Autor Tema: Na rubu znanosti  (Posjeta: 74598 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Na rubu znanosti
« u: Travanj 28, 2012, 17:50:28 »
Naletio na neki zanimljivi filmić od 20ak minuta i malo pogledao i natjera te na razmišljanje :D

ugl, zanimljivo za pogleati
radi se o događajima u zadnjih par mjeseci ili godinu dana, razne priroden katastrofe, UFO sightings, ponašanje životinja, etc
Interesantno jako...

jebga.. neznam kak da stavim filmić tu, pa vam evo link  sm1jeh
I da... Discuss  ;D

2012 - End of the World?

« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2012, 15:16:03 od Cole »

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #1 u: Travanj 28, 2012, 17:52:33 »
Aposlutno nezanimljiv.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #2 u: Travanj 28, 2012, 17:55:45 »
i još nekaj kaj sam htio reći.
Palo mi je na pamet neki dan..
Postoje dvije teorije:
Teorija evolucije i teorija da je Bog stvorio svijet

E sad, ovim textom samo iznosim svoje mišljenje i nemam namjeru nikoga vrijeđati i unaprijed se ispričavam ako se neko uvrijedi jer neznam ko je kakve ispovijesti i čija su kakva vjerovanja.

Palo mi je na pamet da možda Bog i nije stvorio svijet. Zašto?
Zato što, ajmo reć, svi znamo i vjerujemo da je Bog stvorio Adama i Evu i od toga je navodno nastao cijeli svijet i čovječanstvo, etc.
ali zašto onda na cijelom svijetu postoje razne "vrste" ljudi, religije, vjere, uvjerenja and so on.
ako je Bog STVORIO SVIJET kao svijet u cijelini, ne bi li onda cijeli svijet zapravo bio katolički/kršćanski nastrojen?
Ne bi li svi trebali vjerovati u jednoga Boga?
Ne bi li svi išli u jednu crkvu?
I na kraju, ne bi li cijeli svijet živio u miru jer ne bi bilo, ponajviše religioznih ratova i sukoba?

Kaj imate reći vi na tu temu?

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #3 u: Travanj 28, 2012, 17:55:59 »
Aposlutno nezanimljiv.  cer1njo

a nisi fora  jaad cer1njo cer1njo

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #4 u: Travanj 28, 2012, 18:19:19 »
Pa nije BOG kataločki kršćanski bog.
To je intepretacija vijere samo.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #5 u: Travanj 28, 2012, 18:49:34 »
i još nekaj kaj sam htio reći.
Palo mi je na pamet neki dan..
Postoje dvije teorije:
Teorija evolucije i teorija da je Bog stvorio svijet

E sad, ovim textom samo iznosim svoje mišljenje i nemam namjeru nikoga vrijeđati i unaprijed se ispričavam ako se neko uvrijedi jer neznam ko je kakve ispovijesti i čija su kakva vjerovanja.

Palo mi je na pamet da možda Bog i nije stvorio svijet. Zašto?
Zato što, ajmo reć, svi znamo i vjerujemo da je Bog stvorio Adama i Evu i od toga je navodno nastao cijeli svijet i čovječanstvo, etc.
ali zašto onda na cijelom svijetu postoje razne "vrste" ljudi, religije, vjere, uvjerenja and so on.
ako je Bog STVORIO SVIJET kao svijet u cijelini, ne bi li onda cijeli svijet zapravo bio katolički/kršćanski nastrojen?
Ne bi li svi trebali vjerovati u jednoga Boga?
Ne bi li svi išli u jednu crkvu?
I na kraju, ne bi li cijeli svijet živio u miru jer ne bi bilo, ponajviše religioznih ratova i sukoba?

Kaj imate reći vi na tu temu?

Iliti darwinizam i kreacionizam + jos gomila teorija i frakcija.
Pratim te stvari od malih nogu i mogao bi puno toga reci o ovome kaj si napisao, ali ne zelim javno + ne pise mi se  cer1njo
Mozda jednog dana uz cugu  thumbs1
Sto vise proucavas takve stvari, sve si "gluplji" jer iz jednog pitanja se rodi njih 100.
A da ne govorim kako se pokusava preko razne "strucne" literature utjecati na ljude. Gomila idiotarija kojima te sopaju jos od osnovne skole, a te teorije jednostavno ne drze vodu i nisu sposobne dokazati ono sto zagovaraju - da ne govorim o zatvorenosti prema nekim novim pogledima i mogucnostima koje su mozda ispravnije.
Razmisljajte svojom glavom i ne drzite se necega kao pijan plota, toliko od mene u ovoj temi.

