Autor Tema: Project C.A.R.S.  (Posjeta: 383561 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #690 u: Listopad 13, 2014, 00:51:41 »
Project CARS - Nordschleife @ Audi R8 Ultra - 6 Años / 6 Years Youtube ;) - YouTube

  sm1jeh
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Iceman

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #691 u: Listopad 16, 2014, 11:03:54 »
INSIDE PROJECT CARS SETA TIRE MODEL


Racing, whether it happens in the real or the virtual world, is all about tires. That’s why Project CARS is powered by the revolutionary Seta Tire Model (STM) that plays a key role in making the WMD-powered title the most authentic virtual racing experience.

But what exactly does the Seta Tire Model do? Slightly Mad Studios’ physics expert Andrew Weber takes us for a look deep under the hood of the tire technology that drives Project CARS!


SETA TIRE MODEL DESCRIBED

Seta Tire Model (STM) is a full dynamic tire simulation. Actually, it is three coupled simulations, one for the tire carcass, one for the tire tread and contact patch, and one for heat transfer simulation. It is also modular, where different carcass and tread simulations techniques can be used interchangeably. For example, off road racing may use a different tread simulation.

CARCASS SIMULATION

The carcass simulation used in Project Cars is a finite element simulation with specific computational optimizations specific to real time tire simulation. The carcass is discretized into small connected “elements”, each one flexing and deforming due to forces.

Features:

Elastic behavior changes with speed, temperature, and pressure
Rolling resistance changes with speed, temperature and pressure
Sidewall buckling at low pressure
Bias Ply, Radial, or Hybrid construction
Gyroscopic Effects
Dynamic response such as vibration, telescoping, and twisting

TREAD SIMULATION

The tread simulation used in Project Cars is a finite difference simulation of the contact patch, with the tire tread “flowing” through the contact patch. The whole tread itself is discretized into elements much like the carcass, but the contact patch itself is a finite difference grid.

Features:

Flash Heating, which is the change of temperature in the outermost rubber layer through the contact patch.
Componentized grip model. Each component is affected differently by road surface conditions, wetness, and temperature.
Deformation – the rubber deforming in and around asperities, resisting sliding motion.
Adhesion – the rubber bonding to surface rubber and material.
Tack – the sticky tacky grip you can feel on your shoes when walking a rubbered in track, related to adhesion.
Tearing – the ripping of rubber from the tire
Cut – grip from the geometry, edges, grooves, and siping of the tread, with particular effect in dirt and gravel
Tread channel depth and water handling.
Discretized and temperature sensitive wear
Curing
Temperature sensitive elastic properties
The carcass and tread simulations are coupled such that there is no roughness or “stepping”, while still preserving the detail of both simulations. The contact patch size, shape, and pressure distribution is determined by the carcass simulation and is used by the tread simulation. The forces on the tire from the road surface are simulated in the tread simulation and transferred as external forces to the carcass simulation.

HEAT TRANSFER SIMULATION

The heat transfer simulation handling heat flow between brakes, wheel well, rim, carcass, and tread layers. The heat transfer amongst tread elements, from tread elements to the road surface, and from the tread elements to the air are handled directly by the tread simulation (including advection and evaporation). The pressure of the tire is maintained by the carcass simulation via the ideal gas law.

Emergent Effects

Most effects just “fall out” of STM without explicit coding for effect:
Fy, Fx, and Mz vs slip angle curves, complete with realistic nuances, such as Mz inversion
Inclination effects such as camber thrust
Complex and sometimes subtle changes in behavior due to load, heat, pressure, and speed.
Proper behavior at a standstill and very slow speeds, although due to limitations of consumer force feedback devices, oscillations may still occur. Many tire models break down at a standstill.
Flatspots
Hydroplaning
Changed in behavior due to surface differences, such as surface roughness, track rubbering in, wetness, and dirt.

Offline Iceman

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #692 u: Listopad 17, 2014, 12:24:43 »
Čitam po nekim forumima i stranicama da je igra odgođena za 3. mj. 2015.  jaad
Zasada nema službene objave pa ovu informaciju treba uzeti sa rezervom. 

