Autor Tema: Live for Speed (PC)  (Posjeta: 23696 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #15 u: Travanj 08, 2012, 11:56:39 »
Krivo si shvatio i ti moj, a i ja tvoj post  cer1njo
Nije pljuvanje, ali je podcjenjivanje necega sto nisi probao - govorim o sustini tj. voznom modelu i fizici, forza i gt uopce ne zaostaju na tom polju.....
Ne driftam pa ne zelim ni komentirati, cinilo mi se da pricas o normalnoj voznji i utrkivanju.

Offline ManTheRamparts

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #16 u: Travanj 08, 2012, 12:00:08 »
Drifanje mene ne zanima, znam samo da me igra nije uspela zadržati i da sam se jako brzo vratil na GTR2. Dobro se vozi, istina je, i dobro je izveden force feedback na volan.

Offline Thergothon

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #17 u: Travanj 08, 2012, 12:02:16 »
Zanemari jer nema smisla da jedan drugome nesto dokazujemo, slazem se da su jedino PC voznje prave punokrvne simulacije, ali tvrdnja da gt i forza uopce nisu simulacije jednostavno ne stoji! Uzivaj u driftanju....

Offline Dragster

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #18 u: Travanj 08, 2012, 12:09:07 »
Krivo si shvatio i ti moj, a i ja tvoj post  cer1njo
Nije pljuvanje, ali je podcjenjivanje necega sto nisi probao - govorim o sustini tj. voznom modelu i fizici, forza i gt uopce ne zaostaju na tom polju.....
Ne driftam pa ne zelim ni komentirati, cinilo mi se da pricas o normalnoj voznji i utrkivanju.

al probao sam forzu 4, forzu 1 imam, GT4 imam, a probao sam i peticu. Ne znam, meni je značajna razlika u voznom modelu.  cry1 Ne kažem da je jedan bolji od drugog, ali LFS igram kad želim posvetiti par sati jednoj stazi ili nekom nizu zavoja, GT/Forzu igram zavaljen u fotelji, nikako mi ne idu sve te igre u isti koš

Tijekom drifta se baš osjeti ta razlika o kojoj pričam, jer se tu testiraju granice voznog modela i koliko su kontrole zbilja integrirane u igru... npr, clutch kick nasred zavoja, cimanje sa ručnom (tijekom zavoja), puno sitnih detalja. U Forzi/GT-u moš driftat preko one stvari, a bome i vozit

Offline Thergothon

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #19 u: Travanj 08, 2012, 12:12:14 »
Probao sve navedeno na volan bez asistencija i simulation fizikom?

Offline Dragster

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #20 u: Travanj 08, 2012, 12:14:11 »
nisam na volan igram na gamepad... misliš da bih bio na ovom forumu da igram na arkadnom modu?  cry1

ako ne driftate, teško ćete znati o čemu pričam

zaključak je da je LFS hardkor simulacija, forza i gt simulacija  shy1

Offline ManTheRamparts

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #21 u: Travanj 08, 2012, 12:22:53 »
Za driftanje. To je zaključak.  cer1njo

Nema potrebe sad tu nekome dokazivati da je nekaj bolje od nečeg, svako ima svoje favorite i uvijek bude postojala subjektivnost. Meni je taj LFS bil dobar i ništ više, nije imal ono nekaj da me zadrži.

Uz to niti jedna igra se ne vozi kak se auto zapravo vozi. Sve imaju neke rupe u svojem voznom modelu, tak da ono, do preksutra bi se dalo razglabati o toj temi i opet se ne bi ništ s tim postiglo.

Ako te veseli driftanje i ako misliš da je ovo najbolja stvar za to, igraj - zakaj ne, ne vidim neki problem. Ali glede samog utrkivanja nije to - to mi bilo. Po samom osjećaju utrkivanja i osjećaju stiskanja auta Forza 4 je po meni trenutno najbolja vožnja (ne i simulacija: gledam omjer zabava/simulacija - mislim da je zabava ipak ono najbitnije kaj oćemo dobiti od igre).

Tebe veseli drift i sve kaj si navel glede drifta je vjerojatno i istina, tak da je samim tim LFS pravi izbor za tebe.
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2012, 12:25:38 od ManTheRamparts »

Offline Thergothon

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #22 u: Travanj 08, 2012, 12:23:50 »
Ma sve stima, ali pokusavam ti reci da je drukciji osjecaj na volan.
Dok sam promijenil volan prije par mjeseci (t500rs) islo se sve redom testirat i na pc-u i na konzolama.
GTR2, rfactor, LFS, netKar, GT...... svaka igra ima svoj vozni model jer ipak su to samo igre i potrebno je privikavanje, ali niti jedna od navedenih ne zaostaje puno za drugima. Nisam zainteresiran za drift, nego samo voznja i obaranje tisucinki tak da ne mogu nista reci po tom pitanju. Vjerojano je LFS kralj kaj se tice drifta, ali meni to malo znaci  ;D

