Autor Tema: Generalni filmski topik  (Posjeta: 288163 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bartul_9

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1260 u: Veljača 02, 2019, 13:15:10 »
Prva dva dijela su mi jedni od drazih filmova. Dan, danas se najezim kad vidim svu tu kuluturu tuninga, racinga i svega ostalog, jos kad sam kao klinac to prvi put gledao ja i prijatelji smo godinama sanjali o takvom zivotu. Prva dva dijela su mi bas vrhunska, odlicna prica, zanimljivi likovi, ja bas obozavam te filmove. Imaju svojih gresaka, al jednostavno su pogodili neku notu s menom. Brutalna muzika, nocni zivot, gole zene, racing i sve ostalo je zagolicalo moju mastu.

Tokyo Drift je druga prica. Taj film nosi posebno mjesto u mom srcu. Muzika iz filma i dan danas svira koj mene gotovo svakodnevno, a jos uvijek sanjam da cu otici u Tokyo i zivjet tamo par godina, eto, toliki je taj film ostavio otisak na mene. Ja ga obozavam. Prvi dio top, drugi losiji al jos uvijek dobar. Od ostalih bi izdvojio peticu koja mi se jos uvijek svida, ostali bzvzv.

 kuul
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Wulf

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1261 u: Veljača 02, 2019, 15:29:23 »
tokyo drift ne bi trebao postojati.. nisam znao da postoji netko kome se sviđa cer1njo

Offline bartul_9

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1262 u: Veljača 02, 2019, 15:41:39 »
Ne samo da mi se svida nego kazem ti, ja ga obozavam.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline c0bra123

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1263 u: Veljača 02, 2019, 16:47:08 »
tokyo drift ne bi trebao postojati.. nisam znao da postoji netko kome se sviđa cer1njo
Tokyo drift "iskace" iz Amerckih brzih i zestokih. I svidja mi vise nego ijedan nastavak.

I pogledao sam na netflixu preporuku od ramp-a. Isto neki djir Tokyo Drifta, japanci glume i predobar je i prerealan film.  Savrseno.

Nego sam zaboravio kako se zove.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2019, 17:02:13 od c0bra123 »

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Thergothon

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1264 u: Veljača 02, 2019, 17:03:16 »
Preporuka ti je bila Initial D anime od 5 sezona: Initial D: First Stage (TV Series 1998– ) - IMDb

Kladim se da si 100% pogledao ovaj film koji je totalno smeće i ne može biti ni sluga anime verziji: Tau man ji D (2005) - IMDb

Offline c0bra123

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1265 u: Veljača 02, 2019, 17:56:55 »
Meni je odličan film.  Kakav anime i auta?! prff.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Thergothon

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1266 u: Veljača 02, 2019, 18:23:05 »
A na temelju čega je film snimljen? Na temelju mange po kojoj je kasnije nastao anime i konačno na kraju taj isprdak od filma.

Anime ide u jebene detalje (realistične) po pitanju tuninga i setupa, a jedan od savjetnika i suradnika je bio Keiichi Tsuchiya. Shvaćam taj mentalitet gdje se nešto otpisuje kao crtić za malu djecu, ali daleko je to od toga, jako daleko. Zapravo je film retardirana i poglupljena verzija čitavog koncepta, ali eto, unutra su stvarni glumci i automobili, nedo bog većeg zla od razvijene mašte koja može procesuirati drugačiji medij.  :P

Ista logika kao da mi veliš da je virtualni racing kroz medij gaminga čisto sranje jer auti nisu stvarni, nego vidi vraga, sastavljeni od xy broja poligona.

Offline c0bra123

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1267 u: Veljača 02, 2019, 18:30:08 »
Sto tice anime- obozavam!! Si gledao one punch man? Savrsen anime! To je za mene anime, za smijat se!



A u autim za sjest i jest kokiice i gledat mehh, ako cu gledat "auta" jel- u toj tematiki biram tokyo drift ili intial D, kako vec.

Kako ce mi anime docarat, skripu guma ulijacanje u krivine i sva ta fizika na autu, tu napetost utrka i drifta.

 Postujem tvoje misljenje o anime tv seriji Inital D, ali ne moze mi donijet napetost kao film.



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Thergothon

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1268 u: Veljača 02, 2019, 18:35:19 »
Kako? Kroz animaciju i općenito audio-vizualne efekte, baš kao i film ili bilo koji pasivan medij.

Gaming je sasvim druga stvar jer feedback za fiziku primaš preko neke vrste kontrolera.

Za mangu ili po našem "strip" se slažem da ne može dočarati  zvuk ili napetost , ali animirana verzija itekako može. Dapače, zvuk je bolji nego u filmu gdje se koristi par sample-ova snimljenih pitaj boga kad i gdje za sve automobile.

Evo ti samo jedan od mnogih zvukova snimljen za potrebe anime verzije:

Initial D - SFX's - IGNITION / EXHAUST SOUNDS (CT9A LANCER EVOLUTION VII GSR) - YouTube

Ubije ono što čuješ u filmskoj verziji, žalosno ali istinito.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2019, 19:41:34 od Thergothon »

Offline Cole™

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1269 u: Veljača 02, 2019, 19:29:23 »
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw - Official Trailer [HD] - YouTube


Meni su prezabavni filmovi, al tam poslje petice su otišli u sfere pretjerivanja, prije toga su bar radili stvari koje su čak i moguće...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline c0bra123

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1270 u: Veljača 02, 2019, 21:48:40 »
Kako? Kroz animaciju i općenito audio-vizualne efekte, baš kao i film ili bilo koji pasivan medij.

Gaming je sasvim druga stvar jer feedback za fiziku primaš preko neke vrste kontrolera.

Za mangu ili po našem "strip" se slažem da ne može dočarati  zvuk ili napetost , ali animirana verzija itekako može. Dapače, zvuk je bolji nego u filmu gdje se koristi par sample-ova snimljenih pitaj boga kad i gdje za sve automobile.

Evo ti samo jedan od mnogih zvukova snimljen za potrebe anime verzije:

Initial D - SFX's - IGNITION / EXHAUST SOUNDS (CT9A LANCER EVOLUTION VII GSR) - YouTube
Ubije ono što čuješ u filmskoj verziji, žalosno ali istinito.



Ali ne mogu uživat u animiniranom film-u što se te tematike tiče! Da su ne znam kako snimili zvuke i ostalo! To iz mog ugla gledanosti ne leži skupa.

Zamisli ratni film a animirani. i govori ti netko animinirani film bolji od nekog ratnog film primjer- pad crnog jastreba ili Američkog snajpera.


Nekom to nisu filmovi ratne tematike dobri, a meni jesu, i sad da su animinirani, wtf? Može možda nekako bit dobar anime ratni film.....



Nebi mogao smislit Pokemone CGI u filmu, ili digimone ili ONE PUNCH MAN. Što bi volio da je animinirano a nije - ninđe kornjače, nove bi naslove volio vidit, a ne kao neke blockbastere...

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Cole™

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1271 u: Veljača 02, 2019, 22:33:55 »
Di si ti zabrazdio stari moj.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1272 u: Veljača 02, 2019, 22:56:49 »
Cobretti, stop posting, gasi internet, motaj kablove. cer1njo

Offline c0bra123

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1273 u: Veljača 02, 2019, 23:02:35 »
Sry sto ti rasprave pravimo po forumu.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #1274 u: Veljača 02, 2019, 23:05:21 »
Pogledaj si Thunderbolt ak hoćeš zabavan film s autima.

Initial D film je smeće i pol naspram animea i otpisuješ nekaj, a da nisi ni probal gledati.