Offline Montoya

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #693 u: Listopad 17, 2014, 13:31:17 »
Nis novoga, mislim da je (prvotni) izlazak predviden za isti dan ko i GTA V.

Sve je tad krcato "hitovima", steta kaj (ak) je odgoden bas ovaj.

Crew nekih tjedan dana prije ali tu je sad u igri i PS+ verzija DC-a, nebi se zacudil da bude prebacena bas na to vrijeme.
I Moto GP 6.11. za NA, tak da je jako gusto, a sigurno se svi oni najvise zabavljaju sa zbrajanjima ocekivanog...

Uostalom, vec sam i mislil napisati da mi je malo cudno kaj na US Storeu jos nema preordera takvog hita...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Wulf

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #694 u: Listopad 17, 2014, 14:33:49 »
« Zadnja izmjena: Listopad 17, 2014, 14:38:40 od Wulf »

Offline ManTheRamparts

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #695 u: Listopad 17, 2014, 15:31:48 »
Znači nisam jedini kojem je to sve djelovalo dosta nedovršeno.

Offline Thergothon

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #696 u: Listopad 17, 2014, 16:22:28 »
Sumnjam da je nedovršenost razlog, možda ako se još uvijek muče s Xbone verzijom  cer1njo

Najvjerojatnije marketinški razlozi, u 11. mjesecu između ostalog dolazi i GTA V remaster, dovoljan razlog za odgodu.
Ciljana publika možda jesu HC vozači, ali ima tu dobar postotak ekipe kojoj to nije primarni žanr i zato je pravi datum od velike važnosti ako i njima želiš uvaliti igru.

Šteta, već je sve bilo spremno kod mene i hajp na vrhuncu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #697 u: Listopad 17, 2014, 16:28:37 »
Po viđenom, meni izgleda zbrda zdola - na momente impresivno, na momente ništ posebno. Da je sve dobro, sumnjam da bi bila odgoda od skoro pol godine zbog tobože velike konkurencije u 11. mjesecu. Da je to razlog - odgoda od mjesec-dva bi bila logična, ovo su samo izgovori.

Al bolje tak, nego da dojde potrta igra.

Dok sam videl onaj neki 'review' kakvo je trenutno stanje na PC-u i dok sam videl da na nekim stazama se preklapaju teksture i slično, a mjesec i pol do izlaska - ma kakvi.

Project CARS Full Review & Test Drives


4:48 kadt1kažem
« Zadnja izmjena: Listopad 17, 2014, 16:34:34 od ManTheRamparts »

Offline Deadwalker

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #698 u: Listopad 17, 2014, 19:18:58 »
Po viđenom, meni izgleda zbrda zdola - na momente impresivno, na momente ništ posebno. Da je sve dobro, sumnjam da bi bila odgoda od skoro pol godine zbog tobože velike konkurencije u 11. mjesecu. Da je to razlog - odgoda od mjesec-dva bi bila logična, ovo su samo izgovori.

Baš i ne. U studenom dolaze najveći ovogodišnji AAA hitovi tipa AC: Unity, Dragon Age: Inquisition, CoD: Advanced Warfare, GTA V itd. te bi čak i najveći ljubitelji automobilizma posustali. Uzmi u obzir da ovdje glavnu riječ vodi Namco Bandai koji je zadužen za fizičku distribuciju igre i marketing, odnosno onaj koji je pored običnih smrtnika najviše investirao u projekt i očekuje maksimalni povrat uloženog.

Tu je naravno i Driveclub sada koji će vjerojatno pokrpati do kraja mjeseca i koji će zabavljati ljude sigurno do kraja godine. Siječanj i veljača su obično sušna razdoblja i za to postoje opravdani marketinški razlozi. Odgoda igre je prvenstvo poslovne prirode, iako će naravno dev sigurno cijeniti dodatna 4 mjeseca za poliranje. U konačnici, većina današnjih igara dolazi na tržište neispolirana i prvi kupci su obično samo novi beta testeri - igra će vjerojatno u savršenom stanju biti tek sredinom iduće godine, ako ne i kasnije. Pomalo je naivno očekivati da oni mogu ispolirati sve u tako kratkom razdoblju, i to za nekoliko različitih platformi.

