Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 824876 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #1605 u: Studeni 18, 2012, 21:30:23 »
bollocks.. i stari me zajebe prebacuje na sultana i nazad na utrku i nisam vidio preticanje  fpalm1

EDIT: gg Lewis, gg...
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2012, 21:44:51 od Wulf »

Offline Praetorian

Odg: Formula 1
« Odgovori #1606 u: Studeni 18, 2012, 22:34:02 »
Odlična utrka bila, i jako mi se sviđa staza. Drago mi je da je Hamilton uspio proći Vettela. A Alonso je opet super vozio, kad bi mu tako išle i Q... e ali to spada u ono šta bi bilo kad bi bilo.
I Button je bio dosta dobar šofe1

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1607 u: Studeni 18, 2012, 23:16:03 »
Vrlo dobra premijerna utrka u Austinu.

Start je pokazao koliko je bilo bitno Alonsu da starta s čiste strane, cijeli lijevi red je gubio po poziciju - dvije. Čudom, nije bilo sudara u 1. zavoju, pa ni u onim Esses zavojima, samo izlijetanja.

Priželjkivao sam Hamiltonovu pobjedu i to se dogodilo. Bio je strašno brz tokom kvalifikacija, no što to znači kad je u Singapuru i još negdje izgubio gotovo sigurnu pobjedu. Ovaj put je imao sreću da mu se bolid nije pokvario. Možda zato što mu McLaren prešućuje neke postavke i nove didja baje pošto je od sljedeće godine Meredesov. Vidjelo se da je ova utrka bila isključivo njegova i ničija druga. Dokazao je još jednom kako je najbrži vozač današnje F1, stvarno zaslužena pobjeda, možda i zadnja u McLarenu. Koliko je jadan izgubio bodova ove sezone cry1 Mogao se komotno boriti za naslov prvaka.

Vettel je bio najbrži ovog vikenda no nije to uspio pretočiti u pobjedu jer su ga, citiram, "ometali" sporiji vozači. Pa ometali su i Hamiltona, dok je stizao i prestigao Vettela i dok je branio svoju poziciju. fpalm1 Svejedno, imao je odličnu utrku s koje odlazi s još tri boda više prednosti nad Alonsom.

Alonso je genijalno startao, s P7 na P4. Iskoristio je Webberovo odustajanje i čuvao je treće mjesto. Strašan mozak! Nemam što reći osim da više zaslužuje naslov od Vettela. Neću sad pisati konake, Blažičko je lijepo rekao statistiku za Alonsa i Vettela.

Najveći od preostalih je definitivno Felipe Massa. Zaslužuje kapu dolje zbog brzine koju je pokazao i duela u kojima je pobjeđivao. Bio je čak i brži od Fernanda u utrci, šteta što mu nije pripao najbrži krug utrke. Sad kad ovo pišem, razmišljam kako su tako Ferrariji puno izgubili vremena u utrci.

Kimi je bio vrlo dobar, imao je efektno pretjecanje u S zavoju s vanjske strane i duel s Buttonom. Još bih izdvojio odličan timski dvoboj Maldonada i Senne u prvom zavoju - guma do gume.

Sad za 5 dana počinje Brazil. Spektakularna završnica u kojoj će biti smijeha i plača. Samo neka bude kiše pa da vidimo onda. Što reći osim da navijam za Alonsa, neka izvuče ponovno svaki atom snage iz sebe i bolida. Neka BOLJI pobijedi! šofe1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #1608 u: Studeni 19, 2012, 09:53:06 »
Kakva je boleština ovaj F1racing portal. MA vidite samo ovaj tekst...

Ferrari skinuo plombu s Massinog mjenjača kako bi ovaj dobio kaznu, a Alonso startao sa čiste strane staze! - F1Racing.com.hr | F1 u Hrvatskoj

I onda uredništo ovako odgovara

Znaju li maloumni Ferrarijevi navijači napisati išta drugo osim nas izvrijeđati i dodati - Forza Ferrari???

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #1609 u: Studeni 19, 2012, 13:33:02 »
I prije su mi išli na živce, pogotovo onda kad se desila nesreća La Vilotti, ali ovo je fkt retardirano. To ko da djeca od 10 godina vode portal, smiješno.  fpalm1 cry1

Also, što se tiče utrke, kapa dolje Lewisu, iskreno nisam bio uvjeren da će netko moć pratiti red bullov race pace kada startaju s polea, ali Hami im je svima pokazao kako se to radi i sasvim zasluženo doveo mclaren do pobjede.

