Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 98807 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #75 u: Svibanj 02, 2013, 21:22:54 »
Uskoro se i ja upuštam u kupnju novog moba i to ni manje ni više nego smartphonea. Možda već za 2 tjedna, možda za mjesec i pol, ovisi kad vidim koliko će mi ostati od plaće koja sad stiže kada poriješavam dugove (tj koliko ću moći u minus ;D), i sada kako sam potpuni laik u tome, dapače, još uvijek ne znam kako se točno zatvaraju programi na pojedinim modelima (trebat će mi učenja bome prvih dana), zanimaju me ovako savjeti što bi vi preporučili. Gledam nešto do maksimalno 2500kn, ali to je ono baš gornja granica preko koje nikako ne idem a ne bih volio ni doći do nje. Savršeno bi bilo do 2000 ali nategnuo bih do 2500 ako se baš isplati, jel. No ulaze u obzir i rabljeni mobovi (ali da su sa garancijom barem još pola godine).

E sad ja sve što znam je kako mi neki model izgleda i kako mi se sviđa njegov softver ali opet više u smislu estetike koliko sam prčkao po mobovima. Plus neki tehnički podatci koje pogledam na gsmarena sajtu ali to su samo sirove brojke koje ne govore generalno o mobu - koliko je realno brz (štekanje kod multitaskinga npr), koliko je zapravo dobra kamera jer megapixeli, barem u svijetu ozbiljne fotografije, ništa ne znače, tj postoje puno bitnije stavke, a vjerujem da je slično i sa mobitelima itd itd

Dakle daleko najzanimljiviji model na tržištu mi je Xperia Z ali ona debelo premašuje moj budžet, a i ne treba mi odmah jedan od najjačih mobova na tržištu kao prvi smarthpone, dapače prvi novi mob nakon jedno brat bratu - pet godina.
Ali on mi je neka referenca što se tiče dizajna, osjećaja u ruci (mislim na materijale) i to što ja smartphone nepismena osoba mogu primjetiti. O ostalom ne znam osim da je kul ako je istina kako se reklamira da je otporan na vodu i nečistoće.

Onaj mob koji mi se ne sviđa je Galaxy SIII - ružan mi je (znam da dizajn nije najbitnija stvar ali ako već dajem tolku lovu hoću da mi ga barem nije odbojno gledati dok prčkam po njemu) - prezaboljen i pokušavam izbjeći te zaobljene - što oštrije linije to bolje, plus djeluje mi preplastično. Ne kažem da mu je plastika nekvalitetna jer ne znam, ali taj neki osjećaj u ruci, bezveze mi je skroz.

Znači to su neke reference vezane za dizajn i kaj ja znam, neki filing pod prstima.

Gledao sam Xperiu S još i T, ali njih nisam vidio uživo, barem ne još. Otićši ću do T-coma jedan dan kad nađem vremena i pogledat ako imaju koji od njih izložen. Gledao preko neta. U globalu Sony mi je izgledom daleko najljepši.
E sad, zanimljivi su mi još Lumia 920 ali ne vidim ih baš na njuškalu, barem ne rabljene a i ludna mi je cijela ta rubrika mobitela, hrpetinu oglasa kao neki dućani ali nisu dućani, ne znam, sumnjivo mi to sve ako ne vidim fotku moba iz kućne radinosti... NVM, ugl, zanimljiva mi je ona ali čini mi se da prelazi isto 2500kn. Ali i inače bih obavezno samo crnu, neću mob u boji - pogledati pod Samsung S3
Gledao sam i HTC One X koji mi je tu negdje na granici budžeta, i jedan kolega prodaje taj mob star par mjeseci, skoro 2 god garancije, kao nov i sve, sa puno opreme poput neke eksterne baterije itd samo nije otključan, a meni treba takav. E sad ne znam gubi li se otključavanjem garancija, ako ne i ako bi taj mob bio preporuka, uzeo bih od njega - sigurnije mi je nego preko oglasa. Za 2500kn prodaje.

