Autor Tema: Vaši hobiji  (Posjeta: 71631 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Vaši hobiji
« u: Ožujak 01, 2012, 12:27:30 »
Dakle - tema posvećena hobijima kojima se bavite.

Nedavno sam se počel baviti crtanjem, trenutno crtam ugljenom i čak dobro ispada s obzirom na to kolko malo crtam.

Planiram nakon ugljena se primiti suhog pastela.

Evo moje zadnje nedjelo (zadnje dvoje kaj sam nacrtal je fan-art, ovo i Jane Doe):



Kvaliteta je loša kad je slikano mobom, sutra budem poslikal s fotićem za deviantART.

Čim se vi bavite?
« Zadnja izmjena: Ožujak 01, 2012, 23:19:47 od ManTheRamparts »

Offline Cole™

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #1 u: Ožujak 02, 2012, 00:30:27 »
Od 13-te godine aktivno sam išao na utakmice i takav način života mi je bio hobi, đir i stil. Dan danas bi me držalo da nije bilo nekih loših stvari o kojima nebi (što nisu za javnost, što mi se neda). Uz to užasno puno volim raznolike žanrove kako glazbe, tako i filmova.

Volim se nazvat filmofilom iako ću mnoge šokirati sa nekim pogledina na žanrove i pojedine naslove. Osim toga velika ljubav i hobij, nekada i strast i sport bio mi je tenis. Danas ga ne igram i plačem svakog dana za istim. Malo perspektive sam imao, ali više me uništile financije koje moraju biti prisutne ako se želi uspijeti.

Od uvijek mi je hobij i biciklizam, kojeg bi volio da sam više iskoristio, jer imam i profi poznanstva, ali eto sve je završilo kao mala rekreacija i prevozno sredstvo. Nadam se da će se u budućnosti neke stvari promjenit, ako dozvole to financije. Eto to bi bili moji hobiji. Igre nisam spomenuo jer se očito to javno vrlo dobro vidi.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #2 u: Ožujak 02, 2012, 14:34:21 »
Mislim - nije da crtam samo.  cer1njo

Obožavam muziku preslušavati, imam u planu sad nakon kaj malo savladam crtanje primiti se gitare - već su žice na njoj spucale same od sebe kolko dugo nije korištena. Tu i tam znam neku knjigu pročitati. Ista stvar je i s filmovima i serijama. Normalno tu su i igre - kaj je jasno samo po sebi.

Ajd, sad je konačno malo zatoplilo pa brijem bicikl na đir malo, al prvo treba gumu promeniti (pukla još prošle godine).

Offline Cole™

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #3 u: Ožujak 02, 2012, 23:44:29 »
Ostali?  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #4 u: Ožujak 03, 2012, 00:36:12 »
Bavio se jedno vrijeme tenisom. Bio oduševljen igrama Nadalu u to vrijeme i reko moram se tim počet bavit. Kupio reket i krenuo nabijat po zidu. Nakon par mjeseca sam odustao kad sam vidio kolko je zapravo to zahtjevna igra. Umorim se ko bik nakon 20 min nabijanja, pitam se kako ovi po par sati izdrže na terenu.

Jedno vrijeme se bavih free runingom ali nakon šta je nastupila ozbiljnija ozljeda povuko se iz te aktivnosti.

Obožavam dobru muziku, žanrovski sam jako raznolik što se tiče svega (i filmova, igra, muzike), pogotovo rock.
Još se uvijek bavim sviranjem synthesizera i razmišljam da kupim neki ozbiljniji instrument. Svašta me privlači: akustična gitara, bubnjevi, klavir... Najvjerojatnije ću uzeti gitaru na ljeto kad krenem radit pa onda uživancija. Totalni sam noob šta se tiče nota, sve sviram po sluhu kojeg hvala bogu imam pa ću valda i ovo naučit.

To bi bilo to, ako sam šta zaboravio kasnije nadodam.


P.S. odličan ti je ovaj crtež, Ramparts.  shy1
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2012, 00:37:49 od luckyluke »

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #5 u: Ožujak 04, 2012, 18:52:01 »
Evo u boljoj kvaliteti i još jedan novi:





Pisanje mi nije jača strana.  cer1njo

@luckyluke - prokleto je to sviranje, mene isto opako privlači gitara, makar nemam pojma - tj. znam neke akorde i to je to. Htel bi se naučiti nekaj svirati, makar tek tolko, da imam za nabijati po nečemu dok bi mi bilo dosadno!  sm1jeh
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2012, 18:55:13 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #6 u: Ožujak 05, 2012, 10:37:17 »
Od uvijek mi je hobij i biciklizam, kojeg bi volio da sam više iskoristio, jer imam i profi poznanstva, ali eto sve je završilo kao mala rekreacija i prevozno sredstvo. Nadam se da će se u budućnosti neke stvari promjenit, ako dozvole to financije. Eto to bi bili moji hobiji. Igre nisam spomenuo jer se očito to javno vrlo dobro vidi.