Offline ManTheRamparts

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #699 u: Listopad 17, 2014, 19:43:46 »
Samo pogledajte 4:48 na gornjem videu i sve vam bude jasno, zadnji build, video star tjedan dana. Igra koja je prvotno trebala izaći za mjesec dana.

Kolko sam upućen Namco Bandai je zadužen samo za distribuciju igre i ništ više od toga, tj. SMS ima od samog početka odrješene ruke bez nekih rokova koje izdavač nameće - Namco Bandai je mudro samo upecal priliku za distribuciju s obzirom na potencijal projekta, a u neki marketing baš da je Namco Bandai uložil - nije, samo pogledaj kakvi su traileri za igru - 99% ih je community made, samo par do sad je SMS službeno izbacil kroz sve ove godine - samo jedan od primjera.

Ove sve igre koje si nabrojil - samo mogu ovo reći - ni jedna mi nije bila na listi ispred pCars za to razdoblje, a i kod velike većine ljubitelja sim racinga vjerujem da je ista situacija i tu nijedan COD, GTA itd. to ne može poremetiti. Štos je u tome da smo u manjini, ali takve igre uvek budu imale svoju publiku koja bude zagrizla bilo kak.

Da je igra spremna za izlazak - 12. mjesec bi bil idealan po meni - u 11. ima previše 'hard hittera' i takva igra bi se izgubila među njima. U 12. mjesecu bi još uvijek imali priliku upecati vrijeme kad su ljudi najrastrošniji tj. blagdansko razdoblje, ali definitivno sam uvjeren da je tu neki veći 'problem' u igri.

To ne znači nužna da igra bude loša, moguće da nije ni prva, ni zadnja koja bude prosperirala odgodom.

+

Nisi ništ loše rekel, da se razmemo. thumbs1
« Zadnja izmjena: Listopad 17, 2014, 19:51:50 od ManTheRamparts »

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #700 u: Listopad 17, 2014, 19:55:52 »
Nezz, taj video zapravo nista ne znaci. Npr ja sam tri puta imal problema s driverima kada mi se neke od igara bez bugova tak zglicalo. Rijesio drivere i sve je bilo oke.

Ionako ljudi koji igraju prebuildove nisu nista previse komentirali glitcheve.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #701 u: Listopad 17, 2014, 20:03:30 »
Od loših drivera se ne bi kokpit kamera vrtela u krug ko ringišpil i isto tak auti ne bi propadali kroz stazu i slično. thumbs1

U slučaju loših drivera bi vjerojatno na više-manje svim stazama imal takve probleme.
« Zadnja izmjena: Listopad 17, 2014, 20:06:33 od ManTheRamparts »

Offline LukaM 110

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #702 u: Listopad 17, 2014, 20:14:37 »
Meni igra još djeluje dosta grubo i neispolirano. Nek si uzmu još vremena, dodaju još neke efekte i ispoliraju sve jer igra mi u jednom momentu djeluje nevjerovatno, a u drugom isprazno i neimpresivno.

Offline ManTheRamparts

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #703 u: Listopad 17, 2014, 20:23:54 »
Točno to.

Nemaju oni budžet s kojim raspolaže npr. PD/T10 i opet su napravili odličan posao, ako im treba još vremena, onda je bolje da si ga uzmu. Dosta je tu sadržaja, 50+ staza nije mala brojka i takav mali tim teško da može to sve na brzaka sklepati dok već prije spomenuti PD/T10 muku muče i moraju povlačiti kompromise na tom istom polju.

Nemojte me krivo shvatiti, nisam neki hejter igre, samo mi je taj video dosta otvoril oči i pala su mi očekivanja, ali su hvala bogu na vrijeme najavili odgodu - tj. dok obično igre ulaze u gold fazu, razumno su zaključili da treba još vremena. Barem ja tak mislim.

Offline Jadran 73

Odg: Project C.A.R.S.
« Odgovori #704 u: Listopad 17, 2014, 20:55:32 »
Taj video gore je bild 821 a do danas ih je izaslo jos 10 (831) danas jos nisam probao vozit ali do sad ja nisam imao nekih vecih problema...
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS