Autor Tema: Mobiteli, mobilne mreže i tarife  (Posjeta: 100199 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #225 u: Veljača 05, 2016, 00:29:23 »
Ovo s pesom bi trebao biti u slow motionu al neznam kak :/

https://youtu.be/dezTPxB0nWc

https://youtu.be/XQ7FFJ5MYBA

I btw igre brijem da skoro sve moze vrtit u 60fpsa. World of tanks, rr3, warhammer fakat glatko ide. Neke druge nisam igrao.

Sent from the den


Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #226 u: Veljača 05, 2016, 01:14:59 »
thx Wulf. Pomoglo je itekako ;D

Meni mobitel služi u 90% slučajeva za internet, forume, viber, pozive, yt i sl. stvari. Rijetko kad igram igre na njemu. Tako da se vjerovatno i neću tako često susretati sa tim pregrijavanjem. A i kameru ću srediti sa tim ubacivanjem sa G4.
Sve u svemu, u ovih par dana kupujem mobitel, pa kad to uradim pišem ovdje dojmove.

Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #227 u: Veljača 05, 2016, 07:23:35 »
E da imas i foru dual window. Ali steta sto imas samo stock app koje mozes mijesati. Ali ce ti valjds koristiti npr chrome i youtube u isto vrijeme. Ali opet mozes rootati da imas custom app za dual window.

Sent from the den


Offline blowfish

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #228 u: Veljača 05, 2016, 08:21:41 »
Ma G2 i G3 su zakon. Definitivno best buy za te pare.

Ja imam G2 već skoro dvije godine i još dan danas radi ko urica. Bez ikakvog trzanja, grijanja, kvarova... I dalje je iznadprosječan mobitel.

G4 sam si htio uzeti, ali nema tu prednost koju su imali G2 i G3, a to je manja cijena u odnosu na konkurenciju. Izašlo bi me otprilike isto kao i za Galaxy S6, dok me G2 koštao duplo jeftinije od recimo S5 koji je tu negdje po performansama.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #229 u: Veljača 09, 2016, 10:41:52 »
Jučer uzeo G3. Jako sam zadovoljan mobitelom. 5.5 ekran, a mobitel nije ogroman s obzirom na te dimenzije ekrana. Kamera je dobra, malo opcija doduše, ali mislim da meni ni ne treba više.
Kako bi ovaj mobitel bio savršen samo da je umjesto QHD ekrana stavljen obični 1080p. Mobitel bi bio bez mane.
Za sada osjećam da se mobitel zna poprilično ugrijati i pri jednostavnim operacijama. A također ni trajanje baterije nije najbolje. Za sat vremena yt, tapatalka, fb-a izgubio sam nekih 20% što ni malo nije dobro.
Sa svim ostalim stvarima ovako na prvu sam prezadovoljan. Dok sve opcije mobitela isprobam pa ću napisati još koju.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Offline Wulf

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #230 u: Veljača 09, 2016, 12:37:11 »
Ma držat će to bez brige. treba se uhodat  :P
ali za YT ti ne treba biti čudno jer ti automatski vrti u 720p60fpsa ako je moguće ili na najvišoj mogućoj rezoluciji, pa ti i to cica bateriju. PRimijetio sam, valjda sam dobro primijetio, da mi ponekad YT brže troši bateriju nego neka igra. To kad ga hoću ispraznit navečer prije spavanja.
to sam zaboravio napisati za ekran što si spomenuo. da, QHD je malo overkill što se ekrana tiče. ali ne škodi  kuul
To se vidi na tome što konkurencija i svi modeli poslije imaju FHD ekran i to je to, dalje ne treba.

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #231 u: Veljača 09, 2016, 12:42:28 »
Za sada osjećam da se mobitel zna poprilično ugrijati i pri jednostavnim operacijama. A također ni trajanje baterije nije najbolje. Za sat vremena yt, tapatalka, fb-a izgubio sam nekih 20% što ni malo nije dobro.
Pa i nije baš toliko loše za 5,5", dakle 1h=20%, trebao bi imati ukupno 5h SOT do kraja baterije.
Evo, za usporedbu ja sam ti na staroj Xperiji Z uz surfanje (twitter, tapatalk, preglednik...) na Wifi i 4g, GPS praćenje (Sports Tracker) i 2 reboota (došao mi je novi sim) jučer navečer imao oko 3,5h.

Ako si na Lollipopu vjerojatno ti je i "mobile radio active bug" (možeš malo guglati) cucla baterije, ne znam dal je G2 dobio Marshmallow, tamo su navodno riješili taj problem. Ja na Xperiji imam taj problem i razmišljam da se vratim na starijim firmware, Kitkat ili Jellybean

Offline SuperVeloce

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #232 u: Veljača 09, 2016, 17:54:29 »
A dobro. Više što sam ja navikao na S3 kojem se baterija nešto bolje držala od ove. Ali kad ovako pogledam i nije za prevelikog kukanja. Sasvim solidno.





