Autor Tema: F1 2012  (Posjeta: 192101 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James Hunt

Odg: F1 2012
« Odgovori #240 u: Rujan 12, 2012, 10:47:00 »
Zasada i dalje vozim young driver test jer pokušavam usavršit novi vozni model igre. Kada vozim imam osjećaj da sam na tračnicama, a mislim da baš tako izgleda prava vožnja bolida. Zakašnjelo kočenje ili prekasni downshift brzine i zavoj se prolazi puno sporije. Nakon prvog dojma koji je bio loš sada shvacam da je ovo puno bliže simulaciji. Naravno još nisam donio konačan sud i trebat će mi još vremena.

Usporedbe radi:

Abu dhabi sam u F12011 mogao odvozit(carrier) sa Mclarenom(patch 1.2 i solidan setup) 1:34,000(otprilike to vrijeme), a sada na young driver testu nakon deset krugova više manje držim vrijeme 1:48,000, naravno ići će to dole, ali razlika je enormna.

Offline crorastafa

Odg: F1 2012
« Odgovori #241 u: Rujan 12, 2012, 10:50:21 »
Uspio 1 44 ,jedva spoijo krug s volanom s kojim ocito nesto nije u redu , inace igra je masu realnija i zvuk je fenomenalan , veliki korak od prosle godine definitivno..

Offline James Hunt

Odg: F1 2012
« Odgovori #242 u: Rujan 12, 2012, 10:51:21 »
Uspio 1 44 ,jedva spoijo krug s volanom s kojim ocito nesto nije u redu , inace igra je masu realnija i zvuk je fenomenalan , veliki korak od prosle godine definitivno..

Sad si me izazvao da spustim to vrijeme  ;D

Offline crorastafa

Odg: F1 2012
« Odgovori #243 u: Rujan 12, 2012, 10:57:49 »
Samo ajde sto uze i ne siri puno ,jer downforcea nema u sporim zavojima kao prosle god..

Offline Cole™

Odg: F1 2012
« Odgovori #244 u: Rujan 12, 2012, 11:03:32 »
Probao na PC-u i dojam je sljedeći. Ima jako dobrih i jako loših strana.
Ajmo prvo o dobrim. Interfejs i grafika u smislu oštrine i kvalitete je jako dobra iako je ostao sivi filter, modovi (fajlovi) će to riješit, tako da sam na tom polju jako zadovoljan, izgleda "miljon" puta lijepše od konzolaške verzije. Sviđa mi se jako pristup svemu, kako Young Driver Testu tako i utrkama, gdje više nema retardiranosti iz kamp kučica.

Što se modela vožnje tiče on je po meni isto napredovao iako mi se čini da je manje izazovniji, što je loše, ali opet neke stvari su unaprijedili pa će to bit kolko tolko dobar kompromis. Puno kasnije se koči i to je neusporediva razlika od prijašnjih naslova, nekako mi se čak i sviđa. Kada se vozi širokom putanjom više nemožete ostat na stazi ukoliko imate preveliku brzinu (u predhodnicima si malo zakočio i to je to). Sviđa mi se jako što sami vozači naprave nered na stazi pa sam u tri utrke koliko sam odvozio vidio par bolida van staze ili u sudaru. Setup volana iz prijašnjeg nastavka vrijedi i ovdje. U demu je model oštećenja isključen, no nekako mi se čini da nije ništa napredovao. Sviđa mi se jako u dva navrata kad sam bočnom stranom zahvatio dva bolida, kako su izgubili kontrolu, onako realno i to stvarno dobro izgledalo.

A sad ono što ne štima. Kolorit i filter grafički se mogu promjenit modovima, ali je žalosno da se ljudi 3 godine žale na to, a oni ništa ne mjenjanju. Podrška za volan je tragična, prvo sam jedva poštimao kontrole jer kad uštekam Fanateca i stavim da on bude glavni kontroler dok krenem vozit upaljen mi je automatski gas?!?!?! Dobro išao sam stavim custom kontrole i sve si fino poštimao i sve je dvije utrke radilo vrlo dobro, da ne kažem odlično i onda mi se unutar vožnje diskonektao volan, naravno iste sekunde se opet i upalio, ali bez FFB-a. To što Codemasters radi s podrškom je užasno i neoprostivo. Nema šanse da ovu igru kupim na PC-u baš zbog toga. Gade mi se nažalost. S odličnog i najdražeg mi tima, postali su mi najomraženiji. Sumnjam u ikakvo ispravljanje bugova i sl. Ako će finalna verzija igre biti bolja od ovog onda im skidam kapu i imaju moju ispriku, ali to je nažalost nemoguće...

