Autor Tema: Na rubu znanosti  (Posjeta: 74630 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rima706

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #30 u: Lipanj 25, 2012, 17:58:23 »
Theru, pa nisu se iluminati razvili iz majestic 12. Ili samo plasiras dezinformacije? kadt1kažem

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #31 u: Lipanj 25, 2012, 18:09:26 »
Malo bolje procitaj moj post  ;D
Kazem da su suvremene teorije zavjere dobile plodno tlo za daljnji razvoj nakon tog dogadjaja.
A uostalom tko zna iz cega su se razvili, da se zna ne bi vise bilo tolkih teorija i misterija.
Postoje navodno razne frakcije unutar istih, a majestic 12 je navodno jedna od njih tj. osnovana od istih.
Iluminati, Bilderberg grupa, masoni i gomila imena koja predstavljaju jedno te isto.
Naravno, postoje teorije koje idu sve do 15. stoljeca i njihove pojave, ali to uopce nije bila tema mog posta  kadt1kažem

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #32 u: Lipanj 25, 2012, 19:03:14 »
Ovo je zakon za čitati  ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #33 u: Lipanj 25, 2012, 20:23:27 »
što se tiče egipatskih piramida, one su građene na "temelju" zvijezda Orionovog pojasa..

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #34 u: Lipanj 25, 2012, 20:32:28 »
I meni je drago sto nisam jedini "te vrste". Ther ave1 lijepo si mi skratio dosadno putovanje. Ali, bilo bi previse da jos sad u truckajucem busu pisem kilometarski post :P
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #35 u: Lipanj 25, 2012, 20:43:34 »
što se tiče egipatskih piramida, one su građene na "temelju" zvijezda Orionovog pojasa..




Da, te piramide u Gizi su poravnate tocno kao 3 zvijzde u Orion pojasu.
Kanali iz velike piramide gledaju prema tri centralne zvijezde Orionovog pojasa, prema zvijezdi Sirijus i zvijezdju Malog Medvjeda.
Zasto takva preciznost i taj polozaj? Previse je teorija i ne da mi se pisati kilometarski post  cer1njo

@DogZy
 Barem neka korist od ove teme cer1njo thumbs1

Offline LukaM 110

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #36 u: Lipanj 26, 2012, 21:13:12 »
Joj ja o tome citam vec dve tri godine, ali nemam s kim o tom pricati jer to nikog uglavnom ne zanima.

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #37 u: Lipanj 26, 2012, 21:21:00 »
pucaj.. ja znam da su samo po zvijezdama  ;D :P

Offline Praetorian

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #38 u: Lipanj 26, 2012, 21:26:52 »
Ther i DogZy odlično ste se raspisali thumbs1
Inače zanimaju me takve stvari, super da se tema probudila.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #39 u: Srpanj 03, 2012, 19:02:03 »
Ovaj vikend se kod nas dogodilo nešto što možda spada u ovu temu, a možda je stvar i banalnija, ali time i ozbiljnija. Htio sam još neki dan napisati to, ali zaboravih no sjetio se sada nakon razgovora sa jendim frendom.

Dakle, živimo u dvoetažnoj kući (prizemlje i kat) gdje svaka etaža ima svoju telefonsku liniju (drugi broj). Na katu su mi starci i sestra a u prizemlju smo baka i ja. Starci su bili gore u dnevnom boravku nešto pričali kad je mojoj baki zazvonio telefon. Ona se javila, ali ono što je čula su bili moji kako pričaju. Prvo je bila zbunjena i mislila da ih ovako čuje "kroz zid" da su glasni, ali otišla je gore to reći njima, te je potom stari sa tim istim telefonom otišao van na dvorište i to dosta daleko gdje se ne čuje više ništa iz kuće ako nije galama, i čuo je opet što se pričalo u kući.

Kako sada objasniti tu pojavu? Stara i baka su odmah to pripisale nekim nadnaravnim silama, no ono što stari i ja mislimo je da je riječ o špijunaži i nekako je telefon valjda "upao" u frekvenciju neke bube u kući. I možda zvuči to smiješno ili kao SF, ali ovo je bila jedna od glavnih vijesti na mnogim internet stranicama prije godinu dana:

Vecernji.hr - Policijske bube od početka rujna legalno ulaze u stanove , Aktualno, hrvatska

Je li moguće da je to tome riječ? Ako je, moguće je onda da se i ovo što pišem prati, no iskreno, ako to čitaju sad, neka znaju da me zaboli. Neka ljudi vide što se događa.