Prije svega ovo. CIjeli život vozio bicikl, promjenio samo u 5 godina 3 bicikla i par stilova vožnje, te kada sam konačno pronašao "onaj pravi" u koji sam se htio i ozbiljnije upustit - pripremao se za svoj prvi breveto:

Randonneurs Croatie, kupovao opremu, radio training logove i planove ruta na bikemapu, unutar 2 mjeseca su nastupile jedna bolest koja je prošla nakon mukotrpnih mjesec dana (za kojih nisam vozio jasno), jedan problem, absces koji je zahtjevao operaciju, i ruptura meniska koju dan danas imam. Nakon toga i problemi sa financijama, tako da to ljeto 2010. godine kada sam ulupao sve što sam imao u novi bicikl, opremu (iako je bicikl i neki dijelovi prodan, još mi stoje dresovi, neki alati i sl. u ormaru), propalo je zbog svega ovog, i nisam bio u stanju do proljeća 2011. godine vozit, kada sam imao operaciju tog abscesa, no i dalje je ostala ruptura meniska te je nestala sva lova jer sam u međuvremenu... ma, zadnje 2 godine se smao gluposti i promašaji poklapali pa eto... Kao i cole, nadam se boljim danima i čekam ih kao promrznuti sunce jer mi je bicikl najveća ljubav od svih. Da, i od igara  shy1

Evo zadnji bajk kojeg kada sam složio, ulupavši u njega zaradu od poslova prkeo student servisa i od prodaje svega što sam imao tipa prošli bajk, igre, gitara itd, vozio sam ga svega 3 mjeseca, nakon kojih je stajao preko pola godine čekavši bolja vremena, i na kraju sma ga prodao za smiješne novce u odnosu koliko me koštao. Bio je strašno lagani MTB pretvoren u cestovnjaka. Same gume (slickovi) su došle skoro 600kn  cry1



A osim toga, kao klinac sam crtao i radio makete što sam početkom ove godine odlučio ponovno pokrenuti. Za sada još nisam napravio nijednu maketu jer tek skupljam opremu i boje (jebiga, skup sport), no nacrtao sam par crteža. No nijedan od tih novih nije tematski vezan sa ovim forumom pa ću podijelit jedan stari, nacrtan prije kojih 9-10 godina dok sam gledao R6-icu ispred škole markiravši jedan sat  shy1



Osim toga svega volim sport općenito no prije svega outdoor i sportove kondicije tipa trčanje, planinarenje i sl, te ekstremne sportove, ali nijendim se ne bavim koliko bih htio zbog već spomenutih problema sa zdravljem i lovom. Zapravo, "samo" su pare problem, jer da imam love, već bih i dao 10 000kn i sredio to koljeno, a ne ovako vukao simo tamo i čekao par godina da mi se poklopi kada imam vremena to sredit i onda da dođem na red još  cry1
« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2012, 10:51:06 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #7 u: Ožujak 05, 2012, 11:10:34 »
Imaš dara za crtanje, mogao bi biti dizajner auta i/ili motora kadt1kažem
Kao mali sam crtao aute, koji su isto bili vjerni kao i tvoj crtež ali prestao sam ih crtati ima vec 5 sigurnih godina.
Crtao sam RL aute i moje imaginarne trkaće ali i ove "reasonable". Jos držim te crteže po prozirnicama( koja glupa hrvatska riječ za fascikl)
i tu i tamo ih otvorim pa se nostalgično nasmijem...

Bavio sam se sportom od 1.og osnovne do 2. gimnazije.
7,5 godina u košarci i 4 godine u atletici (srednje pruge). Bio sam onaj tip iz sredine, koji se nije nigdje previse isticao rezultatima i uspjesima.
Dobro mi je išlo, ali jednostavno sam prestao prošle godine u ovo doba, ne znam zašto. Zapravo znam, i stid me je reći da sam prestao se aktivno baviti sportom zbog čiste lijenosti. fpalm1
To si vjerojatno nikad neću oprostiti i za time najviše žalim. Donekle si pomažem tako da trčim svaki vikend na Jarunu i malo se rekreiram.

Eto, otvorio sam dušu. Možda se još nečeg sjetim
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2012, 11:43:24 »
Fino da ima još ekipe koja crta.  shy1

Dobar je motor, detalji i sve je na mjestu.

Imam u planu nekad neku Le Mans jurilicu nacrtati, al trenutno nemam volje za tak nekaj. Za ovaj tjedan imam splanirano kaj se bu crtalo.  sm1jeh

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #9 u: Ožujak 05, 2012, 12:40:29 »
Hvala obojici.

@DogZy - zanimljiv komentar jer to je ono što bih upisao da se mogu vratiti 5 godina u nazad kada sam upisivao faks - dizajn!
Eh opet onaj klasični slučaj - da mi je tada bila ova "pamet" koju imam danas. A vidjet ćemo, trenutno imam neke ideje i možda još stignem nešto postići u životu, ali eto...

