Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 98824 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #315 u: Ožujak 26, 2018, 10:48:59 »
Šta sam ti reko šaomi jebe mame.
Da si uzeo redmi note 4 pro bi imo i bolju kemru.
Al oke on je 1300 negdje tak da avejedno great choice.

Offline blowfish

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #316 u: Ožujak 26, 2018, 11:19:25 »
Uh, kamera mi je 90% mobitela. U suprotnom bih definitivno imao Xiaomi ili OnePlus, ali kinezi nisu na razini s kamerama.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #317 u: Ožujak 26, 2018, 14:28:25 »
Super su Xiaomiji, mene samo taj njihov MIUI malo hebe (kolko sam prtljao po njemu, ne sviđa mi se)
Mi A1 je isto za razmislit
Xiaomi Mi A1 - Full phone specifications
Maalo slabije specke, ali ima goli, čisti Android (dio Android One programa, 2god dobiva nove verzije Androida ;) )

Offline radici

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #318 u: Ožujak 26, 2018, 21:02:17 »


od 4-6 dana drzi mi baterija,moto 4e plus ,za sad zadovoljan,razočaran kamerom,al ,ebga,ovce i novce-teško

Offline c0bra123

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #319 u: Studeni 28, 2018, 11:02:19 »


od 4-6 dana drzi mi baterija,moto 4e plus ,za sad zadovoljan,razočaran kamerom,al ,ebga,ovce i novce-teško

Ma 90% nas korisnika mobitela zanima- kolika je kamera??(Pričam šta vidim u svojoj okolini, nisam Anketu neku radio) Na kraju se uspostavi da ju nitko ne koristi kao što bi "trebalo" mslm dovoljno je da se vidi objekt zbog kojeg se slika.


Ja sam sa svojim Galaxy-em s8+ zadovoljan pogotovo sa baterijom:

Ostane mi 32% bat sinoć, i rekoh jbga opet ću da pogledam seriju jer mi se neda izležavat na trosjedu(sve što imam slatka u kući sam pojeo, ja moram žderat kad gledam tv).

Upalim si "Blacklist" seriju na netflixu jel preko moba, pogledam dvije epizode po 40 min, tj 80 minuta sam gledao i ostane mi 7%.
Uključim si max štednju koja može držat mob 12h.
Uspijeme me šef jutros zovnit i probudit me,da zatvorim bolovanje za ovaj mjesec, a ne zna koju sam ja muku pretrpio sinoć dok sam zaspao.

I dalje mi je ostalo 7%, ja super zadovoljan, evo sad se puni mob ostalo je još par minuta do 100%. :)))))
S tim da sam ga zadnji put punio preksinoć, ja mslm. Baterija je dobra u moba kad se ne sjećaš kad si mob punio,et.

Sa LG-em koji sam imao, jedna epizoda, mob vrije, znači jaja kokošije(nisam prosto mislio) pržit na njemu,
plus sa 80% mi je znalo past na 40% ako pogledam jednu epizodu.

Znači dvije epizode, mob mora ić na punjenje jer mi nije dosta 20 ni preko noći...

Ovdje je fora u s8 što mogu sa 2k srezat rezz na 720p i to mu puno pomogne a i 3500mAh baterije.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Alnor

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #320 u: Studeni 28, 2018, 16:57:26 »
ja koristim huawei P9 i jako zaodovljan bio ove dvije godine, pogotovo kamerom, mislim da huawei opcenito rastura kamerom...
jedino me baterija pocela zezati od nedavno, jako brzo se troši...ali ok, ocekivano nakon 2 godine...
uglavnom, uskoro mi ističe pretplata i htio bih prijeći na Huawei Mate 20 pro - čini se ko prava zvijer, pogotovo zato jer volim fotografirati, a mob
ima vrhunsku kameru/kamere (čak 3 - širokokutna, obicna 40mpx i zoom).
To bi bil zapravo prvi mob na koji bi prešel a da je na nekom "vrhu" trenutno, tak da se jos premisljam buduci da je dosta skup (ocekujem neku dobru bozicnu ponudu), ali gledao i čitao hrpu recenzija i usporedba i stvarno se čini fenomenalan mob, jedina zamjerka mi je da nema vise monochrome senzor,
što čak sitno utječe i na kvalitetu fotki ostalih, vidi se sitno razlika izmedju P20 pro i mate 20 pro, i jos jedna zamjerka da nema headphone jack buduci da svaki dan koristim sluške na mobu...

