Autor Tema: 911 or Cayman  (Posjeta: 8401 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

911 or Cayman
« u: Travanj 13, 2012, 18:46:46 »
Naletio na fini filmić neki od 12min vezano uz 91 i Cayman.
Koji je po vama bolji, tj. koji preferirate?

911 ili Cayman?
Tu se najviše radi o pogonu, stražnji pogon ili "srednji" pogon.
Uzmite u obzir da bi savršeni auto bio sa srednjim pogonom zbog raspodjela težine i samo težišta, dok stražnji ima "problema" sa zanošenjem.
Bute dosta toga čuli u filmiću.
Ja osobno biram - 911  kuul
A i Cayman mi nije dobar  cer1njo

Porsche 911 VS. Porsche Cayman - YouTube

Offline DogZy

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #1 u: Travanj 13, 2012, 20:04:34 »
911 je kult i od njega je sve poteklo. Definitivno najn elevn. Još da mogu birati koji 911... shy1
Kad bih trebao birati između baznog 911 ili Caymana, vrlo vjerojatno bih se opredijelio za Caymana.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #2 u: Travanj 13, 2012, 20:12:10 »
kak misliš?
kao stock car, kod kupovine?

Offline DogZy

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #3 u: Travanj 13, 2012, 20:29:04 »
Apsolutno.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #4 u: Travanj 16, 2012, 21:43:01 »
Nisam pogledao filmić (još), ali APSOLUTNO Cayman! Ne znam, 911 je kult, ali nijedan model još od 993 modela mi nije sjeo nešto posebno. Zapravo, nijedan Porsche od početka 90-ih mi nije bio ništa posebno s iznimkom Carrere GT, Panamere i baš Caymana. On mi je najljepši Porscheov model u zadnjih valjda 20 godina  cry1

I je 911 kult, i jača, i veća i sve, ali Cayman mi je ljepši, a s obzirom da je i sma po sebi poprilično brz auto, prednosti 911-ice me uopće ne diraju.

Novi 991 model bih mooožda uzeo prije Caymana, ali samo osnovnog - čim u igru uđu S, black edition ili R modeli, nema mi te 911... shy1

Ali i inače je fora nešto kod mene sa tim "malim" autima, osim što su mi više "fora", ne znam kako objasniti to jer par stvari je u pitanju, ali najviše fun faktor. Nisam vozio nikakvog Porschea, ali jesam par onako, malo boljih auta tipa Audi te neke manje fensi marke ali velike i jake modele (Hyundai Terracan npr), i manji auti su mi uvijek nekako zabavniji. I nema veze to sa parkingom, nemam problema s time  cer1njo, nego baš u vožnji su mi veća fora. Tako je i sa tim sportskim i supersportskim modelima. Cayman prije 911, Gallardo prije Murcielaga ili Aventadora, Polo GTI prije Golfa GTi...

Ugl, više su mi "fora" za vozit, no i za vidjet, nekako su mi skladniji manji auti. Malo je offtopic, ali zapravo i nije jer objašnjvam zašto Cayman  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #5 u: Travanj 17, 2012, 10:35:48 »
nije nije OT  sm1jeh

Pa Cayman i je "brži" auto ako ga gledaš naprimjer kroz grip odnosno zavoje. Jer kao auto sa središnjim motorom je savršen za takve stvari. Ne samo Cayman nego općenito auto sa središnjim motorom.
Ovo kaj se tiče ljepote, može biti da ti je najljepši jer je došao u doba kad je Porsche krenuo sa serijom 997. Meni su stariji isto ljepši i to puno, 996 serija mi je bila ok i kak sam stalno gledao 997 i sad kad pogledam 996 modele - bezveze su(da se malo grublje izrazim)
Cayman te podsjeća na 997 modele, a oni vuku na starije 993 modele pa zato  :P ;D

Ja ne bi niti jednog zapravo, tj. u prvom postu sam rekao da bi 911, ali Turbo verziju. Čisto zbog izgleda jer mi izgleda agresivnije sa spojlerom i body kitom(naravno ne pretjeranim)
Cayman me ne privlači uopće zbog izgleda, najviše mi ne paše njegov stražni kraj, sprijeda je ok
nekak mi nije proporcionalan :/

A ja bi 911 jednostavno zbog čiste snage valjda, lako za kontrolu  cer1njo cer1njo

Cayman je dobar je "dijeli" platformu sa Carrerom GT ;)
Pa je zato i ajmo reć sportskiji

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #6 u: Travanj 17, 2012, 11:11:24 »
Morat ću očito pogledati video, jer nisam znao za ovo ležanje u zavojima. Zapravo općenito ne znam puno o Porscheima jer tek u zadnje vrijeme me nešto više privlače, kao što sam rekao, još od 90-ih mi nisu bili baš zanimljivi pa ih nisam ni "pratio"
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ivann

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #7 u: Svibanj 01, 2012, 20:30:26 »
911 all the way.
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

Offline DogZy

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2014, 23:48:21 »
Pokušaj oživljavanja teme, pa da vidimo s kojim uspjehom.
Ovaj puta je u igri Alfa 4C vs Cayman.

Alfa 4C v Porsche Cayman S - /CHRIS HARRIS ON CARS


Najnoviji Chrisov video^^

Alfa Romeo 4C vs Porsche Cayman on track


Autocar-ov video od prije par mjeseci s običnim Caymanom i 4C.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #9 u: Ožujak 06, 2014, 01:41:35 »
Iako bih volio da Alfa pojede Caymana, to ionako nije tema, i to je samo jer je Alfa, i jer mi je ljepša (koliko god mi i Cayman bio prekrasan). Ali eto, vidim da nisam lud sa tom svojom filozofijom Cayman >> 911  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman.

Odg: 911 or Cayman
« Odgovori #10 u: Listopad 17, 2014, 23:49:43 »
Na Cayman-ovim vratima pise .... Nisam imao para za 911 :P