Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 99887 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Montoya

Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« u: Travanj 15, 2012, 13:13:57 »
Općenita tema o povezanosti mobitela, mreža/operatera, tarifa itd. - pitanja, savjeti, iskustva, usporedbe...

Prva rečenica i ime teme govore sve!

 p1va
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2013, 00:17:25 od Cole »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #1 u: Travanj 15, 2012, 13:40:16 »
Od svih tih lopova Tele2 je još najpošteniji, Vip i T scum su baš ono zadnja smeća.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #2 u: Travanj 15, 2012, 14:45:56 »
Dva pitanja ili više njih, kak se uzme:

VIP ovaj mjesec ima proljetnu akciju i popuste od 50% za nove pretplatnike:

Vip - Sve zbog vas

Tarifa 50 sad košta 25kn, kaj mislite o toj mogućnosti, tj. pretplati?
Oduvijek/otkad imam mobitel sam član VIP-a ali ne kao pretplatnik.

Druga stvar, dal valjaju kaj ovi mobiteli, možda bi uzel i sused: "Vip Racer II", LG Optimus Me P350 i Sony Ericsson X8 - poredani su po cijenama (od niže prema višoj), više o njima i ostatku ponude:

Vip - Sve zbog vas

Ima kaj isplativije, bolje?

Znalci, da vas čujem...
Dosta je hitno.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline s2000

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #3 u: Travanj 15, 2012, 14:49:31 »
Koristim Tele2 i smart tarifu i svima preporucam jer za 30kn imas 300minuta prema svim mrezama,1gb interneta i jos nekoliko besplatnih poruka.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #4 u: Travanj 15, 2012, 19:53:03 »
Preporučam REVOLUCIJU!!!
Tele2 pretplata 150 kn, a dobije se 500 mb prometa interneta i besplatne poruke i pozivi bez naknade uspostave prema svim mrežama.  p1va
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline bad_ri

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #5 u: Travanj 19, 2012, 17:33:28 »
ja sam probao sve naša mreže (izuzev ovog Konzumovog noviteta)... prvo sam bio korisnik T-Mobilea, pa sam imao VIP..... kad se pojavio Tele2, prešao sam zbog cijene, ali je prvobitno kvaliteta bila puuuuno lošija...
Nakon par godina korištenja Tele2, vratio sam se u T-Mobile, jer tad Tele2 nije imao signala u centru Rijeke u firmi u kojoj radim (banalno). Sad sam opet vratio broj u Tele2 (hehe) i uzeo Revoluciju 150 (iako je najmanji račun koji možete dobiti zapravo 160kn, zbog naknade za radijsku frekvenciju). Za vrijeme korištenja T-Mobilea paralelno sam imao i Tomato broj, koji je u gruboj usporedbi s Tele2 imao daleko bolji signal i kvalitetu razgovora, ali napuštam ih upravo zbog toga što kompliciraju s tarifama i opcijama od kojih me sve više boli glava. Zato sam uzeo Tele2, koji je možda malo skuplji od tomata, ali ima roaming i ova nova tarifa mi je cool, jer je jednostavna za ono za što mi mobilni telefon i treba.

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #6 u: Rujan 20, 2012, 11:12:54 »
Velika frka s prokletim "pametnim" telefonom!

Naime, jučer mi je od T-coma za produženje ugovora došel Samsung Galaxy Mini 2 - navečer su mi odma poslali i unlock ključ da mi dela s mojim VIP brojem...i tu instantno počinju veliki problemi!

Od sinoć pa do sad nestalo mi je s računa (imam normalno na bonove, oduvijek) 45kn - a nisam napravil apsolutno nikaj; niti zval niti poruka, pretraživač nisam ni diral, ma nikaj!

Prvo mi je nestalo 6kn pa onda 15kn - odma ugasil prokleto čudo i stavil karticu u stari dobri D900 - da bi me ujutro dočelao stanje računa sa još 15kn manje!!
Nedugo nakon toga, opet nestaje 6kn...!

Poslal sam mail Vipu (ne znam dal je besplatan ona 091 77 00 broj) i naravno ne javljaju nikaj još, prije sam mogel ulogirati (morem i sad al samo to) se na njihovoj stranici i videti točnu povijest transakcija i sve aktivirane usluge - sad me traži da pošaljem novu pristupnicu, bemti!!
Iako to možda ima veze s onom promjenom zakona koju su odavno najavili za 9mj.

Sve u svemu, katastrofa!
45kn nisam potrošil u proteklih godinu dana, a sad mi ih je uzelo u manje od 12h!


Ne znam ni sam kaj napraviti, nakupilo se nekaj love na kartici jer nikaj nisam trošil, samo održaval živim broj...i sad mi bude sve nestalo :(

Neki tip, pomoć?
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Iceman

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #7 u: Rujan 20, 2012, 11:32:13 »
Sad mi samo nije jasno jel ti sa VIP-ovog računa nestale pare ili od T-Coma.
Iskreno ja nebih ni slao mail, jer odgovor možeš čekat ohoho. Nisam korisnik VIP-a pa neznam ,ali pretpostavljam da postoji broj službe za korisnike. Lijepo nazovi i pitaj. Isto tako ako ti treba za T-Com (tu se sigurno javljaju) : 0800 9000 ili Tmobile 098 1523. Lijepo nazovi i objasni

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #8 u: Rujan 20, 2012, 11:39:49 »
Velim da je VIP - pare nestaje s 091 SIM kartice na bonove.

