Autor Tema: F1 2012  (Posjeta: 192055 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: F1 2012
« Odgovori #465 u: Rujan 19, 2012, 21:03:30 »
E moj Codi, motor krepava bez ikakvog razloga kava1
Ova igra ima toliko game breaking bugova da je to strašno. Pa koji su kufer beta testeri radili fpalm1

Offline Cole™

Odg: F1 2012
« Odgovori #466 u: Rujan 19, 2012, 21:46:09 »
Baš me zanimaju na kojim su volanima isprobavali igru, panjevi jedni.  cry1 kava1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline crorastafa

Odg: F1 2012
« Odgovori #467 u: Rujan 19, 2012, 21:53:35 »
Volan radi odlicno , kad udjes u stos vidis da sve to ima smisla , zivio codmasters i konzole  ave1

Offline Cole™

Odg: F1 2012
« Odgovori #468 u: Rujan 19, 2012, 21:59:04 »
Kako ima smisla to da mi se volan diskonekta u rendom trenutku?!  ave1 cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline budainka16

Odg: F1 2012
« Odgovori #469 u: Rujan 19, 2012, 22:11:03 »
Cole on je na konzoli, ti si na PC-u.
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Jadran 73

Odg: F1 2012
« Odgovori #470 u: Rujan 19, 2012, 22:13:53 »
Kako ima smisla to da mi se volan diskonekta u rendom trenutku?!  ave1 cry1

Probaj USB port promjenit  kadt1kažem
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Cole™

Odg: F1 2012
« Odgovori #471 u: Rujan 19, 2012, 22:43:33 »
To sam prvp napravio i otraga i naprijed.  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline James Hunt

Odg: F1 2012
« Odgovori #472 u: Rujan 19, 2012, 22:44:45 »
Shvačam ljudi da imate problema, zasada ja nemam niti jedan. Znate i sami da sam bio kritičan prema mnogim stvarima, ali sam sada jako zadovoljan. I dalje bi da se vrati FP1, FP2, a ostatak igre je jako dobar.

doktor1-zato igram prvu sezonu sa manje krugova dok ću biti ziher da nema takvih stvari(a pitanje je koliko je to do igre, one verzije ili tvog pc-a)

Cole-isto mislim i za volan, probaj neki drugi usb utor, ako radi dobro u drugim igrama skini nove drivere za volan itd.

Ostali-ako imate wheel lag kojim slučajem otvorite volan i očistite prašinu, radim to gotovo svakih par mjeseci i volan je zato uvijek kao nov.

Praetorian-motor možda rikne ako prenaglo koristiš downshift ili kao u mojem slučaju da se dimi nakon flashbacka.

« Zadnja izmjena: Rujan 19, 2012, 22:49:27 od James Hunt »

Offline doktor1

Odg: F1 2012
« Odgovori #473 u: Rujan 20, 2012, 03:17:43 »
E sada. Nakon odvožene skoro pa dvije iste utrke od 100%, mogu reći da je ovo najbolji F1 od Codemastersa...

Setup bolida; setup koji je radio na Force Indiji ne radi na Lotusu, totalno dugačije ponašanje bolida. Mnogo ovisi o setupu i razlika je dosta velika ako se sve krivo posloži naspram kada se nađe najbolji balans Kvalifikacijski krug mora biti odvožen fantastično kao i u stvarnosti. Odlično napravljen "grip". Nakon nešto utrke izlaskom sa trkaće putanje se kupe komadići guma te utječu na ponašanje bolida, kada pokupimo pjesak, auto je užasno nestabilan te ta "kila" pjeska ne nestane u roku od dvije sekunde....i tako dolazimo do ovogodišnje potrošnje guma...
Da, ona mi je bolja nego u F1 2011. A zašto? E sada, vidljivo je da gume gube performanse kako se bliži planirani pit stop, šta je slučaj i kod AIa; razlika naspram prošle godine je šta kada dođu do određene točke "bez gripa" bolid je još upravljiv, naravno sporiji, ali nema onog kao prije da jednostavno se dogodi da vozimo kao po ledu! E zašto je to bolje! Pa radi same utrke i AIa! On nikada u F1 2011 nije imao problema sa bolidom kada mu skroz odu gume niti ih je morao zagrijavat cijeli krug kada ih stavi. Po ovome tu je stavljen odličan balans. I mi i AI smo sporiji sa potrošenim gumama, no nema "ledene vožnje" kada ostanemo dva kruga duže od planiranog.
Ja sam ostao sada u Australiji 4 kruga duže na tvrdim gumama i već sam počeo gubit auto u zavojima, a o gripu da i ne pričam...

Imerzivnosti pridodaje i mogućnost punjenja goriva pred start, (te i zabrana diranja setupa nakon kvalifiakcija), Ako se odlučim za agresivni pristup, moram tokom utrke stalno razmišljat i mjenjat okretaje motora da kontorliram potrošnju, (to treba procjeniti kada, ovisno o događanjima na stazi) šta također upotpunjava sam gameplay... A tu su i napkon mogućnost vraćanja pozicije nakon ilegalnog pretjecanja te kazna za prelazak preko bijele linije na izlasku iz boksa....

Dalje, igra je teža, zbilja treba biti koncentrirat jer se greške ne praštaju, (na Legend). Ne sotoji ona da ako nisi pogodio točku kočenja izletiš van, nemoš okretat volan bla bla, sve se da korigirat sa dobrim manevrima. Primejtio sam da AI zna i pogriješit, izletit na pjesak, imati spin, šta je prije bilo jako rijetko.

Brake bias - stvarno dodaje malo akcije na stazu jer mnogo pomogne kada u pravi zavoj dođete sa pravim balansom kočnica; naprijmer, Brake Pressure mi je Low, (znači najmanja mogućnost blokiranja prednjih kotača) no ima zavoj u kojem kočim naglo te ipak imam lock bez opzira na tlak; e tu dolazi u pomoć Brake Bias i bacim ga na zadnje kotače i nema problema sa potrošnjom guma radi naglog kočenja

Zvuk je fantastičan. Zvuk bolida, strujanje vjetra iz bolida ispred, KERS; veliki korak napred naspram prije. Također i grafika, (livreje) nije za bacit, ali već se rade HD pa će se to itako promjenit kada bude vrijeme...

Odmah da se stavio ovo... HD skinovi već vani

   



« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2012, 03:54:17 od doktor1 »

Offline crorastafa

Odg: F1 2012
« Odgovori #474 u: Rujan 20, 2012, 08:18:31 »
Takodjer mislim da je ovo f1 kakva treba biti u svim sapektima , od dns krecem sa 100% trkama da vidipravo stanje , najvise mi se svidjelo ponasanje auta u malo brzim zavojima kad se preforsira bas se zanjise tj osjeti se tezina sto me fasciniralo, btw nekako mi je t-cam na ferariju preblizu u odnosu na ostale bolide ,je li to tako i na pc-u ili neka greska mora biti?, a sto se tice ps3 verzije igre to je odradjeno odlicno pogotovo na mom 107cm kad sam blizu izgleda vrlo ljepo ,cak sam sat vremena proveo da namjestim boje itd do savrsenstva, frame rate je napokon doveden pa rekao bi na nulu tj nisam primjetio nesto ozbiljno ,a cim na monacu ne trza znaci to je to.
Volan i taj famozni understear imaju svoje sto i zasto i kombinaciji s fizikom vremena po krugovima su hvala bogu reducirana tj igra ne prasta kamionske lukove u zavojima a lock up s kocnicama sam dotjerao do minimuma samo se treba priviknuti.
Za prave fanove f1 oktana nema straha ovo je vrh....

Offline doktor1

Odg: F1 2012
« Odgovori #475 u: Rujan 20, 2012, 10:10:29 »
Šta je ljep u HD verziji




Offline Iceman

Odg: F1 2012
« Odgovori #476 u: Rujan 20, 2012, 11:25:01 »
Prvi dojmovi - uglavnom su pozitivni. Nije mi se dalo vaditi volan, pa sam nabacio malo na gamepad. Ono što sam primjetio da je igra veoma friendly prema gamepadu. Jučer sam igrao F1 2011 Yas Marinu i sada na F1 2012. Neki brzi zavoji se mogu proci a da nemičem prst sa gasa.
Drugo, igra glatko radi, čini mi se bolje nego F1 2011, puno kraće loading traje, sviđaju mi se statistički podaci koji se vrte i lijepa mi je ta plava boja itd. Uglavno veliki plus i sa te strane.
Što se tiče samih promjena unutar igre (fizikalni model, gameplay...) primjete se promjene (kočenje, otklizavanje, osjeti se težina u bolid zbog punog tanka, izletavanje - pijesak na gumama itd). Sviđa mi se.
Ono što mi se ne sviđa je sivilo. Puno puno sive boje od asfalta, tribina, stolica itd u Yas Marini. Neznam za druge staze, ali tamo treba da prži sunce, da je nebo žuto od sunca i žutog pjeska itd. Uzmem utrku od 3 kruga i vozim Abu Dhabi. Vidim plavo plavo nebo, a staza siva. Tu malo fali Crysis grafike iskreno.

