Autor Tema: Novosti i glasine iz svijeta video igara  (Posjeta: 469726 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2460 u: Veljača 04, 2019, 19:52:37 »
Al me zapravo oduševljava lik koliko je napredovao kao forumaš od kada je prvi put stupio na HCL, do dana današnjeg.
Od nedokazanosti do forumaša koji zna napisat dobar konstruktivni post. Još ga malo jebe logika, al bude i on došao u elitu.

  cer1njo  hug1 <3
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2461 u: Veljača 04, 2019, 20:07:25 »
Pa Resi je najbolji primjer za to. Ko je bil fan od PS1 dana dobro se sjeća da je svima u jednom trenutku klasičan Resident Evil išel na uha van. Za to je velikim djelom bil zaslužan i Dino Crisis koj je više manje bil reskinani Resi i ljudima je dopizdil takav gameplay. Jako malo ljudi je npr. odigralo Code Veronicu u ono vreme (jer je bilo - još jedan Resident Evil sigh), a već se na toj igri polako vidi ono kaj je bilo aktualno u to vreme - bombastične cutscene, slow motion i kak je sve bilo pod velikim utjecajem Matrixa. Lagano se počel primjećivati zaokret prema akciji (a od samog početka je Resi tome težil - npr. uvek su bili unlockablesi miniguni, bazuke i beskonačna municija cer1njo).

Onda je došla četvorka i okrenula sve naglavačke - naglasak na akciju, a horor debelo ispod. Upravo zbog toga nikad nisam volel tu igru makar je po jako puno stvari bila revolucionarna i kopirana od strane konkurencije. Atmosfera je skroz nestala u zamjenu za napucavanje, boksanje zombija, quick time evente itd. Al kak god bilo - to je trebalo serijalu. I promjena perspektive. Dalje ne trebam govoriti - petica i šestica znamo svi kak su ispale. Petica se još igrala u co-opu, al šestica jao. Meni loša era serijala, ali po dosta stvari se morala desiti.

Trenutno je Resi serijal u najboljoj eri - dokazali su da serijal more funkcionirati ko horor i u prvom i u trećem licu. Modernizirali su sve, a opet zadržali one bitne stvari zbog kojih serijal ima takav status kakav ima. Sedmica npr. je po gameplay mehaniki klasični Resi samo iz prvog lica. Tj. počne biti klasičan Resi nakon kaj završi uvodni Alien Isolation inspiriran dio.

I zato mi je baš drago da se usude napraviti nekaj drukčije, da nije uvek isto. I kak velim - meni fiksne kamere uopće ne bi smetale, ali bi ih preferiral više ko unlockable bonus nego permanentnu dizajnersku odluku za default kameru.

Još jedna bitna stvar - CAPCOM je dokazal da ti ne trebaju na serijalu biti isti ljudi do iznemoglosti, da ti ne trebaju Kojime, Miyazakiji, Mikamiji, nego da ima i mlađih, talentiranih ljudi koji poštuju predložak. Kvragu - pa ovaj Remake 2 je najbolji Resi ikad, a to dosta govori. Nije lagana zadaća s obzirom kolko legendarnih nastavaka ima.

I za info, kad se spomenul - Kingdom Come je trenutno 17 funti na Green Manu. cer1njo

I da - ne sme se zaboraviti Dino Crisis 2 koj je onovremeno bil totalno akcijski orjentiran. Odlična igra. Ther bi vam mogel napisati dobar esej o DC2. cer1njo cer1njo cer1njo
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2019, 20:12:05 od ManTheRamparts »

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2462 u: Veljača 04, 2019, 20:08:01 »
Cole, ak ti je tak dobar, zemi si ga doma.


Offline bartul_9

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2463 u: Veljača 04, 2019, 20:25:22 »
Mene su puno vise privlacili dinousauri od zombija dok sam bio dijete. RE igre sam igrao al bile su mi dosta teske i mucio sam se sa njima. Isto je bilo i sa Dino Crisisom, al njega sam obozavao. Jbt kad se covjek sjeti koliko je inteligencije i pokusaja trebalo za rjesit neku zagonetku u to vrijeme, bez neta i pomagala. KotOR je zivi primjer toga, ja i frend smo proveli sate na nekim djelovim igre i zagonetkama. Danas samo  upises na net i eto rjesenja. Uostalom sve igre su napravljene da ih moze rjesit svaka luda. Oni zagonetke zovu, zagonetke iz Uncharteda (eto ti Cole malo logike) , a to je ziva smijurija.

Dino Crisis 2 sam isto igra, totalna razlika napsram prvog dijela, znaci okret za 240 i igra je bila odlicna. Vise od iceg bi volio vidjet novi DC naslov, bas nedostaje neceg slicnog sa dinosaurima, jedna takva predivna tematika i svijet se moze napravit oko njih i uvijek su cool, a imamo ih samo u sugavom arku i onom city builderu, ili sta vec.

Uglavnom skrenuo sam sa teme cini mi se, vise neznam ni sta je bila tema, al eto vidim da smo zavrsili na dinosaurima.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2464 u: Veljača 04, 2019, 20:26:54 »
Okret za 240. cer1njo cer1njo

Evo ti lajk. cer1njo

Ne moraš ni danas koristiti prohode, jubito. Sve je na tebi. U zadnjih ohoho godina zapravo nije bilo ni potrebe za pomisliti na nekaj takvo jer su igre bile poglupljene strašno. S trenutnom generacijom konzola, kickstarterom etc. se počelo vraćati polako na pravi put.

Offline Thergothon

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2465 u: Veljača 04, 2019, 20:49:44 »
Malo prekasno stižem da se uključim u RE raspravu, ali i nema potrebe jer MTR je sve bitno objasnio, a po pitanju tog serijala smo kao prst i nokat jer sve bitno smo u isto vrijeme prošli i formiralo se određeno mišljenje koje se možda razlikuje u nijansama. Inače, sutra stiže moj RE2 remake primjerak.  thumbs1

I da - ne sme se zaboraviti Dino Crisis 2 koj je onovremeno bil totalno akcijski orjentiran. Odlična igra. Ther bi vam mogel napisati dobar esej o DC2. cer1njo cer1njo cer1njo

Mogli bi me nazvati Dino Crisis hodajuća enciklopedija, prije interneta se za svaku sitnicu mene zvalo u našem kvartu, čak i ljudi koje nikad prije u životu nisam videl prek ekipe koja je znala kakav sam fanatik.  cer1njo
To je jedan od serijala za koji držim fige da se napravi pošteni remake. Realno gledajući, prvi dio je real deal i punokrvni survival naslov, ali je zato nastavak sve ono na kaj smo se kao klinci rajcali. Akcija i filmske cut scene uz replay value kroz jebeno štancanje bodova koji su bili ekvivalent današnjem kvazi XP RPG sistemu nagrađivanja.

Offline doktor1

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2466 u: Veljača 04, 2019, 21:09:30 »
Taman je Rampu i meni Ther falio za diskusiju...
Pa gorio bi forum jbte  cer1njo cer1njo

 p1va p1va

Offline the_prodigy

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2467 u: Veljača 08, 2019, 18:40:54 »
Ovo čekam, dolazi free za one koji su uzeli Odyssey season pass  thumbs1

Assassin's Creed III Remastered will be available on 29th March, 2019 on PC, PS4 and Xbox One.

Relive the American Revolution or experience it for the first time in Assassin's Creed® III Remastered, with enhanced graphics and improved gameplay mechanics. Plus, Assassin's Creed Liberation Remastered and all solo DLC content are included.

Assassin’s Creed III Remastered: Comparison Trailer - YouTube


CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Luckyluke

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2468 u: Veljača 08, 2019, 22:21:38 »
Ok, ovo izgleda jaaaaako zanimljivo. Imaju moju pozornost.

Chernobylite - Announcement Trailer - YouTube

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2469 u: Veljača 09, 2019, 11:47:47 »

Offline Praetorian

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2470 u: Veljača 13, 2019, 15:43:25 »
Ovo čekam, dolazi free za one koji su uzeli Odyssey season pass  thumbs1

Assassin's Creed III Remastered will be available on 29th March, 2019 on PC, PS4 and Xbox One.

Relive the American Revolution or experience it for the first time in Assassin's Creed® III Remastered, with enhanced graphics and improved gameplay mechanics. Plus, Assassin's Creed Liberation Remastered and all solo DLC content are included.

Assassin’s Creed III Remastered: Comparison Trailer - YouTube


Jedva cekam ovo, meni najbolji AC :)
Uzimam sigurno

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2471 u: Veljača 22, 2019, 14:46:40 »
This May Be Our First Look at the New Vampire The Masquerade Game | GameWatcher

Da je ovo VTM i da ispadne dobro - ajajaj. Setting je čista desetka.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2472 u: Ožujak 12, 2019, 22:14:48 »
Error 404 (Not Found)!!1


Huja haj, 144hz. kuul kuul

Offline Punisher

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2473 u: Ožujak 15, 2019, 17:05:46 »
RAMPARC REACH I POOCANJE U COOPU NA LEGENDARY

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #2474 u: Ožujak 15, 2019, 22:02:59 »
Samo da ne sjebu port. cer1njo