Autor Tema: Na rubu znanosti  (Posjeta: 75982 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #90 u: Travanj 09, 2013, 19:37:50 »
Tema je jednostavno takva da niko nije u krivu, a bome ni u pravu. Sve su samo nagađanja, servirati nam moru kaj oću, a onda nam se smijati na kakve ideje dolazimo. Sve je to tak na kraju, zabava za mase. Nekad besmislenije i manje logično ima više smisla od suprotnog, jedna od onih tema - dok ne vidim na svoje oči ne verujem.  cer1njo

Al da je zanimljivo - je.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2013, 19:39:22 od ManTheRamparts »

Offline LukaM 110

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #91 u: Travanj 09, 2013, 19:42:09 »
Zapravo je jako tuzno da je toliko ljudi posvetili zivote dokazivajuci stvari, koje nisu nikad bile prihvacene jer su se kosile sa uvrijezenim i vec zaostalim pogledom na stvarnost. jaad

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #92 u: Travanj 09, 2013, 19:42:28 »
@Ramparts

Da, ali kak budeš videl npr. neke astralne razine koje zbog manje gustoće materije za nas predstavljaju nešto duhovno ili nevidljivo?
Sjeti se samo kako su ismijavali ljude dok im je na pamet pala ideja da su bakterije uzrok bolesti. Ne vidim ih, znači ne postoje...  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #93 u: Travanj 09, 2013, 20:07:00 »
Ma slažem se ja s tobom, al govorim o fizičkom obliku izvanzemaljskog života, a ne o materijama. cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #94 u: Travanj 09, 2013, 20:23:13 »
Sad sam tek primjetil ko je odgovoran za Sirius dokumentarac.
Steven Greer - pročital sam njegove 2 knjige prije par godina. Jedna od njih je ujedno i najpoznatija: "Skrivena istina, zabranjeno znanje"
Mogu ti reći da je Icke za njega mala beba. Pol toga je normalno i realno, al druga polovica je totalno neuvjerljiva. Ima ekipu s kojom po noći priziva vanzemaljce, navodno je s onima dobrima stupil u kontakt i oni su mu dali bitne informacije da otkrije pravu istinu. Pa njihova manifestacija u obliku orbova i cjelonoćno telepatsko razmjenjivanje informacija. Dobra da nije napisal da su plesali kolo oko logorske vatrice. Prvo pitanje je di su jebene slike? Lik mulja žestoko i automatski sam skeptičan prema ovom dokumentarcu.

Makar se slažem s njim oko jedne stvari, čak da i imamo revolucionarne alternativne izvore energije koristila bi se u vojne svrhe. Previše je krvi proliveno za crno zlato i vrtoglave cifre se tu okreću da bi se to samo tak napustilo. Eventualno dok bi svi izvori i zalihe bile pri kraju i dok bi postalo neprofitabilno. Na tu foru i izgovor misli samo sebe promovirati da mu poraste prodaja knjiga. Inače, imaš ostatke raznih duguljastih lubanja i patuljastih/divovskih stvorenja od prije. Nikad se nije pomnije istražilo i pripisuje se mutacijama iz davnih vremena - imaš slike po netu.

Zanima me ovaj dokumentarac, al brijem da na kraju bude žestoko razočaranje ako nema fizičkih dokaza osim onog gumenog vanzemaljca  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #95 u: Travanj 09, 2013, 20:55:33 »
Znam to sve s lubanjama, bez brige. Za ovaj dokumentarac brijem da bu žestoka bljuzga. cer1njo

Offline KimiHR

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #96 u: Travanj 09, 2013, 20:56:47 »
Možda i najveća zabluda čovječanstva i jest u tome što sebe oduvijek drži centrom svemira i največim evolucijskim dosegom u tom svemiru.A največa ironija u svemu tome je da to čovječanstvo još uvijek ne poznaje granice samog svemira.Svejedno je shvatilo da je planet na kojem živimo samo zrnce pijeska na ogromnoj pješčanoj plaži.

Bilo bi i suviše licemjerno reći da smo u tom ogromnom prostranstvu jedini svjesni oblik života.Vanzemaljci sigurno postoje , jedino pitanje je u kakvom su oni evolucijskom i tehnološkom stadiju . Jer ako su uspjeli doći iz dalekog svemira do ove naše male planete onda su daleko ispred nas i vjerovatno nas promatraju kao što mi promatramo mrave.

Ali u svemu tome mene najviše zapanjuje činjenica da to čovječanstvo ne zna ni mnogo stvari iz svoje povijesti . Npr. kako i zašto su rađene piramide , Stonehenge,Nazca linije.Naučna objašnjenja tih svjetskih čuda meni su u najmanju ruku smiješna.Negdje sam pročitao da niti u jednoj piramidi nisu nikada pronašli niti jednu mumiju , ali i dalje se smatra da su to bile grobnice faraona . Dok sam ja išao u školu učili su nas da su ih radili robovi , međutim danas se svi slažu da su ljuti koji su ih gradili radili dragovoljno i bez prisile.
Nedavno sam gledao dokumentarac o Ramzesu II i njegovim kipovima u Abu Simbelu u Nubiji koji su napravljeni s takvom simetrijom da je i s današnjom tehnologijom to vrlo teško odraditi.Ali za znanstvenike su Egipčani granit kao klesali bakrenim dlijetima , smješno.

