Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 826840 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #780 u: Travanj 27, 2012, 20:15:00 »
Kak ne, upravo na HRT 1 gledam :P
Ali imam i maxtv. Što je na njemu nešto drugo?

Samo mi krivo što sam taman jeo dok je filip odgovorio pa sam peopustio prvih 15 min  cry1
« Zadnja izmjena: Travanj 27, 2012, 20:19:02 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #781 u: Travanj 27, 2012, 21:08:42 »
Nevjerojatno, ove zadnje scene u emisiji, kada je Purley pokušao spasiti Williamsona, emotivnije nego bilo što što sam do sad vidio u F1, na žalost na negativan način. Strašno. Nitko mu nije pomogao, vidio sam nekog tipa dok je Purley pokušavao okrenuti bolid, ovja je kao nešto došao i onako jednom rukom odn ramenom da si valjda jadan ne zapralja odjijelo. Katastrofa.  cry1

A za one komentare kada je Stewart pokušavao F1 učiniti sigurnijom nemam riječi. Pogotovo ono od novinara kako bi on i istomišljenici mu trebali otići šivati umjesto utrkivati se. Koji kreteni. Lako je biit hrabar kada si iza stola i mikrofona  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline antonbosnjak

Odg: Formula 1
« Odgovori #782 u: Travanj 27, 2012, 21:44:01 »
Gotovo sam se rasplakao na kraju.  cry1

Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #783 u: Travanj 27, 2012, 22:16:52 »
baš... to mi je bilo isto najtužnije kad nisu mogli niš napravit, tj. kad on nije mogao niš napravit... a mislim da je Purleyu bilo još teže kad nije ništa uspio napraviti sa aparatom za gašenje..
koje su to bile godine onda za F1 jebote... užas

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #784 u: Travanj 27, 2012, 22:20:33 »
Emotivan i dirajuci dokumentarac. Bravo Delo!
Nisam ni znao kako je sve to izgledalo prije cetrdesetak godina, uglavnom sam informacije saznavao preko wikipedie i jos nekih stranica a tako mi je malo informacija i ostalo u memoriji. Dokumentarci su bogomdani za pamcenje. Sjecam se da sam samo Sennu gledao 3 puta. Ovaj dokumentarac cu sasvim sigurno jos bar jedanput pogledati.
Colin Chapman jest bio genije, ali istotako nije nista poduzimao glede mjera sigurnosti gledatelja i samih vozaca. Kreirao je najbrze bolide tada, i najlakse, zbog brzine a naustrb sigurnosti. Jim Clark je bio genije i nevjerojatan je nacin na koji je poginuo. Imao je taj osjecaj prije utrke. Jezivo i neopisivo.
Zalosno je bilo gledati tadasnje sluzbenike uz stazu koji nisu nista poduzimali ako bi se nekome dogodila nesreca. Krivica ide njima a jos veca i organizatorima posebice onima iz nurburga kada su vozaci predvodeni jackiejem stewartom bojkotirali utrku. I da, Jackie Stewart mi je bio ljudina i cudo da je ostao ziv.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Formula 1
« Odgovori #785 u: Travanj 27, 2012, 22:40:26 »
Baš se vidi koliko je formula napredovala u sigurnosti prije i sad. Ja od kad pratim F1 još nitko nije poginuo hvala Bogu.

Offline ZoNTrA

Odg: Formula 1
« Odgovori #786 u: Travanj 28, 2012, 12:11:09 »
Ja nemam MAX TV pa sam gledao, mogo sam gledat i na Iskonu i na digitalnoj.

Slažem se, odličan dokumentarac, ono kad je Purley spašavao stvarno emotivno, a i cijeli mi je odličan, prije 40 godina, ono je bila borba za život, a ne borba za pobjedu.
Ali ajd od 1976. su se valjda smanjile nesreće.
No u tih 15 godina, pa umrlo ih je 30-tak, Von Trips, Clark, Rindt i ostali.

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #787 u: Travanj 28, 2012, 12:32:12 »
Gledal sam to sinoć, a bolje da nisam...
Ovo s kraja si nemrem izbrisati iz glave, ko i scenu jednog budiste koji je zapalil iz nekog protesta - bil je dokumentarac prije valjda 10god, no u pojedinosti mi se i dan danas vrti po glavi.
Ko i scena, također dokumentarac - davno, dok je valjda 10 lavova valjda cijeli dan ubijalo (mrcvarilo) bizona - nekaj strašno za videti.
Ne ko ova dva primjera s ljudima, no malkice ispod :(

Uglavnom, zbilja godine strahota u F1.
Kolko god strahota, tolko i debila iz vodstva, koji su po meni direktno krivi za tak brojne, uglavnom strašne smrti vozača!
Nije to smjelo ni trajati/dogoditi se, a kamoli proći nekažnjeno!

Na stranu da ih niko ne tjera - ljudi (vozači) su se bunili, iako naravno, kakav je svijet, nisu bili dovoljno složni.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #788 u: Travanj 29, 2012, 04:48:44 »
Fantastično.....


Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #789 u: Travanj 29, 2012, 12:05:12 »
Za ne vjerovati. DI si to nasao?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #790 u: Travanj 29, 2012, 12:19:16 »

Offline buby0706

Odg: Formula 1
« Odgovori #791 u: Travanj 29, 2012, 22:22:14 »
Raspored testiranja u Mugellu (01. do 03. svibnja)

momčad    utorak (01.05.)    srijeda(02.05.)    četvrtak (03.05.)
Red Bull           
Webber   Webber / Vettel   Vettel
McLaren   Paffett / Turvey   Paffett / Turvey   Paffett / Turvey
Ferrari   Alonso   Massa   Alonso
Mercedes   Rosberg / Schumacher   Schumacher   Rosberg
Lotus   D'Ambrosio   Räikkönen   Grosjean
Williams   Bottas   Senna   Maldonado
Sauber   Kobayashi   Kobayashi   Perez
Force India   Bianchi   Di Resta   Hülkenberg
Toro Rosso   Vergne   Vergne / Ricciardo   Ricciardo
Caterham   Gonzalez   Petrov   Kovalainen
Marussia   Pic   Pic / Glock   Glock
 

Offline Praetorian

Odg: Formula 1
« Odgovori #792 u: Travanj 29, 2012, 22:34:57 »
Fantastično.....




Dođe mi da i ja probam nešt tako nacrtat thumbs1

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #793 u: Travanj 30, 2012, 15:55:03 »
Ferrari nema spremnu B specifikaciju bolida, (novi ispuh i bočne stranice) za testove u Mugellu  fpalm1 fpalm1 fpalm1

Ferrari F1 Team počinje ličit na ovo čudo u kojem živimo, samo priča, priča, priča, a kada trebaju neki konkretni rezultati sve pada u vodu i onda opet krene priča......

Kako vidim trenutnu Ferrari F1 momčad.....

« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2012, 15:59:52 od doktor1 »

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #794 u: Travanj 30, 2012, 16:33:15 »
B specifikacija bolida možda neće biti spremna za Mugello, ali hoće za Barcelonu. Što se mene tiče još bolje. Na nekoliko F1 portala piše zašto neće biti potpuno novi bolid u Mugellu (neke stvari hoće).