Anketa

Koristite li asistencije u vožnjama i ako da, koje najčešće?

Suggested Driving Line
Anti-Lock Braking Systems (ABS)
Steering Assist
Traction Control System (TCS)
Stability Control
Automatic Shifting
Ne koristim, assists OFF je moj moto
Koristim sva dostupna pomagala

Autor Tema: Koje asistencije koristite u racing igrama?  (Posjeta: 23991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #45 u: Siječanj 04, 2015, 13:45:33 »
Dobro je jer samo HC igrači mogu završiti u top100 na ljestvicama.
No nije dobro jer FM5 s tim kvačilom previše generalizira i prkosi zdravom razumu.
Super ako se vozi neki auto koji ima H mjenjač pa možeš iskorisiti puni potencijali koristeći heel and toe tehniku itd.
Ali kaj je s autima od 600+ HP u kojima imaš isključivo semi-automatic transmisiju i paddle shiftere? Nema tog ljudskog bića koje će manualno koristeći kvačilo brže od toga šaltati u stvarnosti. F430 + kvačilo + H mjenjač u apsolutno svakoj simulaciji rezultira sporijim vremenom u TT, osim u Forzi. To je zato jer je semi-automatic (paddle shifteri) šaltanje dok se ne koristi manualno kvačilo izvedeno užasnoooo sporo, gotovo tetkasto i tu se gubi previše momentuma.

Vidi se da si malo vremena provel uz FM5. kadt1kažem

Samo pogled na leaderborde s takvim autima bi ti dal do znanja da si dost u krivu po tom pitanju.

Ja govorim za ove aute kaj ja vozim većinom - a znaš i sam da je to V8 više manje, mašine kaj ne koriste paddle shiftere, ove supercar i takve s paddle shifterima baš ne volim.

Al to ne znači da je savršena FM5, ima dosta gluposti koje treba posložiti. kava1

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #46 u: Siječanj 04, 2015, 13:58:22 »
Premalo nažalost...

Ali mislim da je svejedno animacija šaltanja sfulana jer bez obzira na auto: semi-automatic je uvijek brže od manualnog kvačila.

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #47 u: Siječanj 04, 2015, 14:11:06 »
Ma velim, ima gluposti na igri koje su trebale i morale biti bolje, vidi se da su zbrzane neke stvari zbog toga kaj je igra launch naslov (makar ne mora biti da bi se nekaj promenilo i da nije launch naslov). Po nekim zbrda-zdola stvarima me podseća na GT5, al ne baš tak drastično jer ipak je sve to dosta lepše zapakirano od onog krša kakav je GT5 bil. Ovo s šaltanjem brzina je u dosta slučajeva napravljeno više gamerski, nego kak bi bilo logično - dvosjekli mač jel, makar na autima s paddle shifterima se i kvačilom moru delati konkurentna vremena (ima JAKO puno s kvačilom među najboljima).

Al ajd, po pitanju fizike trenutno na konzolama je broj 1, budemo vidli kaj bude pCars ponudil.

Još sam si nedavno pustil na PC-u R3E i odma vidiš da ništ s konzola nemre tak jednoj PC vožnji prismrdeti po pitanju fizike. Odma vidiš da je bolje s obzirom kak je napravljeno recimo kretanje z mesta. Dok se setim kak sam to testiral na GT-u - comfort hard gume, Mazda 787b, gas do kraja na hladnim gumama i ide pravocrtno, ko po prugi. Forza malo bolja po tom pitanju, ali nemre prismrdeti ovome s PC-a. Jedna od stvari jel.

GT i FM uvek budu imali problem kaj moraju biti za široke mase, kaj ne znači da su loše igre - zapravo su jebene, al nemre se to meriti s vožnjama na PC-u.

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #48 u: Siječanj 04, 2015, 14:16:37 »
Dok se setim kak sam to testiral na GT-u - comfort hard gume, Mazda 787b, gas do kraja na hladnim gumama i ide pravocrtno, ko po prugi.

Kaj?  cer1njo cer1njo

Prije par dana sam ju vozil na R1 gumama i na startu se baca ko divlja kobila, možda čak i pretjerano, a kamoli na comfort hard  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #49 u: Siječanj 04, 2015, 14:22:16 »
A dobro, davno je to bilo, nakon silnih patcheva su možda nekaj i posložili. Sećam se da sam na GT5 to još testiral i da je bilo

To mi se urezalo u sjećanje onak. Još sam sprobaval na comfort gumama jer mi je bilo jako čudno kaj se ništ ne hiče. cer1njo

A i to je na Forzi i GT-u - puno auti, neki su bolje odsimulirani, neki pak nikak.

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #50 u: Siječanj 04, 2015, 14:25:57 »
Istina, ali tu Mazdu je jebeno pogodil po svemu, pa čak i zvuku.

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #51 u: Siječanj 04, 2015, 14:29:41 »
Zato sam ju i del za taj test kad sam znal da je jedan od bolje napravljenih auti, još mi je volan onda delal - znaš kad je to bilo onda. cer1njo

I onda se pokazalo ko šipak. cer1njo cer1njo

Ajde, ak ništ drugo, bar su silni patchevi nekaj popravili, bar nisu one besne instalacije uzalud. cer1njo

Jučer/danas u noći sam vozil na FM5 mašinu omiljene marke:



Brutalno su ga napravili, jedan od najboljih auti kaj sam do sad sprobal na igri. Zvuk je strahota i izazovan je dost za voziti, kak treba biti. Al zvuk je DEMON. Buš probal dok nekad dojdeš k meni. thumbs1

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #52 u: Siječanj 04, 2015, 14:35:57 »
Jučer/danas u noći sam vozil na FM5 mašinu omiljene marke:



Brutalno su ga napravili, jedan od najboljih auti kaj sam do sad sprobal na igri. Zvuk je strahota i izazovan je dost za voziti, kak treba biti. Al zvuk je DEMON. Buš probal dok nekad dojdeš k meni. thumbs1


Trebal si ovo gore podebljati jer ne znaju svi da si sarkastičan  ;D
S obzirom na dojmove, možda se stvari uskoro promijene  ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #53 u: Siječanj 04, 2015, 14:43:06 »
Kad smo već kod dojmova, morem onda dati FM5 svoju ocjenu nakon dosta druženja s igrom.

Meni je za TN TN TN


Offline Cole™

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #54 u: Siječanj 05, 2015, 15:33:55 »
Apeliram na sve ikad, koji počinju voziti racing igre, da si isključe odmah zelenu idealnu liniju, jer to vam strašno odmaže.
Najgora pomoć ikad, koja samo zatupljuje. Plus često uopće nije idealna.

  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DeS3InY

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #55 u: Siječanj 30, 2015, 00:23:07 »
Assisted driving line i automatic shifting koristim dok se ne naviknem na ponašanje igre, ABS većinu vremena.

Offline manjamax

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #56 u: Veljača 01, 2015, 16:49:04 »
Apeliram na sve ikad, koji počinju voziti racing igre, da si isključe odmah zelenu idealnu liniju, jer to vam strašno odmaže.
Najgora pomoć ikad, koja samo zatupljuje. Plus često uopće nije idealna.

  thumbs1
Meni je to samo jednom pomoglo i to u GT6. Kada sam s Bugattijem trebao za Super License. Tri mjeseca potrošio na to.  šofe1
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna