Autor Tema: Gran Turismo 4 Photomode  (Posjeta: 27384 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #30 u: Srpanj 11, 2012, 17:52:32 »
Hehe, tako i ja. Kad sam kupio igru, nisam ni pogledao prakticki taj photomode. Samo sam dvije slike opalio, jedna kod Brooklyinskog mosta, a druga u nekom gradu gdje su ciglene kuce u nizu ili nesto slicno tomu.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #31 u: Srpanj 11, 2012, 22:05:36 »
Misliš ovo?  shy1



To je i meni bila među valjda prvih 5 fotki uopće. Zakon mi je lokacija a i ovaj auto mi se nekako uklapao - karavan, kao obiteljiski jel. E sad, to što ima oko 400 konja, spojlere i sl, to je druga priča  ;D

Nego, jel vidite kam je ova ulica jednosmjerna a kam ja "skrećem"?  Huligan  cer1njo


A sada jedan zanimljivi projekt koji sam danas imao. U početku je bila ideja sakupiti što više fotki iz GT5 Photomode teme i napraviti iste u GT4, no ubrzo je jedno 90% fotki otpalo jer u četvorci ili nema auta sa fotke, ili te staze/lokacije. Onda sam namjeravao preostalih 10% ali i s anjima je bilo problema. Npr htio sam crvenu NSX (ne sjećam se čija je, tj tko je postao) na Suzuki ulovit, ali problem je bio što taj model NSX-a nisam mogao nikako nabaviti crveni. mogao bih možda rabljeni, ali nije se pojavio, a tko zna kada će. Pa onda recimo sam pokušao Clia na Nurburgringu, ali nema jedne jedine kamere koja će ga uloviti iz tog kuta, niti ičeg sličnog pa sam i tako morao odustajati. Ne znam ima li GT5 mogućnost slobodnog kretanja kamere oko auta, no u četvorci postoje samo predodređene točke na kojima je kamera koja se može doduše onda zumirati, tiltati i podešavati po visini, ali nekada ni to nije dovoljno. Ugl, rezultat je da sam napravio ove 3 fotke koje opet nisu savršene, ali eto, dosta su blizu a htio sam baš vidjeti razliku između dvije igre. I iako je možda petica i zakazala po pitanju grafike, tj mogla je biti nešto puno više čemu je dokaz Forza na ništa jačem hardveru (zlobnici bi rekli i slabijem), razlika u generaciji se svejedno vidi u vidu rezolucije, osvjetljenja, refleksija...

Prva








Ova je još najbolje ispala - nisam imao problema ni sa kamerom, niti sa autom (ok boja je za nijansu drugačija a nisam mogao kupiti isti, te nisam promjenio felge), a i staza je slična. Ugl, u globalu ispalo je jako slično, dobro sam uspio pogoditi sa ovom sm1jeh



Druga








Ovdje je isto sve ispalo super osim činjenice da je uslikano malo bliže prije kraja tunela. Naime na istoj lokaciji nisam mogao nikako dobiti istu kameru, kut, pa sam pofotkao malo prije. No uspio sam sve ostalo uloviti kako spada. Ovdje se puno više vidi razlika u grafici zbog efekta sunčevog svjetla na kraju tunela a i samih svjetala. Osvjetljenje općenito, jel  shy1


Treća








E ovdje je najveća razlika - nisam našao istu stazu - koliko se kuži po fotki, DDR je vozio neki oval - u GT-u4 postoje 2 takva, jedan je Twin Ring Motegi Oval a drugi je onaj test course no nijedna nije ta, pa sam na kraju fotku napravio na Fujiu. Najsličnija je bila kompozicija tamo. Okinuo sam prvo par fotki i na Twin Ring Motegi Ovalu ali ova je ispala najsličnija. Šteta je doduše što je krov ovdje spušten po defaultu a u GT5 dignut. ne znam može li se u petici regulirati, ali u 4 ne može i na nekima je spušten, a na nekim autima dignut. Ovdje je tako eto...
« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2012, 22:09:53 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #32 u: Srpanj 11, 2012, 22:12:03 »
Ova zadnja staza ti je : Indianapolis

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #33 u: Srpanj 11, 2012, 22:22:10 »
A i pretpostavio sam, samo kako sam i rekao, nema nje tamo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #34 u: Srpanj 11, 2012, 22:48:06 »
Jako zanimljiv projekt, imao sam i ja nesto takvo na umu, no eto, uvijek se nesto preprijecilo. Kad bolje pogledam, tu u ZD mi je PS2 i PS3 pa bih cak mogao i doprinjeti ovom "projektu". Zapravo, sigurno cu se pozabaviti time ovog ljeta kadt1kažem.

