Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 100673 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #150 u: Siječanj 06, 2015, 19:59:29 »
Počeo sam danas tražiti novi smartphone (iz dućana) za kojeg bih potrošio do 2000 kuna.  Cifra je podložna promjenama, ali zasad je tolika cifra. Izbivao sam iz svijeta telefonije skoro 3 godine i otada se puno tog promijenilo. Dosta novih proizvođača koji se probijaju na tržište i ovi etablirani koji se masno naplaćuju.
Otvoren sam oko OS-a, znači može biti i Android i WP.

Pa sam otišao na GSM Arenu i pod filtere upisao sljedeće
1) 4"+ zaslon,
2) 1280x720p+ razlučivost
3) kamera 8+ mpx
4) memorija 16+ GB (+ mogućnost da se može povećati)
5) procesor: četverojezgreni (ili osmojezgreni) s 2GB RAM-a
6) 4G (LTE)
7) Jaka baterija ili da ima barem mogućnost izmjene.

I problema ne bi bilo da sve nabrojano ima jedan mobitel, ali nema nijedan nabrojano. A nije da se ne može sve to ugurati u midship kategoriju. Nevjerojatno, ali ovakve specifikacije su u 2013. bile top topova, a danas, godinu ipo kasnije, mid klasa...

Ali ima jedan koji popunjava sve kućice osim jedne (4G), Ovaj tu.
No, malo sam rezerviran prema marci i činjenici da je velika nepoznanica.

Tek sam počeo s ovim, pa očekujte da će bit još mojih uključivanja u temu. Bilokakva pomoć, podrška, komentar cijenjen i tražen..  kadt1kažem
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2015, 22:30:38 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Lollik

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #151 u: Siječanj 06, 2015, 20:22:00 »
nisam upoznat s tim mobitelom, na papiru izgleda i vise nego odlicno. potrazi si review-e na jutubu ili googleu, konkretnije iskustva korisnika.
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #152 u: Siječanj 06, 2015, 22:00:11 »
Citat:
Using the LapTop Mag Battery informant app, with brightness at around 70% and WiFi turned on, the Turbo2 managed to last a mere 3 hours 35 mins. Compare this to the UMI Zero which managed to eek out a good 6 hours plus – it’s clear to me that the Turbo2 is way off the mark compared to its peers. Let’s not even remark on how it would compare to a true Flagship like the Sony Xperia Z3 which will keep going for more than 11 hours on the same test.


Kažu izvrstan mobitel da je baterija kvalitetnija.
The DOOGEE Turbo2 Review: A Great Effort Spoiled by Poor Battery Life - Mobile Geeks
Šteta, šteta. Sad opet moram tražiti neke druge.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #153 u: Siječanj 06, 2015, 22:01:36 »
Što se tiče tog moba, ne znam je li baš taj model, no sličan mu je (možda i baš taj, jel), ima kolegica. I ona je jako zadovoljna i meni mobitel izgleda jako dobro. NO, imala je mali incident kad joj je prije par tjedana pao na pod na faksu, i.... skroz se zblesirao bez ikakve mogućnosti "popravka" te ga je morala nositi na servis. OP, 1000 kuna. E sad, nije normalno da mob padne na beton s metra visine, ali s druge strane, meni se to dogodilo sa Sonyevom Xperiom Z (u gumenoj futroli) i sa dvije Nokie (bez ikakve futrole), sa jednom čak više puta, i nikakvih problema nisma imao do zadnjeg puta kad se to desilo kad mi je otišao jedan pixel. Ali skoro pa neprimjetno i ne zahtjeva 1000kn da bi radio.

Tako da, možda baš nije imala sreće ali možda i nije kvaliteta na udarce neka (a onda možda i na neke druge poremećaje). Sam odluči.

A inače što se tiče mobova (a možda i kao mala pomoć tebi pri kupnji), nakon svih mojih hvalospjeva prema Win Phoneu i svega čime sam ga uzdizao a Android pljuvao, sam sam sebe posrao, danas gledam.

Glavna stvar je bila kako mi je moja Xperia Z bila divna kad sam ju kupio a kako ju je svaki update mijenjao i onda prelaskom na neku verziju softvera, koja je već bila (KitKat mislim?) mi se nije jako puno toga sviđalo. A kako kod WP to nije.
E VRAGA! Već neko vrijeme mi je sustav postao dosadnjikav i raspravljao to i sa frendom koji je odmah nakon mene prešao na WP i mislio sam da je do nas, da nam je dosadio. No danas sam nešto gledao mobitele po netu, tako i neke starije Nokie i skužio da su mi one najljepše stvari na WP promjenili tko zna kad. Tj, primjetio sam to kad se dogodilo i sam, no mislio sam nije ovo novo ni tako loše, ali sada kada gledam u nazad, sve bih dao da mi opet tako izgleda, ali NE MOŽE.

I iako je zapravo mi svaki update donio neko poboljšanje, nikad da je zaribao funkcionalnost ili funkcioniranje mog moba, vizualno su mi uzeli naizgled malo, ali jako puno - ono u što sma se zaljubio zapravo kod WP.

Tako da, kvragu i sve, evo mi moj hejt i fenbojizam, samo podsjetnik da nikad više tome ne podliježem (iako ni nisam inače, no baš zato valjda), pogotovo ne kod tehnologije, tu se sve mijenja iz dana u dan.

A vezano za tu priču i tebe DogZy - nije WP loš, samo gledam sada Android 5.0 i opet mi je (puno) ljepši nego WP a realno ima i puno više prednosti. Jedina mana mu je i dalje što zahtjeva veću procesorsku moć odn zahtjevniji je pa moraš uzeti i skuplji mob da radi glatko kao WP. Ali ako gledaš za 2000kn mobove, to neće biti problem.


A još pokoja moja sugestija za mobove onda kad sam već sve ovo nakenjao:
-16GB ti ne treba interne ako se može povećati, a opet, ako se ne može povećati, 16GB ti je i više ngo dovoljno za praktički sve osim ako želiš staviti više GB glazbe koju ne namjeravaš mijenjati često.
-4G razmisli koliko ti je potreban, ja sam imao mobove sa time i bez toga i realno ga skoro nikad nisam koristio, a i kad jesam, nisam osjetio BAŠ NIKAKVU razliku kod otvaranja stranica, štoviše, paradox (frend mi objasnio zašto je tako, ja nisma zapamtio i ne znam), znale su mi se otvarati sporije na 4G. Jedino skida kao blesav ali opet, ne skidam nikad ništa na mobilnoj mreži jer nemam para za velike pakete, nego samo na Wi-Fi, pa razmisli i o tome  kadt1kažem
-Ne uzimaj Sony jer na iskustvu troje svojih prijatelja i sebe, dakle svi koji smo imali Sony, otišao sam je s vremenom kvragu softverski odn počeo se blokirati, usporavati strašno i sl i samo je reset pomagao. To sam mislio da je problem androida no s vremenom smo skužili da je do Sonya (btw svi imali skroz različite modele iz raznih klasa, od 1000 do 5000kn mobove), a onda to mogu povezati sa gore na početku napisanim - nije Android problem u blesiranju nego Sony.
Šteta jer mi imaju lijepo minimalističko sučelje i lijepi su za vijeti te kvalitetni na dodir ali eto, imaju problema sa softverom.

EDIT:
Da ja sada kupujem mob, ovako bi mi izgledali izbori, od najjeftinijeg prema najskupljem pa si razmisli, možda ti pomogne moj izbor:
-Motorola Moto G (2013. model)
-LG Nexus 4
-LG Nexus 5
-Nokia Lumia 830 (još razmišljam zbog gore napisanog sa izgledom)
-LG G3

Odi na gsmarena i tamo možeš gledati specifikacije i uspoređivati and shit..
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2015, 22:05:32 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #154 u: Siječanj 06, 2015, 23:59:03 »
Veliki sam fan Windows Phone-a, tako da bi pucao na Lumia/Nokia.
Imam osnovni Nokia 520, radi kao podmazan. Vrlo fluidan, sviđa mi se taj koncept sa pločicama, tako da....
Jedina mana je što nema onoliki broj top class aplikacija kao što ima Android ili iOS. Polako se situacija poboljšava, ali...

Offline radici

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #155 u: Siječanj 07, 2015, 01:38:12 »
Lumia/Nokia 625
za sada zadovoljan,ono kaj mi treba,+4 p1va

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #156 u: Siječanj 07, 2015, 11:30:44 »
Nexus 5 bi bila ok kupnja.
Kamera nije loša, dobar ekran, instantni Android update, a baterija bi sad s 5.0 lolipopom trebala biti ok (iako su ljudi uz malo prčkanja i s Kit Katom vadili 5h SOT iz njega). Meni jedino mana kaj nema fm radio, puno koristim, pa bi trebao koristiti onaj TuneIn koji troši više od običnog radia. Uz to možda nedostatak utora za sd karticu, iako već on sam ima 16, odn. 32gb, dosta je i to