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #6 u: Travanj 28, 2012, 19:30:43 »
Pa nije BOG kataločki kršćanski bog.
To je intepretacija vijere samo.

ali trenutno je, zato kaj se on spominje kao stvoritelj neba i zemlje, svijeta i tak to.. Ali kak ono točno zgleda? Oo
vidimo jedino slike Isusa i slične stvari...
U ostalim vjerama postoje također razni bogovi, ovo kaj ti kažeš da je interpretacija, ali u ostalim vjerama, barem onoliko koliko ja znam, znamo kako njihovi bogovi zgledaju..
npr...
Naš je Bog...

U egipatskoj "mitologiji" imamo razne bogove, bog Ra, bog Horus, bog, Anubis i sl.
Svi su personalizirani
Nordijski bogovi, tipa Loki, Odin, Thor...
Rimska mitologija, također razni bogovi sa određenom personom, izgledom i određenom ulogom.

Ali "naš" Bog je samo bog Oo
Nema neki određeni izgled, nema neku personu, stvorio je Adama i Evu koji su sve sjebali i oprašta nam grijehe...
No lightning hammers, no thunderstorms, no jackal heads, no superpowers or anything  dsmoker cer1njo cer1njo

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #7 u: Travanj 30, 2012, 23:15:25 »
Zanimljiva tema, samo mi se sad ne da pisati preko moba. Da potaknem malo pisanja- je li tko cuo za " na rubu znanosti"? ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #8 u: Travanj 30, 2012, 23:21:45 »
Naravno, samo da bi covjek dosao do znacajnih spoznaja u zivotu u vezi metafizickih tema - potrebno je vise od dvije epizode "na rubu znanosti" ali svakako zanimljiva emisija  ;D

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #9 u: Travanj 30, 2012, 23:23:44 »
Nikada nisam volio niti razmišljati o ovakvim temama, jer apsolutno nikada, ali nikada se ne dođe do riješenja i do slaganja bilo koga oko te teme.
Zato ja volim biti glup oko tih stvari i živjet bar oko toga u bajkovitom svijetu sa onim "osnovnim" znanjem koje posjedujem. Sve ostalo oko dimenzija i ostalih pizdarija me ne jebe pol posto.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #10 u: Travanj 30, 2012, 23:31:19 »
Ja sam znao provesti mjesece citajuci odredjene knjige i razmisljajuci o raznim stvarima koje su iznad surovog materijalistickog svijeta s kojim smo zaokupljeni i prisiljeni ga prihvatiti. Ali to su osobne stvari i ne volim na forumima o tome raspravljati jer svatko ima svoje misljenje i pravu apsolutnu istinu nikad necemo znati. I da, neznanje je blazenstvo i sve vise iskljucujem mozak iz svega u zadnje vrijeme  cer1njo

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #11 u: Travanj 30, 2012, 23:33:17 »
I dalje se divim kako si napisao ono 5-6 postova iznad. ave1Ko majka, ma ne bi ni ona bolje napisala sm1jeh.
Nama laicima je sigurno potrebna jedna prava praksa za te cudne grane znanosti. Kako sam otvorena uma, mislim da postoje barem neke stvari koje se spominju u emisiji. Sad mi je tesko nesto izdvojiti jer mi se puno misli mota po glavi( nlo, bosanske piramide, telekineza, ayurveda bla bla...). eto, mislim da nismo sami u svemiru. Ne uzimajuci pritom nilakve religijske stvari u obzir.

@cole
Nikad ne reci nikad sm1jeh
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2012, 23:37:39 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #12 u: Travanj 30, 2012, 23:42:02 »
Zanimljiva tema, samo mi se sad ne da pisati preko moba. Da potaknem malo pisanja- je li tko cuo za " na rubu znanosti"? ;D

drago mi je da se neko interesira za temu :P
da, čuo sam za to, čak sam vidio voditelja neki na Črnomercu :)
ali to nikad nisam pogledao

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #13 u: Svibanj 01, 2012, 00:17:19 »
I da, neznanje je blazenstvo i sve vise iskljucujem mozak iz svega u zadnje vrijeme  cer1njo

Neznam, koji put sam blažen.  cer1njo shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #14 u: Svibanj 01, 2012, 00:23:21 »
Kresimir Misak je voditelj


Uvijek je imao zanimljive teme i goste, ali u zadnje vrijeme meni osobno manje zanimljive teme jer je one "bitne" potrosio i nema smisla ponavljati se. Zadnjih par je o prehrani i slicnim pizdarijama. Zadnja zanimljiva koju sam gledao je bila o vedama i vedskoj matematici. Fascinantne stvari kojih je svjesna i moderna znanost, a postoje skoro pa oduvijek. Steta sto vise ljudi nije zainteresirano za te stare spise, a nije zbog toga jer si ih prisvajaju razne istocnjacke religije. No to nema veze s tim, jedno od najstarijih metafizickih znanja koje opisuje citav bitak na sebi svojstven nacin.