Još sam dobio i preporuku za LG Nexus 4 ali malo ih jako na njuškalu i nitko iz ZG (a htio bih uživo vidjeti što kupujem) i iako je on čini se jeftiniji od gore navedenih, LG ne volim i jako sam skeptičan prema tome iako navodno kod tog moba LG nema puno veze s time nego google bla bla, kaj ja znam, zato se jadam sad ovdje.

Koja bi vaša (ali nekoga tko se kuži u to, odn imao je više takvih mobova u rukama na duže od 2 minute poput mene od kolega/frendova) preporuka bila od ovih, ili nekih koje nisam naveo? Moji kriteriji su dakle da mi ok izgleda, što oštriji odn sličniji Sonyu ili sam Sony jel (no nije uvjet jer i One X je malo zaobljen, ali ono... ako je moguće, no S3 i slične njemu neću nikako) pa prema bitnijem - dobra kamera (ne puno megapixela nego stvarno dobra kamera - gledao usporedbe nekih mobova i znao vidjeti da neki sa 4MP napravi duplo bolju sliku nego neki sa 13), to mi je dosta bitno, i da je što više ne znam kako reći - poslovno friendly - dakle da mogu po internetu otvarati svašta i spremati fileove i otvarati što više formata - PDF prioritet. OK, ne znam, možda svi smartphonei to mogu, fakat ne znam, no zato pitam.
I općenito da je komunikacija na njemu jednostavna i dobra - dakle one neke aplikacije za komunikaciju, da ima dobru "tipkovnicu"/ekran za to, lijepi čitki ekran itd itd. Opet, to možda svi imaju, no moram pitat.

Ono što mi je manje bitno - ne trebaju mi multimedijske mogućnosti, hrpetina igara (iako bilo bi fora da mogu pokoju zaigrat u trenutcima dosade no to mi je jedna od najmanje bitnih stavki), hrpetina memorije (jer ne namjeravam koristiit mob kao player niti za igranje i to što sam rekao, multimediju), dakle bitnije mi je brži procesor npr nego njegova storage memorija. I ne znam što još sve ima...

Ugl, komunikacija i što više user friendly pa makar i na uštrb nekih aplikacija (osim ako su "poslovno" i internet korisne). E da, bilo bi dobro i da baterija što duže drži iako koliko mi se čini svaki se pametni telefon puni svaki dan.

Isprike za hrpu teksta no ako je netko bio dovoljno hrabar pročitati sve, može pomoć pliz  shy1


P.S. E da, i iPhone mi se sviđaju kao mobovi, po meni su najviše user friendly od svih koje sam dirao, softver je baš takav, super izbornici i to, dizajn mi je odmah poslije Sonya, osjećaj u ruci je super, i jedini razlog zapravo što nisam njih gore naveo je taj što ga ima svaka šuša, a to mi se gadi. Ali ako netko misli da je 4, ili 4s (koji li već od njih ulazi u moj proračun) OBJEKTIVNO bolji mobitel od svih koje sam nevao i ostalih u cjenovnom razredu, prijeći ću preko ega i uzeti ga. Ali samo ako je stvarno bolji a ne zato što je to iphone i on je kul. No Samsung bih volio izbjeći svakako jer poslije iphonea najviše se svršava na njega a isti mi nije čak ni privlačan
« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2013, 21:28:19 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline CROKiXi

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #76 u: Svibanj 02, 2013, 21:35:14 »
Neda mi se sve čitat , al sam proletio kroz tekst  cer1njo
Vidim da na preferiraš LG ali, LG Optimus 4X HD P880 2300 kn novi s njuškala, meni predobar mob, koristio sam ga par puta i nemam nikakve zamjerke  shy1
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #77 u: Svibanj 02, 2013, 21:37:11 »
Imam sam dvije riječi za tebe Shimmy.

FUCK YOU!!!

 


cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #78 u: Svibanj 02, 2013, 21:51:45 »
E pa ja sam procitao tekst!