I da, imao sam i svojih kreacija svojevremeno - prva takva je bila negdje u 5. osnovne kada sam zamislio neki Pontiac (volio sam Firebird model pa nešto u stilu njega, ali malo više duturističko). Šteta što nemam pojma gdje je taj crtež, tj, znam, tada je bio obješen u osnovnoj na pano "odličnih radova" iz likovnog, no jako sma ponosan bio jer su svi nacrtali neke 2D "dječje" aute, a ja sam ovaj napravio u nekoj izometriji koristeći realne proporcije i neka pravila, koliko sma ih mogao biti svjestan sa 10-11 godina  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #10 u: Ožujak 05, 2012, 12:43:22 »
Hvala obojici.

@DogZy - zanimljiv komentar jer to je ono što bih upisao da se mogu vratiti 5 godina u nazad kada sam upisivao faks - dizajn!
Eh opet onaj klasični slučaj - da mi je tada bila ova "pamet" koju imam danas. A vidjet ćemo, trenutno imam neke ideje i možda još stignem nešto postići u životu, ali eto...

I da, imao sam i svojih kreacija svojevremeno - prva takva je bila negdje u 5. osnovne kada sam zamislio neki Pontiac (volio sam Firebird model pa nešto u stilu njega, ali malo više duturističko). Šteta što nemam pojma gdje je taj crtež, tj, znam, tada je bio obješen u osnovnoj na pano "odličnih radova" iz likovnog, no jako sma ponosan bio jer su svi nacrtali neke 2D "dječje" aute, a ja sam ovaj napravio u nekoj izometriji koristeći realne proporcije i neka pravila, koliko sma ih mogao biti svjestan sa 10-11 godina  shy1
Jako poznat slučaj (za boldano).

I ova priča iz osnovne je ful slična mojoj, tak sam se i ja izdvajal uvek glede likovnog.  sm1jeh

Offline DogZy

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #11 u: Ožujak 05, 2012, 13:10:27 »
Iz ovog možemo izvući paralelu da su CSR-ovci, ili općenito virtualni raceri, nadareni za crtanje. sm1jeh
Da se vratim na priču s biciklima.
Prije dvije godine sam šparao i, uz malu pomoć staraca, kupio Scott Aspect 70 za 1900kn a koštao je inače 2599kn u Hervisu. Oduvijek sam volio bicikle i često bih se vozao po ulicama, parkovima i sl. To je za mene bio bicikl iz snova, kako je ležao na cesti-strava jednom riječju.
A nije izdržao ni 2 mjeseca!!! fpalm1 Ukrali mi ga ispred kućnih vratiju(živim u stambenoj zgradi na 3.katu) pa si vi mislite tko mi ga je mogao ukrasti.
Naravno da je bio svezan i to s dva lanca na Orbitrek koji je stajao jedno vrijeme ispred cer1njo cer1njo

I tako je moja idila jako brzo završila. Ne znam kad ću novi kupiti, vjerojatno za par godina
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline budainka16

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #12 u: Ožujak 05, 2012, 13:16:37 »
Sviram tamburu u svom tamburaškom sastavu, 1. prim - ide vrlo dobro, nadam se da će mi to biti glavni izvor zarade za par godina .

Također, već ohoho treniram nogomet i da toga nema, imao bi barem 20 kila više . Sad imam 90 na 185 cm visine  cry1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Cole™

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #13 u: Ožujak 05, 2012, 13:31:07 »
Odlična tema, bravo ramparts, zanimljivi postovi nema šta.  hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #14 u: Ožujak 05, 2012, 13:52:42 »

Prije dvije godine sam šparao i, uz malu pomoć staraca, kupio Scott Aspect 70 za 1900kn a koštao je inače 2599kn u Hervisu. Oduvijek sam volio bicikle i često bih se vozao po ulicama, parkovima i sl. To je za mene bio bicikl iz snova, kako je ležao na cesti-strava jednom riječju.


Blago tebi onda takvom skromnom  ;D

ja sam bio zadovoljan tek sa biciklom od 6-7 tisuća kuna, a ni taj mi nije bio iz snova. Tj, bio bi možda da nisam probao od frenda specku za 20 000kn, i od drugog frenda FS montić od 30 000+ kn  cry1
No žao mi je što ti se to dogodilo, ja srećom nisma nikad ostao bez nijednog bicikla na taj način, no možda jer sam jako oprezan i imao sma te sreće da cijeli život živim u kući gdje sam uvijek imao garažu/podrum/šupu gdje bih ga spremao i zaključavao.

I da, tema je fakat  thumbs1

@budainka - svaka čast, tamburu treba znat svirat. Frendov stari svira to, i nema tog gitarista koji može trzati kao tamburaš  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.