Autor Tema: Najdraži vozači  (Posjeta: 19471 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #15 u: Ožujak 30, 2012, 11:47:00 »
Nije mi se dalo otvarati novu temu samo za jedan članak, pa evo tu: The Ten Biggest Dicks In Motor Racing History

Dok sam videl ime članka prva pomisao mi je bila 'Ako Schumacher ne bu nutra, nula bodova', al eto - herc mi je na mestu.  cer1njo

BTW - broj 4 je epic.  fpalm1 ave1 cer1njo

Offline Cole™

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #16 u: Rujan 13, 2012, 06:56:27 »
Velikani koji su mi najdraži su i van konkurencije - RIP.

Ayrton Senna - najbolji čovijek koji je vozio u automobilizmu, čovjek zbog kojeg je formula postala to što je, čovjek zbog kojeg su se mnogi zaljubili u racing, za mene najveći ikada.
Colin McRae - također velikan sporta koji ikao ima samo jedno osvojeno WRC prvenstvo, kao vozač i čovijek mnogima kao i meni je razlog zaljubljivanja u ovaj sport.

Jenson Button - najdraži F1 vozač trenutno, pod "stare" dane osvojen naslov, no Jenson je pravi vozač, gospodin i kao takav izaziva najviše simpatija od mene, odličnih sposobnosti.
Fernando Alonso - iako ga prije nisam volio, gotovo savršen vozač sa mnogo znanja, iskustva i muda. Rijetko griješi te izvlači "nemoguče" iz bolida u kojem vozi.
Kimi Räikkönen - hladan kao špricer, ovog momka zavolio sam još dok je započeo svoju karijeru u McLarenu, brz i konkretan.
Mika Häkkinen - počeo pratit baš aktivno formulu kada je ova legenda završavala svoju karijeru, točnije zadnje tri godine sam ga pratio, uživao sam u njegovim borbama s Michaelom.

Pošto samo pratim u zadnjih nekoliko godina F1 na F1 šoferima ću i ostat.
Nabrojao bi i vozače koje nevolim, ali to nije tema.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #17 u: Rujan 13, 2012, 10:25:43 »
Vidi stvarno, ti se još nisi izjasnio. A nisu ni mnogi drugi, ajmo ljudi, što čekate, sigurno ima svatko neke svoje idole  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #18 u: Rujan 13, 2012, 11:23:56 »
E ovo mi je već super tema (opet nisam znao da postoji).

Ja neću pisati o vozačima kojih više nema, neću pisati o vozačima koje nikad nisam gledao, pisat ću samo od trenutka kada sam počeo gledati auto-moto prvenstvo.
Iskreno slabo gledam bilo koju seriju natjecanja osim F1. F1 mi je vrh vrhova. Nemogu zamisliti da preskočim i jednu trku (mora stvarno biti izvanredan razlog). F1 gledam od 1998-1999 godine i svrstavam je kao najbolji sport uz nogomet (izjednačeni su). No da ja nebi sada pričao storiju o F1 ja ću malo nabaciti koji su mi najdraži vozači u F1 (od 98).

Fernando Alonso - mrzio sam ga, nisam ga mogao podnjeti, ono njegovo savijanje prstima - "samo vi pričajte" mi se popelo na glavu. To je bilo razdoblje kada je osvojio naslove prvaka 05 i 06. Nisamo ga baš obožavao ni nakon toga.
No onda je Kimi Raikkonen "otišao" iz F1 (otjeran iz ferrarija) i najavljen je dolazak FA u Ferrari. Moj novi ljubimac. Nekako neshvatljivo da počnem podržavati čovjeka kojeg nisam simpatizirao i podržavao.
Ovaj vozač me strašno podsjeća na Michaela Schumachera. Kao veliki majstor kako u bolidu tako i izvan njega, okrenuo je momčad prema sebi. Inteligentan, zna sve pojedinosti o F1, izrazito nadaren, veliki vođa, enormnog talenta za F1 upravljačem, izvrstan taktičar, iznimno brz, izvlači maksimum iz bolida, neki kažu i prgav i plačljivko, ali to je odlika F1 prvaka, F1 vođe. Dame i gospodo to je Fernando Alonso. Ferdo želim ti da ugrabiš više od jednog naslova u crvenom kombinezonu i da ostaneš do kraja svog ugovora.

Kimi Raikkonen - ustvari teško mi je reći da mi je on iza Alonsa, ali odkad je došao u Ferrari 2007. godine postao mi je najdraži vozač ( i to je danas). Što reći o Kimiju? Kimi, kimster, iceman, Raki, različita imena i nadimci ali on je jedan i neponovljiv. Kada je došao u Ferrari 2007 to je bilo veliko veselje. Odlazi jedan prvak i dolazi drugi budući. Ma Kimi je ono frajer, ležeran lik, nejebe nikoga i boli ga ona stvar za lajavce, manipulatore, političare itd. Jedna suprotnost u odnosu na FA ili Schumija.
Osvojio je naslov u zadnjoj utrci u Brazilu, dok su se venecijanci  Alonso-Hami-Ron Dennis prepirali tko će biti broj 1. Odličan lik, najbrži vozač, izniman talent. Žao mi je što ga je Luca otprašio iz Ferrarija (iako je za to dobio masne pare). Volio bih ga opet vidjeti u crvenom kombinezonu, mada teško da će se to dogoditi. Ako FA ne dođe do naslova prvaka, želim to njemu.

Michael Schumacher - E Schumi Schumi. Idol mladenačkih dana. Stroj, uništavač svega oko sebe. Veliki radnik, talent, brz, okrenuo momčad prema sebi, veliki vozač. Osvojenih sedam naslova prvaka dovoljno govori. Bilo bi zanimljivo vidjeti njega npr u oproštajnoj sezoni 2013 zajedno sa Alonsom. Kako god najveći i želim mu da osvoji barem jedno pobjedničko postolje prije povlačenja.

Trenutno ova trojica čine top vozače za mene. Njih još ima, ali za mene ovo su najbolja tri vozača od 98 godine.
Eventualno mogu staviti nakon njih Hakkinena (ali jbg on je McLarenovac ;) ) i možda još jedan mali plačljivko ali još nije njegovo vrijeme da se približi ovoj trojici

Ostale auto-moto serije.

Moto GP - Valentino Rossi
WRC - Colin McRea i Marcus Gronholm i Petter Solberg
Indycar - Danica Patrick ;)
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2012, 11:26:45 od Iceman »

Offline Praetorian

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #19 u: Rujan 13, 2012, 12:16:41 »
Jenson Button - najdraži F1 vozač trenutno, pod "stare" dane osvojen naslov, no Jenson je pravi vozač, gospodin i kao takav izaziva najviše simpatija od mene, odličnih sposobnosti.

 thumbs1 thumbs1

Offline DogZy

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #20 u: Ožujak 24, 2014, 17:20:44 »
20 years of Ayrton Senna´s Legacy (ENG)


Lijepa posveta Ayrtonu za njegov rodjendan, a uskoro ce i 20 godina od tog nesretnog vikenda u Imoli.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #21 u: Ožujak 24, 2014, 17:40:58 »
Prekrasno  cry1 cry1 ave1 ave1

Offline Zsadist

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #22 u: Ožujak 24, 2014, 21:47:08 »
F1 -Senna  ave1
Moto - Mike Doohan legenda 500cc
CPU: Intel i5 4690k 3,50 GHz | MB: MSI Z97 Gaming 5 | GPU: ASUS ROG STRIX GTX 1070
| RAM: DDR3 16GB (4x4GB) HYPER X Savage, 2400Hz | SSD: Samgung 850 EVO 250 GB Kingston 120GB + WD Black 1TB+ WD 1TB | PSU: Corsair RM650W | Soundcard/Headphones:Asus Strix 7.1
| Monitors: Asus vg248 | OS: Windows 10pro x64
| Gamecontroler: T500RS +Loadcell ver.2 l Keyboard: Logitech 510s + Logitech G700s miš

Offline Cole™

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #23 u: Ožujak 24, 2014, 23:06:01 »
Čovjeku koji je radio vidjet uvaljat oskara, a ne onim holly šupcima.  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #24 u: Travanj 16, 2014, 11:57:14 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #25 u: Travanj 21, 2014, 14:35:59 »
Bookmarkajte ovo, stavite alarm na mobitelu, napisite si na kalendaru podsjetnik, priljepite post-it na frizider, samo nemojte ovo zaboraviti kadt1kažem

 Scheduling: ‘Senna Week’ on Sky Sports F1 | The F1 Broadcasting Blog
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #26 u: Travanj 21, 2014, 15:27:38 »
A oce li postojati neki stream il tak nekaj?  Nije da imamo svi skysports :(

EDIT: a i pol tih dana bum radio :(

Sent from the den
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2014, 15:36:12 od Wulf »

Offline DogZy

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #27 u: Travanj 30, 2014, 15:03:30 »
Vučino, evo ti odgovora! kadt1kažem


Senna: The Last Teammate
Senna: The Last Teammate


Senna - Journalist Special
Senna - Journalist Special


Senna - Echoes of the Past
Senna - Echoes of the Past


Ted's Senna Notebook
Ted's Senna Notebook


Savjet: pogledajte što prije dok nisu pobrisali kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #28 u: Travanj 30, 2014, 21:12:37 »
Odlični su im filmići  thumbs1
Pogledao kad su izašli, najbolji po meni je ovaj specijal s Murrayem Walkerom, Tremanem i Hamiltonom

Offline DogZy

Odg: Najdraži vozači
« Odgovori #29 u: Studeni 19, 2014, 23:48:25 »
Pat Symonds

“Dallas was what I would call an ‘old-fashioned’ North American street circuit, delineated with concrete blocks. It was a very tricky circuit, and bumpy enough to make even Monaco look smooth: the drivers literally had to fight their cars all the way round as they skipped and jumped from bump to bump. I remember during the race, Ayrton hit the wall, and then later retired because of the damage. When he eventually made it back to the pits, he didn’t seem to understand how he could have hit the wall. It seemed to come as a complete shock to him that he had hit the wall, and his immediate reaction was “I know I didn’t make a mistake – the wall must have moved.” Remember, we were talking about a twenty tonne concrete block here, but he was so insistent that he persuaded me to walk round the circuit and take a look. When I did so, the wall had indeed moved – somebody had clearly clipped the previous block and in doing so, displaced the next one by only about 4cm. Instead of the transition from block to block being smooth, a 4cm difference had caught the rear wheel, broken it and punctured the tyre. That was when it really came home to me, the precision to which he was driving, and made me think he was a bit special… And remember this was a guy in his first season of F1, straight out of F3…”
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.