Offline Dragster

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #23 u: Travanj 08, 2012, 12:34:39 »
Za driftanje. To je zaključak.  cer1njo

to nije zaključak, to se pretpostavlja!  :P

i zaključak je da ste pice i da vas je strah malo baciti boki  ;D hug1

I sori ali nisam jedini koji misli da su GTR/LFS pa i Richard Burns Rally, npr. i ostale takve igre HARDKOR simulacije, koje ipak sadrže više nekih kritičnih detalja od igara poput Forze/GT-a/Shifta/Dirt-a il nečeg! Meni to predstavlja dvije različite vrste vozačkih igara, jer jednostavno mi je više koncentracije potrebno za te moje "hardkor" simulacije  cry1 ne znam kako objasniti

koga briga s druge strane? meni je to sve odlično  cer1njo ko vanilija i čokolada :9

Offline Thergothon

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #24 u: Travanj 08, 2012, 12:41:41 »
Za driftanje. To je zaključak.  cer1njo

to nije zaključak, to se pretpostavlja!  :P

i zaključak je da ste pice i da vas je strah malo baciti boki  ;D hug1

I sori ali nisam jedini koji misli da su GTR/LFS pa i Richard Burns Rally, npr. i ostale takve igre HARDKOR simulacije, koje ipak sadrže više nekih kritičnih detalja od igara poput Forze/GT-a/Shifta/Dirt-a il nečeg! Meni to predstavlja dvije različite vrste vozačkih igara, jer jednostavno mi je više koncentracije potrebno za te moje "hardkor" simulacije  cry1 ne znam kako objasniti

koga briga s druge strane? meni je to sve odlično  cer1njo ko vanilija i čokolada :9

Opet stavljas kruske i jabuke u istu kosaru  cer1njo
Ma joj, sve se to vozilo i to jako puno - nisam od jucer  :P
Mozda tebi kojemu je to sad sve novo je CUDO, meni vise nije i cekam vise neki pravi nastavak jer ne mogu igrati 6 i vise godina non-stop istu igru makar kak dobra bila.

Offline ManTheRamparts

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #25 u: Travanj 08, 2012, 12:43:04 »
Richard Burns je glede relija bog i batina tu definitivno nema nikakve rasprave. A s ovim djelom si ga grdo zeznul ''Forze/GT-a/Shifta/Dirt''.  cer1njo

Mislim, kužim kaj si htel reći i slažem se, ipak ima više simulacijskih elemenata, ali nemoj molim te mi stavljati Shift i Dirt u isti koš s GT-om, a kamoli s Forzom jer su oni još par klasa ispod.  cer1njo

Ali istina je glede koncentracije, jako puno sam igral GTR2, rFactor, GT Legends - treba više strpljenja nego recimo za Forzu i GT, al to je to - Forza i GT ciljaju na šire tržište, pa su samim tim i pristupačnije igre, ali reći da nemaju dubinu je notorna glupost, jer se i iz njih more zvleči isto tak kaj treba puno koncentracije, samo treba zagrepsti ispod površine. Dok se krene u obaranje tisućinki sve ovo hardcore i koncentracija vezana uz PC simulacije se prenosi i na ovo, vjeruj mi. Nekaj sam se navozil i na PC-u i na konzolama. I to ne u smislu da sam igral igru 3 sata i to je to, nego baš kaj sam se posvetil. Sve ima svoje prednosti i mane, pa tak nisu ni PC simulacije bezgrešne.

Offline Dragster

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #26 u: Travanj 08, 2012, 12:55:41 »
e pa vidite momci, meni je to upravo isti tip igara  shy1 tako ih ja doživljavam, otprilike istu količinu živaca je potrebno uložiti za kežualno igranje, bar što se mene tiče. LFS je teško kežualno igrati, jel... nisam slučajno dodao šift i ostalo... nisam ni ja od jučer ;D

jel dosta ove mutave diskusije  :P evo ja više neću odgovarat, obećajem, pa ako netko ima potrebu neka zaključi  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #27 u: Travanj 08, 2012, 12:56:28 »
KRAJ  cer1njo

Offline Jadran 73

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #28 u: Travanj 09, 2012, 10:51:42 »
Nije me bilo neko vrijeme a vidim da je otvoren i LFS podforum pa evo da se i ja javim  ;D

Jedna od prvih PC igara koje sam poceo vozit je LFS

Evo i neka moja statistika:




Nekad jedan od najboljih racin servera vezanih za LFS
Race Authority - CTRA

CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Dragster

Odg: Live for Speed (PC)
« Odgovori #29 u: Travanj 10, 2012, 12:28:13 »
impresivno!  ave1