 10:40:17 »
Opaaa.

Arrrr, matey!
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Luckyluke

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #63 u: Veljača 05, 2019, 01:37:19 »
Konačno me krenulo. Kak sam počeo kombinirat ove gunpowdere s puno manje grča igram. Imam više metaka shotguna nego za pištolj hehe Oko 20 za shotgun, 10 za pištolj i 250 "metaka" za flejmić. Kak sve više igram to više kužim na koju šprancu funkcioniraju puzzleovi i kompletni gameplay pa se manje mučim. Definitivno najveći plus je kaj ima taj old-school feel all the way tak da sam siguran da ova Fortnajt djeca bi se počela križat kad bi vidili da ne znaju igrat. A bome, interesira me bi li se Cole ovdje snašao  cer1njo

Čim sam vidio da su stari fanovi složni da je remake izvrstan znal sam da je to to. Iskreno fali mi danas više ovakvih igri koje pružaju nekakav izazov i nisu lagane ko šetnja parkom. Danas sve jednostavne igre, staviš mozak u alfa režim i igraj brate. Moram priznat i mene je uhvatila igra nespremnog, ali kak se prilagođavam sve je bolje. Mislio sam u početku da nema šanse da ću ovo ikad dovršit jer je prekomplicirano to sve. Onaj osjećaj kad nađeš neki komad municije, a pred tobom sve puno zombija je neprocjenjiv. Kaj se tiče straha u igri, meni kojem je Outlast ostavio traume ovo mi i nije baš strašno. Ali je definitivno atmosferično ful i to sve kompenzira. Jedino kad mi Tyrant izleti "iz zida" ili mi zombi ispadne iz ormara onda zna bit malo panike.  cer1njo

Onak sve u svemu, za 9/10. Siguran sam da ću proći i sa Claire kampanju, a možda i ponovo sa Leonom.

Offline Luckyluke

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #64 u: Veljača 05, 2019, 12:22:49 »
Damn, upravo prošao igru.  hmm Trebalo mi je 5 i pol sati. A mislio sam da sam negdje na pola igre. S kakvim sam sporim tempom igrao prebrzo mi je sve proletilo. Ništa, idemo sad s Claire vidit šta ima.

EDIT: Ramparts, kaj da odigram ? New game sa Claire ili new game 2nd run ? Kakva je razlika ?
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2019, 12:27:15 od Luckyluke »

Offline doktor1

« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2019, 13:49:57 od the_prodigy »

Offline ManTheRamparts

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #66 u: Veljača 05, 2019, 14:18:31 »
2nd run, Claire, hardcore. Standard je lagan.

Offline ManTheRamparts

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #67 u: Veljača 05, 2019, 16:35:01 »
Ima nekih drugih lokacija kaj nije dostupno s Leonom + priča iz perspektive Claire. Dok se završi 2nd run, otključaju se neki bonusi. Ove iste lokacije kroz koje se prolazi drugačije su neki itemi postavljeni ak se ne varam, isto ko i drugačiji enemy placement.

Sad kak si skužil igru na standard, preporučujem da digneš težinu na hc. Drugi prelazak je dosta lakši, čisto zbog toga kad se upozna mehanika igre i znaš rešiti zagonetke (makar su neke blago drugačije). Na hc ti bude izazovnije jer tipa protivnici su recimo duplo jači u odnosu na standard, tyrant se brže kreće (al i dalje je spor i zapravo nije nikakav problem), nema autosavea i beskonačnog savinga na mašini (kaj puuuuno olakšava igru, pogotovo kod prvog prelaska - dok ne znaš kaj te čeka i menadžment ribbona je jako bitan).

Glede komentara na horor aspekt - meni je RE uvek bil više atmosferičan nego totalan horor. Desi se tu i tam koj jump scare, al u globalu kak velim. Glavno da atmosfera rastura.

Šteta mi je da se S rank more dobiti na standard težini. Autosave i neograničeno sejvanje JAKO olakšavaju stvari + imo S bi trebal biti samo za HC prelazak.
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2019, 16:38:59 od ManTheRamparts »

Offline doktor1

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #68 u: Veljača 05, 2019, 21:28:15 »
Nema ovo veze sa hororima!
Više atmosferična "B movie" horor atmosfera! Šta je odlično.

Vezano uz horor:

Ako je netkome do horora od novijih se ističe Inflition
Zna biti poprilično jeziv! I meni kao velikom horor fanu!  thumbs1
Nisam ga odigro jer čekam da ga kupim pošto podržavam ovakve igre

Infliction Launch Trailer - YouTube

Offline ManTheRamparts

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #69 u: Veljača 06, 2019, 18:43:53 »
15.2. dolazi Ghost Survivors free dlc. thumbs1

Offline Luckyluke

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #70 u: Veljača 08, 2019, 22:38:40 »
U maloj pauzi od Claire kampanje skinuo sam si Resi 4 HD, nisam ga igrao dugo pa da se podsjetim. Sad kad sam već naučen na dvojku, ovo mi djeluje ko dječja igra. Metaka na svakom čošku, akcije ko u Mad Maxu, zagonetke ako ih ima su za mentalno zaostale, nekog straha, napetosti ništa. Ako ništa drugo barem je zabavno shotgunom zombijima razvaljivat glave. U vrijeme kad sam ga igral bio mi je jako dobar, sad skroz mlak. Vraćam se ja rađe na dvojku...

Offline ManTheRamparts

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #71 u: Veljača 09, 2019, 09:25:38 »
Baš ono kaj sam napisal u drugoj temi neki dan. Dok je bila četvorka aktualna, upravo zbog tih stvari mi nije sjela. Ovo sad je kak Resi treba biti.

Offline doktor1

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #72 u: Veljača 09, 2019, 23:07:01 »
Danas napokon odigro malo...
Odmah igram na hardcore i mogu reći da je ovo teže od sedmice!

Offline Luckyluke

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #73 u: Veljača 10, 2019, 01:03:58 »
Završio i sa Claire. Malo je teže nego nakon prvog prelaska. Manje je metaka i Tyrant prije dođe, još mi se nekako čini i brži nego u prvom prolasku. 80 % igre su iste lokacije, izuzev drugačijih puzzleova, pozicije itema itd. Ali mi je izuzetno drago zbog ostalih 20 %, pogotovo zbog onih 15tak minuta igranja sa Sherry, to mi je baš bilo pravo osvježenje. Općenito bilo je zanimljivo vidit kako se Leonova i Claireova priča isprepleću. Tako da je sve u svemu bilo nekih 10-tak sati igranja što i nije tak loše. Nadam se sada remake-u Nemesisa :)

Offline doktor1

Odg: Resident Evil 2 Remake
« Odgovori #74 u: Veljača 10, 2019, 13:31:30 »
Jedva čekam doć sa posla večeras i zaigrat pošto ovakve igre igram samo kasno navečer...