Igra kad nebi patila od tih gluposti šta sam nabrojao da ne valja bila bi najbolja u serijalu, ovako je samo sivi prosjek koji se krije ispod haube "najbolje F1 igre"...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: F1 2012
« Odgovori #245 u: Rujan 12, 2012, 11:04:45 »
Grafički ----------------------> Codemasters jebite se svi redom; sve je rečeno, (da moding zajednica muhte napravi 21665846576543746 puta bolji posao od tih jazavaca)

Vozni model ---------------------> Nakon još malo šamaranja bacim komentare........

Racedepartmen here I come..., (modovi, modovi, modovi)
_______________

Zašto, ali ZAŠTO ti šugavci u Codemastersu stavljaju to sivilo/žutilo u ovaj svijet Formule 1!!! Nije ovo jebeni GRID. Totalni debili, ali totalni

Zar oni ne vide ovakve slike.............. i kakva je boja na "pravoj Formuli 1" jer nam kažu da žele da "iskusimo život F1 vozača"




Offline Montoya

Odg: F1 2012
« Odgovori #246 u: Rujan 12, 2012, 11:33:15 »
Još malo manje od 400mb...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline James Hunt

Odg: F1 2012
« Odgovori #247 u: Rujan 12, 2012, 11:41:45 »
Samo ajde sto uze i ne siri puno ,jer downforcea nema u sporim zavojima kao prosle god..

Vozim oko 1:45,500, ali konstantno mi se dešava da siječem ili se prekočim. Puno je teže nego prije, ali i izazovnije.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: F1 2012
« Odgovori #248 u: Rujan 12, 2012, 11:45:36 »
Op op, sinoć zaboravio, danas ću i ja skinuti. Ali žalosno mi je da su i dalje ostavili te isprane boje. Pa neki videi su izgledali jako dobro. Sjećam se da su oni neki krugovi na Spa izgledali poprilično šareno i živo, i Cole je još komentirao da mu se sviđa, i ja si mislio isto. Pa kako je onda opet ovako?  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline crorastafa

Odg: F1 2012
« Odgovori #249 u: Rujan 12, 2012, 11:48:20 »
Po meni jedini nedostatak kvalitete na konzolama je sto se sve vrti oko pc-a i to je po meni najveci problem sugavog porta koji je ovdne ocito prisutan , a da rade odvojeno striktno 30 frejmova na konzolama f1 bi bila debelo ljepsa od ovoga danas sto gledamo , jbg lakse je napraviti port sniziti fps i teksture pa nek se vrti ,pa tako da necemo nikad vidit pravo stanje stvari sto se tice konzola ..

Offline Praetorian

Odg: F1 2012
« Odgovori #250 u: Rujan 12, 2012, 12:15:31 »
Čitam vaše dojmove nitko nije oduševljen, očekivao sam puno od igre, ali jbg sudiću o njoj dok i ja probam demo.

Offline Cole™

Odg: F1 2012
« Odgovori #251 u: Rujan 12, 2012, 12:16:16 »
Gle meni su jedini problemi praktički vezani za volan, tako da netreba tebi biti loše, ni najmanje...
Kasnije tokom dana ću još odvozit...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: F1 2012
« Odgovori #252 u: Rujan 12, 2012, 12:17:21 »
Podrska za volan je koma, kao da je igra radjena za gamepad  fpalm1
Nema tu one kirurske preciznosti, a davno me prestao impresionirati FFB efekt kojeg mozes bez problem staviti i u igru tipa mario kart. Vise sam drkao po postavkama nego vozio, da bi konacno dobio osjecaj koji zelim, makar to jos uvijek nije prava stvar.
Zalosno da jedna potpuno nova igra ne podrzava kako treba volan koji spada u Top3, a perfektno radi na simulacijama starijim od 5 i vise godina. Ljudi koji nikad nisu probali pravu stvar ce biti zadovoljni i s ovim, ali u mojim ocima je katastrofa.

Offline Praetorian

Odg: F1 2012
« Odgovori #253 u: Rujan 12, 2012, 12:26:34 »
Gle meni su jedini problemi praktički vezani za volan, tako da netreba tebi biti loše, ni najmanje...
Kasnije tokom dana ću još odvozit...

Mogu mislit koliko to digne živac kad igra neradi dobro na volanu mislim ono cry1
Al dobro ja ću igrat na gamepadu pa će valjda situacija biti bolja.

Offline James Hunt

Odg: F1 2012
« Odgovori #254 u: Rujan 12, 2012, 12:27:51 »
Mislim da su prehrabro promjenili sve što je valjalo prošle godine. Umjesto da su se uhvatili AI-a oni su nama otežali vožnju. No valjda je AI pretežak za mjenjat i morali bi ga raditi skroz otpočetka, a to im se naravno neisplati. Nema veze ako ovakav vozni model oteža pobjede na legend ja ga prihvaćam.