Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 98806 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #195 u: Siječanj 22, 2015, 14:18:39 »
Tak isto i ja... Frend je rootao LG neki i tak to kaže da leti.. A meni se neda s time zajebavati jer znam da bum nešto htio experimentirati i isprobati, a ne želim da mi se zapali u ruci  cer1njo
Za to kaj koristim mi je dobar hehe
A mislim da mi ove  godine ističe ugovor na kraju pa će nekaj drugo pasti.. ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #196 u: Kolovoz 02, 2015, 15:34:18 »
First world problems.

Razbio mob neki dan, ekran, ali baš je očajno razbijen, mob radi savršeno ali ja ne vidim pola ekrana (pogotovo poruke) i ostaju mi mikro krhotine stakla po prstima stalno. A imao sma plan ionako kupiti novi mob no u 10., 11. mj kada izađu novi iphone i novi microsoft flagship koji bi trebao biti zvjerčina po najavama.

E da, napomena - za moj mob ne mogu nigdje u Dubaiu naći staklo zamjensko osim originala u Nokia care centrima i košta skoro 600 kuna. A ja mob platio 800  hmm
Tako da mi to nije isplativo a i za soma kuna dobim skroz novi mob i to jači (moja je Lumia 640, mogu kupit 640XL)

Pa se sad mislim uzeti tu Lumiu 640 XL ili neki drugi ne preskupi mob i pričekati ta 2-3 mjesec ai vidjeti novi iphone i lumiu pa ond auzeti ili to ili Galaxy S6 edge (ili ako se pojavi nekaj jače) ili sada odmah uzeti S6 edge na pretplatu, jer ionako ću ići na pretplatu jer je ona ovdje odlična dok su pre-paid tarife kriminalne. Ogromna razlika pre i post paid u korist drugog i svi cabin crew imaju pretplatu (jer imamo još i pogodnosti sa istom kao Emirates zaposlenici, ide nam prek firme račun i tako neki popusti).

A fora je da iako sma mrzio svaki Galaxy do petice jer su mi bili očajni za vidjet i primit (flagship mob komplet od plastike i dosadnog dizajna starog nekoliko godina), S6 Edge me oduševio na prvu i još uvijek mi je najljepši smartphone do danas, a k tome je zvijer.

Pa sad, uzeti odmah S6 edge ili uzeti neki tranzicijski mob i pričekati pa uzeti možda i dalje Lumiu ali najjaču sa Win 10 ili čak iphone. Imam trenutno jedan an korištenje posudio par dana i iako su mi neke stvari očajne, tipa baterija (S5 model) kao i činjenica da se teško ili nemoguće povezati sa ičim što nije Apple, te mi je sami sustav manje pregledan od Win Phone te mrzim navigaciju smao jednom tipkom, s druge strane, appovi su daleko najjači od sve 3 platforme i OS je nevjerojanto fluidan, brz i općenito softver i hardver su jako kvalitetni.

Eto, nisam pametan. Savjet nekog tko je možda prošao sva 3 sustava ili barem neka dva pa usporedba? iOS nisma nikad imao pa bih ga s te strane probao i iako cijenim tu responzivnost i fluidnost, preglupe su mi te neke odluke koje kompliciraju život kao prebacivanje podataka preko programa, nema c/p, glupa jedna navigacijska tipka i sl
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #197 u: Kolovoz 20, 2015, 19:19:47 »
Ljudi treba mi mob za kolegu...

Max 1600 kn i max 4.5 ekran. I mora bit dual sim.

Ajde pomagajte :)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #198 u: Kolovoz 21, 2015, 09:21:11 »
Da ak moze, moto g uzet definitivno.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #199 u: Kolovoz 21, 2015, 12:07:37 »
Je to je odličan mob i košta upola manje od ovoga kaj ti tražiš  sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #200 u: Kolovoz 21, 2015, 12:37:30 »
Nije dual sim
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #201 u: Kolovoz 21, 2015, 12:47:57 »
Moto G XT 1033 je dual sim.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #202 u: Kolovoz 21, 2015, 16:07:15 »
Ak nemaš niš protiv Win Phonea, Lumia 730 Dual SIM. Mobitel odličnog izgleda, dobrih performansi, vrhunskog ekrana i sasvim solidne kamere
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #203 u: Kolovoz 25, 2015, 14:24:13 »
and i'm here minding my own business on my quadro phone kojeg sam kupil u kauflandu za 1200 kn ;D

odlicna fora s tim kauflandom je kaj se moze vratiti strgani telefon (doslovce da ga prepolovis na pola, moraju ga uzeti) , unutar 3 godine kaj traje garancija. i dobije se novac natrag bez pitanja.


**slike nisu moje, al to je taj mob**, imate specifikacije na slikama. moj je star cca godinu dana i nije mi ni jednom zabrecnuo. jbg, nema hd rezoluciju, al u normalnom radu se ni ne primjeti osim kad se gleda nekakav video.







p.s. i ljudi me vise pitaju o mobitelu nego nekog tko ima neznam kakav flagship, tako da je tu i ""wow"" efekt koji se trazi  cer1njo
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #204 u: Kolovoz 25, 2015, 15:06:39 »

odlicna fora s tim kauflandom je kaj se moze vratiti strgani telefon (doslovce da ga prepolovis na pola, moraju ga uzeti) , unutar 3 godine kaj traje garancija. i dobije se novac natrag bez pitanja.


Ovo je doslovce nemoguće i mora postojati neka shema.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #205 u: Kolovoz 25, 2015, 15:15:36 »
Treba EULAu dobro pročitat za svaki slučaj za neke cake cer1njo

Offline doktor1

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #206 u: Kolovoz 25, 2015, 15:23:41 »
Ovo je doslovce nemoguće i mora postojati neka shema.

Nema šamse...
Nemoš ti uzet nož, prepolovit mobilet i vratit ga tjedan dana prije isteka garanijce! Nemožeš!

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #207 u: Kolovoz 25, 2015, 17:45:01 »
Plus kuži se itekak ako nije HD, ili sam ja picajzla  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #208 u: Kolovoz 25, 2015, 20:34:40 »
Decki, radio sam u kauflandu 2 i pol godine...i vjerujte sta ljudi donose na garanciju, sve je moguce. Na svoje oci sam vidio zenu koja vraca tavu staru 7 godina, bez kutije i racuna i oni su joj isplatili novce. A ovo sto se tice mobitela, vrijedi i za televizore. Ljudima padali mobiteli, strgali se ekrani i vracali ih pod neispravnu robu bez pol frke.

@shimmy, ja osobno na fejsu i watsappu ne primjetim. Eventualno se moze reci da se primjeti dok se browsa. Ugl za ono sto ja koristim, mobitel mi je dostatan. Kamera je okej, u danu ima super slike, po noci izgubi na kvaliteti al realno tak i tak ne slikam neznam kaj da mi to igra ulogu. Baterija traje cca 2 dana s malom uporabom, a inace mi zdura jedan cijeli dan s cca 2 sata onscreen timea.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2015, 20:40:02 od Lollik »
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #209 u: Kolovoz 25, 2015, 21:29:10 »
Nevjerovatno koliko ima tih proizvođača mobitela. Ne pratim baš to tržište, a i ne znam puno o njima, tako da svako malo saznam za novo ime u svijetu mobitela. Ne znam da je ovakva situacija bila prije npr. 4-5godina.