Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 98822 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #15 u: Rujan 22, 2012, 11:32:07 »
Pa inace smartphoneu i je glavna prednost povezivost s mrezom. Uz to dolaze aplikacije tipa viber i whatts app, za internet razgovore i smsove. Bez internet paketa se smartphone imho ne isplati uzimat.

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #16 u: Rujan 23, 2012, 10:10:58 »
To znam (osim ovo za viber itd. :), iako sam više očekival od tog "mobitela".
Zapravo, on more puno toga ali online, kao što smo uspostavili :)

Informativno, je ovo ok, S tarifa (prva), sa 50% popusta 62,50kn:

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/pretplatnici/tarife/extra

Samo mi nije jasno zakaj je meni uzelo onolko para, ko da sam upal u pretplatu neke usluge, je moguće da je uzrok bil uključeni GPS  hmm

Pretplata zapravo izgleda puno jeftinija po svim pitanjima, problem je samo ta neograničenost trošenja.
Općenito, čega se treba paziti po tom pitanju aka "care samo pare"?

CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #17 u: Rujan 23, 2012, 12:13:43 »
Uzelo ti je masu para zato što ti nije aktiviran nikakav internet paket bio, pa ti je po nekoj bolesnoj tarifi naplačivalo promet. Lopovi.

Offline Montoya

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #18 u: Rujan 24, 2012, 12:48:16 »
Kak bilo, bilo..od njih više nikaj.
No veliko je pitanje zakaj mi je uzelo pare i nakon kaj sam premjestil karticu u D900!

Zato bi i možda (iako teško), išel na ovo gore riješenje.
Samo ne znam o tim pogodnostima puno, čini se ok ponuda ovak izvana.
Tu vas sigurno ima puno koji znate odgovoriti na moja pitanja iz prošlog posta...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #19 u: Rujan 24, 2012, 13:55:31 »
Ja sam ti na pretplati i mogu ti rec da sam zadovoljan, ako nemas potrebu puno pricat, sve ce bit ok. Ja se mogu kontrolirat a imam gigu prometa svaki mjesec, tako da po meni se vise isplati nego bonovi

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #20 u: Rujan 24, 2012, 18:41:11 »

Općenito, čega se treba paziti po tom pitanju aka "care samo pare"?

misliš na to pitanje?  sm1jeh

pa kaj se tiče para, slažem se punisherom... jer ti se fakat isplati pretplata ako imaš "smart" phone i ako koristiš net. Naravno ako si možeš priuštiti podatkovni promet onda da. Ja npr. neam podatkovni paket jer iam staru tarifu i u "timu" sam. Koristim samo wifi doma za vijesti pogleat u krevetu.
Ali jebiga, ako nemaš kak si reko wifi na svom ruteru, onda bummer dude  jaad

i to kaj kažeš da tvoj D900 ima više nego ovaj novi mob.. that is true. Ima neke "osnove", ali ako si neki geek za to onda buš si poskidao hrpu appova. Ak ne, skineš si neke newsflashove eventualno igrice i to ti je to. Ja imam X8. Nisam ga htio, ali jedino se nude smartphonove. Pa sam uzeo. Kamera je užas. Nemaš apsolutno nikakvih opcija niti mogućnost. I neke ostale stvari kojih uopće nema.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #21 u: Rujan 27, 2012, 22:12:12 »
Ne znam za Montoyjin problem i ne znam kako je sa pretplatom i internetom, jer nit sam ikad bio na pretplatu, niti me zanima internet na mobitelu. Ali dojmovi vezani za kvalitetu usluge, ponude tarifa, cijene itd su sljedeći

Imao sam T-com godinama - valjda od 7., 8. osnovne kad sam dobio mob pa do 3. srednje, kada sam prešao na Vip. Tamo sam bio 3 godine, pa prešao na Tele 2 na kojem sam bio do prošle godine kada sam se odlučio za bonbon. Znači svaku mrežu sam otprilike 3 godine koristio  cer1njo

T-coma se već slabo sjećam samo znam da je bio najskuplji tada (ne znam danas ali sumnjam da je ako ništa jeftiniji od bonbona i tele2). Vip mi je imao neke zanimljive opcije tipa 1000 minuta unutar mreže za neku cifru (ne sjećam se koju, ali isplatilo mi se jer sam sa curom puno pričao koja je bila vip - zato sam ga i uzeo), ali mi je imao čudan zvuk. Stalno je nešto šumilo. A nije bilo do moba jer sam na istom mobu imao prije toga T-com i radilo je OK. Signal je bio OK, tu negdje kao T-com tj mobile, jel, ali znate kaj mislim. E onda je došao Tele 2. Puuuuno jeftiniji od oba ova, zvuk dobar, tarife super, jedino signala nije bilo na nekim mjestima, ali čudno nekako, bile "rupe", jer npr u selu je znao biit signal a negdje više prema gradu ne. Ali nije mi ga ni trebalo kuda sam se kretao.

