Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 825443 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #585 u: Travanj 12, 2012, 19:35:36 »
Kako ne planina, onaj srednji dio s vanjske strane cini orla.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #586 u: Travanj 12, 2012, 19:37:00 »
Ahaaa, orao je "negativ"  cer1njo fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #587 u: Travanj 12, 2012, 20:23:44 »
Igzekli :) :)

OT: Hamilton kažnjen s 5 mjesta na kvalama za VN kine.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #588 u: Travanj 12, 2012, 21:10:07 »
porke?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #589 u: Travanj 12, 2012, 21:53:52 »
Mijenjao mjenjač.

Offline Luckyluke

Odg: Formula 1
« Odgovori #590 u: Travanj 12, 2012, 22:06:02 »
Interesantno za pogledat...

Michael Schumacher talks about his steering wheel

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #591 u: Travanj 12, 2012, 22:21:04 »
Oke, drago mi je da sam povuko malu debatu. Mogli bi se i drugi ubaciti u nju da kažu što misle o gosponu arhitektu inženjeru dipl. ing. dr. sc. Hermanu Tilkeu.

Kolega Shimmy, malo sam ono napisao u afektu ali moje mišljenje ne odstupa previše od onoga u kojem sam rekao da radi ispljuvke kadt1kažem
Prije svega, zašto FIA ili Bernie uvijek obabire njega za dizajnera staza? Zašto se ne otvore natječaji za isto gdje će ( bubam ) biti 1000 mladih ljudi koji će se boriti za finale u kojem će jedan dizajner pobijediti i po njemu izgraditi stazu i sve popratno? Ovako izgleda kao da ima monopol nad tim područjem.
Njegove staze nisu bile loše dok je imao inspiracije ( vjerojatnije je imao samo one momente inspiracije ;D) a to je bilo do prije podosta F1 sezona. Turska je poznata po slaboj gledanosti i popraćenosti i tom famoznom 8. zavoju. Sepang je čisto ok staza s dugim ravninama na kojima je bilo dosta pretjecanja. Bahrein pak, nikad nije pružio utrku dostojnu F1 cirkusa- šeike boli briga za F1, glavno da je lova tu. Abu dhabi? Ne. Koreja- okrećem glavu. Da ne pričam o novom/ starom Hocku i što je od njega ostalo...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #592 u: Travanj 12, 2012, 23:32:49 »
Samo da prokomentiram tursku - ne znam za gledanost, ali meni ta staza rula. Dapače, jedna od najdražih u kalendaru mi je
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #593 u: Travanj 12, 2012, 23:34:28 »
Nebih rekao da šeike boli briga za F1 ( govorimo o Bahreinu). Prvo ti šeici plaćaju Berniu da bi imali formulu, a drugo mislim da je utrka u Bahreinu njihova privatna zabava. Sumnjam da građani Bahreina imaju para da bi gledali utrku. Ovo isto vrijedi za Abu Dhabi. Čista privatna zabava. Šeici + bogati europljani (britanci) + ameri.  Don perignon teče u potocima + obilni i bogati ručkovi + vozikanje u ferrarijima itd. I na kraju dana svi se kolektivno hebu u onom hotelu iznad staze. Inače nema veze sa formulom ali gledao sam ja malo dokumentarnih emisija o tim šeicima, Abu Dhabiju, Dubaiju itd. Baš mi se ne čine da žive po strogim šerijatskim i islamskim zakonima. Više bih rekao da to vrijedi za ostale građane arapskih zemalja. A oni uživaju u parama i kupaju se u nafti. Jedva čekam dan kad im presuše izvori.

Što se tiče turske, dobra staza izgrađena na krivom mjestu. Da je ta staza možda izgrađena npr u njemačkoj bila bi među najpopularnijim stazama.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #594 u: Travanj 13, 2012, 00:04:31 »
A oni uživaju u parama i kupaju se u nafti. Jedva čekam dan kad im presuše izvori.

Malo je off, ali stari, nećeš to dočekati. Tj možda hoćeš kraj naftnih zaliha, ali ne i njihov "pad". Jer kako god oni živjeli i što god radili, pametni su i znaju investirati i uložiti u budućnost; znali su da nafte neće biti zauvijek. Zašto to govorim? Potraži malo po internetu i vidjet ćeš jedan zanimljivi podatak - sav prihod, sva moguća zarada od apsolutno svega u Dubaiju, u njoj onaj dio od nafte je svega 4%. Ili tako nešto, nisam 100% ziher za broj, ali tu negdje je, možda i 3. Tako da ne brinu oni više uopće za naftu - ona im je bila početni kapital i dobra odskočna daska za svo ono blještavilo koje sada imaju. Profit im sada donosi prvenstveno turizam i nekretnine, i kao što se vidi po raznim sportskim događanjima, među kojima je i staza u Abu Dhabiju (OK, to je sada Abu Dhabi, ne Dubai, ali ono što sam rekao za Dubai vrijedi više manje za cijele emirate), u tom smjeru idu, tj sve više i više se razvijaju kao jedna od najpoželjnijih turističkih destinacija u svijetu.

Reci što hoćeš, ali da je nama pola pameti kakvu oni imaju, mogli bi i mi od naše zemlje učiniti čuda. Nemamo naftu, ali imamo, ili barem imamo potencijal, za ono od čega oni sada i zarađuju.  cry1 fpalm1
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2012, 00:06:02 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Formula 1
« Odgovori #595 u: Travanj 13, 2012, 03:10:22 »
Potpis na post ^^
Sad se vratimo na temu.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #596 u: Travanj 13, 2012, 09:16:47 »
Gledal malo trening uz kavu, Šumi je bil 1., Hamilton 2., Vettel 3. i nekih pol sata do kraja - sad je još manje ofc.
Ono nisu oblaci, ono je smog Šangaja :(
Inače prosječna staza.

Istanbul Park svakako mi je jedna od najdražih staza u kalendaru ali i virtualnom svijetu (GRID ftw).
Magny Cours htel bi natrag, rula staza i ne znam zakaj su ju izbacili.
Zapravo znam, no neću reći, jer nemrem to normalno komentirati.
Uglavnom, ta "pošast" nije izbacila samo nju, odlazi i velika Spa - nadam se mega prosvjedima i poništavanju te odluke.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #597 u: Travanj 13, 2012, 09:38:20 »
“Na osnovu trenutnih informacija FIA je zadovoljna poduzetim sigurnosnim mjerama oko održavanja utrke Formule 1 u Bahreinu. FIA ovime potvrđuje održavanje utrke ‘2012 Gulf Air F1 Grand Prix of Bahrain‘ po unaprijed definiranom rasporedu.”

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #598 u: Travanj 13, 2012, 11:07:28 »
Montoya - potpis za sve!

dok - super, ja sretan. Voljeli stazu ili ne, činjenica je da od viška glava ne boli  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Formula 1
« Odgovori #599 u: Travanj 13, 2012, 12:34:40 »
Ak ode Spa onda će to bit epic fail cry1