Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 100613 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #180 u: Siječanj 08, 2015, 14:31:04 »
Samsung umjesto LG

E jebaj ga DogZy, sad sam razočaran, ne volim Samsung  ;D

Prešareni i kičasti su mi (softver), a dizajn bezveznjikav. No zapravo svodi se u oba slučaja na vizualno, da su loši, neću reći jer ne znam i vjerojatno nisu, samo isto kao sa iPhoneom, neeću uzeti Samsung dok god ne promjene dizajn hardvera I softvera (hardver mi već bolje čak izgleda, S5 mi je skroz OK iako ništa ekstra, i Note Edge mi se sviđa), s time da Apple ima barem vanjski dizajn odličan, oduvijek.

No bolji je po sepeficikacijama od LG-a, da. Jedino... postavlja se pitanje kod oba, hoće li ih biti moguće nadograditi na Lollipop? Jer ovdje ne piše ništa o tome a to bi po meni sada da kupujem bila jedna jako važna stavka, pogotovo je rmi se KitKat (subjektivno) niakko nije sviđao, a Lollipop mi izgleda fantastično plus vjerojatno je i dosta bolji.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #181 u: Siječanj 08, 2015, 14:56:14 »
E jebaj ga Shimmy, meni je dizajn super. Primjerice, S3 i S4 su mi po dizajnu vrh vrhova. S5 su uništili odozada (my 2 cents) kao i još neke modele. Hardverski gledano, moćniji je od LG -a a za oboje mislim da će dobiti Lollipop uskoro iako govorim naslijepo. Zašto to mislim? Zato što su došli na tržište s 4.4.2 KitKatom pa bi realno bilo da dobiju i Lollipop u dogledno vrijeme. Meni je svaki OS revolucija jer sam korisnik Gingerbreada 2.3.5 tako da...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #182 u: Siječanj 08, 2015, 16:25:50 »
Kužim tvoj stav ali ne znam zašto onda ne piše "planned upgrade ili upgradable to lollipop" kako piše sa svima ostalima koji jesu Nadam se da je previd ili nije potvrđeno još no budu  thumbs1

A dizajn, eto, ukusi, meni je S4 jedan od najodvratnijih mobitela na tržištu, ali doslovno toliko ružan da ga ne bih kupio da je sve ostalo na njemu najbolje na svijetu (prvenstveno iza, ali ni naprijed mi nije lijep)  ;D
Dok mi je S5 baš zbog zadnjeg kraja popravljen. 100 ljudi, 100 čudi  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #183 u: Siječanj 08, 2015, 17:16:03 »
100 žena, 200 sisa... eto samo tolko  cer1njo

Offline CROKiXi

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #184 u: Siječanj 08, 2015, 17:34:30 »
E, i učinilo mi se da je netko bio spomenuo da je uzeo Neo, ali nisam bio posve siguran.  sm1jeh

Jbg, ja sam očito fulao Božićne popuste pa sam prošao 100 kuna skuplje, 1699 kuna u Svijetu Medija. No i dalje je cijena vrhunska za ono što nudi. Jesi uzeo kakvu zaštitu uz mobitel možda? I da, sviđa mi se što se sva dodatna oprema za Galaxy S3 može koristiti i za S3 Neo. Izbora koliko hoćeš.
Jel tvoj GT i9300 ili GT i9301? Moj je GT i9301. Koje boju si uzeo? sm1jeh


Također je GT i9301. Uzeo sam bijelog jer je bio na popustu, inače sam htio Pebble blue.
Da, odlično je što sve paše s S3, razlika je u 0.1 mm u korist S3 Neo.
Zaštitu čekam da stigne s ebay-a, te pare mora vrijediti  ;D
Original  Samsung je cca. 250kn.

Samo me sad nešto muči, otvorio sam ebay link i piše da ne šalje u Hrvatsku, a 101% sam siguran da to nije pisalo kad sam naručivao. Nadam se da će doći..
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #185 u: Siječanj 08, 2015, 18:02:13 »
kako ja ne kužim to s dizajnom....

ono, sve su to crne male cigle i onda....vidi ovaj super dizajn, a onaj tamo fuuuuj
a ono isti jebote. crno kvadratno kockasto.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #186 u: Siječanj 08, 2015, 18:10:09 »
Nemaš istančano oko za detalje  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #187 u: Siječanj 08, 2015, 18:46:09 »
seljačina  ;D

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #188 u: Siječanj 08, 2015, 19:32:23 »
@Shimmy
Tebi je važan uvjet nadogradnja na Lollipop. Neću reći da meni nije ali sam pročitao na xda developers stranici kako službene najave nema ni za jedan Samsungov mobitel osim za Galaxy S5 i kasnije vjerojatno S4. I vijest kako su uspješno (više - manje) rootali Galaxy S3 Neo, kojem jedino NFC ne funkcionira nakon updateanja na 5.0.x
Tudum sam za rootanje i sve uz to, ali znam da se gubi garancija ako ga rootaš. A malo mi je bezveze s moje strane rootati novi mobitel kojeg ću kupiti sutra (gotovo sigurno), znajući da će mi sve biti novo s prelaska 2.3.5 na 4.4.2. Ali da je bezveze što neće biti nadogradnje na najnoviji OS, je.
Od srednje klase jedino Motorola nudi instant nadogradnju svog Moto G '14 modela i to mu je plus, ali i čini mi se jedini nad S3 Neom.

Odluka je kod mene donesena, najbolji omjer uloženo-dobiveno u klasi 2000 kuna. S tim da sam morao kupovati novog iz dućana, a ne rabljenog s njuškala, jer se tamo s tom cijenom nađu još bolji smartphonei.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #189 u: Siječanj 08, 2015, 19:55:28 »
Sve 5, tvoja odluka, ja sam samo rekao svoje mišljenje sa mogućim savjetom. Ako tebi nije bitan Lollipop, super, smao sam te htio upozoriti na mogućnost da ga nemaš
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #190 u: Siječanj 08, 2015, 20:09:04 »
Moraju se raditi kompromisi u budžetnoj kupnji kad izbora nema puno kava1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #191 u: Siječanj 20, 2015, 21:09:10 »
Ne da mi se raditi prepravke na tekst, pisano je na rebootu, ovdje ide c/p.



Samsung Galaxy S3 Neo I9301I

Posjedujem ga točno 10 dana i punim ga svaka dva dana. Nisam prezahtjevan korisnik pa sam jako zadovoljan baterijom, veliki napredak u odnosu na moj prošli mobitel kojeg sam punio min. 2x dnevno. Sve aplikacije koje ne koristim, a ima ih jako puno, ili sam deinstalirao ili sam ih vratio na tvorničke postavke da ne jedu memoriju. Widget imam samo jedan, za prikaz sata i nemam nijednu stranicu za swipeanje lijevo-desno. Koristim Chrome, pozive, whatsapp, nekad youtube i RR3, wifi mi je većinom uključen a zaslon mi je na najmanjoj svjetlini. Sve te aplikacije koje često koristim su mi u 2 foldera na početnoj strani kad otključam mobitel. I kako sam već napisao, baterija mi se drži bez ikakvih problema 2 dana. Sama baterija je u prosjeku po snazi, pa ako ćeš biti zahtjevniji korisnik nego ja, opet mislim da će ti izdržati jedan puni dan. Veliki plus je što možeš promijeniti bateriju.

Zaslon je 1280x720 SuperAMOLED, življe boje, najbolji prikaz crne boje i nešto lošija svjetlina od IPS LCD zaslona, no mislim da su ovi amoledi štedljiviji, manje piju bateriju. Animacije su fluidne i vjerojatno najjača prednost ovom modelu je 1.5 GB RAM memorije dok svi ostali u klasi imaju po 1 GB. Izuzev nekih xyz kineza... Kamera je nekad (2012.) bila u samom vrhu, a usudio bih se reći, i dalje je pri vrhu, samo u budget klasi mobitela do 2000 kuna. Za nadodati je i da je prednja od 1.9MP vrlo dobra. 16 GB mi je sasvim dovoljno, ako je tebi na knap, da se proširiti do 64GB.

