Autor Tema: Slušalice, headseti... kako već  (Posjeta: 50905 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hendrix

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #30 u: Rujan 01, 2012, 00:46:39 »
dečki,nemam baš neko znanje sa slušalicama..pa mi recite dal je bolje 5.1 surround ili 7.1 ? mislim po mojoj logici je da je 7.1 ne? :) samo pitam..
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Cole™

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #31 u: Rujan 01, 2012, 00:57:35 »
Mislim da ti nemožeš baš sada osjetit neku veliku razliku, no da logika je takva.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #32 u: Rujan 01, 2012, 09:07:01 »
@hendrix

Nemam ni ja neko znanje o slusalicama ali znam da pravih 7.1 slusalica nema jer ne postoje. To je samo prosireni 5.1 zvuk, a razliku gotovo sigurno neces osjetiti.
Volio bih da ti netko tko vise zna o tome odgovori.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #33 u: Rujan 01, 2012, 12:16:37 »
Ja iskreno en kužim ni 5.1 na slušalicama odn to je teoretski nemoguće jer 5.1 je konfiguracija zvučnika - 5 satelita i 1 subwoofer koji su (trebali bi biti) rapsoređeni jedan centralni naprijed, 2 satelita isto tako ali malo sa strane, i 2 iza, a kako ćeš to napraviti na slušalicama koje su zvučnici doslovno nabijeni ti na uši? Brijem da je to marketinška fora isto kao i oni kontrasti na TV-ima i monitorima od 1:50 000 000 i slične gluposti
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #34 u: Rujan 01, 2012, 12:21:33 »
To je simuliranje, ali je zvuk i osjecaj prostora u igrama NEUSPOREDIVO bolji od stereo headsteta.

Offline Montoya

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #35 u: Rujan 01, 2012, 12:34:46 »
Brijem da je to marketinška fora isto kao i oni kontrasti na TV-ima i monitorima od 1:50 000 000 i slične gluposti

Ni približno, vjeruj ;)
Ovo kaj veli Ther, stereo i 5.1 neusporedivi su.
Stereo je za muziku, za sve ostalo tu je surround :)
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #36 u: Rujan 01, 2012, 12:53:21 »
dečki,nemam baš neko znanje sa slušalicama..pa mi recite dal je bolje 5.1 surround ili 7.1 ? mislim po mojoj logici je da je 7.1 ne? :) samo pitam..


Ako pare nisu problem, kupi si ovo  ;D
A40 ili A50 Wireless Headset - A50

Spada u top3 gaming headseta danasnjice i ide na sve platforme.
Drzao ih na glavi i cuo zvuk na 10 minuta jos prije nego sam posjedovao Tritton koji je isto pri vrhu.
Strava i tek tada su nestale sve sumnje koje ima Shimmy  thumbs1

« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2012, 12:59:35 od Thergothon »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #37 u: Rujan 01, 2012, 13:03:52 »
Nemam pojma. Mislim, za sad mi ništa ne znači jer nemam za one in-ear sluške za mp3 kamoli ovakvo nešto, no kad bu para, morat ću čut, jer ja sma još uvijek prezadovoljan svojim stereo Sennheisericama starim 5 godina i ne mogu zamisliti nešto puno bolje od toga.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #38 u: Rujan 01, 2012, 13:17:24 »
Neki jos uvijek ne mogu zamisliti nesto bolje od golfa jedinice, pa ne znaci da je tak  :P

Bitna je ta simulacija i "prevara" mozga. Ne razlikuje se puno od 5.1 full surround sistema - koji je zapravo banana ako ne zivis sam i nemres ga nafrljiti kolko zelis.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #39 u: Rujan 01, 2012, 13:45:14 »
Ma nisam ni rekao da nije bolje, samo da mi je teško zamislivo jer ove sluške koje imam su bile tako velik skok sa nekih rendom Logitech/Sony ili koje sam već imao prije njih za 200kn
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline hendrix

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #40 u: Rujan 01, 2012, 15:28:23 »
X-Tatic S7 | SHARKOON Technologies GmbH

ma mislio sam radi ovih Sharkoon.Piše 7.1 surround i čine mi se stvarno dobre..idu na obje konzole + PC što mi je jako važno.Da li je tko imao iskustvo sa Sharkoon slušalicama? Kakve su? I da li su ovo najnovije ako netko zna? Ja mislim da jesu..
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #41 u: Rujan 01, 2012, 15:31:54 »
Pročitaj prvu stranicu, 2. post kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Montoya

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #42 u: Rujan 01, 2012, 17:15:17 »
X-Tatic S7 | SHARKOON Technologies GmbH

ma mislio sam radi ovih Sharkoon.Piše 7.1 surround i čine mi se stvarno dobre..idu na obje konzole + PC što mi je jako važno.Da li je tko imao iskustvo sa Sharkoon slušalicama? Kakve su? I da li su ovo najnovije ako netko zna? Ja mislim da jesu..


To ti je SR "nabildan" na 7.1 - kaj garantira vrhunski proizvod!
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline hendrix

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #43 u: Rujan 01, 2012, 23:43:53 »
misliš da se isplati to? jer meni je iskreno radi Forze..stvarno želim čuti dobar zvuk.. i još jedno.zvuk ide iz Xboxa jelda? dal mi treba neki dodatan priključak,onaj neki audio za to?
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Cole™

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #44 u: Rujan 02, 2012, 01:06:05 »
Ja sam dobio sa svojim headsetom taj priključak i radi besprijekorno jedino je puno to kablovinja pošto ide jedan kabel taj u gamepad.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB