Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 98808 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #210 u: Kolovoz 25, 2015, 22:09:44 »
Plus kuži se itekak ako nije HD, ili sam ja picajzla  cer1njo

Šime... aj kad si već tamo.. Upikni mi jedan S6 Edge... Zapravo nek budu dva.
Meni se razbio ekran sad na mom Coreu  jaad
Niš mi ne radi, a za koji tjedan mogu obnoviti ugovor pa će pasti novi mob... Ali nema veze. Ako su tamo bagatela, donesi il šalji poštom  cer1njo
jk naravno


Sad u 9om mjesecu bih trebao imati pravo na novi mob i sinoć sam malo gledao svoje opcije.
Birao sam između Sony M4, Samsung S5, Samsung A5 i čak bih možda mogao rastegnuti do  Sonya Z?(3 ili koji već model).

S5 je na popisu jer je dosta niska cijena, osim ako im naravno nije onaj webshop i cijenik u banani pa će me ispasti ko suho zlato. Onda nije na popisu.

A5 je na popisu jer je ko prije Nokia X2 multimedia fon. Pa definitivno dolazi u obzir. Puno memorije, megpixla, etc. Čak nije ni skup

M4 becuase assault rifle ;D
Htio bih se vratit Sonyu, ali me jedino možda brine cijena koja će biti za njih.

Pogledam još HTC kaj ima u ponudi, možda i LG. Ali najviše gledam Sony i Samsung jer sam na njih naučio :)
Sve ideje dobro došle.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 28, 2015, 09:27:17 od Wulf »

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #211 u: Kolovoz 29, 2015, 14:14:05 »
Po meni je Sony Z2 best buy, praktički je isti kao Z3 (mizerne razlike u dimenzijama), a uz malo sreće ga na Njuški nađeš ispod 2kkn.
Odličan proc., Sonyev Android vrhunski radi, kamera isto jedna od najboljih, vodootporan, ips ekran i staklo  shy1

Edit:
A probaj negdje potražizi i Oneplus One ako ti nije prevelik, sad im je pala cijena dolaskom Oneplus 2.
Jedino kaj ti on nema je radio, ne znam kolko ti je to bitno, pretpostavljam da nije kad gledaš Samsunge, pa je praktički cijeli paket.
Ne znam točno kako je kod njih riješena garancija, ali mislim da se uređaj šalje u Njemačku, nisam previše čitao o tome. To je prednsot ovih razvikanijih marki tipa Sony i Samsung, u Zg imaš Agram
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2015, 14:19:20 od speedy56 »

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #212 u: Rujan 02, 2015, 22:49:14 »
Koje pretjerivanje...  hmm

Sony Xperia Z5 Premium

5.5" 4K rezolucija (~806 ppi)
3 GB RAM
23 MP kamera
Li-Ion 3430 mAh battery
vodootporan, senzor za otisak prsta itd..


Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #213 u: Rujan 02, 2015, 23:42:33 »
Ko voli nek izvoli.
Da nije pretjerano skup, prvi bi ga kupio.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #214 u: Rujan 03, 2015, 07:05:13 »
Odlican do want.

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #215 u: Rujan 03, 2015, 07:25:58 »
Upravo to, ko voli nek izvoli. Ali ne mislite da je ovaj 4K nepotreban na ekranu od 5.5"? Koliko samo baterije troši QHD ekran, a da ne pričamo o ovom 4K? Da imam xy novca prije bi se odlučio za onaj normalni Z5 sa 5.2" ekranom i 1080p rezolucijom.

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #216 u: Rujan 03, 2015, 08:42:22 »
Koje marketinško pranje...
Maksimum što ljudsko oko vidi je oko 400ppi (ovo je 800, 2x više!). Jedino za što bi ovih 4k moglo (možda) biti dobro je korištenje s onim Googlevim kartonskim naočalama (unutra su nekakve leče, pa se možda s tim vidi), ali pitanje koliko ljudi će to uopće koristi.
Pitanje kako će se to ponašati s problematičnim Snapdragonom 810.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #217 u: Rujan 03, 2015, 16:49:48 »
Je, pretjeruju sad fakat. Mislim odlične specke ima mob ali imam S6 Edge koji ima 2K ekran odn duplo manju rezoluciju i koliko god se približio ekranu (a nikad neću gledat mob sa par centimetara udaljenosti), ne vidim pixele, oštre rubove ili kaj već. To kaj kažeš, na 400 i kusur ppi NE MOŽEŠ više fizički vidjeti razliku u rezoluciji. Samo guta više baterije.

Ali teško je biti inovativan ili da svi samo napumpavaju procesore, treba se nečim kurčiti  kava1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline CROKiXi

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #218 u: Siječanj 26, 2016, 20:25:16 »
U nedjelju putujem u Njemačku.
Imam otključani mobitel što se tiče mreže.
Trebam savjet, jel se isplati kratko( par dana) biti u roamingu ili da jednostavno ne koristim ni internet ni pozive?