No ne znam čemu mi, nitko u ovoj kući nije opasan ni za što, niti čak ne skidamo baš nešto s neta, tj, daleko smo i ispod prosječnog korisnika po skinutim nelegalnim gigabajtima. Dapače, na svom kompu imam preko 90% softvera, i to debelo, računajući igre, OS, Office itd legalno nabavljenog odn kupljenog. Što će reći da je moguće da se svi prisluškuju! Jer ako su im tako sitne ribe poput nas zanimljive... A tko zna gdje se možda to nalazi - možda baš u maxTV uređaju, znate ono, sretni korisnik kupi nešto, a to nešto je povezano sa internetom i telekomunikacijama, i op, zašto ne bi pukli unutra nešto za praćenje?


Može biti da je ipak obična paranoja vezana za to i da smo si stari i ja umislili, ali o čemu je onda riječ?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #40 u: Srpanj 03, 2012, 19:15:15 »
Ja brijem paranoja.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #41 u: Srpanj 03, 2012, 20:16:06 »
možda se dogodilo nekaj s linijama... znači da se negdje nekaj radilo i s time se sve zjebalo.
poremete ti se linije i kao nekaj ti se "prespoji" i čuješ od nekog drugog telefon i kak neko razgovara.

Tak je nama bilo kad su susjedi sređivali telefon, zvoni njima i zvoni nama. Mi se javimo i čujemo kak se ženska javi i razgovara... So basically someone called two numbers. But it didnt.
Možda je to to. ak sam dobro skužio kaj si napisao.

a ovaj članak.. moći će tajno ući u stan... Tu sve prestaje sa smislom. Kak oni planiraju ući tajno u stan?!?! Cerealy Croatia?!!

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #42 u: Srpanj 03, 2012, 20:25:36 »
Gle, stvar je u tome da nitko gornji telefon nije ni dirao. Dapače, on nije u istoj prostoriji bio gdje se razgovralo jer ne stoji nam u dnevnom boravku nego u jednoj maloj sobici gdje je njihov komp, veliki ormar sa vansezosnskom odjećom, daska za peglanje... ugl to je neka multi-purpose sobica koja služi za drkanje po netu mojima, za peglanje, skladištenje nepotrebne robe, i eto, telefon. Znači nije da se je na taj donji telefon čuo razgovor preko onog gornjeg, nego onako, kao ne znam, zamisli si recimo da si na trgu kod konja, i imaš npr mobitel i ja recimo pričam sa Coletom negdje tamo preko kod one pekare na južnoj strani, pričamo live, u 4 oka, bez moba, i ti nas čuješ na mob. Kužiš? Ako nisi prvi put skužio što mislim, možda je sad jasnije.

A kako će tajno ući? Pa možda baš tako - na vrata - iliti, dođe "T-comov tehničar", kao spaja novi spliter ili neki vrag (a u zadnjih par godina su nam barem 5, 6 puta tu bli neke nove modeme, splitere, maxtv uređaje i pizdarije nosili), i eto, postavi ti nešto sa čime te prisluškuju, jer to nije bio T-comov tehničar. Stvar je tim uvjerljivija za to sad kad gledam jer nikad nitko nije došao sa kombijem na kojem piše T-com, oni njihovi caddy-i npr, nego neki rendom kombi, on kao vanjski suradnik i donio nam novi modem. Tad se činilo sve više manje OK, ali je li bilo?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline LukaM 110

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #43 u: Srpanj 03, 2012, 20:31:02 »
Ste skuzili da svi t-comovi auti na registraciji za zadnja dva slova imaju HT.

Shimmy jel imate isti broj na oba ta telefon? Ako je isti broj onda je moguce da jednostavno netko gore nije poklopio pa da kad ste digli slusalicu da ste culi sta se gore dogadja.

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #44 u: Srpanj 03, 2012, 20:40:47 »
hm... true true..
a dobro sad, to da. to drži vodu. ali to se može prodat "običnim" ljudima. Bilo bi smiješno da mi dojde HT operater i kaže trea mijenjat spliter i ja mu kažem, "ali ja sam na optimi"  cer1njo
A je li bi se tak nekaj moglo staviti npr na kutiju tam na stup i onda teoretski prisluškuju više linija odjednom?