E i sada ogromni minus - BUG-ovi. Užas. Prvo sam mislio da neki ovdje pretjeruju, ali ovo katastrofa. Sad stvarno nekužim kako ovakva igra može izaći van. Iskreno igrao sam puno igri u zadnjih cca 10 godina, ali prvi puta igram igru i tek što sam ušao unutra bug. Znači malo malo čujem pucanje gume kad završim zadatak u testu mladih vozača. Nisam siguran dali je zastvarno pukla, ali čuje se zvuk. I korištenje flashback-ova. Odvrtim unazad, stisnem F11 i odjedanput vozim po nebu tj. nebo je dolje, a staza je gore. Bolidi naopačke prolaze pokraj mene, nakon 10 sec vidim bolid zabijen u ogradi. I zna se dogoditi da nakon korištenja flashback-ova, čuje se bolid pod punim gasom, a slika stoji i nakon 5 sec vrati se slika. Užas!!!
Igra ima potencijala biti najbolji uradak iz studija u Birmingham-u, ali treba je podhitno patch-irat.

Što se tiče izbacivanja slobodnih treninga. Prošle godine- tokom ljeta sam ih stvarno koristio, učio se voziti, isprobavanje sa različitim količinama goriva itd. Sa ovakvim gumama to je još presudnije. Ali, ako ćemo biti realni, nisam siguran da je itko od nas ili bilo tko tko igra ovu igru vozio stvarno jedan trening sat i pol. Uz sva preskakanja i ubrzanja ispalo je max pola sata do 40 minuta, ako i toliko. Znači u realnom životu danas ti treninzi služe osim za isprobavanje različitih guma + različite količine goriva, još za testiranje novih dijelova, setup-ova i tko zna još kakvih stvari koje mi i neznamo ili površno znamo. Znači ti treninzi moraju imati svrhu. U pravoj F1 momčadi sigurno misle da su uvijek u stisci sa vremenom i da vremena nikad dosta. Mi imamo opciju ubrzanja treninga i ja je koristim, jer mi je cilj što prije doći do kvala i utrke. Cijela igra mora biti još jako bogata sadržajem da bi full vikend (treninzi) imao smisla. Ako sam dobro pročitao tekst Stevena Hooda onda je i takva njegova poruka što se tiče toga.
Mislim da je jedan trening zasada dovoljan za isprobavanje svega. Da su stavili sva tri, nebih ništa rekao. Naravno da je realno da stave sva tri, kao u pravom životu.

Što se tiče svega ostaloga u igri, vjerojatno kako ću igrat tako ću i znati nešto više. Definitivno moram uzet volan u ruke da bi dobio pravi osjećaj i donosio zaključke. Ali naravno patch obavezno prije bilo čega drugoga.

Offline Thergothon

Odg: F1 2012
« Odgovori #477 u: Rujan 20, 2012, 11:54:13 »
E i sada ogromni minus - BUG-ovi. Užas. Prvo sam mislio da neki ovdje pretjeruju, ali ovo katastrofa. Sad stvarno nekužim kako ovakva igra može izaći van. Iskreno igrao sam puno igri u zadnjih cca 10 godina, ali prvi puta igram igru i tek što sam ušao unutra bug. Znači malo malo čujem pucanje gume kad završim zadatak u testu mladih vozača. Nisam siguran dali je zastvarno pukla, ali čuje se zvuk. I korištenje flashback-ova. Odvrtim unazad, stisnem F11 i odjedanput vozim po nebu tj. nebo je dolje, a staza je gore. Bolidi naopačke prolaze pokraj mene, nakon 10 sec vidim bolid zabijen u ogradi. I zna se dogoditi da nakon korištenja flashback-ova, čuje se bolid pod punim gasom, a slika stoji i nakon 5 sec vrati se slika. Užas!!!

 cer1njo cer1njo cry1 fpalm1

Da se to meni dogodi pa igra bi iste sekunde isla na panj i nakon toga TRAS sa sjekirom + prikladni video na sluzbeni forum.
Ok, neki nisu dali ni kunu za igru pa su spremni preko svega prijeci, ali volio bi vidit reakcije ljudi koji su napravili preorder. Pa ove stvari koje si spomenuo nisu mi se dogadjale ni prije 15 godina.

Offline doktor1

Odg: F1 2012
« Odgovori #478 u: Rujan 20, 2012, 11:56:54 »

Ono što mi se ne sviđa je sivilo. Puno puno sive boje od asfalta, tribina, stolica itd u Yas Marini. Neznam za druge staze, ali tamo treba da prži sunce, da je nebo žuto od sunca i žutog pjeska itd. Uzmem utrku od 3 kruga i vozim Abu Dhabi. Vidim plavo plavo nebo, a staza siva. Tu malo fali Crysis grafike iskreno.



Pa Bahrain se recimo "žuti", Spa ima žive boje, (i Australia)...




Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: F1 2012
« Odgovori #479 u: Rujan 20, 2012, 12:40:28 »
Tebi je HUD ako dobro vidim iz 2011 - mod ili su promjenili u donosu na demo? Odmah mi u oči upao DRS simbol koji ej u 2012 (demo barem) one 3 zelene crtice, kao baterija. A vidio sma i u onom dnevniku ovako pa nisam bio siguran jel pišeš denvnik u 2011 ili 2012
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.