Autor Tema: Vaše Konfiguracije  (Posjeta: 123908 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline blowfish

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #285 u: Veljača 19, 2016, 14:54:17 »
Sljedeci tjedan stiže, sve naruceno i ceka se

Intel I5-6600 Skylake + Cooler Master Hyper 212x
Msi Z170 Gaming M3
Msi Gtx 960 Gaming 4 gb
2x8 Gb DDR4 Kingston hyper X
Samsung SSD 850 Evo 250Gb
WD 1 TBT black
Corsair CX600M modularno
Nzxt 530 white big tower

Dobar izbor  thumbs1
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline panisher20

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #286 u: Veljača 21, 2016, 09:59:32 »
Ja sam uzimao sve komponente preko firme tako da je mene sve ispalo jeftinije, mbo je bila nekih 1090 kn

Citat: Wulf link=topic=43.msg91294#msg91294
date=1455883799
kolko te para matka izašla?

Offline the_prodigy

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #287 u: Veljača 21, 2016, 13:13:31 »
Ja bi eventualno isao na neko manje kuciste, mid-tower, mislim da je big tower prevelik, ili mozda da kazem nepotreban za ovu konfiguraciju di nemas puno komponenti ili neki vodeni loop. Jedna grafa, jedan hdd, mali ssd-ić i to je u principu to. Nesto veci prostor ce ti uzeti taj Hyper vent, ali sve bi to sjelo i u mid tower, vjerovatno i u mini. Mislim, znam da si vec sve narucio, ovo pricam cisto iz svog iskustva jer sam isto tako uzeo prije nekoliko godina Thermaltakeov Big Tower i na kraju shvatio da mi nije bilo potrebno toliko kuciste.

Inace, izbor komponenti ti je odlican, bit ces zadovoljan thumbs1


EDIT:

Ocito pojam "Full Tower" danas ima neko drugo znacenje kod kucista jer kad sam malo bolje pogledao taj NZXT 530, to je ustvari neko normalno kuciste. Ako se vratim na Thermatakeov Kandalf kojeg danas jos uvijek imam u podrumu, to je tada bio Full tower, a sa komponentama unutra je tezio skoro 30 kila (!). Druga "normalna" kucista su bila malecka prema njemu :)
« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2016, 14:12:34 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #288 u: Veljača 21, 2016, 15:58:05 »
30 kg.  ave1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline panisher20

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #289 u: Veljača 21, 2016, 20:16:54 »
Kučište je veličine mog  Hafa 932 kaj mi je bilo idealno, nevolim kad je sve zbijeno unutra i nemam prostora za kasnije modifikacije, inace unutra ide jos iz stare konfe 2 diska, jedan od 3 tbt i jedan od 2 tbt, te jos 16 gb rama jel sam ih uspio nabavit po stvarno ok cijeni, tak da ce na kraju bit 32 Gb DDR4. Sve bum poslikao prilikom slaganja pa bum stavil slike i takodjer odvrtil neke testove.

Offline doktor1

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #290 u: Travanj 08, 2016, 12:48:14 »


Stgla sva periferijna i mogu reći da Gamdias tipkovnica zrači kvalitetom; teška je, tvrde plastike itd.. Zbilja sam osto iznenađen kako je to robusno!
A šta reći na prelazak sa običnog tipkala na mehaničko... Nema nazad  cer1njo
Cherry Red tipke su ispod, (njihova replika iz druge firme pošto im je nacrt izradew red tipki procurio...

Offline Wulf

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #291 u: Travanj 08, 2016, 13:28:12 »
koja je razlika mehaničkih tipkovnica i "običnih"?

Offline Lollik

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #292 u: Travanj 08, 2016, 14:47:46 »
"Mehanička tipkovnica koristi mehaničke prekidače ispod plastične kapice tipke kako bi se registrirao signal do kojeg dođe kada pritisnete tipku na tipkovnici. Ovo ne zvuči previše uzbudljivo niti napredno, budući da na isti način funkcionira i membranska tipkovnica – pritisnete tipku i vidjet ćete simbol na ekranu. Glavna razlika i prednost mehaničkih tipkovnica u odnosu na membranske leži u povratnoj informaciji koju ćete vi osjetiti na prstu (i čuti) i na taj način znati da ste pritisnuli tipku, odnosno da je računalo registriralo signal. Dobar test za ovo jest tipkanje sa zatvorenim očima, gdje ćete u slučaju korištenja membranske tipkovnice sigurno ispustiti koje slovo, dok to s mehaničkom tipkovnicom neće biti slučaj."

