Autor Tema: Najdraži vozači  (Posjeta: 20469 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Najdraži vozači
« u: Veljača 04, 2012, 12:34:48 »
Ova tema je bila prije i sad sam primjetio da fali ovaj put, a bome se ima o čemu govoriti.

Moji favoriti:

F1

Mika Häkkinen - U vrijeme njegovih najboljih godina sam počeo pratiti Formulu 1 i on mi je tada zapeo za oko među ostalim vozačima. Iskreno ni danas nisam siguran je li zbog toga što je tada bio/postao prvak ili zbog same vožnje (a zapravo jedno ide s drugim), no sjeo mi je i kao osoba. Ne znam, oduvijek volim Fince (ne ovo krivo protumačiti  ;D)
Kimi Räikkönen - "Nasljednik" Häkkinena. Tip koji vozi nenormalno brzo, ali ga na žalost više prate nesreće sa bolidom (kao što mu se i u WRC-u događalo). Možda je i sam kriv za to, tj previše pritišće auto, ali tim više mi se sviđa. Svoje vozačko umijeće potvrdio i u dvije sezone WRC-a gdje je bio oba puta deseti od skoro 30 vozača. Nije loše, uopće. Također skidam kapu za njegovu hladnoću kada vodi utrku, ode bolid k vragu an ovaj ili onaj način, a on samo izađe i otšeće  ave1 Njegov povratak mi je najdraža vijest u F1 ove godine.
Robert Kubica - Još jedan "tragičar" no na žalost je stradao i on sam, a ne samo bolid kao kod Kimija. Sjajan vozač koji definitivno zaslužuje biti u jednoj od (naj)boljih momčadi gdje bi sigurno pokazao koliko je zaista sposoban

WRC
Tommi Mäkinen - Ista situacija kao i sa Häkkinenom. Taman tad negdje počeo pratiti WRC (1996 - 1997) i čovjek me oduševio. Do pojave Sébastiena Loeba (koji mi nikad ipak nije sjeo, odn smatram da ima i slabiju konkurenciju nego koliko je zaista bolji vozač od nekih starih), najuspješniji vozač WRC-a po pitanju naslova (zajedno sa Kankkunenom), ali i po all-round statistici. Rasturao na makadamu
Marcus Grönholm - četvrti finac na listi. Još jedan sjajan vozač ali koji me zapravo više od same vožnje oduševio svojom osobnošću. Najveći komedijaš među vozačima  ;D
Petter Solberg - njega sam pak doživljavao uvijek kao nasljednika Mäkinena, iako nije postigao (a vjerojatno više ni neće) njegov uspjeh. No bez obzira, sjajan vozač čiji je jedini problem da vozi u vrijeme kada vozi i Loeb koji je ipak bolji vozač, no nekako mi ima manje duše nego Solberg.

Da čujemo vaše najdraže vozače, sa neki argumentom, opisom zašto su baš oni. I filmići vožnje su dobrodošli  hug1

Napomena - slobodno ubacite i vozače iz nekih drugih sportova, pa i moto utrka, ili utrka glisera, ja sam iz ova dva sporta jer su to jedini koje sam ozbiljnije pratio i gdje znam vozače.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ZoNTrA

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #1 u: Veljača 05, 2012, 20:42:29 »
Kimi i Alonso najdraži.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #2 u: Veljača 05, 2012, 21:45:59 »
a jesi riječit bogati  ;D

No ajde, bolje išta nego ništa. Ljudi nezainteresirani skroz  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ZoNTrA

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #3 u: Veljača 06, 2012, 14:42:18 »
Ma o Kimiju si ti već rekao sve, ne treba ništa nadodat, a nešto me jebe, pa mi neće stavit nikakav link o Alonsu.

Offline s2000

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #4 u: Veljača 06, 2012, 19:51:36 »
Moto Gp: Ben spies- neznam,taj vozac mi je najdrazi,neznam zasto al onaj njegov stil ulazenja u zavoje mi je odlican,zbog toga ima nadimak "elbows",prosla sezona zavrsila sa 1pobjedom i 5 postolja,na zadnjoj utrci Stoner odnio pobijedu 0,015 ispred spiesa.Nadam se da ce ova sezona biti bolja,sa manje padanja i odustajanja i naravno sa puno pobjeda i postolja.

F1:Lewis Hamilton-poseban vozac koji mi je usao u srce,"ludak" koji ide na sve ili nista,nadam se borbi za naslov ove godine.

Super Bike World Championship(SBK):Noriyuki Haga-Japanski vozac koji je vec 10-15godina u tom sportu,nema srece,3 puta bio viceprvak,prosla sezona dosta losa,losa forma i vjerovatno Aprillia Rsv4 nije sjela kako treba
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2012, 08:30:01 od s2000 »

Offline Wulf

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #5 u: Veljača 07, 2012, 16:11:12 »
Meni su bili u F1 Montoya i Kubica... Ali više ne pratim F1 tak da ni neznam ko je ko nije više :/
Ali prije mi je bio Ralf Schumaher ;)
Istina bog jer su svi vozili za BMW ali nema veze ;D

A u ostalim "modovima" baš i neam vozača jer ne pratim tolko... Za rally baš i nemam nekog No1 vozača, a glupo mi je tipa reć da mi je najbolji vozač taj i taj jer je prvi u poretku  hmm
Kad sam gledao prije dok je bilo prijenosa WRCa i dok sam intenzivno pratio F1, gledam gledam, ali mi nikad nije došlo da ono kažem: "on mi je najdraži vozač"
Kubica mi je postao dobar ono jedno vrijeme jer je imao dobre duele i nije se predavao u istima i bio je dobar na mokrome... Ponekad  cer1njo

I to je to :P

Offline DogZy

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #6 u: Veljača 07, 2012, 17:26:37 »
Sramote da nema Senne.
Najbolji ikad:
http://edition.cnn.com/2011/SPORT/motorsport/05/06/motorsport.f1.senna.greatest/index.html

SENNA - Exclusive Clip ('88 Monte Carlo Grand Prix)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #7 u: Veljača 07, 2012, 18:48:43 »
Možda i je, ali tada nisam još pratio Formulu. A kako i bih kada u godini njegove smrti sam imao 6 godina tek  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #8 u: Veljača 07, 2012, 22:53:56 »
Ja sam sa 7 godina pratil uredno njegove trke skupa sa starim, baš tam negdi početak 93, pa do smrti njegove.  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #9 u: Veljača 07, 2012, 22:58:28 »
a kaj da ti velim, onda si ili gledao zbog starog, ili si bio napredan jer ja sa 6 godina nisam baš kužio tko dobro vozi i zašto je to tako. Samo sam kužio pojam pobjede i ostalih koji nisu pobjedili  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #10 u: Veljača 07, 2012, 23:01:31 »
Sa sedam godina sam sam kupio ružu u cvjećarni i poklonio simpatiji.  kadt1kažem ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #11 u: Veljača 07, 2012, 23:10:08 »
a jebiga, ti si bio onda frajer. ja sam bio geek. NIsam ni gledao formulu, ni kupovao ruže nego igrao NES i čitao enciklopedije. Baš šmokljan  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #12 u: Veljača 07, 2012, 23:12:40 »
Bio si dijete ono.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ZoNTrA

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #13 u: Veljača 09, 2012, 20:32:32 »
Jeste vi fulali temu? :P

Offline Punisher

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #14 u: Veljača 09, 2012, 21:36:41 »
Motociklisti: Max Biaggi, uvijek mi je bio legendaran, al ovaj njegov wheelie je mislim svima ostao u sjećanju.
Biaggi the best wheelie ever !


Daijiro Kato - gledao ga dok je još žario i palio u 250 ccm i obarao rekorde u pobjedama, nažalost karijeru mu je prekinula tragična pogiblja na utrci u Suzuki u svojoj 2. sezoni u moto gp klasi  cry1
(The video's owner prevents external embedding)

Formula 1: Jacques Villeneuve, jedan od najdražih vozača općenito, pravi prgavac i luđak obožavao sam ga.

Jacques Villeneuve 1996-2006


Eddie Irvine, ne znam zašto al uvijek mi je bio draži od Schumachera, baš sam ga volio iz nekog razloga kojeg danas ne znam, al u djetinjstvu mi je ostao upamćen.

Od današnjih šofera Jenson Button, Fernando Alonso (iako mi je bio draži u sezonama u Renaultu)

Pogotovo ova utrka u Imoli

Fernando alonso VS Michael Schumacher Imola 2005 onboard


14 krugova držao Majkla iza sebe koji je bio vidljivo brži.

WRC: Jedan i jedini Colin McRae, najbolji relijaš ikad, barem meni, obožavao sam njegove vožnje, uvijek mi je bio najdraži i nikad ga neću zaboravit. R.I.P. Colin

COLIN McRAE video tribute