I sada, bonbon. AKo ostanu ovakvi, neću ih mijenjati puno duže od 3 godine. Za 45kn na mjesec imam 400 minuta van mreže (bez naknade za uspostavu poziva i čega ne, dakle skroz free (osim te love koju platiš na početku naravno), 1600 minuta unutar mreže i 400sms-a! Onako, nema šanse da IKAD to potrošim! Do nedavno je bilo duplo manje dakle 200 min van mreže itd, ali su poduplali i onako, savršeno je!

Jedini je uvjet mora se doplatiti bonom od najmanje 80kn da bi se to aktiviralo, ali uvijek sam i trošio negdje oko 100kn u drugim mrežama i to mi je bilo na knap, tj znao sam sve potrošit pa nemat par dana love na mobu, a ovdje dakle platim 20kn manje, skinu mi 45 za sve ovo, i još mi ostane 35kn za parking ili ZET karte, a zovem i šaljem sms-ove bez pardona.

Bonbon ave1 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #22 u: Rujan 27, 2012, 23:29:54 »
 kava1

REVOLUCIJA!!!

In your face. Pričam za 150 kn kolko hoću. Trenutno imam 700+ minuta potrošenih na pozive.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #23 u: Rujan 28, 2012, 00:00:15 »
Opet - 45kn - više nego 3 puta manje od 150, i isto mogu praktički koliko hoću, jer i kad se trudim, ne potrošim sve. A i pola frendova mi je već na bonbonu, tako da van mreže i ne zovem puno i onako. A kada bih nekako i potrošio ovih 400min van mreže, dodaš 30kn, i dobiš još 400, a to je još uvijek ravno duplo manje od 150, a imaš ond aukupno 800 minuta van mreže (uključene i fiksne linije), 1600 u mreži i 400 sms-a, a ti recimo plaćaš SMS shy1

I uostalom, ti plaćaš lipu po sekundi, dakle 700 minuta te koštalo 420kn. Ja 420kn potrošim u 9-10 mjeseci a tu su mi i sms-ovi uključeni sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #24 u: Rujan 28, 2012, 00:05:42 »
Plaćam ti gospođi  cer1njo
Ne plaćam ništa, plaćam jedino 160 kuna i točka. Besplatan sms i besplatne su sve minute, uključujući prvu sekundu.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #25 u: Rujan 28, 2012, 00:56:59 »
A dobro ne znam sad kako točno funkcionira u praksi, no ako ti imaš potrebe za tih 160kn i što sa time dobivaš, dobro tebi, meni je još uvijek dosta ovih 45 shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #26 u: Veljača 02, 2013, 17:08:27 »
Ja ne znam, užasni su mi toliki mobiteli. neki dan kod frenda vidio Xperiu neku, P mislim, i to je tako ogromno da je bliže tabletu nego mobitelu. A S3 je navodno i veći. To bi trebao biti MOBILNI telefon, a ne da ne stane u džep od hlača  cry1
Bez obzira na stavove o toj firmi i što su mi i osobno retardirani sa nabijanjem cijena i "revolucionarnim" promjenama u mobitelima koje izbacuju svake godine novi, Apple sa iPhoneom ima najbolji taj omjer veličine/praktičnosti a i realno najljepši je

EDIT:
Pričam o Iphoneu do 4S, peticu nisam još imao u rukama a i nejga su povećali tako da je možda i taj sad preglomazan
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2013, 17:10:20 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #27 u: Veljača 02, 2013, 17:15:14 »
Ali NIKADA ne bih kupio iPhone, nikad. Dobro, znam za onu poslovicu, ali brate...
To se kupuje samo da bi se kur*ilo u društvu, kao ti si elita s iPhoneom 5. Takvo sam razmišljanje stekao nakon što sam vidio kako 85% učenika moje škole ima taj mobitel. fpalm1

Ne želim ovim reći ako netko ima iPhone da je retaj od čovjeka thumbs1

Inače, svi sad kupuju nove smartphone a mene sve više zove stari Samsung SGH S100 iz 2001. da ga ponovo upalim...


Edit:
5ica je najlošiji iPhone dosada. Otkad nema Jobsa, sve mi je to nekako bezveze. Imao sam ga par puta u rukama i osjećaj je kao da drziš šuplju plastiku koja teži manje od lista papira. To mi se nikako nije svidalo.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2013, 17:18:12 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #28 u: Veljača 02, 2013, 17:58:59 »
Ma je nemam pojam o mobitelima, imam već godinam SE K530 koji mi je još uvijek bolji nego bilo kakav smartphone jer baterija drži danima, pao mi je već 100 puta, od toga 3 puta sa terase, 3 metra visine na beton, nije se ni otvorio poklopac za bateriju kamoli nešto više, ono, to je mobitel  ;D

No možda ću uskoro radi životnog puta odn posla morati i ja pokleknuti i uzeti smartphone ali tada ono, ovakvo nešto glomazno, ne sviđa mi se to
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #29 u: Veljača 02, 2013, 23:07:30 »
Garantiram ti da imaš 2 dana moj uređaj, da bi promjenio mišljenje.
Pogledaj kako se ovo sranje vrti na S3. Čudo jedno.

Dead Trigger on Samsung Galaxy S3 running Jelly Bean Android 4.1.1 Androidizen


Rayman Jungle Run For Samsung Galaxy S3 First Gameplay Hands-On Review
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB