Autor Tema: Slušalice, headseti... kako već  (Posjeta: 52368 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #60 u: Listopad 02, 2012, 17:17:17 »
Tritton o kojem ja pricam je u cjenovnom rangu od 200€, naravno da imaju u ponudi i one koji dodju 200kn. Kolko para, tolko muzike...

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #61 u: Listopad 02, 2012, 17:29:26 »
Jako lijepe slušalice Ther. A i dobre kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #62 u: Listopad 02, 2012, 19:08:00 »
Uspio dobiti dobre pare za AX PRO pa zato mislim uzeti. Odusevila me kvaliteta izrade, lakoca i fleksibilnost. U nekom videu ih lik nemilosrdno rasteze u svim smjerovima bez posljedica, nikad nesto slicno nisam vidio  ave1 Novi decoder box, a to znaci jos bolji zvuk - koji je vec i prije bio savrsen, bolja zatvorenost tj. izolacija zvuka itd.

PRO+


AX PRO



Btw. tek neki dan sam shvatio da je Sharkoon x-tatic digital 5.1 u potpunosti kopirao Tritton. Sve, ali bas sve je identicno, osim dizajna slusalica i rasporeda zvucnika. Odlican posao su odradili, vidio neki dan ljude koji imaju Tritton slusalice i decoder box od Sharkoona jer je identicni  ;D

Tritton:



Sharkoon:



Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #63 u: Listopad 02, 2012, 20:03:57 »
Haha, vidiš ti to! Ali kvaliteta je ista kadt1kažem dok je tako, nije mi važno, može biti i Alcatel ;D

To samo dokazuje da je Tritton, s Turtle Beachom i Astrom vrh ponude gaming headsetova. Tu se još mogu ubrojiti Sennheiser, Steelseries, Razer i moj Sharkoon. Sharkoon je kao Hyundai ili Kia, probija se na tržište i usto kvaliteta se poboljšava.

Sad, kad znam da su moje Sharkoonke u četvrtoj godini prodaje, razmišljam o kupnji novog headseta top notch klase. Ali sve to tamo za godinu dana odsada, jer do tada i neću puno igrati išta zbog priprema za maturu.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #64 u: Listopad 02, 2012, 20:20:43 »
Odlican je Sharkoon, najvece zamjerke u odnosu na Tritton AX PRO su usmjerene na tezinu headseta koji stvara zamor nakon vise sati igranja i slusanje glazbe. Za igre i filmove spada u sam vrh. Razni reviewi idu tome u prilog. Tritton me odusevio totalno, tak da ne zelim eksperimentirati i uzimam samo unaprijedjeni model. E sad, to spada u TOP3 gaming headseta, ali ne moze konkurirati audiofilskim slusalicama koje dodju po par soma kuna i namijenjene su samo slusanju glazbe. Ovo je najbolji omjer ulozenog/dobivenog kaj se tice glazbe, filma i ono najbitnije - gaminga  sm1jeh

Offline Cole™

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #65 u: Listopad 02, 2012, 20:28:16 »
Shimmy nemoj me krivo shvatit, ali ja mislim da ti imaš problema sa sluhom.  cer1njo

Prvo formula, sada ovo. Imao sam "tvoje" sluške na ušima i osjetim razliku na bolje s mojima.
Neznam, možda ti neki kanali primaju drugačiju informaciju u mozgu. XD
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #66 u: Listopad 02, 2012, 20:37:15 »
Nije to, nego ima predrasude prema surroundu. Autosugestija je mocna sila  cer1njo
Nist cudno jer dok dugi niz godina koristis neki kvalitetan proizvod, ne zelis cuti za nesto drugo i uvjeren si da se moze nositi s najnovijim mozda precijenjenim stvarima. Da si blize, rado bi te pozvao k sebi da iskusis razliku  p1va

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #67 u: Listopad 02, 2012, 20:39:33 »
(odgovor na Thergov post, #64)
Tako je.

Tko želi najbolje za slušanje glazbe, neka ode u Bang and Olufsen ili Bowers & Wilkins. S tim da ne znam imaju li te tvrtke u svojoj ponudi i slušalice, pa barem i one in-ear, vjerujem da imaju.

Gledano s gamerske perspektive, najbolji su gorespomenuti. Jedino što nemamo zastupnika koji bi uvozio Turtle Beach headsete i slične. Algoritam jedini ima (ili je imao) u ponudi Tritton i Steelseries, koliko sam ja upućen. Razer mi je sinonim za Apple, puno se reklamira i svugdje ga ima, pa mi se tako i zgadio. Nikako ne osporavam kvalitetu njegovih proizvoda ali...

Sljedeći ću headset svakako kupiti online, jer će neke akcije uvijek biti, jedino neće biti ako kupuješ sa službene stranice. Pa me sad to dovodi do pitanja @Ther
Kako i od kuda misliš kupiti slušalice?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #68 u: Listopad 02, 2012, 20:41:05 »
vrh ponude gaming headsetova. Tu se još mogu ubrojiti Sennheiser


Šta oni imaju uopće gaming headsete? Moje sluške su baš sluške, nisu headset i primarna namjena im je glazba/filmovi, no kada sam kupovao nisam baš ni vidio neki headset. Možda samo jer nisam tražio, ali ne znam

A što je meni inače problem sa tim gaming headsetima a i mnogim slušakama - ne volim kao prvo zatvoreni tip slušalica, a onda k tome još tu kožu - fejk ili nije fejk, ne znam, manje bitno. Ugl evo kod Coleta isto taj Tritton - sve je to OK, i nekome možda i paše, ali nikad ne bih uzeo takav tip slušalica da je najbolji na svijetu, ispred ovih kakve imam. Niti mi je to udobno, niti ugodno (volim biti svjestan okoline, a takve te zatvore skroz i čim minimalno pojačaš, ne čuješ ništa izvana), a i znojim se u njima.

Na što mislim - evo moje:



i ovakvo imaju to čudo na ušima kad se skine, jel:



a ovo je to drugo:





Dakle imaju tu nekakvu mekanu tkaninu, ne ovu kožu, onako, prozračno je, i cijeli taj dio sjeda na uho, taman je vleičine uha, ne ide okolo što meni puno više paše. E sad me zanima, jel postoje uopće gaming headseti sa takvim tim... vragom kak se već zove? Jer ja nisam vidio nijedan, svi su ovakvi sa tom školjkom oko uha koje sam vidio.



@Cole - gle, može biti da "drugačije čujem", jer imao sma sada test sluha na kontroli leta. Zapravo, više testova sluha, i nemam konzistentno polje. Visoke tonove čujem puno bolje od niskih, ali i jako dobro čujem tihe tonove. Odnosno na jako malo decibela čujem već da se nešto događa. No to znam i iz stvarnog života, i možda meni pašu bolje sluške koje imaju te visoke tonove kvalitetnije.

Ali s druge strane, te moje slušalice koštaju skoro kao tvoje, a samo su slušalice, dakle nemaju ni mikrofon ni one stvari za podešavanje an njima, iliti, ogoljene su, a koštaju skoro isto. Mislim da to ipak nešto govori o kvaliteti, odn vjerojatno bi bile 100-200kn više da imaju i mikrofon i potenciometar itd

@Ther - nema to veze sa autosugestijom, nego nisam još čuo nešto bolje. Da mi je bilo bolje, priznao bih. Zapravo sam tu jako realan tip, tj nisam fenboj ničega, ako je nešto moje lošije, reći ću. Fenboj sam kvalitete, i oduvijek imam čak nešto što mnogi smatraju problemom (opet picajzliranje, jel), a to je da radje neću imati ništa nego nešto nekvalitetno odn čime nisam zadovoljan. Zato nisam nikada ni imao PS3 ili Xbox360 - jer ako želim te konzole, želim i jeben TV koji će ih prikazati u pravom svijetlu. Imao sam više puta love za konzolu, ali ne i TV,a  ne želim ih igrati na SDTV-u. Bicikl nisam kupovao dok nisam skupio soma eura za onaj koji želim. Ugl, shvatio si. Uvijek kupujem ili kvalitetu odn ono što me zadovoljava u potpunosti, ili ću bez toga. Tako da nije uopće to, nego jednostavno nisam čuo još ništa bolje od mojih. Coletove su pored mojih najskuplje koje sam čuo, i lošije su mi, tj zvuk nije lošiji, tu je negdje, ali ne paše mi to sjedanje na glavu npr. To je sada skroz subjektivna stvar, no zvuk je manje, a on dajem ruku u vatru, nije bolji.
No to možda i je problem, što su to najskuplje slušalice koje sam čuo. Prizano sam i priznajem opet - nisam čuo nijedne od 100 eura ili više, i to fakat ne znam kako je. Sada sam samo uspoređivao Coletove i moje, te komentirao surround, no tu sam se čini se zajebao jer Dogzy kaže da njegove ni nisu surround, tako da to povlačim, kako sam uostalom i rekao već  kadt1kažem
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 20:51:43 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #69 u: Listopad 02, 2012, 20:44:50 »
Hmm, boli me sad glava od razmišljanja ima li Sennhaiser gaming modele ili ne. ;D Čini mi se da sam negdje vidio da imaju, ali sve mi je mutno... Ako nemaju, onda sam se zaletio, moja greška.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #70 u: Listopad 02, 2012, 20:49:29 »
Shimmy

Ja neznam, ti si jebeni old school  cer1njo cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #71 u: Listopad 02, 2012, 20:50:33 »
Moj Tritton je dosao s 3 vrste materijala koji se mogu staviti na ear cup.
Koza, tkanina i jos neki materijal koji kombinira to dvoje. Cilj headseta i je da bude zatvoren, bas zbog jos bolje izolacije i uzimam novi model. Zvuk iz igre i razgovor u isto vrijeme ide na sluske. Dok igram online, ne zelim biti svjestan svoje okoline i prometa koji dopire kroz prozor. Samo 100% imerzivnost, a film i glazba su takodjer perverzija. Headseti koji spadaju u vrh ponude su zatvorenog tipa vecinom.

i da, Sennheiser ima gaming headsete, ali nisu multyplatform vec iskljucivo za PC.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #72 u: Listopad 02, 2012, 20:52:10 »
Ther i Cole, editirao sam post, pogledajte  kadt1kažem

A i kakve veze ima old school sa time što mi više paše na glavi? Znojim se ko stoka, evo upravo doma sjedim sa otvorenim prozorom smao u gaćama i kratkoj majici dok ljudi hodaju u dugim rukavima, i tako mi je i sa sluškama, ubijaju me zatvorene. Mrzim vrućinu, toplinu ali i umjetne materijale odn one koji "ne dišu" na sebi, jebiga, sam imam takav sustav (tijelo jel), i nema to veze sa old school i novim  cry1

@Ther - krivo si me i skužio - poslušaj i moje pa ćeš vidjeti da kada ih pojačaš kako treba da ne čuješ ništa izvana i bome je imerzivno, nego taj neki osjećaj izolacije, da kad ono, ništa ne svira ili se ne čuje, sve ti je prigušeno. TO mi ne paše
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 20:58:12 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #73 u: Listopad 02, 2012, 20:55:55 »

Sljedeći ću headset svakako kupiti online, jer će neke akcije uvijek biti, jedino neće biti ako kupuješ sa službene stranice. Pa me sad to dovodi do pitanja @Ther
Kako i od kuda misliš kupiti slušalice?

@Shimmy
E pa u tome i je bit najboljih gaming headsetova. Izolacija, ako nema nikakve reprodukcije zvuka a ti pritom ne čuješ ništa izvana zbog izolacije-to je to! Prilično sam siguran da nitijedan predstavnik boljih headsetova ima otvoreni tip "tog čuda". Školjka daje tu dodatnu izolaciju.
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 21:01:46 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #74 u: Listopad 02, 2012, 21:00:44 »
Takav sam i ja, prava stvar ili nista  thumbs1
Svi ti headseti o kojima pricamo mogu se koristiti i kao stereo, decoder box daje surround zvuk. Uostalom, dovoljno ti govori o kakvoj kvaliteti se radi dok sluske i u stereo modu trebaju vlastito napajanje. Najveci problem je marketing i podvaljivanje pod true surround modela koji to uopce nisu. Ako si fan kvalitete, dok cujes - neces biti razocaran. Pronjuskaj malo po ducanima i isprobaj ako se pruzi prilika  kadt1kažem

@DogZy
Kontaktirao sam algoritam i javili su mi da su narucili taj model. Sredinom mjeseca bi trebao stici. O cijeni jos ne zele nist govoriti. Ako mi se svidi njihova cijena, uzet cu kod njih, ako ne, onda na ebayu ili direkt prek sluzbene stranice.
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 21:03:52 od Thergothon »