Neces oblo, samo uglato, hoces da ima dobar fotoaparat, da ima dobar hardware, da je efikasan i da ima bateriju s kojom mozes koristiti mobitel duze od uobicajenog? Je li to to? :P

Ne znam sad mobitele napamet, niti sam u to ufuran, ali svakako pogledaj ove novije mobitele (androide) sa sto novijim updateom. Mislim da je zadnji 4.2.3. (Cole, ako si do tu procitao, javi se koji je tvoj zadnji update cer1njo). Jer ne mozes s 2.3.1 updateom raditi i imati sve funkcije, programe i mogucnosti kao i na najnovijem.
Sto se PDF-a tice, moj je mobitel imao ugradeni Adobe Reader, i koristim ga dosta cesto (ispiti drzavne mature, khm khm :P). Ako ga i nisi dobio, sve mozes skinuti preko google play trgovine...
Gledaj HTC-ove, Samsunge (SIII mini !!!) i Sonyje. Nemoj zaebat i kupiti SE, koji je propao prije dvije godine ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #79 u: Svibanj 02, 2013, 21:54:25 »

Offline Iceman

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #80 u: Svibanj 02, 2013, 22:08:53 »
Shimmy ti si lud  cer1njo  cer1njo  cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #81 u: Svibanj 02, 2013, 22:10:12 »
Imam sam dvije riječi za tebe Shimmy.

FUCK YOU!!!

 


cer1njo

Ma ništa osobno samo ne volim taj dizajn. Vjerujem da je mobitel super, uostalom ne bi ga tolko svi i recenzenti i tsteri i korisnici hvalili da nije, ali meni se ne sviđa jednostavno  shy1


@DogZy i svi - a ono, i taj dizajn ću pregrmit ako je sve ostalo na mobu stvarno super, ali ako mogu birati, radje bih onaj oštrijih linija. I također sviđa mi se da je malo deblji, to mi je isto čudno kod Samsunga (S3) - preveliki omjer visine i širine te debljine. Čudan mi osjećaj, čudno mi leži u ruci, radje da je i kraći ali deblji. OK, ovo čudno zvuči  cer1njo

@pajo - a nije d aneću LG, uostalom, ne kužim se ja u to ništa kako sam rekao, samo znam da mi se nijedan LG nikad nije sviđao (ne govorim o dizajnu, tu su mi još i dobri, nego starci imaju 2 LG-a, sestra je imala nekad i onako, mutavi su mi - ali nijedan nije smartphone bio, barme en u pravom smislu te riječi. Starci imaju neke touch bez tipkovnice ali su puuno manji od prosječnog smartphonea i nemaju pola toga. Pa valjda to ni nije smartphone samo izgleda tako. Ali ako valja LG, zašto ne.

@svi - ma ajde, dizajn nije baš tolko bitan, možda sam se krivo izrazio. Više je stvar tog osjećaja koji mi ne paše kod S3 - dakle ne želim list papira.
Neka on samo ima što bolju kameru i što bolje aplikacije za posao (rokovnike, programe za čitanje fajlova i svašta gdje mogu bilježiti neke stvari i skinuti kad god hoću sa neta nešto što mi treba za posao, neku jeppesenovu mapu, pdf dokument, slati iste mailom itd...)

A ne znam kaj da velim, nemam pojma kaj ti smartphonei i mogu - dajte samo eto najbolja dva, tri do te cifre i ako je moguće barem jedan Sony  cer1njo

Nego kakvi su ti koji sam rekao - Xperia S i T? U toj cijenovnoj klasi i u usporedbi sa ostalima koje ste naveli ili sam ja naveo?


@Ice - zašto lud, radi ovakvog teksta? Ne bih rekao baš lud, prije netko tko ne voli kupovati mobove ali sam više manje "primoran" prijeći na to, tj jako će mi olakšati mnoge stvari plus moj K530 crkava nakon 5 godina vjerne službe, a nije mala lova pa bolje da pitam nego potrošim na glupost. EDIT1: OSim ako sam lud vezano za izgled  ;D

EDIT2:
A vezano za zadnju rečenicu - možda sam kmet ali @DogZy - nema šanse da S3 mini uzmem, S3 mi je prema tom miniju predivan, ovaj je tek takav zaobljen i djeluje zastarjelo. (Moje poimanje moderne tehnike su rubovi da se možeš porezati na njih; zato valjda i preferiram Lambo pred Ferrarijem, Ferrari pred Porscheom itd  ;D)
« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2013, 23:35:43 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #82 u: Svibanj 02, 2013, 23:33:03 »
@Shimmy - ma zajebavam se. Nije zbog teksta, nego mi se samo čini da malo pretjeruješ sa željama.

Po meni se ne bi trebao toliko koncentrirati na koje kakve izglede, boje, plastiku i šta ja znam. Slažem se, i meni već ide na k..... da svaka šuša (ili svako derište) ima Iphone ili Samsung. Ali ako tražiš kvalitetu u bilo kojem polju dalje od Iphona 4S ili Samsunga S3 ne bi trebao tražiti. Čini mi se da je Samsung S3 skuplja opcija, ako se ne varam po oglasima novi zapakirani cca 3500 KN, Iphone 4S je nešto jeftiniji.
Isprobao sam i jedan i drugi mobitel, mogu samo reći da su vrh vrhova. Ono zbog čega bi možda favorizirao Iphone naspram Samsunga S3 je veličina. Nikako mi kao i dalje studentu ne odgovara da tako veliki mobitel držim u džepu (traperica)-govorim naravno o S3. Vjerojatno će se to promjeniti za godinu-dvije, ali dok i dalje putujem ZET-om i hodam zagrebom ko pale sam na svijetu, još ništa od toga.
Ono u čemu je Samsung u prednosti je njegov software i prijateljskiji odnos prema aplikacijama.

U svakom slučaju oba mobitela su vrhunska i za koji god mobitel se čovjek odluči mislim da je u dobitku.
Što se tiče ostalih marki mislim da su svi dobrano iza Samsunga i Iphona, a to pokazuju i prodajni rezultati. Negdje sam čitao da ove dvije marke zajedno drže 50% tržišta.
Frend ima Nokia Lumia 900. Mobitel je odličan, ali opet postoji bolja i skuplja opcija.

Ja sam čovjek koji će rađe biti bez jedne stvari neko vrijeme (makar je silno želim), pa kada se zaradi onda ću kupiti tu stvar. Nikad nisam kupio nešto samo da bi kupio. Znači ja sad trenutno nemam npr. za Iphone 4S, ali mi ne pada napamet da kupim npr Iphone 2 samo da ga imam. Uvijek sam volio kvalitetu, pa makar je skuplje platio. Ja ne kažem da Nokia Lumia 900 ili SE Xperia (neka najbolja) nisu odlični i kvalitetni mobiteli, ali rađe ću još neko vrijeme biti bez mobitela, skupljati ću marljivo novac i onda ću kupiti to što želim.

Moja preporuka je da rađe pričekaš još mjesec-dva novih plaća, dodaš još 1000 KN i kupiš nešto što želiš imati narednih 3-4 godine. SE, Nokia, LG i HTC smartphoni su kvalitetni i odlični mobiteli, ali postoji nešto bolje. Kad već kupuješ smartphone odaberi Samsung ili Iphone.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #83 u: Svibanj 02, 2013, 23:43:01 »
Baš sam editirao post gore ;D

Slažem se ovo za kupovinu - takav sam i sam i zato uvijek ili nisam imao nešto ili sam imao odlično. Ali opet mi je osobno glupo davati preko 3000 kuna za mobitel, da ne znam kako dobar želim i ne znam bih li davao toliko i za taj Xperiu Z koja mi se jako sviđa. Barem ne dok nemam barem soma eura plaću. Iliti ne želim dati za mobitel više od pola plaće (trenutno bi mi ta Xperia Z pojela skoro cijelu ili cijelu plaću, ovisi kako bih ju kupio) A opet vjerujem da će me i neki od navedenih zadovoljiti. Nadam se barem.

