Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 100577 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #90 u: Svibanj 03, 2013, 19:41:32 »
Fala ljudi! Evo što je danas bilo te automatski odgovor svima na neki način.
Išao sam zujati malo nakon posla po T-comu i Vipu i iako nisam vidio, nisu imali par mobova koji me najviše (od jučer cer1njo) zanimaju, vidio neke druge i malo usporedio marke i softver.
Prvo komentar za S3 - vidio sam i držao u ruci crni i moram reći da mi je skroz druga priča. Uopće mi ne izgleda loše (iako još uvijek preferiram više oštre linije). Tako da nije čini se do nikakve plastike nego samo boje, do sad imao samo plavi u ruci. Jednostavno nikad nisam volio, ne volim, niti neću čini se "šarene" mobove. Mora biti crn ili neka neutralna ali što tamnija boja. Zatucan sam.

Ali svejedno neću S3 jer mi je i preskup i opet svi svršavaju na njega - to se nije promjenilo sa bojom.

Ali ovak - pipkao Sonye i najljepši su mi plus od Androida mi imaju najljepše sučelje, samo - trzakavo je nekako bilo na većini mobova. E sad je li to do moba ili toga da je na svakom bilo pokrenuto već nekoliko programa a ja još uvijek ne znam kako to zgasit cer1njo fpalm1, ne znam. Ako je prvo - banana, a ako je ovo drugo, OK, kužim - uostalom na Xperiji T jednoj je bila pokrenuta neka igra i to dobro izgledajuća i još par stvari.

No iOS mi se više sviđa nego Android.
ALI - Windows mobile ili phone, kako se već zove - me je oduševio! Osobno mi je daaaleko najbolje sučelje - što zbog neke jednostavnosti i preglednosti, što zbog neke navike valjda, sve mi je poznato već više manje. Također sam primjetio Office!!! I u njemu Excel tablice i Word. Zakon i jako korisno. Ne znam jel Android i iOS imaju nešto slično ali eto, ovo sam vidio i sviđa mi se. Također izbornik je bio strašno brz i fluidan, čak mi je nekako još ljepši i fluidniji nego na iPhoneu. E sad opet - ne znam jel to stvarno do OS-a odn Windowsa, ili je do moba (Nokia Lumia 820 je bila mislim), ili do moba bez otvorenih programa - ne znam jel tu bilo kaj otvoreno, no možda nije pa zato.

E sad, kada bih mogao usporediti bez ičeg pokrenutog sve, i sa nekim opterećenjem i ako bi se WIndowsi i dalje tako glatko ponašali - uzeo bih ih odmah prije bilo čega drugoga po ovome što sam vidio. No Lumia mi se ne sviđa isto obojana - trebala bi biti crna. Ili neki drugi mob. Vidio neki HTC Windows phone ali nije bio upaljen - guglat ću večeras to i još neke.

Žao mi je što onaj LG koji je pajo naveo, onaj neki 4X nije bio nigdje jer me strašno zanima. Trebao bih njega probati no za sada mi je nekako borba čini mi se između Xperie T i nekog Windows phonea ako nađem dobar  ;D
iPhone - a on mi je nekako all-round najbolji - nije mi niti najljepši, niti mi je sučelje najljepše, niti mi je najbolja veličina itd, ali u svakom polju mi je iznadprosječan i to dosta. Ali sam prenaviknut na njega i nekako mi je najednom gledajući ove ostale njegov ekran postao premalen, dapače sam mob, što nisam mislio da ću ikada reći?!?
Čak mi ni crni S3 ne izgleda prevelik. Dapače, nakon dosta prtljanja po Xperiji Z većina mi uopće nije velika, a iPhone, i to petica, a kamoli 4(S) mi je fakat mala. Djelovala mi je veličine poput mog SE-a dinosaura kojeg imam, samo sa puno većim ekranom.
I tako sam zaključio da mi se što se tiče veličine najviše sviđa nešto između. Veće od Iphonea, a malo manje od S3.

Ništa, guglat ću danas dosta i vidjeti onda. Ma imam ionako vremena jer ću ga kupiti ionako najranije za tjedan dana, a možda i za mjesec iako bih to volio izbjeći jer bi mi dosta dobro došao što prije.

@Wulf - tarife me ne zanimaju jer ću kupiti preko oglasnika neki otključan odn na bonbon mrežu da može, u dućanima ih samo gledam i prčkam po njima kadt1kažem
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #91 u: Svibanj 05, 2013, 17:21:47 »
Nakon nekoliko dana isprobavanja, gledanja cijena i svega zaključio sam da idem ili na Xperiu S ili na LG Optimus 4X HD P880. Volio bih ubaciti u jednažbu i Lumiu 920 ili barem 820 zbog softvera - Windows Phone koji me oduševio kako sam već rekao no na kraju ću ići na mob do 2000 kn maksimalno a te Lumie dođu od 2300 na dalje.
A i opet softver mi se sviđa no hadrverski su mi najmanje atraktivne, pogotovo ofarbane tako da...

Ugl, gledao sam milion rivjua, slika, podatke čitao i ne mogu zaključiti koji bi od ova dva bio bolji. Sony mi je ljepši i ima kažu bolju kameru, ali LG više snage i dulje mu traje baterije, kao neke glavne razlike. Koja bi preporuka bila od vas, tko zna više o oba modela tj već je smartphone user pa je ožda primjetio neke razlike koje ja ovako ne kužim? Ili sa nijednim neću pogriješiti?

A kod Sonya ima nešto što me "plaši" tj zbunjuje, u njega ide micro SIM - kakva je to? Tj vidio sam slike, neka manja, ali ne znam što sad - ja nemam takvu - jel mogu do bonbona nekako da mi zamjene ovu moju za micro a da mi ostane broj i sve? Ili je bolja solucija rezati ju, jer vidim na netu da se to često spominje i postoje videi i slike, ali to mi je sumnjivo nekako, no kaj ja znam
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #92 u: Svibanj 05, 2013, 18:11:20 »
LG kupuj, Xperia se ne moze mjeriti previse s njom, nisu ista klasa. Imat ces odlican hardware, vrlo dobru kameru, najnoviji OS i puno memorije.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline CROKiXi

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #93 u: Svibanj 05, 2013, 18:27:51 »
Uzimaj LG, u odnosu na Xperiu S to je dosta bolji mob thumbs1
Kolko sam čitao po forumima da se ljudi došta žale na Xperiu i masovno se rješavaju iste..
« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2013, 19:00:56 od pajo11 »
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #94 u: Svibanj 05, 2013, 19:38:55 »
MicroSIM ti koristi i iphone... razlika ti ja samo u veličini, a možda i količini brojeva. Mislim da te zamjena na microsim košta 50kn, kao radiš novu sim karticu jel.
Moš je rezat, al moš se i zajebat... Nije ti to ništa bitno nego ti je poanta samo u veličini

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #95 u: Svibanj 05, 2013, 20:01:27 »
Mislim da je onda odlučeno. A i neću morati rezati i riskirati ili plaćati 50kn kako Wulf kaže kod LG-a  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #96 u: Svibanj 11, 2013, 19:14:15 »
ja sam bio uvjeren da je Samsung S4 mobitel koji pomete konkurenciju
naime, ja imam internet i ja čitam i vidio sam usporedbe

danas sam uzeo u ruke S4 i čeprkao

Samsunže, razočarao si. Mnogo. FAIL totalni. Krasno izgleda al onaj lag kad prođeš prstom a mobitel se zamisli, pa se sjeti, pa napravi, to je turbo-mega-fail.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #97 u: Svibanj 11, 2013, 19:25:44 »
Da nije u pozadini možda bilo uključeno hiljadu programa?  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #98 u: Svibanj 11, 2013, 19:51:53 »
nije, al čak i da je, ne bi ga opravdalo jer su Samsužani obećavali bijesne brzine i procesore i svašta

Offline Iceman.

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #99 u: Svibanj 27, 2013, 10:06:26 »
Kupih Xperiu Z :) prije 15 dana stigla u prodavnicu iz fabrike .. :))

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #100 u: Svibanj 27, 2013, 12:56:40 »
U jbt, mislio cijelo vrijeme da je to Iceman, a ovo je Iceman s tockom cer1njo
Svidja mi se taj mobitel.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #101 u: Svibanj 27, 2013, 16:07:58 »
I ja gledam zašt je Iceman maknuo avatar, a onda vidim da je ovo drugi Iceman s točkom.

Offline Iceman.

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #102 u: Svibanj 27, 2013, 20:14:35 »
ahhaha ja sam na svim forumima inace Iceman a ovdje sam morao staviti tacku zato sto je nick vec zauzet bio :)

Offline Thergothon

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #103 u: Svibanj 27, 2013, 20:39:36 »
Više ne znam koji je pravi...
Prvo Cole i Kole, a sad i Iceman s točkom  cer1njo

Offline Iceman

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #104 u: Svibanj 27, 2013, 20:47:50 »
 cer1njo