Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 815923 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1485 u: Listopad 13, 2012, 17:15:14 »
To bi bilo genijalno i bas kako si i rekao, mnogima bi postao omiljeni vozac. No, nije za ocekivati takvo odbijanje naredbi i neposlusnost od jednog vozaca. Preozbiljan je to sport za takvo sto.
S tim da mislim kako ce sutra na prvom zavoju i na trecem zavoju biti kreseva i gotovo sa sigurnoscu mogu napisati da ce sve pozicije biti dobrsno izmijesane, tu mislim i na gubitak 1. mjesta Webbera...

Tko nije gledao kvale, a ima Max TV, neka okrene na 405 kanal jer se sad prikazuje snimka kvalifikacija pa sve do tamo 19h.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline budainka16

Odg: Formula 1
« Odgovori #1486 u: Listopad 13, 2012, 18:25:59 »
Biće vatreno :D
Grozni na 7. mjestu, bit će show, a Alonso što prije uteć od Kimija  cer1njo
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline James Hunt

Odg: Formula 1
« Odgovori #1487 u: Listopad 13, 2012, 20:22:57 »
Veliki respekt prema Webberu ako odhebe Red Bull i ne pusti Vettela no realno ima premale šanse za naslov pa bi to bio glup potez. No mislim da Red Bull sutra neče biti faktor kao npr. Hamilton i Alonso, jer pace koji su imali u dužim stintovima je puno bolji od Red Bulla.

Offline James Hunt

Odg: Formula 1
« Odgovori #1488 u: Listopad 14, 2012, 10:10:20 »
Čestitke Vettelu, Red Bull me često demantira i stvarno više neznam otkuda izvlače potencijal bolida u svim uvjetima. Alonso rutinski, makar mislim da je Massa mogao do druge pozicije. Uopče me više ne čudi odlazak Hamiltona iz Mclarena, upravo zbog ovakvih utrka. Bolid je bio dobar tokom vikenda da bi u utrci jedva držao deset krugova na tvrdim gumama. Pritom je bilo problema sa balansom itd. Mclaren je i uvijek će biti top ekipa, ali vozač poput Hamiltona nemože čekati više od četiri godine da se neke stvari poslože. Upitna je i njihova kvalifikacijska brzina jer mislim da je brzina Jensona Buttona realan pokazatelj, a ona Lewisova negov čimbenik. No i dalje mi nije jasno na koji način im se to dešava jer su bili jako brzi, a sada odjednom gube na gotovo svim područjima...jeli to ona priča sa Pirelli gumama ili nešto treče  hmm Ferrari se vrača u vrh, ali ipak prekasno, Vettel je već sada ispred Alonsa koji još uvijek nema brži bolid. Naravno do kraja je sve moguče, ali Vettel odnosno Adrian Newey će uzeti i ovu sezonu.
« Zadnja izmjena: Listopad 14, 2012, 10:19:18 od James Hunt »

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1489 u: Listopad 14, 2012, 11:14:33 »
Lako moguce da ce RB uzeti i trecu godinu titulu prvaka, nazalost. Odgledao sam zadnjih 7 krugova i taman sam vidio kako se Hamilton borio za 9.mjesto protiv Vergnea i kako su Ferrariji bezuspjesno lovili RB-ov dvojac. Massa mi se cinio jako brz, imao je jedno vrijeme i najbrzi krug utrke (mozda mu je i ostao?), Alonso standardan ali su obadvojici riknule gume par krugova prije kraja.
Hamilton: "A zasto se uvijek lose lijepi na mene?"
 cer1njo cer1njo kako sam se smijao njegovoj nesreci, tocnije nesrecama kad se gleda globalno. Lik jednostavno nema srece, a bome nema niti bolid koji je izdrzljiv, konstantan. Stvarno steta. Da je imao Ferrarijev bolid, bio bi u vrhu, top 2 vozaca.
S nestrpljenjem cekam sljedeci GP vikend kako bi vidio obracun Alonsa i Vettela šofe1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1490 u: Listopad 14, 2012, 11:47:55 »
Baš mi je krivo, pogotovo jer se prvi dio sezone činilo da RBR neće biti toliko dominantan i stvarno bih volio Alonsa za prvaka ispred Vettela. OK, najradje bih Kimija na najvišoj stepenici onog najbitnijeg postolja, ali iako je još uvijek teoretski u borbi za prvenstvo, mislim d aje to teže tj borba će se voditi na relaciji Vettel - Alonso, a iako mi nijedan nije favorit od njih, Alonso mi je ipak draži i bez obzira što je ispod Vettela, vjerujem kompletniji i kvalitetniji vozač. Istina, i iskusniji je, tko zna kakav će Vettel biti u njegovim godinama, no svejedno mi je Vettel plačimačak
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #1491 u: Listopad 14, 2012, 12:01:08 »
makar mislim da je Massa mogao do druge pozicije.

U svakom slučaju do druge, a moglo se možda i korak dalje...
Imal je jak tempo i nesreću da je ispred njega Alonso.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1492 u: Listopad 14, 2012, 12:33:09 »
Sad je sve na Fetlu cry1. Jedino moze izgubiti, dobiva sigurno i sljedecu utrku, jer je po konfiguraciji slicna ovoj Yeongam iz Juzne Koreje. A i RB je proteklih godina blistao na samom kraju sezone, u kojima je redovito odnosio pobjede.

Kako sam Alonsov fan, analogno tome i Ferrarijev, nadam se kakvom DNF-u ili DNS-u cak za "Prsta", sve kako bi Alonso profitirao i imao bolju poziciju za nadlov prvaka. Iako je i trenutna pozicija dobra, no znajuci kako je RB trenutno najbolji bolid...

Adrian Newey dokazuje kakav je genijalni inzinjer, sto je sve izumio, osmislio kako bi bolid bio dobar i koristan. A gdje su drugi? Nitko se ne spominje kad nitko nista nije niti napravio korisnoga. Zato mogu reci kako je Newey ta spona koja dijeli RB od prosjecnog bolida koji bi bio u rangu s Lotusom i/li Sauberom.

Zanimljivo je i to kako su i Fetl i Nando u utrci za najmladeg trostrukog svjetskog prvaka. Netko ce ove godine sigurno skinuti rekord Ayrtona Senne  kadt1kažem Kome god to pode za rukom, treba mu skinuti kapu i diviti mu se.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #1493 u: Listopad 14, 2012, 14:00:12 »
Definitivno je loptica prebačena u Red Bull-ovo dvorište.
Ono što bih ja više volio, od bilo kakvog odustajanja Vettela, je izravna borba na stazi između Alonsa i Vettela. Želim vidjeti šamaranje Vettela od strane Alonsa. To je moguće samo ako se Ferrari probudi, proradi i smisle nešto genijalno kao Newey. Zasada samo kakav Grosjean može maknuti Vettela od trećeg naslova. Naznam kako neka ekipa koja je u borbi za naslov ne poboljša taj bolid. Kako im se može dogoditi da im ne funkcionira zračni tunel. Već par godina sve se vrti oko aerodinamike, a oni gledaju kako ih šamara energetsko piće.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1494 u: Listopad 14, 2012, 14:25:24 »
Zasada samo kakav Grosjean može maknuti Vettela od trećeg naslova.

 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline James Hunt

Odg: Formula 1
« Odgovori #1495 u: Listopad 14, 2012, 18:25:40 »
Ova scena gdje Lewis vuče tepih na bolidu je lijepo dočarala situaciju u Mclarenu, tužno i jadno.

Lewis Hamilton drives with flag hanging on his car



EDIT: čitam strane forume i svi govore da Mclarenu pada kredibilitet. Kako im dolazi vrijeme Williamsa itd. Inače Lewisu je riknuo anti roll bar, kako baš sada i otkuda takvi kvarovi na Mclarenu odjednom. To su komentari sa stranih formua sa nekima se slažem neki mi zvuče previše kao zavjera, ali jedno je sigurno Mclaren je dolaskom Sama Michaela postao neozbiljna ekipa. Kada se samo izračuna koliko je bodova Lewis izgubio bez onih boks grešaka(da njih samo nije bilo bio bi bliže Vettelu sada). Dolazimo do podatka da je Hamilton trebao zaostajati par bodova za vodečim Alonsom odnosno Vettelom kojem se naravno isto tako računaju pogreške ekipe.
« Zadnja izmjena: Listopad 14, 2012, 18:39:21 od James Hunt »

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #1496 u: Listopad 14, 2012, 21:31:22 »
Ništa previše neću kakat ALI Baby je potpisao za Ferrari!!!!

 šofe1 p1va hug1

U ovoj utrci je mogao POJEST Nanda, ali nije smio....

Ugovor je tu i to je dobar potez Ferraria...
« Zadnja izmjena: Listopad 14, 2012, 21:42:42 od doktor1 »

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1497 u: Listopad 15, 2012, 17:32:48 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #1498 u: Listopad 15, 2012, 22:23:18 »
Luca di Montezemolo denies Sebastian Vettel to join Ferrari rumours | Ferrari | Formula 1 news, live F1 | ESPN F1

2 pijetlića nemogu zajedno, ali ako ne mogu zajedno, onda ili Vettel ne dolazi 2014 ili Alonso za 2014 dobiva nogu.
Moje mišljenje je da Alonso vozi 2015 ili odlazi na kraju 2016, koliko mu i traje ugovor. Vettel dolazi kad Alosno odlazi ili voze jednu sezonu zajedno. No mnogo je tu špekulacija, jedno je sigurno da je Ferrari (šef, markiz ili tko god) specijalac kad vrhunskog vozača treba ritnut van prije isteka ugovora. Nadam se da do toga neće doći i da će Alo ostati zaključno do kraja 2016 i osvojiti barem 2-3 naslova.

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #1499 u: Listopad 21, 2012, 08:58:02 »
 thumbs1 fpalm1 kava1