Znam za T-com kontakte, a našel sam da je 091 77 00 besplatan broj.

Ovo je nekaj nevjerojatno, samo potvrda "pameti" novih "mobitela" - da kradu!
Baš kak sam i očekival, no ipak sam išel uzeti to da majki dam D900.
No prema svemu sudeći, teško da bude ovak ostalo.

UPDATE:

Sve nude, samo razgovor s agentom ne!

Nude i to "hitni", no po cijeni od 6kn i nekaj po minuti!!

Nemrem vjerovati!
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2012, 11:59:16 od Montoya »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #9 u: Rujan 20, 2012, 12:04:07 »
nemoj si regenerateati kune na kartici... Ostavi tak kak, uzmi svoj Mini2 i u postavkama si isključi sve vezano za spajanje na internet. Uključujučići i MMS postavke.
Namjesti samo da ti se spaja preko wifia kad ti uključiš wifi.
To se i meni dogodilo, sve isključim i gad mi se spaja preko MMSa na net.
U međuvremenu možeš nazvati VIP, besplatan ti je ako si VIP korisnik i reci kaj se dogodilo. Možeš i file a pismeni complaint da ti vrate pare.
VIP će ti prije vratiti kune nego TCom. On the other hand... Iskreno sumnjam i to jer si VIPme korisnik, tj. na bonove. Ti si njima sitna riba.
Ali ako se potrudiš i gnjaviš prek službe vratiti će ti jer će vidjeti da nije potrošeno na razgovore i da ne muljaš  thumbs1 sm1jeh

good luck  hug1

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #10 u: Rujan 20, 2012, 12:06:55 »
Hvala ali kak dobiti agenta?
Sve nude, samo razgovor ne!

I ovo drugo, kak isključiti sve to vezano uz net, znaš neke postavke?
Ja osobno nisam nikaj ni muljal po tome - velim, bez ikakvog razloga uzima mi tolke pare  hmm

+ govore da nemaju moje informacije, a godinama sam registriran
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #11 u: Rujan 20, 2012, 12:26:43 »
pričekaj da ti sve odbroji, mislim da bi na kraju Milica trebala reći da pričekaš agenta. Jel je Milica? neznam jel ona još tamo, osim ak nije Mirko sada...  cer1njo cer1njo
Ali ti ćeš jako teško dobiti agenta kao korisnik bonova, ak imaš nekog doma na pretplatu prek VIPa zovi s tog i nek ti pomognu oko postavka. NEznam na samsung baš (iam SE).
Ali ti je ugl u postavkama->wirelless i slično nekaj i traži kaj ti ima veze s netom. tam bi trebo naći APNove, tj. pristupne točke i sve briši. Ako ti neda da izbrišeš, možeš ih editirati. Onda unutra piši nebuloze i nemre ti se spojiti onda.

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #12 u: Rujan 20, 2012, 12:42:34 »
Uopće mi daje mogućnost razgovora s agentom, umjesto toga uvek mi ponavlja opcije biranja brojeva...

Ali ti je ugl u postavkama->wirelless i slično nekaj i traži kaj ti ima veze s netom. tam bi trebo naći APNove, tj. pristupne točke i sve briši. Ako ti neda da izbrišeš, možeš ih editirati. Onda unutra piši nebuloze i nemre ti se spojiti onda.

Isključil sam "koristi paketne podatke", a "podatkovni roaming" nije ni uključen.

Nadalje, način rada stavil sam "samo GSM", bilo je na "GSM/WCDMA".

A pristupne točke...ovak:

Broadband (data.vip.hr) - to je uključeno (svijetlo kraj njega zeleno) i nemrem isključiti, postavljen je na "internet" - imam jedino opciju "obriši APN"...?

VIP.mms (mms.vipnet.hr) - ne pokazuje "zeleno" da je uključeno ali dok idem u postavke, ima user, šifru itd., jedino za "poslužitelj" piše "nije postavljeno" - dal to onda znači da ne dela?

+ pod pokrenute aplikacije imam T-imenik, MaxTV nekaj, vrijeme i još gluposti koje ja nisam stavljal - nisam nika al ima toga, dal more i to trošiti pare?

Sad mi svako malo nestaje po pol kune, iako niš ne delam po netu :(
I taj Wi-fi, da ga uključim?
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #13 u: Rujan 20, 2012, 12:50:00 »
njega možeš uklj(Wifi) i onda se spajaš prek svog "kućnog" neta. Pusti to kaj ti je uključeno a kaj nije... KAd izbrišeš jednu bu ti upalio drugu. Od tih APNova obriši kaj možeš, a kaj nemreš obrisati uđeš u taj APN i izmijeniš postavke.
Od TScuma app kaj možeš obrisati si obriši. Ak ti nisu pokretane nemoj ih ni pokretati.

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #14 u: Rujan 22, 2012, 09:34:10 »
Hvala, ma pogasil/pobrisal sam sve moguće kaj bi me moglo spojiti na net i od tad mi ne uzima lovu.
Oni su inače brzo odgovorili na mail ali hoću da im dokažem da je moj broj, a na poziv nemrem dobiti agenta, osim ak platim 6kn, wtf!

Nego, ovo čudo sad more manje toga nego moj D900 (uz kojeg sam dobil i CD s nekim Samsung programom sjećam se, za razliku od ovog slučaja)!
Sve kaj more, tiče se neta, a to se tiče plaćanja (Wi-fi mi doma niš ne znači, nemam bežičnu mrežu, router jel).
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"