Autor Tema: WRC  (Posjeta: 114021 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: WRC
« Odgovori #30 u: Kolovoz 05, 2012, 15:30:52 »
Loeb je zakon, totalno živi za reli. Lik vozi savršeno, i obilježiće reli sigurno. LEGENDA.

Offline DogZy

Odg: WRC
« Odgovori #31 u: Kolovoz 13, 2012, 21:50:32 »
10 je dana ostalo do relija u Njemačkoj, koji će se voziti oko grada Triera na asfaltu. Nevjerojatna je činjenica da je Seb Loeb, otkad je taj reli uveden 2002, pobijedio na svim njegovim održavanjima, do 2011. kada je pobjedu odnio drugi Seb, Ogier sm1jeh

Njegov timski kolega, Mikko Hirvonen kaže da je spreman na njemački reli i da misli da će bolje proći s Citraćem negoli s Fiestom prošle godine.
Sordo je isto optimističan sa svojim Minijem Prodriveom. Kažu njegovi iz tima da kad je takvog raspoloženja, onda uvijek poluči dobre rezultate.

Spremali su se i ostali, pa nam jedino ostaje da vidimo što će biti za desetak dana, kada završi svih 15 dionica.

World Rally Championship
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: WRC
« Odgovori #32 u: Rujan 22, 2012, 14:19:41 »
10 years of the World Rally Championship


Najbolji (motor)sport na svijetu  hug1

Htio sam ovo staviti u must see video, ali na žalost ova tema nema ni blizu postova koliko zaslužuje.

Na žalost već jedno 5 godina slabo, a zadnje 2, 3 gotovo uopće ne pratim WRC jer je sport pomalo (IMO) uništen. Što zbog Loebove dominacije (svaka čast čovjeku, ali i F1 je bila vjerojatno najdosadnija za vrijeme Schumachera), što zbog odlaska meni najdražih rally vozača od kojih je ostao samo Solberg, a što zbog smanjenja svega. I količine rallya koji se voze i samih vozila. Otkad su otišli Lancer i Impreza, nije to to. Ne moram ni pričati da su i Focus, Xsara, Octavia isto bili zanimljivji nego Fiesta, DS3 ili Mini.

Žao mi je što se to događa i što WRC ne dobiva pozornost koliku zaslužuje, dio (financijskih) problema je i zbog toga. Istina s jedne strane, ne mogu se naplatiti mjesta kao u F1 ili nekom drugom sportu na stazi sa gledalištima, ali s druge, nema ni blizu ljubitelja sporta koji su nekada bili može se reći fanatični.

Meni osobno najviše zapravo fale vozači uz koje sam odrastao - Marcus Gronholm, Carlos Sainz, Colin McRae, Richard Burns, Markko Martin, pa i neki manje uspješni, ali karizmatični poput Gillesa Panizzija. A na žalost svi su otišli skoro u isto vrijeme, tamo oko 2005., 2006. otkada sam polako i počeo gubiti interes za WRC-om, primarno zbog toga, a kasnije sve više zbog drugih stvari gore navedenih.

Da ne bude sve tako crno, iako je Loeb još uvijek nepogrešiv, dolaze neki novi dečki, mlada nade koje bi mogle vratiti zanimljivost WRC-u i skinuti dominaciju jednog čovjeka. Prošle sezone je Loeb jedva pobjegao Hirvonenu za 8 bodova a ni Ogier ni Latvala nisu bili baš toliko daleki.
Ove godine Loeb trenutno vodi za 61 bod ispred Hirvonena, ali teoretski do kraja Hirvonen još ima šanse pobijediti. Ogier je na žalost loš, ali Latvala i Solberg su među vozačima koji imaju dosta osvojenih bodova, tako da možda se nešto i promjeni u narednim godinama. Nije Loeb više toliko nedodirljiv.

Još samo kada bi vratili malo veće i jače aute, ali to je i najmanji problem, samo neka ostane sporta!
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Montoya

Odg: WRC
« Odgovori #33 u: Rujan 22, 2012, 14:51:13 »
Bez Impreze (i to stare linije) i Lancera WRC mi i nije zanimljiv.
Vjerojatno bi gledal da imam prilike, no opet - nemam više za koga navijati, ko i u F1 :)

BTW, niko nije spomenul "čudo iz Walesa" - Loeb nije bil prvi  :P
Šteta kaj nije bil i treći, Solberg je bil jako blizu...no opet, u krivom autu.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: WRC
« Odgovori #34 u: Rujan 22, 2012, 15:36:12 »
no opet, u krivom autu.

da, nije Impreza  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: WRC
« Odgovori #35 u: Rujan 27, 2012, 09:16:33 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: WRC
« Odgovori #36 u: Rujan 27, 2012, 17:27:52 »
Hyundai se vraća - još jedna momčad, to se traži  ave1

A mali bome dobro izgleda sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: WRC
« Odgovori #37 u: Rujan 27, 2012, 18:03:50 »
Ko Peugeot mi izgleda, kulan je ^^

Offline Cole™

Odg: WRC
« Odgovori #38 u: Rujan 27, 2012, 23:36:45 »
Ane, neka bude i ovako slikom na forumu.  shy1

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Iceman

Odg: WRC
« Odgovori #39 u: Rujan 27, 2012, 23:46:46 »
Sebastien Loeb to compete in World Rally Championship part-time - WRC news - AUTOSPORT.com

Sljedeće sezone Loeb se oprašta od WRC-a. Vozit će 3-4 rally-a, a onda se totalno prebacuje u WTCC program i ulazi sa Citroen-om. Čovjek kaže da mu nikad dosta utrkivanja.

Hvala Loeb, nek ti je sretno u WTCC-u, ali ti si svoje u reliju napravio. Dosta je više.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: WRC
« Odgovori #40 u: Rujan 27, 2012, 23:53:32 »
Đubre sam ali drago mi je  ;D

Mislim, tip ovdje stvarno više nema što raditi. Mogao bi možda probati vidjeti koliko zaista može naslova nanizati i to uzastopnih, ali sumnjam da mu je to više bitno i zabavno. Ionako teško da će itko ikad skinuti 8 (ili čak 9) komada. Pa Kankkunen i makinen imaju "svega" po 4, a odmah su iza Loeba po količini i vrhunski su majstori ave1

Tako da smatram da je ovo dobra stvar i za njega i fanove WRC-a. WRC će biti zanimljiviji, ono što nije već par godina, a Loeb možda u drugim granama motorsporta osvoji još koji naslov p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: WRC
« Odgovori #41 u: Listopad 07, 2012, 14:19:47 »
Završni je dan francuskog relija i Loeb će vrlo vjerojatno osvojiti 9. uzastopni naslov. Ima 29,7s prednosti nad Latvalom a to ovaj sigurno neće nadoknaditi. Još ima dva rellyja do kraja sezone i Seb Loeb bi mogao imati 77 pobjeda, čudo od čovjeka ave1

Potpis na post iznad kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Montoya

Odg: WRC
« Odgovori #42 u: Listopad 07, 2012, 15:33:57 »
A Solberg bere grožđe i ruši drva za zimu

PETTER SOLBERG CRASH RALLY FRANCE 2012 SS9


Bilo je sinoć na Dnevniku pa znam...
Imali su sreće gledatelji kaj ih nije pokupil s autom ili kasnije poklopil stup (koji je kolko sam videl nekakav klopotec :).
Mogel je i suvozač nastradati ali su rekli da nije nikom ništa.

CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: WRC
« Odgovori #43 u: Listopad 07, 2012, 17:10:54 »
Kaj se njemu dogodilo?  ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: WRC
« Odgovori #44 u: Listopad 15, 2012, 22:24:26 »