Svakog dana bi se trebao pojaviti 6.0 android na G3. Nadam se da će malo popraviti stanje.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #233 u: Veljača 22, 2016, 22:17:05 »
Znam da kod nas nisu popularne, ne znam ni ima li ih, ali ljudi, Motorole su čudo! Frend imao jednu prije 2 godine, Moto G prvi i mob mi je bio čudo za te pare a ja sad nabavio Moto X Play, kao oslabljeni high end ili jači medium, kako već gledati. U svakom slučaju, izrada je fantastična i dizajn jako lijep, savršeno leži u ruci, ekran je među najljepšim ako ne i najljepši 1080P koji sam vidio a razlike u odnosu na one QHD gotovo da i nema. Kamera je isto odlična. Slabija nego sma imao na S6 Edge ili Lumiji 950 XL, ali za tu cijenu bolje je teško poželjeti. I meni jedna od najbitnijih stvaki, baterija traje, i traje, i traje.... Skoro 3 i po hiljade mAh a nema pizdarije tipa QHD ekran i slično što samo još guta bateriju a skoro ništa ne nosi. Normalno korištenje bez beda 3 dana, heavy, ali fakat uber heavy upotreba dura cijeli dan ali punih 24 sata, ne od jutra do mraka.
Npunio sam ga rije odlaska u Venciju, išao na posao, koristio ga u taxiju, ond aradio 8 sati, ok, nije se koristio tad, ali sletio sam u venciju, išao u grad, koristio cijeli dan, fotkao non-stop, spajao se na wi-fi, tekstao, mape koristio.... Došao nazad u hotel, drkario po netu. SLjedeći dna opet net i fotkanje i svašta... A fora je bila, zaboravio sma punjač. No Onda dan nakon, treći već, išao sma nazad za Dubai i još je radio dok nisma kući stigao!

I softver je nevjerojatno brz, Motorole imaju vanilla Android bez svih onih pizdarija koje ima konkurencija i to se osjeti, a meni osobno ništa ne fali.

U svakom slučaju, neka niža klasa, Moto G je zakon vjerujem (bila je starija verzija prije par godina), malo više para, Moto X Play ima sve (specs: Motorola Moto X Play - Full phone specifications )
a kome i to nije dosta, tu je Moto X Style Motorola Moto X Style - Full phone specifications i nekoliko modela između.

Moto X Style dođe ovdje u DUbaiu skoro soma kuna manje nego Xperia Z5 a moj X Play 2 soma kuna manje, a ne primjećujem da mi išta fali. Nemam fingerprint sensor i mrvu slabiju kameru koja ne snima 4K. Moš si mislit, sveukupno sma snimio možda 10 minuta videa u 3 godine otkad sma kupio prvi smartphone. Čak je i vodootporan na prskanje i gluposti.
Motorola  thumbs1 Ako ima u HR, čekirajte ih, možda vas već kad ih primite oduševi, kao mene  sm1jeh
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2016, 22:22:04 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline the_prodigy

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #234 u: Veljača 22, 2016, 22:42:50 »
Lijepo izgledaju mobiteli, u biti to je taj danasnji djir. A i ovo sto kazes za taj fingerprint, koliko god zvuci james bondovski, skroz mi je neprakticno. Brze otkljucam mob onim gesture potezom, u pol sekunde :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #235 u: Veljača 22, 2016, 23:02:03 »
Ma meni je iskreno fingerprint jako kul, ali sam si mislio, 4K video ne koristim, jedina druga očita razlika mi je taj senzor. Vrijedi li on doista 2000 kuna? Baš i ne  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline c0bra123

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #236 u: Veljača 24, 2016, 19:04:01 »
Ovako ljudi! danas tj maloprije prije nekih pola sata točnije, Samsung Galaxy s4 (kreten) mi ispadne iz ruke tj iz plitkog dzepa na leđa i ode touch i ekran se zacrni! Pali gasi đžaba isto.

Pa sad stara govori da se ne isplati ponovo mu ekran minjat, a već sam ga minjao ljetos dao sam za popravak 250KM-1000 kn,

e sad tko ima LG g4 ako mi može reć mišljenje o tomen telefonu, jer sam ga zacrtao kad je bio najavljen i svidio mi se, ako ima mana taj telefon slobodno reci te, i koji mu je zadnji Android?

posto vidim na GSM da ne misle sa Android OS, v5.1 (Lollipop) ići na  v6.0 (Marshmallow). pa sad me to pecka, a imam 5.1 android tj imao na s4 Galaxy-u i nekakav mi bugav bio. Hvala lp :)

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Punisher

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #237 u: Veljača 25, 2016, 00:37:03 »
Kako g4 nece na marshmallow kad ce g3 dobiti ga.

Offline c0bra123

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #238 u: Veljača 25, 2016, 00:59:09 »
LG G4 vs. Samsung Galaxy S6 - GSMArena.com Evo samo odi do PLATFORM,
to sam bzvze usporedio zato jer s6 će se unaprijediti na marshmallow a za LG G4 ne piše.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline speedy56

Odg: Mobiteli, mobilne mreže i tarife
« Odgovori #239 u: Veljača 25, 2016, 08:15:26 »
G4 je vec dobio Marshmallow.... Ja sam ga htio kupiti i kupio bih ga da mi jucer nije uletjela odlicna ponuda za Xperiju Z3

Sent from my C6603 using Tapatalk