Autor Tema: NAT Type 2 Tutorial  (Posjeta: 9320 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

NAT Type 2 Tutorial
« u: Travanj 25, 2012, 15:54:13 »
Vodic je pisan za Siemens SX763 router i tice se najvise T-com korisnika.  Ako imate Thomson skratite si muke i uzmite malo prije navedeni model. Bez obzira na Router i vaseg providera princip je isti, jedino su mozda neke postavke drukcije imenovane i koriste se razlicite "adrese" od ovih koje cu ja spomenuti.

Ovo bi vam trebalo pomoci poboljsati cjelokupno online iskustvo igranja. Brzi matchmaking, boravak u tudjim lobbyima bez izbacivanja i kvalitetan voice chat.

Prvo malo pojasnjenje o cemu se radi, a zatim se bacamo na posao. Najbitnije kod postavljanja NAT 2 je dodjeljivanje staticke tj. fiksne IP adrese vasoj konzoli i zatim konzolu putem te adrese staviti u DMZ zonu tj. lokalnu mrezu na vasem routeru. Ta lokalna IP adresa ne utjece na vasu korisnicku IP adresu koju vam daje vas provider i mozete koristiti onu koju cu navesti kasnije u tekstu, da bi kasnije sve lakse pratili.

NAT 2 moze biti OPEN (ono sto pokusavamo ostvariti ovdje) i MODERATE (Pise vam tijekom testiranja da je NAT2, ali cesto budete imali problema s Voice chatom)
Podijelio sam citav proces na 2 koraka, prvo slijedi postavljanje network postavki na konzoli, a zatim na routeru.

A) XBOX 360

S RB odete skroz desno na:
SETTINGS--> SYSTEM--> NETWORK SETTINGS
Tu odaberete WIRED ili WIRELESS NETWORK, ovisno o tome kaj koristite - no uvijek preporucam WIRED.
Zatim, CONFIGURE NETWORK i klik na BASIC SETTINGS i ovdje u sva polja upisite MANUAL-no sljedece brojeve:

IP SETTINGS
IP ADRESS: 192.168.1.77 (Ovo je najbitnije i vec na samom pocetku spomenuto. Umjesto ovog 77 broja moze biti bilo koji veci od 1, a manji od 253, ali preporucam vam da sve doslovno prepisete i zapamtite ovaj 192.168.1.77 jer ce nam jos trebati kasnije kod namjestanja routera.

SUBNET MASK: 255.255.255.0

GATEWAY: 192.168.1.1

DNS SETTINGS
PRIMARY DNS SERVER: 195.29.150.3
SECONDARY DNS SERVER: 195.29.150.4

Evo i slika:



B) PlayStation 3

Odaberite SETTINGS --> NETWORK SETTINGS
INTERNET CONNECTION SETTINGS --> OK --> CUSTOM --> WIRED ili WIRELESS --> AUTO-DETECT --> MANUAL i prepisite doslovno sve sa slike! (IP se bas dobro ne vidi: 192.168.1.77

Nakon toga --> AUTOMATIC --> DO NOT USE --> ENABLE --> KLIK NA X i TEST CONNECTION i to je to kaj se tice konzole.


C) Postavke routera i otvaranje portova

1. Otvorite internet preglednik i upisite deafault adresu od vaseg routera 192.168.1.1 i ENTER

_______________________________

2. Password za SX763 je s malim slovima user


3. Klik na ADVANCED SETTINGS


4. Klik na internet i zatim na ADDRESS TRANSLATION (NAT)


5. Klik na EXPOSED HOST i ovdje upisete onu istu adresu koju ste upisali na konzoli, oznaciti ENABLE i OBAVEZNO klik na ADD.
Nakon 3 sekunde router ce primjeniti upisano i umjesto ADD ce pisati DELETE, znaci da je sve u redu.


6. Klik na PORT FORWARDING i dodate portove koje trebate, evo primjer za X360:


Za Ps3 trebate dodati ove:
TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080
UDP: 3478, 3479, 3658
______________________

I to je to, vidimo se online  p1va



Offline budainka16

Odg: NAT Type 2 Tutorial
« Odgovori #1 u: Travanj 25, 2012, 17:18:14 »
Strava, imam i ja mali dodatak koji se tiče statične IP adrese i open NAT typea na kompu, općenito za MW3.

Također je pisano za SX763.



Port forwardanje je jedna od glavnih stvari koja vam može pomoći u otvaranju vašeg NAT tipa koji vam je važan za Modern Warfare 3 .

Ukratko, Network Address Translation (NAT) je proces mijenjanja IP adresu informacije u zaglavlju IP paketa dok je u tranzitu preko prometne usmjeravanje uređaja. ( Google prevoditelj  :D )

Ako imate closed ili moderate, imati ćete poteškoća sa spajanjem na servere, učestalim laggovima i sličnim stvarima.

