Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 816360 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #1815 u: Ožujak 17, 2013, 08:16:39 »
Kimi ili Fernando...napokon klasik u pravom smislu!

Treba videti i Sutila na SS...

Update: koji su promašaj ove meke gume, to je katastrofa!
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2013, 08:26:23 od Montoya »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline s2000

Odg: Formula 1
« Odgovori #1816 u: Ožujak 17, 2013, 08:50:34 »
Meni  paše da svi pobjeđuju osim Vettela a usput to je bio Kimi koji mi je najdraži vozač poslje Hamiltona. Ferrari je bio odličan, drago mi je ponovno vidjeti Massu u dvobojima sa vodećima, nažalost Mercedes  izabrao lošu taktiku pa baš i ne možemo  vidjeti njihovu brzinu, no kvarovi izgleda nisu nestali...

Offline buby0706

Odg: Formula 1
« Odgovori #1817 u: Ožujak 17, 2013, 09:04:15 »
Red Bull je u svom svijetu.   cry1  fpalm1  kava1
kadt1kažem kuul

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #1818 u: Ožujak 17, 2013, 09:26:40 »
Meni osobno, ovo je jedno od najboljih (najljepših/uzbudljivijih) otvaranja sezone!
Utrka je jednostavno bila na nivou, bez puno "umjetnih pomagala", vozači su jednostavno pokazali svoje znanje, a timovi mudrost :)
Najveće pomagalo bile su SS gume, no brzo su ih prokužili, jedino mi malo žal Sutila.

Massa odličan, da mu nisu sa "da vidimo kaj moreš" oduljili boravak na stazi i uništili nekoliko presudnih sekundi, možda bi on bil na postolju, čak vjerujem da bi.
Start Alonsa prava bomba, uz ono jako kočenje (iza Hamiltona), opet takav proboj.






CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #1819 u: Ožujak 17, 2013, 09:45:35 »
Kimi odvozio majstorsku utrku, Ferrari brz i jako dobar s gumama, po ovome oni i Lotus najbolji Race Pace imaju. Red Bull premoćan u prvim stintrovima na novim gumama kada je rapidno brži od svih no onda veliki pad performanci, jako trošenje guma. Mercedes me ugodno iznenadio, nisam očekivao da mogu biti baš konkurentni, ali Hami je jako dobru utrku odvozio, strategija ga je možda koštala kojeg mjesta gore. McLaren najveće razočaranje, ne znam kad su zadnji put ovako loš bolid imali, kako su promašili toliko u razvoju, prošle godine 1. a sada 10 mjesta iza. Katastrofa, nisu pretjerano brzi, brzo troše gume, nekako kao da je McLaren postao Mercedes od prošle sezone. Sutil jako ugodno iznenađenje, šteta što ga je taj zadnji stint na SS gumama koštao boljeg plasmana, bio sam oduševljen kako je na starim gumama držao Vettela i u isto vrijeme ušao u boks kad i on iako je ovaj imao novije gume. Jedva čekam iduću nedjelju i Maleziju. Sjajan uvod u sezonu, još bolji nego prošle godine.

Eh da zaboravih Williams, kakav užas od bolida, što su oni napravili, najveće razočaranje uz McLaren, Pa Bianchi u Marussiji je dobrih desetak krugova na početku bio ispred Maldonada i dobro ga držao. Bianchi je pokazao također kolko je kvalitetniji vozač od ostala 3 fenjeraša. Marussija mi se čini dosta bolja od Caterhama i to mi je baš drago, Chillton je još neiskusan, al po Bianchiju se to vidi, Pic i Van Der Garde mu nisu mogli ništa.

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #1820 u: Ožujak 17, 2013, 09:51:11 »
Slažem se Montoya, bolje otvaranje nisam mogao zamisliti!

Baš je bilo ko po špagici, pretjecanja, taktike, nadmudrivanja, borbe - milina, srce mi je na mjestu ;D.
Start utrke: Webber katastrofa, Ferrariji rakete idu prema naprijed. Prvi krug Hamilton - Raikkonen. Nitko se nije skršio, tako rijetko se to dogodi ave1 Ferrarijev tempo naspram Vettela, nositelj radnje Sutil i Kimi na kraju - dominacija.

Sutila mi je najviše žao u ovoj utrci, ako ćemo žaliti. Čovjek je napravio ogroman posao, imao odličnu taktiku, imao je 1 najbrži krug, vodio 11 krugova, oduprijeo se Vettelu i Ferrariju u prvom stintu. Da bi ovi iz boksa sve uprskali izmjenom na SS, koje su se trošile prebrzo. Negdje sam prije napisao kako bi on bio odličn drugi vozač za neku momčad poput Ferrarija, Red Bulla, McM-a ili Lotusa...

Puno nas toga još čeka, nismo ništa vidjeli (pogotovo Mercedes, očekujem ravnopravnu borbu s velikima). Lijepo bi bilo gledati četveroboj Kimi, Nando, Seb i Hami za naslov prvaka.
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2013, 09:53:05 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Formula 1
« Odgovori #1821 u: Ožujak 17, 2013, 10:37:44 »
Jako zadovoljan utrkom, baš prava posebna, dinamična kakva treba biti. Najviše impresioniran odličnom vožnjom Kimija, Alonsa i Vettela, no i Sutila koji je pokazao da se može trkati sa "velkim dečkima". Hamilton je pokazao da mu za nešto više treba konkurentniji bolid. Force Indija obećava jako dobru borbu, dok McLaren je otužno loš, baš loš. Očekivao sam više od samog Buttona, no nije mogao sa srebernim magarcom. Dobro se kaže da iz prikazanog se može očitat kao da su Mercedes i McLaren zamjenili momčadi.

Po pričanju Novaka i Blažička prije utrke zaključio sam kako će Red Bull biti nedodirljiv, a na kraju je ispalo kao da su jedva držali tempo sa Lotusom i Ferrarijem. Lijepo je bilo vidjet Ferrari bez problema i fantastični Lotus. Ono što me najviše začudilo i zasmetalo su SS gume. One bi trebale biti prevaga, a ispadaju tragikomično nepouzdane. Zasada totalna nepoznanica. Odlična utrka i odličan početak sezone. Nismo mogli imat bolji poredak od ovog. GG
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline buby0706

Odg: Formula 1
« Odgovori #1822 u: Ožujak 17, 2013, 11:24:46 »
Onakav start Ferraria dugo nisam vidio...

Alonso inače ima najbolji starteve od svih vozača,ali ovo danas ufff...

Oba su krenuli kao metak...

Da je malo šira staza bila ,nakon 2-3 zavoja oba bi Ferraria bila na 1-2..

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #1823 u: Ožujak 17, 2013, 11:41:06 »
Teško baš 1-2 Vettel je odlično startao, ali 2-3 sigurno. :)

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1824 u: Ožujak 17, 2013, 11:48:07 »
Drugu godinu za redom propustio otvaranje sezone no ovaj put jer sam bio vani, frend slavio ročkas i došao doma u 4, evo probudio se prije pola sata  cry1

Ali vidim Kimi je pobijedio -  hug1 hug1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #1825 u: Ožujak 17, 2013, 11:55:28 »
shimmy repriza utrke u 13:15 na SPTV-u. Grijeh je ne pogledati. Držite uz ekran do samog kraja. Akcije na pretek

Offline Cole™

Odg: Formula 1
« Odgovori #1826 u: Ožujak 17, 2013, 12:09:30 »
Ako ne pogledaš reprizu, pravi si Kopljar tudum.  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #1827 u: Ožujak 17, 2013, 12:40:11 »
Mislim da ću si skinuti sa neta radje jer doma nemrem u miru gledati, pogotovo ne u to doba
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Formula 1
« Odgovori #1828 u: Ožujak 17, 2013, 13:12:19 »
Baš dobro da ih je Kimi našamaral.

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #1829 u: Ožujak 17, 2013, 13:19:54 »
Grijeh je ne pogledati.

...prijenos.

Sve drugo je tak, samo je prijenos i to na domaćoj TV postaji "prava stvar", barem meni.
I to se nikad nemre promjeniti.

A onda se čovjek svega prisjeti prije sljedeće utrke, kroz fantastične službene montaže - također opet sve kao dio prijenosa.
Meni je to posebni užitak i nema tog interneta da mi to ponudi.
To se tiče sporta općenito.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"