Autor Tema: Windows 8  (Posjeta: 40705 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iceman

Odg: Windows 8
« Odgovori #105 u: Prosinac 22, 2013, 23:29:13 »
Ma zadržao bih se i ja da nisam imao ovakvih problema. Pao mi je mrak na oči kad sam uvidio da mi ne gine ponovna reinstalacija Windowsa. 2x u 2 i pol dana.....  jaad

Offline the_prodigy

Windows 8
« Odgovori #106 u: Prosinac 22, 2013, 23:50:18 »
Danas uzeo burazov SSD od 60gb koji mu nije radio dobro zbog maticne i stavio ga u RAID0 sa svojim slicnim. Bacio Win 8.1 na njega, leti ko lud :)

Sad imam 120gb i duplo brzi ssd nego sam imao prije, a i tih 60gb mi je bilo vec bilo tijesno sa Win7. Kad sam bio stavio na njega Adobe Master Collection, MS Office i jos neke sitnice, vec sam bio pri kraju diska, stalno sam morao nesto brisati.

Na Win8 definitvno treba navike i odlucio sam im dati jos jednu priliku, s tim da se i ja malo potrudim oko te veze :)

Zadnji put kad sam ih stavio nestali su harda nakon 10min.. A to je bila i ona pre-release verzija.

Danas mi je trebalo dosta dugo samo da skuzim kako se gase programi koji su pokrenuti iz metroa, nigdje 'X'-a :)

Morat cu par nekih tips&trickova procitati..
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline manjamax

Odg: Windows 8
« Odgovori #107 u: Prosinac 25, 2013, 11:41:10 »
Ovo je vjerojatno glupo pitanje,ali mogu li ja nadograditi Windows 7 na Windows 8 da sadržim sve podatke koje imam?
Pročitao sam ovo,ali nisam ništa skužio:
Nadogradnja na Windows 8.1: najčešća pitanja - Microsoft Windows – Pomoć
Hvala unaprijed.  thumbs1
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline ManTheRamparts

Odg: Windows 8
« Odgovori #108 u: Prosinac 25, 2013, 12:12:02 »
Ja uvek imam sve podatke na D particiji, Windowse i programe na C tak da dok ih treba reinstalirati samo C formatiram i sve mi ostane od fajlova. thumbs1

Sad, sve ovisi kak ti je podjeljeni hard, ako imaš slično ko ja, onda ne bi smelo biti problema. Al videl sam mahere koji furaju sve na jednoj particiji lol.

Offline manjamax

Odg: Windows 8
« Odgovori #109 u: Prosinac 25, 2013, 12:20:17 »

Mene zanima hoće ostati programi,igre,E-Mail-ovi....
To me zanima zato što je Windows na C:Particiji,hoće li se samo Datoteka Windows mijenjati ili će se cijeli disk promijeniti.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline ManTheRamparts

Odg: Windows 8
« Odgovori #110 u: Prosinac 25, 2013, 12:25:24 »
Preporučuje se formatirati particija na kojoj su Windowsi, znači - ako na C imaš još kakve podatke tipa programi - sve se briše formatiranjem. Ostalo se sve da prebaciti bez nekih problema na drugu particiju.

Igre i slično kaj ti je na drugim diskovima nakon reinstalacije ne budu registrirane u registry-u.

Offline manjamax

Odg: Windows 8
« Odgovori #111 u: Prosinac 25, 2013, 12:28:50 »
Igre i slično kaj ti je na drugim diskovima nakon reinstalacije ne budu registrirane u registry-u.
1.Što to znači?
2.Onda ću ove datoteke,važne,staviti na Eksterni Hard Disk.  p1va
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline ManTheRamparts

Odg: Windows 8
« Odgovori #112 u: Prosinac 25, 2013, 12:31:00 »
Ne budu ti tam pod start, ručno budeš mogel pokrenuti.

Brijem da se more to nekak opet regati u registry, al nisam imal takve manevre dugo jer mi je komp za surfanje, muziku i filmove.

Offline manjamax

Odg: Windows 8
« Odgovori #113 u: Prosinac 25, 2013, 12:55:21 »
Je li obavezan taj Registry?
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline ManTheRamparts

Odg: Windows 8
« Odgovori #114 u: Prosinac 25, 2013, 13:01:29 »
To je dio Windowsa.

Uglavnom - sve ti bude delalo bilo kak, osim ak zezneš nekaj i zbrišeš kaj treba i ne treba. cer1njo cer1njo

Offline manjamax

Odg: Windows 8
« Odgovori #115 u: Prosinac 25, 2013, 13:27:04 »
Hvala na odgovorima.  hugCH
Inače,ne prihvaćam nove stvari.Bio sam na Windows XP-u do prošle godine i nisam htio prijeći na Windows 7,ali sam prešao i sada ga obožavam.Sada kada je Windows 8 izašao,nisam ni na njega htio ići,ali ništa mi ne šteti da probam.  thumbs1
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline ManTheRamparts

Odg: Windows 8
« Odgovori #116 u: Prosinac 25, 2013, 13:28:23 »
Pripremi se odma za ponovnu instalaciju programa koji ti trebaju.

Offline the_prodigy

Windows 8
« Odgovori #117 u: Prosinac 25, 2013, 14:24:44 »
Takodjer pogledaj u My Documents/My Games ili Saved Games i napravi backup tih foldera, tu igre najcesce spremaju save-ove, ja sam neki dan skroz zaboravio na to i popusio brdo save gameova.. I spremis si bookmarske ako ih imas iz Web browsera koji koristis..

Ako imas Steam, pogledaj gdje ti je snimljen, ako je na C: prebaci si cijeli folder na neku drugu particiju, poslje kad snimis druge windowse mozes Steam pokrenuti sa druge particije i on ce sam napraviti update, neces morati na novo skidati sve igre.
« Zadnja izmjena: Prosinac 25, 2013, 14:26:49 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline manjamax

Odg: Windows 8
« Odgovori #118 u: Prosinac 25, 2013, 14:44:01 »
Hvala svima.  hugCH
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Praetorian

Odg: Windows 8
« Odgovori #119 u: Siječanj 21, 2014, 13:51:53 »
Vratio se i ja W 7, neke igre me yebavale na osmici dok na sedmici rade savršeno!!
Nije mi se dalo tweakat osmicu i ostale gluposti da mi igre rade kak spada. Pa sam puko sedmicu i sve radi kako treba.