Pretpostavljam da gore samo kupim karticu na kiosku ili u trgovini da mogu uzeti neki paket ili nešto za 10/15€ mjesečno s sto vise interneta..

Ima neko iskustva?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Luka_C63_AMG

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #219 u: Siječanj 26, 2016, 20:33:34 »
Ne isplati ti se roaming nikako, naplačuje se svaki potrošeni megabajt i to jako skupo. Barem je meni tako tu u Austriji, pa ne vjerujem da je drugačije za Njemačku.

Imaš tu start pakete po 10-20 eura mjesečno sa par gigabajta prometa (3-5), pretplata ali bez ugovorne obaveze
If you can leave two black stripes from the exit of one corner to the braking zone of the next, you have enough horsepower.

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #220 u: Veljača 04, 2016, 22:50:39 »
Ima li neko iskustva sa LG G3 mobitelom? 16GB/2GB RAM verzijom konkretnije. Planirao sam kupiti HTC One M7, ali ga nema niti u jednoj ozbiljnijoj radnji, alternativa je G3, pa da čujem iskustva.

Offline Cole™

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #221 u: Veljača 04, 2016, 22:56:26 »
Znam da mi sestra ima dobra iskustva s G2 modelom, a G3 je dosta bolji i napredniji...  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #222 u: Veljača 04, 2016, 23:23:54 »
Može neka preporuka mobitela za 600-700 kn sa njuškala da je android po mogućnosti ? Ovaj K800i koji imam od 2008. mi se raspada... Ode kamera, ode prednja slušalica itd. Kolko god da prezirao te nove mobitele, moram si ipak nešto kupit... Ne pratim ništa te mobitele pa ne znam ni šta sve ima. Znam da mi frend ima Galaxy S3  koji mi se sviđa, koji se nađe za 700 kn na njuškalu, ali to je već sad mob star 4 g. pa ne znam. Ima tko kakav savjet ?

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #223 u: Veljača 05, 2016, 00:13:46 »
Znam da mi sestra ima dobra iskustva s G2 modelom, a G3 je dosta bolji i napredniji...  thumbs1

 thumbs1 kako čitam komentare jedini veći problem je u nekim situacijama pretjerano zagrijavanje mobitela. Još ću morati malo to istražiti, ali u ovoj novčanoj kategoriji, mislim da je ovo najbolje.

@Luckyluke ja imam S3 koji hoću sad da zamjenim za G3. Fenomenalan mobitel, ni jednu veću zamjerku nemam. Nebi ga ni mjenjao da mi nije staklo puklo na njemu. Mislim da je to najbolje za taj novac što možeš naći.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #224 u: Veljača 05, 2016, 00:16:06 »
Ima li neko iskustva sa LG G3 mobitelom? 16GB/2GB RAM verzijom konkretnije. Planirao sam kupiti HTC One M7, ali ga nema niti u jednoj ozbiljnijoj radnji, alternativa je G3, pa da čujem iskustva.
Imam ti ja g3 ali 32gb 3gb ram verziju.

Meni je ovo prvi medium high range mob i fakat sam zadovoljan. Ekran ti je QHD, kamera 13mp, snimanje u 4k, full hd, hd i slow motion 120fps i sve snima super. Naravno nocna snimanja i slikanja nisu neka sreca. Jedan od mobova sa laser focusom i fakat brzo fokusira i mozes brzo okidat slike.

Ne znam kak bu ti bilo sa 2gb ali meni je 3gb cist ok. Iako ljudi kukaju konstanto da mobovi trokiraju, ali neces raditi u CADu da ti treba 16gb rama.

Bez beda vrti full hd filmove i 720p 60fps i izgleda jebeno. I jedina zamjerka mi je stvarno kamera. Jako nalo opcija i mogucnosti. G4 ima gro toga.

App open camera i slicne nadomjescuju dosta toga umjesto stock kamere.

Mozda te jedino moze zabrinjavati pregrijavanje. Ali mislim da su mu senzori malo osjetljivi. Cpu z zna pokazivati temp baterije oko 39.4°C a senzori oko 73°C+. To znam pratiti  ako igram RR3 ili warhammer, ali  nejde temperatura iznad 38 i 65 . Ali nemoj stavljati na punjac i nekaj raditi s njim. Filmovi su ok jer nisu tak teski. Zna se pojaviti šum ako pricas  s nekim dok je na punjacu.

Baterija je fakat jedna medu najizdrzljivijima. Sa 3k i nesto mAh snage fakat drzi i to dugo. Naravno sto je toplija brze se trosi. Kad idem na posel oko 45min visim na forumu, portali, internet i slicno i stoji i dalje na 100%.

Valjda bu pomoglo iako je pisano zbrda zdola ;D

Sent from the den