Kvaliteta izrade nije najbolja, plastike ima dosta. Službeno nije navedeno da ima Corning Gorilla Glassa. Ako si u ZG, i ako se odlučiš kupiti mobitel, pogledaj u dućanu u Smartsonu u Gundulićevoj službene Samsungove maske (za S3, ali savršeno pašu). Dobiješ dvije u paketu za samo 62 kune s gotovinom. Tipke su meni odlične, nemam primjedbi. Nisam skinuo zaštitnu foliju sa zaslona niti namjeravam dok se ne uništi sama, ali da se zamacka, zamacka se.

Minus mu je što su veće šanse da neće dobiti Lollipop nego da hoće, mislim da su se vodili politikom da je to još uvijek S3 iz '12, iako nije. Jedna zanimljivost je da je Samsung Galaxy S5 Mini identičan po najbitnijim stavkama S3 Neou osim po izgledu i još nekim sitnicama. Rootati ga neću jer mi nema smisla kad sam prezadovoljan brzinom i odzivom uspoređujući ga s mojim prijašnjim mobom.
 
Još nisam svaki detalj otkrio, što mobitel nudi, nemam vremena zbog ispitnih rokova ali ja sam prezadovoljan s kupnjom. Bio bi mi overkill da sam kupio neke jače modele(zbog mojeg korištenja moba), kad ovaj može sve igre može pokrenuti i vrtiti ih pošteno dobro. (Modern combat, RR3, jedino GTA: San Andreas zbog optimizacije s Adrenom 305 ne ide dobro -
Modern Combat 5 Samsung Galaxy S3 Neo 4K Gaming Review


Svakako pročitaj postove Cocacoladudea par stranica unatrag da vidiš što je on proživaljavao baš s ovim S3 Neom. No, on je očito sušta suprotnost meni jer mobitel koristi 24h dnevno i pokreće zahtvjevnije aplikacije pa je to razlog...Ili je baksuz pa mu je netko uvalio kinesku bateriju ;D

Odvaži što ti je bitno, ne bi pogriješio ni s Moto G, bilo novijim ili starijim, samo ipak mislim da su oni jednu stepenicu niže, cijena to dobro odražava. Mislim da je ovaj mobitel spreman za sljedeće 2-3 godine korištenja zbog navedenih stvari. U svakom slučaju, S3 Neo i Moto G su best bang for the buck od svih HTCova, Sonyja i ostalih tvrtki. Ako preferiraš ove etablirane firme i igraš na sigurno kao ja.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #192 u: Siječanj 21, 2015, 21:44:41 »
A ne bi ti ga bilo loše rootati, ako ništa drugo zbog Adawaya i Xposeda (tako nisi na Lollipopu pa ti xposed funkcionira), em će ti baterija još dulje durati i em ćeš si moći srediti mob  thumbs1
Kad bi otključao bootloader i flashao neki custom kernel (kasnije možeš undervoltati cpu pa se uređaj manje zagrijava, koristiti neki kvalitetnijji cpu governor... bla bla) uređaj bi se preporodio

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #193 u: Siječanj 21, 2015, 21:58:18 »
Ja se s tim ne bi štel zaje... a vjerujem ni DogZy  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #194 u: Siječanj 21, 2015, 22:35:13 »
Tako je. Radije nekom platim nego da se ja pačam u to.  ;D

Nema mi smisla to raditi sad, sve mi je novo, sve mi je brzo, sve mi je bolje nego na starom mobu. 2,5g sam izbivao iz scene mobitela i ovo mi je sad predobro. Vjerujem da ima dobrih stvari s rootanjem mobitela, ali sam control freak i ne bih htio riskirati gubljenje garancije.
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2015, 22:37:28 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.