Autor Tema: Generalni filmski topik  (Posjeta: 288148 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #30 u: Prosinac 05, 2012, 14:22:28 »
Nevjerujem baš. Makar ima nekih loših kritika. Ali trenutna overall ocjena govori suprotno, da je jako jako dobar.
13-og bum išel u kino.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #31 u: Prosinac 05, 2012, 16:31:24 »
Kaj velite - bu jako Hobbit precjenjen?  cer1njo

Zašto bi bio precjenjen?

Uopće ne sumnjam u kvalitetu filma.

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #32 u: Prosinac 05, 2012, 16:48:35 »
S obzirom kolko je LOTR trilogija precjenjena, ne sumnjam da i ovo bude. LOTR knjige su super, prvi film je dosta dobar, druga dva su ok i ništ više. Zato već vidim uzdizanje u nebesa ovog filma, ko uostalom svega by Peter Jackson. Čital sam knjigu Hobbit i bila mi je dobra, sad budemo vidli kak se bude film nosil s tim teretom. Ne mora biti, možda me ugodno iznenadi, al opet - sumnjam. Ocjena koju trenutno drži na IMDB sumnjam da je realna.

BTW - debelo najbolji Jacksonov film je Braindead. thumbs1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #33 u: Prosinac 05, 2012, 18:31:44 »
Ne znam što je precijenjeno u LOTR-u. Nijedan nema ocjenu 9, pa čak ni prvi, i zapravo 8 i nešto je realna ocjena za takav film.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #34 u: Prosinac 05, 2012, 18:36:25 »
Kolko je ono Oskara pokupil Povratak Kralja npr.  fpalm1

A film je najobičniji holivudski blockbuster.

Offline Cole™

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #35 u: Prosinac 05, 2012, 18:39:42 »
Ali to je tvoje gledište. Meni ti filmovi rulaju kristove.
Baš ono jebeni ep i mogu se savršeno uživit u to. Cijeli taj svijet mi je privlačan dozlaboga.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #36 u: Prosinac 05, 2012, 18:44:38 »
Naspram knjiga je prosjek, iskreno sam bil razočaran s 2. i 3. nastavkom kad je preveliki naglasak na spektakl i akciju stavljen, dok je puno zanimljivih likova koji su zaslužili biti ekranizirani - izostavljeno (Tom Bombadil johoho).

Al prvi LOTR film mi je jako dobar, druga dva - bljuzga. kava1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #37 u: Prosinac 05, 2012, 19:32:26 »
Ne znam, nisam čitao knjige (još), no znam što hoćeš reći. Znao sam i sam pogledati neke filmove ili serije i bili su mi zakon, te tek nakon toga pročitati knjigu nakon čega su mi prethodni postali gori ili čak govno, ali opet, da je film odrađen kvalitetno, ako ga se ne usporđuje sa knjigom barem, ne može se poreći. Također, kakva god da je knjiga, činjenica je da svaka ima koliko, 500 stranica... više? To imaš šta čitati danima, dok je svaki film "svega" jedno 3 sata, i strpati toliku količinu podataka u par sati naspram par desetaka sati čitanja valjda... Težak je zadatak, i vjerujem da je ipak odrađen dosta dobro
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #38 u: Prosinac 05, 2012, 19:40:21 »
Gle, glavni problem druga 2 nastavka je da su 'poglupljeni' i više akcijski orjentirani i to mi je zapravo najveći minus. Dosta zanimljivih događaja je izbačeno, isto tak i likova, ali da se recimo jednog živopisnog lika tipa taj Tom Bombadil nije moglo na kratko ubaciti (i u knjigi se na kratko pojavljuje kolko se sjećam, ali ostavlja pamtljiv utisak), dok je recimo - sad bezveze govorim - 2 sata od 3 kolko traje film orjentirano na akcijske scene. Ma kužiš kaj hoću reći.

Sve je to kvalitetno odrađeno, gluma, koreografija, bitke bla bla, ali preplitko u odnosu na prvi film koj je dosta vjerno pratil knjigu. Ono nisu loši filmovi - ali su za mene debelo ispod razine prvog filma.

Slično ko i Matrix - prvi je SF klasik, ostala 2 - holivudski blockbusteri za jedanput odgledati.

Ne znam - možda se iznenadim glede Hobbita, ali vjerojatno bude precjenjen film. Ajd, ak ništ drugo knjige se baš ne sjećam, tak da mi bude to plus kolko tolko.  cer1njo

Offline Cole™

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #39 u: Prosinac 05, 2012, 19:58:50 »
Tebi je to tako jer si čitao knjigu, ja nisam.
Upravo počeo gledat 4 sata dvije kule, no gledat ću do sutra u ratama, pa dam konkretan dojam.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #40 u: Prosinac 05, 2012, 20:38:53 »
Masovna histerija, hajp, pomracenje uma i kolektivno delirantno stanje zbog strasnog utiska koji film ima na svijest gledatelja.
Spajanje na internetove i pisanje po svim forumima da je ovo najbolji film u povijeti ove galaksije. Logiranje na imdb, ocjena 10/10, rotten tomatoes 100% itd.
Za dva mjeseca bude stigel neki novi hit koji bude nosil 2 tjedna tu prestiznu titulu i sve je to zacarani krug. Ista stvar je bila s Dark Knightom dok je jedno vrijeme bio najbolje ocijenjeni film na imdb. Film je jako jako dobar, ali da je najbolji svih vremena. Realno gledano ne. Naravno, ukusi se razlikuju i tesko je objektivno odabrati ultimativni film. Ali nikako ne moze biti bolji od nekih koji su redefinirali ili pak stvorili nove zanrove ili pak imali utjecaj na vise zanrova. Apsurdno bi bilo da jedan James Bond dugorocno bude ispred 2001 a space odyssey, godfathera, bilo kojeg Hitchcockovog psiholoskog trilera, Akire Kurosawe ili pak filmova koji svojom simbolikom i posebnoscu nadilaze sam pojam filma. Npr. the shawshank redemption ili pak Forrest Gump....

Offline Praetorian

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #41 u: Prosinac 05, 2012, 21:00:14 »
Ali to je tvoje gledište. Meni ti filmovi rulaju kristove.
Baš ono jebeni ep i mogu se savršeno uživit u to. Cijeli taj svijet mi je privlačan dozlaboga.
thumbs1



Meni isto filmovi rulaju, idem iz ove teme na neko vrijeme jer mi pljujete LOTR cry1

Uz Star Wars najbolji filmski serijal meni.
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2012, 21:04:07 od Praetorian »

Offline ManTheRamparts

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #42 u: Prosinac 05, 2012, 21:14:25 »
Star Wars mi je uvek bil ok, stari su mi dost dobri, ali nikad nisam bil neki preveliki fan.

Star Trek mi je bil od nekad draži, makar je trešerija.  cer1njo

Enivej - glede fantasy-a Game of Thrones pojede LOTR ak se mene pita.
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2012, 21:23:19 od ManTheRamparts »

Offline DogZy

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #43 u: Prosinac 06, 2012, 00:03:23 »
Karte za 15.12 kupljene. Cijena: 58 kuna ;D Ali mi nije žao para za Hobbita. Nemam vremena za neki duži post u kojem bih se osvrnuo na imdb, knjige i precjenjenost... jaad
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #44 u: Prosinac 06, 2012, 00:10:21 »
Takodjer planiram pogledati u kinu.
Samo mi nije jasno negodovanje po netu na ocjene kao sto je 8/10 i to prije gledanja.
IGN je dao 7.9 i reakcije su kao da je film dobil nulu  cer1njo