Znači misliš da je Iphone 4S bolja opcija od bilo kojih gore navedenih? Jer ako je, nema problema, iako mi se ne sviđa što ga svi imaju, radje ga uzmem nego Samsung, da i jednako košta.
I ajd ovako - vidim da misliš da je 4S dobar (i više od toga) ali po ovome što si rekao, imam dojam da misliš da ipak nije - dovoljno dobar?

A vezano za veličinu - iako je i meni taj S3 preogroman, i još neki takvi, kako je rekao jednom versus, moderni mobiteli su davno svi prešli granice dobrog ukusa što se tiče veličine i sad mi je već svejedno je li veličine Xperie P, Iphone 4, 5 ili Notea2
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #84 u: Svibanj 02, 2013, 23:46:33 »
Slazem se s Icemanom, jer sam i ja takav tip. Iako se to tesko za mene moze reci, jer ne zaradjujem jos svoje pare. ;D Ali kod mobitela mi je to bezveze, skart roba koja za dvije godine ne vrijedi nista vise... Bolje kupiti mid-range mobitel koji moze skoro sve sto i skuplja braca mogu... kadt1kažem

Xperia S i T mi se cine kao jako dobri mobiteli, dvojezgreni proci s 1,5 gHz, dosta memorije, fotac mi se cini dobrim...

Probaj koristiti filter opciju u searchu na gsm areni, tako ti je najbolje. Gledao sam bas tako za tebe, stavio sam limit 350€, touch, od 2012 nadalje, 5mpx nadalje, dvojezgreni procesor... ti znas najbolje kako i sto thumbs1
« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2013, 23:48:14 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #85 u: Svibanj 02, 2013, 23:54:15 »
Slazem se s Icemanom, jer sam i ja takav tip. Iako se to tesko za mene moze reci, jer ne zaradjujem jos svoje pare. ;D Ali kod mobitela mi je to bezveze, skart roba koja za dvije godine ne vrijedi nista vise... Bolje kupiti mid-range mobitel koji moze skoro sve sto i skuplja braca mogu... kadt1kažem

Xperia S i T mi se cine kao jako dobri mobiteli, dvojezgreni proci s 1,5 gHz, dosta memorije, fotac mi se cini dobrim...

Probaj koristiti filter opciju u searchu na gsm areni, tako ti je najbolje. Gledao sam bas tako za tebe, stavio sam limit 350€, touch, od 2012 nadalje, 5mpx nadalje, dvojezgreni procesor... ti znas najbolje kako i sto thumbs1

e baš to - kako rekoh i ja sam takav ali to je mobitel - ako ništa, nešto što mogu lako izgubiti, potrgati, netko mi može maznuti pa mi se baš i ne daje za najbolji nego neki - dovoljno dobar

Hvala (svima) za info, imam neke smjernice, par ideja, razmislit ću i onom LG kojeg je netko (pajo mislim) spomenuo, kao i o Iphoneu. No ako netko ima što zanimljivo za dodat još, slobodno, dapače  shy1

A meni se za sada čine najzanimljvijima Iphone 4S, Xperia T, HTC One X, i taj LG kojeg ću morati prvo ipak probati u ruci, valjda imaju u T-com centru
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #86 u: Svibanj 03, 2013, 00:38:55 »
Shimmy ja ti savjetujem Iphone4S ili čak 4, sa bivšom četvorkom (bez S) sam bio sasvim zadovoljan.

Al ne uzimaj ovaj moj savjet puno k srcu, nije da sam 100% načistu. Nije to ko kad kažem da je BMW najbolji svjetski auto na svijetu i to je apsolutna istina i da je lažov i neznalica svak ko kaže suprotno. Ovdje ostavljam prostora da sam u krivu.

LG navodno ima vrhunskih modela (i u to ne sumnjam) al ima i totalno smećarskih, mene to strahovito iritira kod takvih firmi. Ono, ili radiš remekdjela ili smeće, nema treće. Čak se i rimuje. Al u stvari ima treće. Nebitno.

E, i loša vijest za kraj. Sjećam se da i ti imaš nekog SonyEricson dinosaurusa ko i ja. I vjerojatno misliš da će novi smarphone sa bijesnim pikselima radit puno bolje slike do njega. E pa neće. Znam da to ne vjeruješ sad, al čujemo se kad uzmeš smartphone.  kadt1kažem

P.S. nedavno sam na ovim stranicama ja imao zavrzlamu sa odabirom Samsunga, odlučio sam. Uzeh SC5. Od Continental-a. Jebiga, ne moš' i gume i mob. Odabran je Note II al je  kupnja odgođena za neka bolja vremena.
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2013, 00:42:50 od versus »

Offline Iceman

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #87 u: Svibanj 03, 2013, 00:39:19 »
@Shimmy - ne ne, mislim da je Iphone i te kako odličan mobitel u rangu sa Samsungom S3, ali svaki ima svoje prednosti i mane.
Koliko sam shvatio (čuo, pročitao) iOS je puno zatvoreniji software. Znači siguran je od bilo kakvih uljeza, ali zato aplikacije koštaju. Android je otvoreniji za aplikacije - za developere (koliko sam shvatio ima puno besplatnih korisnih aplikacija), ali samim time je ugroženiji od napada.

Ma da, naravno odaberi si ono što ti najviše odgovara. Moje mišljenje sada znaš. Naravno nisam ni ja rockefeller da bacam novac šakom i kapom. Pa puno puta kada sam si skupljao za neku stvar i onda napokon skupio novac, išao tu stvar kupiti, nekako bi me steglo u vratu kad sam vidio koliko novaca dajem za nešto. No za 2 dana se više i ne sjećam  cer1njo

Offline DogZy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #88 u: Svibanj 03, 2013, 00:58:50 »
Mislim da to VISE vrijedi za Mac-ove kompjutere i laptopove nego li za mobitele. Na androidu u godinu i tjedan dana koristenja nisam naisao ni na kakav problem, a i ako je netko naisao, ima antivirusnih programa. Mada mi nije jasno kako virus moze na mobitele...

iPhone je najvise user friendly, do mjere da pomislis kako je to mobitel namijenjen osobama s IQ-om manjim od 60. Puno prijatelja i poznanika mi koristi iPhone, pa znam kakav je. Dizajn je na njegovoj strani isto, ali ne vidim jos neki pros u njegovu korist pored toga. E da, nacin na koji iPhone radi, 1 jezgreni procesor s 512MB RAM memorije s cipom ARM radi tako glatko da bi pomislio da se unutar mobitela nalazi neko cudoviste od tehnologije. Dakle, optimizacija i iskoristivnost.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #89 u: Svibanj 03, 2013, 08:38:15 »
Slažem se Dogzyem ovdje... Iphone je rađen za amerikance koji su bedasti jer ima - samo jednu tipku. Također Iphone ima ovake i onake procove stavljaju imena A5 A6 i neznam kaj sve ne, a "nezna" se kaj je unutra i ispada da je neki divljak unutra, a zapravo je onak.. Intel Celeron D  ;D

Uzmi si mob koji će ti služiti svrsi i s kojim "ćeš znati" kaj radiš. Ne kažem sad da kupiš X8 i da budeš sretan s time.. I zavisi kako ga kupuješ, također si pazi i na tarifu koju ćeš imati.
Super naravno, ako si možeš kupiti fini mob sa dosta memorije, finim ekranom i dobrim hardverom. Ako ti je za posao, ajmo tako reći, mislim da ti je bitniji hardver. Da ti može pokretati i te mape kaj si naveo i slične gluposti i da možeš skakati s aplikacije na aplikaciju

Good luck and may the odds be ever in your favour thumbs1