Autor Tema: Total War SHOGUN 2  (Posjeta: 17259 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #15 u: Veljača 28, 2012, 10:02:57 »
Napeta je situacija.

Napokon sam izučio Chonindo Arts koji mi osigurava veću količinu hrane te omogućuje da od glavnog grada napravim Castle koji kako se vidi iziskuje veću količinu hrane. Ali to nije problem jer će prije toga biti izgrađena velika farma riže koja će još više pojačati dotok hrane.
A zašto je hrana toliko bitna?!? Pa zato jer ako nestane hrane dođe do revolta i pojave se Rebelions tj pobunjenici koji vrlo lako osvoje grad ako u njemu nema vojske! A naravno da u gradu nema vojske jer su sve jedinice blizu ratnih zona da brane pokrajine koje su u opasnosti od preuzimanja. A odlična je stvar šta je cijeli otok moj i ne moram brinuti oko glavnog grada. postoji mogućnost da napad dođe sa mora i za to nisam spreman....

Za takvo blagostanje zaslužna je diplomacija jer već dvije godine nisam ni sa kime u ratu, (kupio mir od stalnog napadača Yamana klana nakon što sam mu oduzeo pet pokrajina; bili su jeftini pristali su na mir nakon šta sam im ponudio svega 1000 kokua.

A sada sljedi objava rata i napad na Hatakeyama klan. A njihove jedinice su upravo napustile grad u Settsu pokrajini te moja najiskusnija vojska odmah kreće u pohod iako je zima; zato jer neće biti opsade grada već direktan ulaz u grad pošto se u njemu ne nalazi vojska, dok će moj iskusni Metsuke pokušati potkupiti vosjku koja se nalazi nedaleko grada... A šanse za to su mu ogromnih 88% zbog njegovog iskustva. A brodom upravo iz Tosa pokrajine dolaze nove jedinice spremne za rat...
U isto vrijeme moj već ostarjeli, ali iskusni ninja je već spreman za sabotaže farmi i drugih objekata da im što više smanjim prihode za vrijeme sukoba.



A u međuvremenu su mi došli i europljani te mi ponudili barut te sam među prvima imao, (još ih čak nisam ni sreo kod neprijatelja) Matchlock Ashigaru jedinice opremljene puškama, odlične za uništavanje morala kod neprijatelja. Ali pohlepnno sam to primio jer u zamjenu sam morao dozvolit da se počne širit kršćanstvo i sada imam probleme sa time kao i opciju da se skroz prebacim na isto. No to još moram prostudirat u enciklopediji

Ovo se sve događa u duljini dva, tri turna, tj tri godišnja doba, (osim izučavanja spoemnutog Arta koji traje 8 turnova, ali sve je to dio strategije). Strašna igra koju svi ljubitelji Total Wara moraju imati!
_______________________________

No pobjeda je još daleko pošto je prošlo tek 17 i još do kraja ima 38 godina. No carstvo polako raste



kao i obitelj


_____________________________
_______________________

Mali mini dnevnik moje SHOGUN 2 karijere.....
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2012, 10:32:58 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #16 u: Veljača 28, 2012, 12:22:44 »
Neka neka odlično zvuči :)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #17 u: Veljača 28, 2012, 12:53:18 »
Kakva bitka, neprijatelj me je napao sa 3735 jedinica dok sam ih ja imao 1890. No prednost utvrde, zapaljivih strijela i iskusnih jedinica mi je osigurala nevjerovatnu  pobjedu.





Hatakeyama klan je pred raspadom... Već su mi prije ovog napada nakon šta sam lakoćom zauzeo tri provincije ponudili mirovni sporazum, ali nisam pristao.

Jedino sam nepažnjom kod postavljanja taksi izgubio Settsu pokrajinu od pobunjenika, ali već vojska iz Mimasake maršira u oslobođenje.
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2012, 12:55:23 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #18 u: Veljača 28, 2012, 13:23:16 »
AWESOME thumbs1

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #19 u: Veljača 29, 2012, 13:40:07 »
Počinju problemi...

Kako postajem sve jača sila, Shogun se počinje zabrinjavati te kuje planove kako me spriječit u daljnjem napretku. A pošto su se održali samo najjači klanovi, njih 6, samnom 7, situacija je sve napetija.

Bivam napadnut od strane Yamana klana te gubim pokrajinu Hoki te sljedi napad na Mimasaka pokrajinu koju teškom mukom uspjevam obranit od mnogo nadmoćnijeg neprijatelja



Odmah nakon njih rat mi objavljuje moćni Ikko Ikki klan te pokušavam potpisati mirovni sporazum sa Yamana klanom jer se u južnim pokrajinam zahuktava situacija sa Hatakeyama klanom kojeg uspijevam iskorijenit te napadom Ikko Ikki vojske na Ise i Omi pokrajine.



