Autor Tema: Monitori  (Posjeta: 38212 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Monitori
« Odgovori #15 u: Lipanj 06, 2013, 13:58:47 »
Trebam pomoć oko odabira novog monitora, ali prvo uvod...

Nakon 5 godina korištenja Samsung syncmaster 2232bw modela slika se počela gubiti. Prilikom svakog paljenja bi trebalo čekati po 30min. da se slika pojavi. Neko vrijeme sam ga na taj način koristio, a prije tjedan i pol je totalno prestao davati sliku.

Dao sam ga na popravak i lik iz servisa me drugi dan zove da će popravak koštati 800kn. Odjeb bez razmišljanja, za te pare kupim novi i puno bolji od trenutnog jer tehnologija ipak napreduje, a cijene padaju. Spremam se drugi dan da odem po njega i zvoni mi mobitel, pronašli su na ebayu dio koji meni treba i zajedno s popravkom bi došlo 300kn, ali treba čekati tjedan dana da dio stigne. Super, problem riješen i više niti ne razmišljam o tome...

Danas me nazovu da je stigao dio za krvi model, ali pazi ovo, oni SLUČAJNO imaju pokvareni monitor u radnji kojemu fali baš taj dio i može mi ga dati za 300kn i u zamjenu za moj  cer1njo Neki odvratni krš koji po svemu zaostaje za mojim, odjeb bez razmišljanja. Kasnije sam pogledao review za to kaj mi je nudio i drago mi je da nisam uzeo jer monitor nije za gaming i ghosting je česta pojava.

Ne želim više imati posla s kokošarima iz mog grada, mislim nešto prek neta naručiti.
Spreman sam iskeširati do 1500kn, ali to je baš plafon plafona. Koristio bi ga prvenstveno za gaming i gledanje filmova.
TV tuner me uopće ne zanima i još bolje ako ga nema. Bitan mi je dosta odaziv slike jer još uvijek nisam uvjeren da je ghosting stvar prošlosti, MORA imati barem DVI priključak, još bolje ako se uz njega unutar te cijene nađe i HDMI (makar mi nije prioritet jer razlike po pitanju slike nema, a zvuk dobivam na drugačiji način). Ispod 22 inča ne dolazi u obzir, ne želim s konja na magarca...
Što veće to bolje, ali treba uzeti u obzir i proizvođača (žblj jeftinjaci), ne želim zbog veličine riskirati kvalitetu.

Unaprijed se zahvaljujem ljudima dobre volje za svaki savjet i link koji bi mogao presuditi u odabiru  p1va


Offline doktor1

Odg: Monitori
« Odgovori #16 u: Lipanj 06, 2013, 14:24:46 »
SAMSUNG S23B350TS

Prijatelj ga ima i slika je ljepša nego na mom, a i na mom starom već tri godine je slika i dalje odlična... (šta sam sada reko, neznam ni ja, ali nije bitno...)

DELL U2312HM

E sada; za voo kažu da je slika fantastična, ali tu je 8ms odaziva za šta neki kažu da nema razlike naspram 5 dok neki trube da ima razlike. Ja osobno mislim da razlike nema. Ovaj nema HDMI priključak, (velika mana po meni) i čitam da mu je izražen bleeding te da je crna dosta loša... A sada...

Ja bi osobno onaj gore samsung, LED, 1500kn, HDMI.... I to je to...

Ja drugim proizvođačima ne vjerujem, osim eventualno LG, ali sa njima nisam upoznat... Philips ni za živu glavu...

Offline Iceman

Odg: Monitori
« Odgovori #17 u: Lipanj 06, 2013, 14:36:11 »
Ovako, moj dobronamjerni savjet ti je da copy-paste ovaj svoj tekst na PC PLAY • View forum - Komponente .
Dobit ćeš odgovore do kraja dana. Ekipa je stvarno ok (na čelu sa marijanovicem). Sve što sam ikad kupovao (vezano uz hardware), tamo sam ostavio svoje pitanje, ekipa je odgovorila, ostavila mi nekoliko ponuda (ovisno o cijeni, proizvođaču, trgovini itd).
Ne bi loše da malo pronjuškaš po temi, jer često netko zna kupovati monitor, pa se svi raspričaju.
Iskrene preporuke!  thumbs1

Offline Thergothon

Odg: Monitori
« Odgovori #18 u: Lipanj 06, 2013, 15:56:03 »
Philips ni za živu glavu...

Zbog čega ne?
Imaš neka loša iskustva ili općenito zaostaju za konkurencijom?
Najgore je kaj imaju jako primamljive cijene  cer1njo

Vjerojatno bude pal neki Samsung ili Dell, imam čitav vikend pred sobom da prekopam totalno net i pročitam recenzije i dojmove...