Prva slika: familijarni mucibusi  ;D, da, to je ta lokacija. Kad se sad prisjetim GT4 mi je imao mozda cak i jace, bolje lokacije od GT5. Pazite ovo: ona staklena gradevina u Tokyiju, pa Grand Canyon, onda ono isto u japanu mostic pa neki puteljak a okolo bambusi itd.
Da bog da te Kazo kaznio zato sto si devijantan primjerak ljuske vrste ;D

U GT5 se kamera moze (o)kretati oko auta, po tom pitanju, GT5 photomode se razvio dosta iz GT4. Istina je da je PD podbacio po pitanju auta. Podjele uopce nije smjelo biti ali tako je kako je. Ne zalim nesto previse jer mi to ne igra toliko veliku ulogu u voznji. Bitniji je vozni model, fizika. Nadam se da je Kaz naucio lekciju s ovim, kvaliteta bitnija od kvantitete.

 Treca slika: ne znam ni ja zasto su odlucili dignuti krov kurveti u GT5. Vjerojatno zato da se americanski soferi manje bune sto su im Japanci osakatili njihov ponos. Pikseli 2x2 kako sam skuzio na nekim standardnim modelima kad se prica o unutrasnjosti.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #35 u: Srpanj 11, 2012, 23:03:31 »
kvaliteta bitnija od kvantitete.

 thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #36 u: Srpanj 12, 2012, 06:46:25 »
Fantastičan post Shimmy  ave1 ave1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #37 u: Srpanj 12, 2012, 12:08:28 »
Brutalno dobro si kopirao  ave1 ave1

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #38 u: Srpanj 12, 2012, 16:55:29 »
Skidam kapu!  ave1

thumbs1
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #39 u: Srpanj 12, 2012, 17:01:05 »
Ja se skidam do gola, jer je nesnosna vrućina!!!!!!  cer1njo

Šalu na stranu - Tamb ap Shimmy.  thumbs1

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #40 u: Srpanj 12, 2012, 17:08:11 »
Pal je i tweet, so sweet :)
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #41 u: Srpanj 12, 2012, 20:35:18 »
Ja se skidam do gola, jer je nesnosna vrućina!!!!!!  cer1njo

 cer1njo cer1njo

Hvala hvala, nisam očekivao da će vam se tako svidjeti, mislio sizifov posao  cer1njo shy1

@Montoya - kakav tweet? Znaš da sam ja bedak za internete (a mod cer1njo fpalm1)
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #42 u: Srpanj 12, 2012, 21:12:01 »
To što nisam ROFL-ao na post od MTR-a nego ono... cer1njo cer1njo

Moram priznati da nisam ni ja skužio to kava1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #43 u: Srpanj 12, 2012, 21:34:53 »
Nego evo još druge dvije fotke kada sam Corvettu pokušao uloviti/naći pravu lokaciju. Sve su mi zapravo OK, pa evo stavljam vama da prosudite koja je najsličnija onoj DDR-a iz GT5. Ja sam odabrao ovu zbog najviše detalja i zbog oblaka, ali evo i ove druge dvije imaju svaka nešto svoje - ako ništa, slikane su na ovalu.



Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 4 Photomode
« Odgovori #44 u: Srpanj 12, 2012, 21:43:47 »
Rekao bih da je druga najbliža DDR-ovoj slici. Kad pogledaš ove dvije slike koje si sad stavio, na prvoj vidiš da si auto slikao malo više sa strane nego li ovu drugu, koja je više sprijeda, kako je kod DDR-a bilo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.