Fascinantno mi je kako je Mclaren uvijek uz bok Red Bullu po brzini u kvalama i utrci, ali imaju te dječije bolesti s bolidom svake sezone i nikako da osvoje naslov kako spada. Mislim da je to i razlog zbog kojeg je Hami otišao, ima bolid za pobjede i s kojim može osvojit naslov, ali taj isti bolid je pun problema koje uvijek zadese ili njega ili Jensona, i zbog toga gube priliku za naslovima kojih je moglo i trebalo biti više u Hamiltonovoj eri u McLarenu (just my opinion). Dok npr Ferrari koji realno je po konkurentnosti bolida ko i Lotus (na početku sezone još gori) nema takvih problema, pa faktor Alonso dođe do izražaja. Kad bi inžinjeri u Mclarenu imali Ferrarijevu pouzdanost i Mclarenovu brzinu bolida (a isto se i Ferrariju može reć), možda bi i bilo veće borbe u konstruktorskom dijelu poretka.
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2012, 13:39:59 od Punisher »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1610 u: Studeni 19, 2012, 16:06:33 »
Osobno mi utrka nije bila nešto prezanimljivo - čisti prosjek, ali staza u Austinu mi se jako sviđa. Ono što oduvijek strašno volim su brda - ova staza ih ima (dakle da staza ne ide samo lijevo desno nego i gore dolje). Volim brze nanizane zavoje - ima ih. I dosta je duga i lijepo su je i sredili. Ugl, sviđa mi se. Sada bih još samo trebao zaigrati taj F1 2012 da ju probam i vozit.

Kapa dolje Hamiltonu, zaslužio je. Drago mi je da Vettel barem nije bio prvi, ako je već morao biti ispred Alonsa, izgubio je dragocijenih 5 bodova i još uvijek postoje teoretske šanse da Alonso uzme naslov za što navijam  p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Formula 1
« Odgovori #1611 u: Studeni 19, 2012, 16:32:56 »
Da i meni owna što ima planine ;D To mi je baš zakon.

Kak su prije bile staze, bolidi su letili zrakom ave1

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #1612 u: Studeni 19, 2012, 17:04:26 »
A1 ring, najjača staza ikad.

Offline Cole™

Odg: Formula 1
« Odgovori #1613 u: Studeni 19, 2012, 22:18:14 »
Najgora ikad, majkemi.  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline dinanipedro

Odg: Formula 1
« Odgovori #1614 u: Studeni 20, 2012, 06:50:53 »
volio bi vidjeti f1 utrku na laguna seca raceway

skoro se dogodilo 89, uf dvoboj senne, prosta, mansella, brundlea

evo najblize :

Ferrari Racing Days Laguna Seca - F1 Test Driver: Marc Gene - RECORD SETTING LAP!! - YouTube




Ferrari Racing Days @ Mazda Raceway Laguna Seca
Date: May 20, 2012
Session Time: 1135hrs
Record Setting Lap Time: 1:05.78

Ferrari F1 Test Driver: Marc Gene
2003 Ferrari F1 (formerly driven by Rubens Barrichello)

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1615 u: Studeni 20, 2012, 15:30:09 »
Baš sam i sam razmišljao sinoć o istom. Ali kako je rekao jedan među komentarima - prekratka je i prespora staza za F1. No možda bi baš zato bila i zanimljiva, ne moraju sve biti sa tri ravnice i zavojima koji se prolaze u 3., 4... Moglo bi biti kul ovo sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #1616 u: Studeni 23, 2012, 12:36:55 »
Potvrđeno ono čeg sam se bojao, Kobayashi out, Gutierrez in, i Pic u Caterham na 3 godine. Šteta, nadao sam se da će Kobayashi uspjet zadržati svoje mjesto u F1 ali vjerojatno iduće sezone nećemo imati Japanca na gridu  cry1

Offline James Hunt

Odg: Formula 1
« Odgovori #1617 u: Studeni 23, 2012, 13:51:11 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1618 u: Studeni 23, 2012, 14:39:33 »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1619 u: Studeni 23, 2012, 23:18:30 »
Potvrđeno ono čeg sam se bojao, Kobayashi out, Gutierrez in, i Pic u Caterham na 3 godine. Šteta, nadao sam se da će Kobayashi uspjet zadržati svoje mjesto u F1 ali vjerojatno iduće sezone nećemo imati Japanca na gridu  cry1

Nažalost cry1 cry1 cry1

Inače, danas je Hami bio najbrži s 1.14.026, pa 2 Red Bulla, pa Massa i tek onda Alonso! kuul Ferrariji su zaostajali 0.5 sekunde za prvim.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.