Offline Lollik

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #157 u: Siječanj 07, 2015, 16:13:43 »
@shimmy, grehota je ne staviti htc m7/m8 na tvoj popis...makar je to tvoj popis, ipak su i to vrhunski mobiteli

sto se tice cijena, ja gledam na njuskalu, m7 ima ispod 2000, a m8 nesto sitno iznad 2000
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #158 u: Siječanj 07, 2015, 16:37:42 »
Jesu, ali kako si rekao, ovo je moj popis :P

Ne, ozibljno, da kupujem mob, ne bih ni gledao taj HTC iako je odličan jer kako rekoh, ovisno o tome koliko bih para imao/davao, uzeo bih neki od navedenih. A M8 tu spada u klasu između Nexusa 5 i LG G3. A LG G3 ga jede u svakom pogledu, dok je Nexus 5 na papiru nešto slabiji ali je čisti Android i glavni razlog zašto mi se sviđa te je u realnom okruženju (meni) bolji izbor od HTC-a pošto su te njegove "mane" meni nepotrebne i zanemariv,e poput jače prednje kamere i možda još 2, 3 sitnice. U principu, nije Nexus ništa slabiji.

A Za M7 se može povući ista analogija sa Nexus 4 i 5. Ugl, nepotreban mi je pored njih
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2015, 16:43:17 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #159 u: Siječanj 07, 2015, 18:09:51 »
sa mobitelima mi je zanimljiva stvar to što je obrnuto od automobila
recimo ono kad netko kupi....npr. mazdu, pa sve nagovara na mazdu, sa mobitelima je točno obrnuto

ja imam samsunga, par frendova ima samsunge i ovo je definitivno zadnji samsung koji uzimam a i njima
a imam frenda koji je nedavno uzeo neki bijesan Sony, i kaže da je to zadnji sony koji je uzeo

konkretno, frendu na S4 sve radi usporeno a trebao bi imat memorije na bacanje. Updateovi, aplikacije pizdarije i mob je kvazi-upotrebljiv, zastajkuje, šteka
ovaj drugi sa bijesnim Sonyjem, neznam model ali vrh ponude trenutno, na CleanMasteru upotrebljivost memorije 75%. Još par updatea i počet će i tamo zastajkivanje

dođe mi da se prebacim na iphone


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #160 u: Siječanj 07, 2015, 18:17:36 »
Pa zapravo jedino od nijednog korisnika iphonea ne čujem ništa loše, naprotiv. Sada bih rekao "No nikad neću...", ali skužio sam da stvarno nema smisla govoriti "nikad". Ne sviđa mi se softver iphone, vizualno, prešareno mi i djetinjasto izgleda i svaka šuša ga ima i zato ga ne želim. No ako se barem jedno od toga promjeni, postoje šanse da i sam jednom kupim to čudo jer čini se da valja.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #161 u: Siječanj 07, 2015, 18:44:12 »
meni jedino oni itunes idu nakurac
android je za to idealan, ko usb, al opet aplikacije i updateovi istih ga pojedu za par mjeseci
win mi se ne sviđa nikako...

čekam idući sustav  ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #162 u: Siječanj 07, 2015, 18:51:25 »
Trebalo bi pogledati Blackberry, to kod nas nitko ne koristi ali u SAD-u je jako popularan. Možda ima razlog zašto baš tamo ali trebalo bi vidjeti
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #163 u: Siječanj 07, 2015, 21:24:42 »
Ako ikako možeš, pređi na iPhone 5S ili bilo što poslije njega.
Nećeš sigurno požaliti, za ostale ti nemogu dati savijet. Plus možeš doć kod mene isprobat da vidiš kakav ti je.  sm1jeh
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #164 u: Siječanj 07, 2015, 21:40:29 »
A velim ti, pregrmio bih kežualnost ali ružan mi je main screen. Nekome glupo ali složit ćeš se i sam ako ti se nešto ne sviđa da nećeš uzeti koliko god dobro bilo, a ja nikako ne mogu podnijeti main screen koji izgleda kao kod Androida kada uđeš u popis aplikacija. I drugo, debelo premali ekran mi imaju svi iPhonei do sada ovih novih. Ne želim nikako ikad ići ispod 4,5". Eto, ovo je jedna od stvari za koje mogu reći nikad, osim ako se promjeni trend pa opet mobiteli budu mali sa malim ekranom  cer1njo

A i trenutno nemam para za ništa, kamoli iPhone, no nikad ne znaš, jednog dana možda i pređem na njega ako mi još koji mob digne živce. Samo što mi još nijedna nije zapravo to učinio u toj mjeri da pređem na iOS koliko sam se ja iz nekog principa naljutio na neke stvari i/ili su mi dosadili  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.