A što se tiće današnjice bile teorije zavjere ili ne , ali mislim da su vodeči svijetski lideri samo figure nekih puno močnijih ljudi iz sjene koji su ih samo postavili tu gdje jesu.
XI. rujna , napad terorista , Sadamovo nuklearno , bilološko i tko zna kakvo naoružanje.Pa gotovo cijelom svijetu je potpuno jasno da je to torija zavjere , čisto ko suza.
Sada je na redu Koreja i Kina

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #97 u: Travanj 09, 2013, 21:02:15 »

Offline KimiHR

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #98 u: Travanj 09, 2013, 21:05:51 »
Samo 10% žena , pih . Mora biti više.

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #99 u: Travanj 09, 2013, 21:35:15 »
 ;D

Mozda je nas dragi vanzemaljac tranny cer1njo

S ovakvim misljenjima u temi ipak nismo mravi u oku vanzemaljaca, napredovali smo i sad smo neke bogomoljke ;D
U skoli nas uce o Darwinu, o svemiru, o ne znam ni ja cemu vise... Pa ipak ne mora znaciti da ako je to gradivo u udzbenicima i prisutno je u svim dijelovima zivota, da je (u potpunosti) tocno. Zagradu sam dodao jer se to podrazumijeva, dok bi bez zagrade zvucalo mozda i previse ekstremno. Zasto i kako, na koji nacin su se razvili ljudi iz naprednih primata koji su zivjeli prije oko 50 milijuna godina (kako pise u literaturi)? Gdje su druge vrste zapele, zasto samo mi imamo mogucnost govora i nekakvog razmisljanja, a da nisu samo instinkti? Vjecna pitanja, rekao bih. A odgovor sumnjam da cemo naci. A opet, mozda i hocemo, tko to zna? Teorije koje nude odgovor na takva i slicna pitanja je mnogo...
Nedavna istrazivanja kazu kako je svemir stariji za 100 milijuna godina (13,8mlrd), dok u mom udzbeniku pise da je star minimalno 18 mlrd godina.

A o ljudskoj rasi da krenem pisati, ne da mi se, vise manje smo svi sve dosad pokrili. Nase mogucnosti koristimo kako bismo zadovoljili svoje ciljeve, a time pokazujemo svoju sebicnost, pohlepnost, ljubomoru i jos 183 negativne osobine. Ali Macchiavelli je govorio: "Cilj opravdava sredstvo", nije on bezveze lik kojeg se sad uci na satovima filozofije i hrvatskog kad se obraduje Dundo Maroje. I tu se i sam slazem s njim, i mene ponekad boli briga kako sam do necega dosao, unatoc tome sto uvijek osjecam griznju savjesti nakon, ako je metoda bila neprimjerena. Tko jaci, taj kvaci i to je pravilo u ovom nasem svijetu. Tako i ovi mocnici i predstavnici zemalja. A kakvi su tek ovi underground illuminati ljudi... kava1
Tok misli me odveo podalje od glavne teme sm1jeh
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2013, 21:39:55 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #100 u: Travanj 09, 2013, 21:38:43 »
Vjerujem u izvanzemaljske rase, ali ništ od nama serviranog ne uzimam zdravo za gotovo. Svi znamo da u tome kolko ima laži, tolko ima i istine. Sigurno ima točnih podataka o njima, ali nažalost ima puno više netočnih. Uglavnom - u današnje vreme dok se jednim klikom miša more doći do onog kaj te zanima - sigurno su procurili podaci koji su autentični i u kojima ima istine, ali teško je znati kaj je istina u moru laži. Da ne spominjem da do nečeg uvjerljivog se prvo treba probiti kroz gomile preočitih gluposti koje nam serviraju razni zaluđeni teoretičari zavjera.

@Kimi - Bildenberg grupa i slični, isto vjerujem da su svjetski lideri samo marionete žešćih igrača iz pozadine. Jednostavno u svim tim pričama koje su nam pokušali prodati ima tolko nelogičnosti da ih malo inteligentniji klinac iz 5. b razreda more skužiti kolko su prozirne.

@Ther - ovaj na gifu u gornjem levom kutu je najveći čovek od svih njih.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2013, 21:40:51 od ManTheRamparts »

Offline doktor1

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #101 u: Travanj 09, 2013, 21:53:07 »
Ovo za piramide.. Zbilja me fasnira kako su te građevine napravljene sa onolikim blokovima itd.....

Ali ako su zelenjave bile tu, složile sva ta svjetska čuda, pa otišle valjda ne mutlistoljetnu marendu ili kod obitelji, di već, zašto ih nema od kada recimo naši didovi i bake žive? Di je zapelo? Na carini ili?
Ili smo mi možda neki testni kunići i gledaju nas kao da smo u kakvom stakleniku.

Zašto nitko od nas običnih jazavaca na ovom forumu recimo nije vidio zelenjave? - ili možda je pa se je obvezao na vječnu šutnju....

Meni osobno su te priče o viđanju letećih tava koje padaju, lete i slično tavko sranje da je to prestrašno. Pa daj ako mogu letjeti nekim brzinama svjetlosti i slična sranja, samo da upere prstom mogu nas pojest, a ne da će ih SAD zarobit i stavit ispod pustinje u Nevadi

Ili su brzina svjetlosti, galaksije, sunčev sustav, mjesec itd teški HOAX i ubiti zelenjave nam peru mozgove...

Offline ManTheRamparts

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #102 u: Travanj 09, 2013, 21:59:36 »
Ma to možda neki pijani se spotere, ostali gledaju Earth Big Brother i smiju se budalama.

Offline doktor1

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #103 u: Travanj 09, 2013, 22:02:21 »
I sada gledaju ovu konverzaciju i glasaju tko će dobiti ban na forumu kada mu pukne film...  cer1njo fpalm1 cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #104 u: Travanj 09, 2013, 22:10:23 »
Sad bu još ispalo da ovaj forum kontroliraju iluminati.  cer1njo