Autor Tema: Automobili  (Posjeta: 267612 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #270 u: Travanj 15, 2013, 23:08:18 »
Jeste vas dvoje daltonisti? Kakve crne linije, valjda crvene? ;D
Zuta, metalik siva i crna su ubojice. Zanimljivo da u ponudi nema nikakve plave boje, niti zelene. Sigurno ima nijansi koje bi savrseno pasale Meganeu.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #271 u: Travanj 15, 2013, 23:12:15 »
da, crvene  cer1njo fpalm1

Ali mislim da je Ice mislio crne - mislio je na nešto drugo ne što i ja  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Automobili
« Odgovori #272 u: Travanj 15, 2013, 23:46:42 »
Pa ima plave i crvene u ponudi, ja vidio.
Kada sam govorio o crnoj boji i sportskim linijama to sam mislio na sportske linije auta ( znači prošireni blatobrani, sportski branici, nekakava imitacija difuzor straga, pragovi itd). Hoću reći te stvari se bolje vide na autu svjetlije boje.
Inače žuta boja savršeno odgovara ovom autu, ali da ga jeb...eš ne mogu si zamislit da imam žuti auto

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #273 u: Travanj 15, 2013, 23:58:11 »
Zanimljivo da u ponudi nema nikakv plave boje, niti zelene.



Pa ima plave i crvene u ponudi, ja vidio.
cer1njo cer1njo


Nisam znao da ima plave u ponudi, volim plavu boju. Samo, nije nesto kad jos nisam vidio takvog Meganea.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #274 u: Travanj 20, 2013, 16:12:05 »
E da, da nije bilo Shimmyjevog posta u drugoj temi, zaboravio bih vam reći kako sam jučer vidio takvu silu auta koje se inače viđaju u par mjeseci.
Prvo, dan je započeo s Hondom Integrom DC2. Prvi put u životu sam je vidio, bila je na Zagrebačkoj aveniji, crvene boje, nije se motor čuo jer je krstarila. Čini mi se da su bile ZG registracije u pitanju.
Onda, za našeg Tomu, tamnosiva S2000 u Selskoj i žuta S2000 na Jarunu (pričao sam već o toj žutoj).

I za kraj, Audi R8, mislim da je bio V8 u pitanju, te neki Ferrari koji je bio toliko nizak da ga nisam vidio od one glupe trave što dijeli tramvajske tračnice od ceste. Sve što sam vidio je crveni zaobljeni krov (lako moguće da je bio ili 430 ili 360) a čuo se sve dok nije otišao do Srednjaka, doslovno.

Ludilo živo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #275 u: Travanj 20, 2013, 16:24:16 »
E da, nisam se pohvalio - jedna kolegica ima Alfu 166 2.5 V6  ave1 ave1

Naravno, prvi dan kad sam vidio što vozi je pala diskusija i na kraju žicanje da ju provozam. Na žalost bila je i noć i kiša i dosta prometno pa ju nisam uspio baš stisnuti, iako je rekla da će mi dati kad god hoću kad budemo imali vremena i priliku (prazna cesta dsmoker). Ali auto je bomba. Udoban skroz - ipak je to limuzina više klase, ali i sportivo. A zvuk tog Alfinog V6 je nešto predobro  ave1
Za današnje pojmove nije neka prevelika snaga - 200KS ako se ne varam ali bome za takvu mrcinu od auta fino ide ali i opet - zvuči fenomenalno!
Čak četverocilindraši Alfini Twin Spark lijepo zvuče ali ovo, kada ju upališ čuje se ono "grgljanje" a na pritisak gasa... orgazam

No ima i jednu manu - troši naime 17 litara  cer1njo
Ali OK, ženska nije neko siroče niti su njeni takvi ali su svi zagriženi Alfisti - nema koje Alfe nisu imali, od 33, preko 145, 146, 147, 156....

A trenutno imaju tu 166-icu i Spider (GTV verziju)  ave1


EDIT:

Evo kako to otprilike i zvuči

Alfa Romeo 166 2.5V6 engine sound - YouTube

i iznutra - prebacit na 0:50

Alfa Romeo 166 2.5 V6 automat 0-140km/h - YouTube
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2013, 16:29:17 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #276 u: Travanj 20, 2013, 16:28:48 »
Samo ću ti sljedeće napisati: Ženi ju brate!! kuul
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #277 u: Travanj 20, 2013, 16:30:07 »
Pa i bih jer je žena pored toga što ima Alfu bomba  ;D I pilot je sa već više stotina sati leta iza sebe  ave1

Ali već ima nekog  cry1
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2013, 16:37:14 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #278 u: Travanj 20, 2013, 16:38:30 »
Samo nemoj da pukne cer1njo cer1njo Bilo bi vijesti na CNNu: Teroristički napad...

Sredit će se i to dsmoker
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline versus

Odg: Automobili
« Odgovori #279 u: Travanj 20, 2013, 17:19:34 »
ja sam bio probao 166 3.0 i...ono...o ukusima se ne raspravlja, meni nije baš sjela.

Dogzy ima ti Integri dosta kod nas. Par godina sam skoro svaki vikend bio na onim "okupljanjima", ono kod Inine zgrade, pa kasnije kod Bille (btw, jel toga još ima ? ), tamo bi često naletile Integre. Bijele, crne, crvene...

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #280 u: Travanj 20, 2013, 17:56:11 »
A gle, ja sam ju provozao par ulica po užasnim uvjetima i nisam mogao neki dojam dobiti niti sam rekao išta osim da je udobna i da ima super zvuk. Kada ću ju malo bolje dam konkretnije dojmove
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Automobili
« Odgovori #281 u: Travanj 20, 2013, 18:02:31 »
Shimmy ženi ju, i nju i auto. Nema veze što ima drugog i to se da sredit  cer1njo cer1njo thumbs1 thumbs1

Offline Wulf

Odg: Automobili
« Odgovori #282 u: Travanj 20, 2013, 19:11:39 »
Ali već ima nekog  cry1


What needs killing? cer1njo

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #283 u: Travanj 27, 2013, 13:54:32 »
Našao jednu zanimljivu sliku koja objašnjava hell and toe tehniku

You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline the_prodigy

Odg: Automobili
« Odgovori #284 u: Travanj 27, 2013, 14:10:26 »
Najs, nikad nisam savladao tu tehniku kako treba.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit