Autor Tema: Automobili  (Posjeta: 267605 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #360 u: Kolovoz 22, 2013, 19:12:56 »
Točno sam znao da će bit Jaag, nevjerojatno. I nevjerojatno izgleda isto.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #361 u: Kolovoz 23, 2013, 18:51:34 »
very najs sm1jeh

I ja se svega nagledao u Švedskoj, iako u globalu nema ekstremno skupih auta, a kada neki i bude, unutra je neki balkanjeros ili crnac ili arap. Ugl, ne šved. Ali i original švedi se voze sasvim pristojno. Focusi, Passati, svi mogući modeli Volva ali ugl V serija. I rijetko koji stariji od 5-6 godina.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Automobili
« Odgovori #362 u: Kolovoz 23, 2013, 19:09:58 »
Isto ko i kod nas... Mogu ti reći da su mi se zgadili Folcwageni :/
Iako sam vozim G3, ali ovo je previše... Svaki drugi auto, jebo me pas, je Passat ili Jetta ili Golf V/VI/VII
Sedmice malo manje, al će biti i njih sad još malo. Ali ozbiljno, ne mogu ih više gledati. Pogotovo Jette. Ne gledam ko vozi, gledam samo konkretni model i ono, come on!

Offline Punisher

Odg: Automobili
« Odgovori #363 u: Kolovoz 23, 2013, 19:27:00 »
Uzas i meni su sranje folcike, na svakom uglu su i uvijek neki coban ganja XD

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #364 u: Kolovoz 23, 2013, 20:01:36 »
OK moja poanta je bila da je prosječan auto na švedskim ulicama viša srednja klasa i to najstariji kao ono što se kod nas smatra prosječno starim autom i k tome je klasa, dvije manje. Ali ne znam hoće li i to dugo. Dotepenci im uništavaju zemlju, o tome sam čuo a sada i sam na neki način to primjećujem. A tek sam tjedan dana tu, baš me zanima što će biti nakon par mjeseci. No da, švedi se lijepo voze. I praktično, jer su i Passati u 90% slučajeva karavani. E da, i Audia A4 (karavan) i A4 allroad quattro ima strašno puno.

Nego vezano za folcike - ni ja ih nikad nisam volio, do pojavljivanja trenutnog Pola. Koji mi je strašno sjeo dizajnom. Pa Passat, Scirocco, CC, Up.... Ne znam, sve više mi se sviđaju, tj ova trenutna gama mi je prva ikad da mi je lijepa (valjda jer oduvijek preferiram oštre linije pred zaobljenim), a ako tako nastave... možda kad i kupim folcvagen  cer1njo

OK, sumnjam jer koliko god mi dobri bili, postoji na tržištu nešto pod nazivom Mazda, Alfa Romeo, Renault, Toyota... koji su mi ipak opet ljepši u svakoj "generaciji" pa tako i sada. Ali barem mi VW više nije dosadan
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Automobili
« Odgovori #365 u: Kolovoz 23, 2013, 20:09:24 »
Samo si me podsjetio, skužio sam tvoju poantu :P
Podsjetio si me kaj mi se mota po glavi zadnjih par tjedana, pa ako negdje to mogu izbaciti iz sebe i da me neko razme - to je ovdje thumbs1 šofe1

Offline Iceman

Odg: Automobili
« Odgovori #366 u: Kolovoz 23, 2013, 21:56:56 »
very najs sm1jeh

I ja se svega nagledao u Švedskoj, iako u globalu nema ekstremno skupih auta, a kada neki i bude, unutra je neki balkanjeros ili crnac ili arap. Ugl, ne šved. Ali i original švedi se voze sasvim pristojno. Focusi, Passati, svi mogući modeli Volva ali ugl V serija. I rijetko koji stariji od 5-6 godina.


To sam i ja gledao na telki i čuo za npr. Finsku (ali to izgleda vrijedi za cijelu Skandinaviju). Uglavnom U finskoj ne možeš vidjeti Ferrarija, Porschea ili Astona. Onaj tko vozi Ferrari nije čist čovjek. Vjerojatno je kriminalac ili tako nešto slično.

Frend radi u Njemačkoj. I silno je do nedavno htio kupiti BMW3, ali odustaje lagano. Zašto? Onaj tko vozi BMW 3, znači da je turčin.
U firmi u kojoj radi, od kolegice muž (naravno turčin), radi u komunalcu, što vozi? BMW M3

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #367 u: Rujan 23, 2013, 14:00:00 »
Ferrari F40 v Ferrari F50. Like You've Never Seen Them Before /CHRIS HARRIS ON CARS


 ave1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #368 u: Rujan 24, 2013, 15:28:25 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #369 u: Rujan 24, 2013, 18:22:14 »
Već mjesecima pratim stalno neki novi video o Alfi 4C, i evo konačno onaj pravi - konkretniji sa zvukovima auta bez muzike u pozadini, i to zvukovima na stazi (iako bih volio još toga, pogotovo ubrzanja) i opisom kako se ponaša. Divno  hug1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #370 u: Rujan 24, 2013, 18:26:59 »
Sad ce biti puno videa kad se kljuceva domognu svi relevantniji casopisi i novinari, pa ce se sve znati sm1jeh

Jedino volan, zasto mora biti tog oblika? jaad
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Automobili
« Odgovori #371 u: Rujan 24, 2013, 18:33:08 »
Nisam ni u videu ubrao zašto se njemu ne sviđa ali vidim nije jedini. Meni je volan jeben



Ne znam što mu fali - ima taj sportski oblik tj oblik volana trkaćeg auta a opet nije onaj komad metala spiga u krug nego je lijepo obložen kožom sa izraženim šavovima. A i to što je debel je po meni samo plus jer puno mi je ljepše uhvatiti deblji volan nego tanki, ali to sam možda samo ja
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Automobili
« Odgovori #372 u: Rujan 24, 2013, 18:39:56 »
Ma sve mi se na njemu svidja -sve, osim sto dole je izrezan, tj. nije okrugao.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline karlo007

Odg: Automobili
« Odgovori #373 u: Rujan 24, 2013, 19:45:56 »
« Zadnja izmjena: Rujan 24, 2013, 19:47:47 od karlo007 »

Offline versus

Odg: Automobili
« Odgovori #374 u: Rujan 24, 2013, 20:13:58 »
nespretan je kod volana taj donji ravni dio. Atraktivno izgleda, ali pri brzom okretanju (npr. drift ili slične situacije) vrlo nezgodno.