Pokušajte sa otvaranjem portova, a to vam je objašnjeno u tekstu dolje.

Ovaj proces nije testiran na NAT tipu za PS3 ili za XBOX, samo za PC.
Ako vam ne uspije, a slijedili ste moja pravila, onda je u pitanju nešta drugo.



Prva stvar je postaviti statičnu IP adresu .

Nađete internet postavke, i u njima nađite onu konekciju preko koje ste spojeni.

Klik na properties.



U propertiesima nađete internet protokol 4 i otvorite njegove propertiese.




Najbolje vam je da napravite setup kao ja.

Označite Use the following IP adress .

U IP adress upišete 192.168.1.251
U subnet mask upišete 255.255.255.0
U default gateway upišete 192.168.1.1

Označite Use the following DNS server adresses

U Preffered DNS server upišete 195.29.150.3
U Alternate DNS server upišete 195.29.150.4

Kliknete OK i to sve zatvorite.





Otvorite vaš internet pretraživač.


U traku adrese u vašoj tražilici upišete 192.168.1.1 i stisnete enter. Otvore vam se postavke routera, prvo morate upisati password koji je po defaultu  " user " .

Nađete NAT postavke, i sada detaljniji opis.

Setup:

TCP - Prva kućica - 3074 Druga kućica - 3074   192.168.1.251   MW3 pa ADD .

UDP - Prva kućica - 3074 Druga kućica - 3074  192.168.1.251   MW3 pa ADD.

TCP - Prva kućica - 27015 Druga kućica - 27030   192.168.1.251   MW3 pa ADD .

UDP - Prva kućica - 27015 Druga kućica - 27030  192.168.1.251   MW3 pa ADD.




Ovako to treba izgledati na kraju. Zanemarite Steam portove.





Ako gdje zapnete, slobodno javite  :)
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline DogZy

Odg: NAT Type 2 Tutorial
« Odgovori #2 u: Travanj 25, 2012, 22:47:50 »
Huh koja je to tortura bila s tim postavljanjem. Hvala Bogu što me uvijek drži na 2. I da, imam sx 763 sm1jeh
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: NAT Type 2 Tutorial
« Odgovori #3 u: Svibanj 18, 2012, 16:39:12 »
Pokušao sam to i sebi jučer srediti ali kad sam unio ove podatke, pisalo mi je internet connection failed. Bio sam van sebe jer nisam se mogao sjetiti gdje sam držao papire s kodovima, lozinkama i svim tim. Tražio 15ak minuta i sjetio se da mi je to bilo negdje zbuksano u ormaru hug1

Ponovno unio sve lozinke i brojeve i vratila mi se internet konekcija. Razlog zašto mi se taj failed pojavio je jer sam radio osobno zaštitu svog neta. Znači, mijenjao sam sve postavke i passworde da mi nitko drugi osim mene ne može ući u net. Zaštitio sam onim WPA 2... kodom.

Veza mi je solidna, jest da me zna izbaciti iz COD lobbyja neki put ali većinom je uredna. Sad, ako opet sve vratim na default( postavke) i stavim ove tu koje je Thergothon postao bi li bilo kvalitetnija veza od ove sadašnje?

Pitam jer znam da je to velik posao sad opet sve to raštimavati na početne postavke, a i ne znam gdje su papiri od routera baš ;D fpalm1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: NAT Type 2 Tutorial
« Odgovori #4 u: Svibanj 18, 2012, 16:54:41 »
Ovo kaj sam ja stavio je provjereno i zahtjeva 10 min. posla.
Veza ti nece biti bolja ne znam kolko jer ipak je najbitniji ping, upload i download brzina.
Brzi i bolji matchmaking, spajanje na druge ljude i potencijalno manji lag. Cod je banana i sve ovisi o hostu, ako izadje - uvijek ce biti problema i migracije. U ostalim igrama bi trebalo raditi sve savrseno, ukljucujuci i voice chat bez obzira na zemlju, server i udaljenost....

Offline mazgoon

Odg: NAT Type 2 Tutorial
« Odgovori #5 u: Listopad 30, 2013, 13:45:51 »
Poštovanje

Ima li netko iskustava sa B.Net-om i njihovim bežičnim routerima.

Kako tamo funkcionira dodjeljivanje fiksne IP adrese za PS3?


Hvala

Offline kengas

Odg: NAT Type 2 Tutorial
« Odgovori #6 u: Listopad 30, 2013, 13:56:39 »
pozdrav mazgoon  sm1jeh
ne'am benet.  sm1jeh
'ko zna zna, 'ko ne zna 2