Offline doktor1

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #321 u: Siječanj 12, 2019, 15:06:37 »
Ajd nakon jedno mjesec dana javi dojmove... Kolko te ispao?

Evo nešto početnih dojmova...



Nadograđen na najnoviji Android 9 Pie; OS od kojeg sam bio miljama udaljen sa Huaweijevim EMUI sučeljem...
Sve je ekstra fluidno bez ikakvog blotvera!  Jedino je ova google traka ugravirana i nemože se  maknut no korisna je te mi služi umjesto chrome prečaca...

Stvari koje me zanimaju kako će raditi su Adaptive Brightness i Adaptive Battery

Tu je i napokon opcija za kontrolu bočnih volume gumbića  te na drugom screenu vidljiva, (označena sa strelicom na dnu) mala stvar koja je meni VRH - prilikom rotacije telefona ponudi se opcija rotacije zaslona iako je ta opcija kao takva isključena! Meni koji uvijek imam isključenu rotaciju to je odlična stvar. Jer odem pogledat nešto na brzinu i nemoram u quickbaru to on/off već dobijem brzinsku opciju za to...
Još se moram malo pozabavit sa Digitalnom ravnotežom  cer1njo --- Digital Wellbeing

          


Namjerno sam išao na Android One telefon i nemam namjeru na njega instalirat razne gluspoti te očekujem da će nastavit radit u istom tempu kao i sada pošto je tako radio i P10 Lite koji je imao dosta sranja u sebi jer ga isto nisam dirao...
Terrlefon na dnu ima bijelu LEDicu koja neovisno o aplikaciji blinka bijelo kada dobijemo neku poruku ili propušten poziv, (P10 Lite je imao tu opciju u boji; no već par mjeseci mu nebi radila kako treba)
Mogu im samo prigovoriti zašto nisu stavili USB-C koji ima A2! E sada koliko mi je to bitno pošto nemam niti jedan USB-C uređaj i kabel neznam, ali kako se kaže budućnost bla bla... iako ću prije budućnosti vjerovatno imati još jedan novi telefon  ;D

Dobra stvar šta sa telefonom odmah dođe zaštitna maska ali ne i folia za ekran!

Usporedba kamere A2 Lite VS P10 Lite

« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2019, 15:10:01 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #322 u: Siječanj 13, 2019, 19:06:41 »
Baterija - VRH
Noćas na poslu često čačkanje po faceu, internetu i ostalim pizdarijama sa ekranom na 100% osvjetljenja i baterija se u osam sati spustila sa 98% na nekih 76%.
Mislim da bi na P10L u takvom razdoblju sa ekranom na cca 60% pala sa 100% na 40%

I Geastures sistem koji je došao sa Pie nadogradnjom! Odlično i odmah sam se priviko i nema šanse da bi se vratio na standardni - trokut / krug / kockica sustav!

Offline doktor1

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #323 u: Siječanj 16, 2019, 10:51:42 »
Jučer u pet ujutro iskopčan sa punjača na 100%; danas u osam i pol ujutro na 55%
Malo korišten telefon, svega dva sata, ali P10 bi u u idle modu guto bateriju...

« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2019, 10:55:48 od doktor1 »

Offline c0bra123

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #324 u: Siječanj 16, 2019, 15:17:40 »
Boobs?


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Alnor

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #325 u: Veljača 21, 2019, 17:09:49 »
Malo sam jos pricekal s kupnjom mobitela, i drago mi je da jesam.
Mislim da budem uzel Xiaomi Mi 9 - 6.39" amoled samsungov ekran, mali teardrop notch, 3300 mah baterija (no prema testovima drzi cca 10 sati duze od nekih koji imaju po 300mah više od njega, ocito dobar softver, i ima neki dark mode s kojim mozes jos dodatno štediti bateriju a izgleda odlicno-crni sustav, moze zbog ekrana-dodatna ušteda), 3 kamere - 48mpx+12mpx+16mpx od kojih je jedna normalna, tele i wide angle. Fingerprint ugradjen u ekran (odlicno funkcionira prema recenzijama), Qualcomm Snapdragon 855, ima varijante sa 6, 8 ili 12gb rama, mana mi je da nema headphone jack ali jbg...a cijena pocetna oko 500e, bumo vidli kak bu kod nas

Offline the_prodigy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #326 u: Veljača 21, 2019, 17:39:50 »
Xaomi su inače dobri mobiteli i cijena im je super.

Jedino što mi se ne sviđa šta softwer dođe nakrcan njihovim bloatwareom, pola ga ne možeš maknuti, pola ne kužiš šta je jer su aplikacije na kineskom i tako to.. Na jednom zadnjem ženinom Xaomiju uopće nije bilo Google Stora, a na Xaomijevom Storu uopće nije bilo Vibera, Facebooka i slično nego neki njihovi messengeri. Onda sam morao skidati .apk fajl za Google Store sa neta pa ga manualno instalirati i tako neke kombinacije dok nije proradilo.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #327 u: Veljača 22, 2019, 23:06:33 »
Da, to zna biti tipicna praksa za njih.
Ja ovo tipkam s Redmija note 5 - bog i batina za novce koje košta.

@alnor
Ne budes fulal s tim xiaomijem. Kad pogledas, huawejevi i samsungi (s10 sad npr) kostaju zdravih 300e vise od tog Mi9....to su lijepi novci, a realno, razlike u mobitelima su u nijansama.
Gdje ga mislis kupiti? Kod nas ili naruciti izvana?

Jedino bih ja bio oprezan s ovim prvim serijama, da ne budu imale neke dječje bolesti.

Offline Alnor

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #328 u: Veljača 24, 2019, 14:34:32 »
A još neznam jer se ne zna točna cijena kod nas...ali ako bude velika razlika možda uzmem u austriji.
A što se tiče softwarea bas sam pital frenda koji je koristil xiaomi vec par godina i sad uzeo i mi8 lite i kaže da su smanjili ad-ove i takve stvari, tj da on za sad na novome nije uocio ni jednu takvu stvar

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #329 u: Veljača 27, 2019, 11:41:14 »
Pitam te radi garancije i popravka.
Ako uzmeš kod nas u Xiaomi hrvatska, ili kak se već zove dućan, ili u nekoj od njihovih preprodavača (links npr) imaš servis u Osijeku (oni ti ga pošalju, poprave i vrate u garanciji).
Ako uzimaš iz Kine zaboravi na garanciju. Možeš ju ostvariti tak da ti njima poštom pošalješ mob...tu ti je sve jasno već.
Možeš uzeti npr i preko Geekmaxi shopa na netu. To je shop iz Njemačke, ali cijenu su maltene kao iz Kine, pogotovo za te skuplje mobove, s tim da kod njih možeš ostvariti garanciju u Europi. Šalješ k njima, ali lakše je ipak dogovarati i slati to u Njemačku, nego Kinu.

Sad, ne znam dali si mislio naručivati iz Austrije ili skoknuti do Graza pa kupiti.
Uglavnom, kaj hoću reći, fućkas sad neku razliku u cijeni od 250kn na 3000kn, ak u slučaju problema s mobitelom imaš peripetije s garancijom.
Ja sam redmi note 5 mogao dobiti nekih 150kn jeftinije iz Kine (s tim da bih 3tjedan čekao, iz DE sam čekao 2-3 dana), ali ne bih imao nikakvu garanciju. Ovak sam uzeo preko Geekmaxija i u slučaju kvara imam barem neko jamstvo.