Autor Tema: Automobili  (Posjeta: 267566 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #120 u: Rujan 06, 2012, 00:20:59 »
Prekrasan auto, jedini takav u svijetu.

Mazda RX-7 Spirit R: The Glory Days of Japanese Sports Cars - Ignition Episode 31
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #121 u: Rujan 06, 2012, 16:44:21 »
Dobar video, zakon auto
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Death_rattle

Odg: Automobili
« Odgovori #122 u: Rujan 14, 2012, 00:22:51 »
Ukoliko se želi imati seansa slinjenja nad ovime, dovoljno je pojavljivati se tu i tamo ispred Links-a i uzastopce svršavati...jao



Po mom mišljenju, zadnji GT-R koji je valjao (BNR34). Pod haubom čuveni RB26 DETT koji voli posrkat bez problema 15-ak litara u prosječnoj vožnji, voli se zavrtit i do 10 000 rpm uz odgovarajuće preinake oil pumpe i još nekih dijelova. Atessa ETS sustav (neki će reć da je to za pičke koji ne znaju vozit jer elektornika sortira sve tvoje pizdarije koje izvodiš i gotovo je nemoguće driftat - al zato postoje GTT ER34 verzije ili S14 / S15 silvije), i Hicas, MDF ekrančić sa CMO portom gdje se mogu informacije portat na PC (lol). motor koji u startu ima hrpu konja koje je moguće dodatnim mapiranjem otključat (do 500) bez ikakvih dodatnih modifikacija. Sa N1 blokom je moguće izvuć preko jedan megavat snage (preko 1360 ks). Prava šteta što nikad nije izišao u LHD izdanju al opet, neki će reći da to daje dodatnu čar jer se dodatno ističeš. Jedino je zajebano preticat aute jer moraš puno više izać u suprotni trak da bi vidio ima li nadolazećih auta, lol

Nekažem da novi GT-R nije loš, al nekako nemam dojam da je to onaj JDM klasik, previše mi djeluje europeizirano, VR38 DETT nije loš motor, al prije bi ga utrpao u Fairlady Z modele.

Nadalje, volio bih sjest za volan ovako nečeg



Toyota AE86 Coupe (Trueno verzija - folding lights) ilitiga Corolla GTS ako se hoće LHD verzija.
A sad zašto ovakav auto? Naizgled nije ništa posebno. No, to je jedina Corolla sa zadnjim pogonom, idealno je građena za drift, nit je prebrza, nit je preteška (ispod 1000 kg), kompaktna je, osjećaj za volanom je naturalan - sve ono što se u današnje doba polako pogubilo (auti su sve veći, teži, sa hrpom šminkerske i sigurnosne opreme). U rvata je lako nabaviti Civic Type R (VTEC naravski) sa 200tinjak konja, no nije mi jasno zašto nikad nisam vidio ovaj auto na našim cestama osim što ih ima par entuzijasta što su bili na track day-u na Grobniku. 4AGE motor Twin Cam 1,6 16v koji razvija 130 konja isto tako se voli vrtit u visokim okretajima i uz par tweakova (po mogućnostima da se može 20v blacktop nabavit) bi bili dostojan konkurent jednom EK9-ci ili EP3-ci. Al dobro. Auto je idealan za driftanje, ima gomilu sljedbenika i fan klubova i meetinga po svijetu unatoč starosti od preko 25 god. I posjeduje ge Drift King i glavna faca je u Initial D (što je razlog zašto većina ljudi i zna za auto, lol)

E sad, nabavit auto iako cijena od prosječno 5000 eura, nije baš lako jer auto je star, često se daju nać totalno neočuvani u poluraspadnom stanju pa treba pripremit  pokoju cifru za restauraciju unutrašnjosti i overhaul motora i ubijanje hrđe.. Druga stvar je nabavit već sređeni auto od nekog ko ga je sredio pa se cifra penje i do 10000 eurića. Eh da mogu...kako bi se guštao u tom autu. I još k tome ima jeben zvuk, za nijansu bolji nego VTEC imo.

Eh da sam u Japanu muke bi bile minimalne.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #123 u: Rujan 14, 2012, 00:40:30 »

Nekažem da novi GT-R nije loš


 cer1njo

mislim da si se zabunio  ;D

Ali sjajan post, svaka čast! Ovog crvenog Skylinea sam jedno vidio na zelenom valu, koja pojava od auta ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Automobili
« Odgovori #124 u: Rujan 14, 2012, 07:47:36 »
Ferrari 575 GTZ by Zagato

V12 / 5.748 cc / 515 PS / 434 ft/lb (589 Nm) @ 5.250 /0 - 62 mph (100 km/h): 4,2 s / Vmax: 202 mph (325 km/h)







CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Manuel21

  • Gost
Odg: Automobili
« Odgovori #125 u: Rujan 14, 2012, 10:24:40 »
Meni su se jako svidjeli oni modeli Ferraria FF verzija...nedavno mi je susjed kupio jedan takav. Kad cujem da ga je upalio najezim se od onoga zvuka....otkiva.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #126 u: Rujan 14, 2012, 12:07:07 »
Kako je dobar  ave1 ave1

Ali kad izlaze ti auti, pa za pola tih Zagato modela nisam čuo shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #127 u: Rujan 14, 2012, 14:16:08 »
Alfa Romeo Zagato Register & Information Site

To je ona stranica sa svim i svakakvim Zagato modelima.
BTW, ovaj Ferkan je bio u Pogodi model automobila pa me zanima je li ta tema još uvijek up?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #128 u: Rujan 14, 2012, 14:22:34 »
Hvala, zaboravih na stranicu iako ju imam u bookmarksima  fpalm1
Morat ću ih pročistit malo, nema čega nema tamo, u jedno 4, 5 godina bookmarkanja se sakupilo svega  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #129 u: Rujan 14, 2012, 14:31:39 »
Kad smo već kod bookmarksa, siguran sam da se sakupilo dosta toga. A ima vjerojatno nečega i za ovu stranicu:
Poveznice na web stranice motorsport tematike
 kadt1kažem p1va
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #130 u: Rujan 14, 2012, 16:59:25 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline rima706

Odg: Automobili
« Odgovori #131 u: Rujan 14, 2012, 18:02:08 »
vec kad smo kod perverzija ako neko nije vidio...

Lamborghini Aventador Twin Turbo LP700-4 By Underground Racing IS FINALLY HERE!!


now available cer1njo cer1njo cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #132 u: Rujan 15, 2012, 15:43:20 »
DogZy, da, i tu temu zaboravio, bacit ću pogled kad ću čistit bookmarkse p1va



Neka verzija 911-ice, ne znam točno koja (imao sam takav isti i iste boje kao klinac - Burago naravno ;D), ali savršen mi je  ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Automobili
« Odgovori #133 u: Rujan 15, 2012, 17:38:24 »
to ti je 911 Turbo(930)... Slant nose. Mislim da se baš model zove tak odnosno su ga zvali() i u Special Order Programu je bio.... Rađen po uzoru na 935 model i svaki je rađen ručno gdje se naknadno prerađivao prednji branik.
oko 280ks, ali postoji kit i za 330hp  šofe1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #134 u: Rujan 15, 2012, 19:09:36 »
Porsche znalac shy1

fala
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.