Što Je Mehanička Tipkovnica I Zašto Vam Treba? | Gamer.hr evo  thumbs1
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #293 u: Travanj 08, 2016, 16:45:49 »
Razlika je ta da na mehaničkoj tipkaš ko jebeni car. ;D

Offline doktor1

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #294 u: Travanj 08, 2016, 23:01:16 »
koja je razlika mehaničkih tipkovnica i "običnih"?


Mechanical Keyboard Switches as Fast As Possible - YouTube

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #295 u: Travanj 09, 2016, 02:21:07 »
Blue i topre. <3

Offline doktor1

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #296 u: Travanj 10, 2016, 10:50:29 »

Evo mali osvrt na novu periferiju...

Za početak G.SKILL RIPJAWS MX780 miš koji ću malo usporedit sa prethodnim Storm Infernom...
Prva stvar kod usporedbe je senzor... Nevjerovatno, ali Inferno bi prilikom glasnije muzike ili akcije u igrama popizdio te trčo po ekranu kao sumanut! Sada neznam dali je to moj primjerak bio defektan, ali tako je bilo od prvog dana no pomirio sdam se sa time; doslovno kada bi tapnuo prstom po stolu pokazivač miša bi se pomaknuo; probo sa sa svim postavkama no to je bilo tako. Kod MX780 miša tu nema nikakvih problema te muzika može nabijat koliko hoće on ostaje stabilan...



Preciznost samog 780ice mi se čini mnogo bolja no stvarno me biti da je ovaj prethodni bio tvornički neispravan no pošto je radio kako treba, (osim te prevelike osjetljivost) nisam se sekiro i nastavio sam ga koristit. Još bi napomenuo da je kotačić i njegov klik jedno deset klasa kvalitetniji nego na Infernu i najbolji koji sam ikad osjetio pod prstom!
MX780 bolje leži u ruci te je mogućnost podizanja guzice miša meni sjela ko budali šamar; uz to promjenjive bočne stranice koje imaju "odmor/oslonac za prst" su velike te cjeli palac legne na nju - u početku mi je bilo čudno no kada se navikneš stvar je super.



Pošto se bočne stranice mogu mjenjat, (drži ih magnet te je izmjenjivanje praktično) i sa desne stranice se može stavit nastavk na koji će leći mali prst te će tako cijela ruka biti na mišonji, (hm)... Meni osobno to ne paše jer volim osjetiti i podlogu pod rukama. Miš je pogodan i za ljevake i za dešnjake.
Šta se tiče sam izrade, baza je metalna a plastika mat i ugodna na dodir.

Software je solidan te omogućuje stvaranje do pet profila i mogućnost automatske promjene istog prilikom pokretanja igre koju stavimo pod određeni profil. Sve tipke su programabilne uključujući i one za promjenu DPIa te skrola gore/dole od kotačića tako da dođemo do broja 10.
Ova mogućnost da tipki za DPI možemo dati drugu funkciju je meni ogroman plus pošto kada si jednom namjestim DPI na raznim profilima nikada, ali nikada ga ne mjenjam!
Od osvjetljenja koje mi nije bitno se može napravit šta srce poželi pošto ima veliku mogućnost odabira boja i lokacija osvjetljenja po samom mišu.



Inferno je imao Storm tipku sa kojom bi se dobio ljepi broj dodatnih tipki no najlešče sam koristio dvije i mogu reći da mi je u nekim igrama ta opcija došla super. Novi miš ima dodatne dvije tipke na desnoj strani koje su pristupačne i ne treba slomit prste da bi se kliknulo bilo na gornju ili donju tipku. Dvije ljeve bočne tipke su isto pristupače no dok sam skužio da je ljeva gornja tipka pozicinirana i dizajnirana da se klikne sa kažiprstom, a ne palcem psovo sam bližu i daljnju rodbinu onom tko je dizajniro miša jer sa palcem u claw poziciji tipka je bila nedostupna, (ne baš, ali trebo sam pomjerat ruku da bi kliknuo)!  ;D
Sa mišem dolaze i dva dodatna utega koji se stavljaju ispod bočnih nastavaka...

Sve u svemu vrhunski miš do 500 kuna. Volio bi probat G502 koji je 100 kn skuplji i također mi se sviđa!


Sljedi GAMDIAS HERMES Lite mehanička tipkovnica...

Prvo - kao šta sam već reko, ovo mi je prva mehanička tipkovnica i nakon prvog uključivanja i tipkanja osjećaj je bio - DFQ?? Koji raj za tipkanje!! Vrhunac, nema nazad; sada kada na poslu počnem tipkat po "gumenoj" vidim koliko je ovo bolji osjećaj! Kao šta kolega kaže - "tipkaš ko jebeni car;D
Pošto po ovoj tipkovnici tipkam mnogo brže i ima red switches zasada radim mnogo grešaka kada pišem roman poput ovog teksta!
Pogledo sam nogo recenzija i ova me je nakon mnogih uvjerila da idem po ovu WTF? Who the fuck is GAMDIAS nepoznatu tipkovnicu..

I kao šta sve recenzije kažu, prvi dojam nakon otvaranja je pozitiva - kako je ovo teško i robusno, kvalitetno izrađeno! Fantastično... Podnice su gumene i tipkovnica stabilno stoji na mjesto gdje je stavimo. Dizajn fonta na tastaturi je predivan no možda se nekome neće svidjet no ljepo je vidjet da nisu stavili standardni dosadni font...
Pošto svaka tipka ima svoju ledicu osvjetljenje tipkovnice je vrhunsko i izgleda predivno; postoji pet modova osvjetljenja u isključivo crvenoj boji.



Dalje, volim minimalističe tipkovnice bez dodatnih G i ostalih tipki, (skoro sam kupio nešto slično, ali srećom nisam) te sam tu također zadovoljan. Zanimljivo da tipkovnica nema standardne lampice sa desne strane koje označuju Scroll Lock, Num Lock i Caps Lock već ukoliko je neka opcija isključena sama tipka neće svjetlit.
Tipkovnica ima 21Key RollOver no čito sam da u tom modu tipkovnica zna zablesirat. Tu je i 6Key Roll koji funkcionira bez greška
Sa funkcijskom tipkom upravljamo makroima, multimedijalnim i ostalim prečicama koje se nalaze na tipkovnici... Pomoću nje također aktiviramo "Game mode" tj isključimo Windows tipku da za vrijeme igranja nebi slučajno pritisnuli istu te nas bacilo nazad u Windowse taman kada je situacija u igri bila na vrhuncu...

Tipkovnica ima TTC mechanical switches koji su čista replika kao Cherry MX Red



Sa softverom se nisam još previše zabavljo tako da po tom pogledu nemogu previše reći u ovom trenutku.



Kao šta je rečeno, nakon tipkanja po Hermesu nije mi žao ni lipe koju sam dao za ovo tipkalo! GAMDIAS me stvarno iznenadio!
Treba samo uzet u obzir da nema HR layouta na ovim tipkovnicama te bi to nekima mogao biti problem. Meni nije pošto sam već par godina na tom layoutu...

Inače prilikom gašenja računala tipkovnica i miš bi ostajali svijetlit; tipkovnica bi se ugasila i ponovno upalila. Isto tako sam mislio da su i driveri od miša u banani pošto bi konstantno svijetlio no stvar je bila u mojim postavkama. U BIOSU sam trebao uključit ErP/EuP opciju te pod Power Managmentom u Windowsima omogućit suspenziju USBa.


Za kraj par riječi o Kingston HyperX Cloud Core slušalicama...

Prvo kada sam krenuo ća iz Linksa mislio sam da su mi dali praznu kutiju pošto je to nekako bilo prelagano... No slušalice su ipak bile unutra i zbilja su lagane kako navode sve recenzije!
Također kvaliteta izrade je oplična. Koristio sam Logitech G203 i ove izradom djeluju tri klase skuplje. Također koliko se sjećam i sami zvuk je ovdje kvalitetniji! Baš ću jedan dan uzet G230 pa usporedit no po sjećanju ovo mi se čini mnogo bolje.



Testiro sam ih u Grand Theft Autu V i Witcheru 3 i zvukovi su fantastični, pogotovo u Witcheru 3 kada se trči šumom! Pet kalsa bolje nego preko zvučnika spojenih preko linije!
Kao šta sam već reko stavio sam DFX i ovo su mi postavke:



Minimalne opcije samo sa pojačanim basom i zvuk je mnogo bolji nego bez DFX dodatka!

Sve u svemu zadovoljan sa novom periferijom.

Offline the_prodigy

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #297 u: Travanj 10, 2016, 11:29:48 »
Sad si me zainteresirao za tu tipkovnicu  thumbs1
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #298 u: Travanj 10, 2016, 11:45:37 »
Ako nemaš mehaničku ovo je ja mislim najbolji entry point...
Kvaliteta izrade je zbilja vrhunska.

Gamdias Hermes Lite Mechanical Keyboard Review - YouTube

Offline Lollik

Odg: Vaše Konfiguracije
« Odgovori #299 u: Travanj 10, 2016, 12:51:49 »
je, odlican je gamidas. frend je imao njihove slusalice koje na sebi imaju alumijiske finove za bolje rasprsivanje topline. da se uho ne grije i znoji. i stvarno pomaze, inace ne volim zatvoreni tip slusalica bas zbog tog problema, ali ove su i nakon visesatnog igranja bile udobne za na uho.

HEPHAESTUS MULTI-SENSORIAL

samo kaj dizajn nije za svakog cer1njo
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit