Autor Tema: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi  (Posjeta: 15210 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Mislio sam ogroman članak napisat, ali previše bi toga napisao, pa neznam da li bi pola toga imalo smisla. Službeno, medijski eksponirano, radi se o zaštiti autorskih prava. Navodno, želi se stati na kraj internetskom piratstvu koje "ubija" glazbenu industriju i "tvornicu snova"- Hollywood. Na to su se svi "zakvačili", treba onemogućiti pod svaku cijenu skidanje filmova i muzike sa "mreže svih mreža"



Ukratko radi se o zabrani bilo kakve internetske slobode. Odnosno svako slušanje pjesma bi vas moglo koštati zatvora jer eto kršite autorska prava. Tu se ne radi samo o piratstvu kojeg bi vjerovatno i trebalo suzbiti, ovdje se radi o privatnosti koja više neće postojati, da dobro ste pročitali, čak i mailovi vaši privatni postat će javni, bar za internet providere i vlasti koje misle nadgledati.



RECITE NE ACTI - PETICIJA
« Zadnja izmjena: Veljača 10, 2012, 22:15:49 od Cole »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline igzyy

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #1 u: Veljača 10, 2012, 22:52:42 »
 thumbs1

Evo još jenda sitnica...

Sve će se nadzirati, vaš e-mail, vaši account putem ISP (gotovo sve , sve..), nema više privatnosti.

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>




potpisite se na ove tri peticije koje idu za Europski parlament

 "The ACTA Action Center" - Access is a new global movement for digital freedom.

https://www.accessnow.org/acta

 "Fight for the Future" non-profit helping to organize the historic strike against the web censorship bill ACTA

http://killacta.org/

 Avaaz is a global web movement to bring people-powered politics to decision-making everywhere

https://secure.avaaz.org/en/​stop_acta/
« Zadnja izmjena: Veljača 10, 2012, 22:55:15 od igzyy »

Offline Cole™

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #2 u: Veljača 11, 2012, 11:01:53 »
Nadam se da će te svi potpisati peticiju.  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline igzyy

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #3 u: Veljača 11, 2012, 11:37:24 »
Nebu dobro....


trenutno je na 365 600  treba 500 000 glasova..


Promjetio sam da kod nas ljudi to zanemaruju a svi koriste torent servise i razne da sad ne govorim free stvari, naši ljudi još nisu n svijesni da svega što sad imate na računlo od Windowsa i raznih programa, filmova, glazbe....bit ćete zakinuti.

Naravno da napomenem kako je dobar osječaj kada znaš da neko ćita tvoj mail, bez pardona i zna koje stranice otvaraš, bez parodona ti mogu pozvonit na vrata.

Offline Thergothon

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #4 u: Veljača 11, 2012, 15:13:59 »
Ako se to odobri, internet ide proc iz moje kuce!

Offline ZoNTrA

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #5 u: Veljača 11, 2012, 15:17:23 »
Iako sam i ja protiv te ACTE, PC mi služi samo za forum i već dugo nisam ništa skinuo, tako da mi i neće biti toliko teško ako se to dogodi.

EDIT: Ček, oni će nam sad moć gledat i mailove i sve to? A ne samo zabranit besplatno skidanje? Ako je tako, nek se onda jebu.

Još treba 135 000 glasova, do kad se to treba potpisat?
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2012, 15:19:13 od filip1308 »

Offline Thergothon

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #6 u: Veljača 11, 2012, 15:20:41 »
Nikad se nije niti radilo o suzbijanju piratstva, to je samo paravan.
Radi se o potpunoj kontroli....

Offline Cole™

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #7 u: Veljača 11, 2012, 15:36:04 »
Točno to. Stvarno bi molio sve sudionike ovog foruma da potpišu svoju peticiju.  hmm
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ZoNTrA

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #8 u: Veljača 11, 2012, 15:46:05 »
Jel u redu, ako sam na peticiji napisao sve netočne podatke? :P

Offline ManTheRamparts

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #9 u: Veljača 11, 2012, 15:56:33 »
Pokušaj kontrole interneta, sramota da je to sve realniji scenarij.

Jebiga, 'jadna' industrija 'nema' za kruh (nikad im nije dosta), pa kud lupiti nego po najslabijima i najobičnijima ljudima.

Normalno da nije u redu krađa intelektualnog vlasništva, ali mislim da svi imamo pravo izbora. Zakaj ne bi mogel nekaj skinuti prije kupovine? Možda i da ne kupim - kaj njih briga. To kaj političari pokradu cele države, za to niko ne odgovara, dok sad nama oću nametnuti kazne za skinutu pjesmu. Nabijem ih. Sumnjam da je Eminem ili Limp Bizkit propal ako smo skinuli njihov album, a pravima umjetnicima tak i tak nije bitna zarada (imaju pravo na nju - dapače, za pravu stvar bi dal i puno više od njene vrednosti, da ne bi bilo zabune). Svi bi samo punili džepove na čim lakši način. Dabogda ta banda zgorela.

Inače - kupujem oriđiđi igre, znam tu i tam muziku isto kupiti, filmove bi isto da imam za to financijske mogućnosti. Al nemam, ko vjerujem i većina nas. Ali upravo zbog toga skidanja i strahovite piratizacije znam za kaj bi definitivno dal pare, a za kaj ne bi. A mislim da bi svi trebali imati pravo na 'probnu vožnju' prije kupovine. I ovim putem isto nabijem EA samo zbog njihovog spominjanja da bi možda naplaćivali demo verzije (prošle godine sam to videl da su se glupirali - tak da nabijem bilo kak). Itekak sam svjestan da nije baš moralno skidati - ipak je u to uložen nečiji trud i rad. Ali velim - prvo nek lepo oni nama poslože društvo i državu kaj bumo imali mogućnosti za trošenje na te stvari i nema problema. Ovak nam samo pokušavaju ukinuti još jednu od retkih stvari na koje imamo pravo.

Čini mi se da začas ne budemo više imali pravo ni prdnuti, a da to ne nadgleda neki pizdun iz CIA-e ili FBI-a ili votever agencije.

Za privatnost na internetu odavno znamo - da ne postoji, a sad nam pokušavaju čak oduzeti i taj privid neke 'sigurnosti'.

Uglavnom - sramotno da ovakvi zakoni prolaze dok oni za puno bitnije stvari ili su puni rupa ili se ne provode.

Bleh, moram stati.  cer1njo

Peticiju sam još prije potpisal.

Offline Cole™

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #10 u: Veljača 11, 2012, 16:04:19 »
Jel u redu, ako sam na peticiji napisao sve netočne podatke? :P

Mogo si slobodno točne podatke.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #11 u: Veljača 11, 2012, 16:06:37 »
I tak znaju tko si tj. uskoro ce i sluzbeno znati  cer1njo cry1

Offline Cole™

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #12 u: Veljača 11, 2012, 16:11:56 »
Misliš da ACTA sigurno prolazi? cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #13 u: Veljača 11, 2012, 16:16:13 »
Iskreno se nadam da nece proci!
Al pitanje dal ove peticije ikaj znace i jos je k tome slab odaziv.
Ljudi ignoriraju, a na kraju budu plakali.

Offline igzyy

Odg: Just Say ‘No’ to ACTA - kažimo svoje DA internetskoj slobodi
« Odgovori #14 u: Veljača 21, 2012, 16:27:02 »
Novo..

Ajmo sad svi..

http://danas.net.hr/svijet/page/2012/02/21/0304006.html?pos=n1

Također novi prosjed 25.02