Yamana klan ovoga puta nije potkpljiv novcem te im uz garanciju da ih neću napast dajem sina za taoca - sljedećih 7 turnova ih nesmije napast ukoliko će ga pustit živog na slobodu! To činim iz razloga jer mi rat objavljuje i Date klan i nemam šanse protiv tri neprijatelja a pogotovo jer nisam previše ulagao i vojsku. Jedna iskusna vojska sa iskusnim i već ostarijelim generalom, i druga ne toliko moćna. No u Mimasaka pokrajini se počinju novačit naprednije jedinice za nadolazeće sukobe.



U to vrijeme radim grešku sa vrlo korisnim iskusnim Metskukeom te ostajem u Koyoto pokrajini, (inače pokrajina u kojoj se nalazi Shogun) te mi agent biva potkupljen i napušta moje redove! Ogroman gubitak jer je bio vrlo sposoban u potkupljivanju neprijateljse vosjke.
____________

Zalihe hrane su fantastične radi mnogo pokrajina i farmi riže te glavna pokrajina Tosa uskoro postaje najmoćnija utvrda sa mnogim pogodnostima



Postaje napeto, i teško te je potrebno mnogo taktiziranja i razmišljanja te mnogo većeg ulaganja u vojsku...
« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 14:09:03 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #20 u: Veljača 29, 2012, 13:58:48 »
Lijepo opisano, a jel igraš pomorske bitke?
Ja osobno ne.

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #21 u: Veljača 29, 2012, 14:05:00 »
Da, igram sve bitke, osim onih kada je na nečijoj strani više od 80% za pobjedu - iako, ovo sam odigrao i pobjedio, a šanse su bile nikakve za moju stranu...

Imao sam samo tri pomorske bitke i to samo kada mi blokiraju luku pa mi padne prihod od trgovine. A ovo je moja cijela mornarica.... plus jedan brod u drugoj luci.
___________________________

Jedva čekam da pređem kampanju, (još "samo" 35 godina do 1600 godine, a prošlo je 20) da se bacim na Rise of the Samurai...330 godina prije nego radnja smještena u Shogunu.



« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 15:12:03 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #22 u: Veljača 29, 2012, 15:45:30 »
Gotovo je. Pogriješio sam taktiku ne radeći skoro pa nikakvu vojsku! Ikko Ikki me žestoko napada sa istoka a Date sa zapada.



Ise, Iga, Omi pokrajine su izgubljene. Mornaricom su mi blokirali luke... Ovo je jedina vojska u Omi pokrajini pred kojom je nemoguć zadatak - obraniti se od moćnih snaga Ikko Ikki klana! Gubitkom ove vojske ostajem praktički bez kvalitetnih vojnika i ništa ih ne sprečava da me dokrajče bez ikakvog otpora...



Tu je i očajnički potez da prekinem ratovanje sa Ikko Ikki klanom, ali niti plaćanje od 5000 kokua ne pomaže:



Chosokabe klan je slomljen i neće postati Shogun!
___________________________________________________
« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 15:54:16 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #23 u: Veljača 29, 2012, 16:23:01 »
Možda se uspiješ ipak obranit. Možda protivnike zadesi neka katastrofa.

Kak se zoveš na Steamu da te dodam?

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #24 u: Veljača 29, 2012, 16:57:25 »
Nema više spasa! Nemam vojske i to je gotova priča! Pogriješio sam!
_____________________

Nego baš gledam da sam prije trebao početi Rise of the Samurai kampanju pošto se odvija 300 godina prije ove. Ono, redosljedom. Sada sam dva sata čitao o Rise of the Samurai i čini mi se da će oni sada doći na red. Uglavnom mono je teža i agenti imaju ogromne uloge, (influence)!

Ako ne odem na karte i pivo vjerovatno na to napadam, a pošto sam jučer imao buran dan, (karte i pivo) vjerovatno ostajem doma.....

Offline Praetorian

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #25 u: Veljača 29, 2012, 19:29:54 »
A jbg, i ja se tak uvijek zeznem previše ulažem u ekonomiju i onda me netko napadne a ja nemam vojske. Na greškama se uči.

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #26 u: Veljača 29, 2012, 20:25:15 »


Krenula je nova kampanja - Rise of the Samurai - sa Fujiwara obitelji koje sam ponajviše uzeo radi bonusa na takse i bonusa na Junsatsushi akcije jer u ovom djelu agenti igraju veliku ulogu.

Kada se stvari počnu razvijat napišem zanimljivosti jer za sada je sve iznimno mirno i taktiziram šta dalje, (više čitam enciklopediju nego igram)


Offline Praetorian

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #27 u: Veljača 29, 2012, 20:53:46 »
Jel se taj Rise of Samurai može kupit samo preko Stama?

Offline doktor1

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #28 u: Veljača 29, 2012, 20:56:07 »
Da, ili u piratskom zaljevu  sm1jeh

Offline Praetorian

Odg: Total War SHOGUN 2
« Odgovori #29 u: Veljača 29, 2012, 20:58:11 »
Ak bi stavio piratsku bojim se da mi ne banaju originalni Shogun II?