Offline Cole™

Odg: Monitori
« Odgovori #19 u: Lipanj 06, 2013, 22:55:23 »
Ja sa Philijem imam samo dobra iskustva.
Ja bi obavezno prešao na TN matricu.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Monitori
« Odgovori #20 u: Lipanj 06, 2013, 23:14:25 »
A sve ti je to eto kako tko što. Ja recimo imam loše iskustvo sa LG-em, krepao koji tjedan nakon isteka garancije, pa popravljao, pa za par mjeseci. Frendu pak Samsungovi proizvodi krepavaju da to nije normalno, tip baš mrzi firmu. Krepali mu mobitel ili dva čak, 2 televizora mislim, linija i još nešto. I sve unutar ili odmah po isteku garancije. I ako se gleda njegova situacija, Samsung je po tome najveće govno. Zapravo i nama je njihov TV krepao isto možda mjesec dana nakon isteka garancije. I ja bih isto rekao onda da su govno. No opet drugi će ga dizati u nebo. Tako ti je to danas sa elektronikom. Ovisi kakve imaš sreće kaj buš dobio. Najbolje uzeti Bang & Olufsen, to nisam čuo da ikome krepava. Dapače, frend ima još uvijek njihov TV star jedno 15 ili koliko godina, CRT. I daje sliku bolju nego neki moderni LCD-i, plazme itd, izuzev rezolucije. Ali to čudo košta. No onda i vrijedi. Zajebano je to. Ne znam jel Sony ima monitore ali to je jedina firma sa kojom baš nikad nisam imao problema, tj ne znam jel mi išta njihovo krepalo, osim lasera na PS2. Dio razloga zašto sam uzeo i njihov mob. Ne znam isto nikoga kome je što njihovo krepalo. Ako imaju monitore, to bi bilo kul uzeti. Da.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Monitori
« Odgovori #21 u: Lipanj 11, 2013, 17:20:21 »
Naručio sam monitor i danas sam trebao uplatiti i faxirati potvrdu jer ne šalju pouzećem.
Krene ženska faksirati i non-stop izbacuje neku grešku i pita me dal svejedno želim uplatiti.
Normalno, primila me paranoja i odustao sam od uplate. Malo prije sam stigao doma i nazvao ih.
Lik veli da imaju više brojeva bla bla, da ne treba potvrda, nek samo uplatim i nema brige.

Paranoja me vjerojatno pere bez razloga, ali u ovoj korumpiranoj državi ne vjerujem više ni rođenom bratu (kojeg nemam)  cer1njo
Nek mi netko odagna sumnje jednostavnom potvrdom, čuli za taj dućan, možda kupili nešto tamo?

Adria Computers

Offline Praetorian

Odg: Monitori
« Odgovori #22 u: Lipanj 11, 2013, 17:46:39 »
Ja osobno nikad čuo za njih.

Nadaj se da nisu windfuckeri ;D

Offline Punisher

Odg: Monitori
« Odgovori #23 u: Lipanj 11, 2013, 18:02:33 »
Prvi glas mi ovo, al nadam se da su oke ^^ thumbs1 grats na monitoru btw.

Offline Cole™

Odg: Monitori
« Odgovori #24 u: Lipanj 11, 2013, 18:25:49 »
Pa nije ga uzeo.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Montoya

Odg: Monitori
« Odgovori #25 u: Lipanj 11, 2013, 19:26:42 »
Nisam bome ni ja za njih cul - do sad.
Iako, nije da sam u toku kaj se ducana tice.

No imam ne tak davna vrlo pozitivna iskustva sa Svijet medija pa i Linksom.
Takoder je bilo pouzece, no i sva podrska prije, poput dodatnih informacija, pa cak i savjeta - ljudi su odgovarali skoro pa instantno i ponasali se ljubazno i bili od pomoci, kaj se uostalom i ocekuje.

Cim je roba bila poslana, odma mi javili "broj za pracenje", prek kojeg onda doznas de je tocno paket i u globalu, olaksas posel dostavljacu i ubrzas samu dostavu - ak ih zoves naravno.
Meni je u sva tri slucaja doslo isti dan (jedan, ujedno i zadnji je bil bas monitor, iz SM), bitno je da potvrdis narudzbu prije 8 ujutro. Naravno, podrazumijeva se da se cujes prije s njima i "dogovoris" ali nema tu puno filozofije. Koje sam recimo imal s protisom i nema te ponude s kojom bi me ikad vise privukli. Neki ocito ne shvacaju da je pouzece mnogima jedini nacin, nije ovo njuskalo ili neki oglasnik (koji su suprotnost, zbog random ljudi i nemogucnosti provjere - dal je u paketu roba ili kvader).

Ne znam kakva je sad situacija, no Svijet medija imal je dobru ponudu monitora prosle godine pa ak ti ovo propadne...
« Zadnja izmjena: Lipanj 11, 2013, 19:30:02 od Montoya »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline doktor1

Odg: Monitori
« Odgovori #26 u: Lipanj 11, 2013, 19:53:39 »
Koji misliš uzet...?

Offline Thergothon

Odg: Monitori
« Odgovori #27 u: Srpanj 01, 2013, 14:56:32 »
Prije 2 tjedna su mi dostavili monitor. Ipak sam uplatio na račun onom dućanu za koji sam se tu raspitivao.
Nakon uplate sam se još malo raspitivao po netu i naletio samo na loše dojmove, čak i ljude koji vele da su morali prijetiti policijom da im se novci vrate nakon što roba nije stigla.
Čitav jebeni vikend me nesanica prala i općenito gnjev na samog sebe zbog naivnosti, a gle vraga, u ponedjeljak sve fino stiglo točno kao što je lik obećao. Ok, dosta tih dojmova je bilo od ljudi koji su frustrirani jer im ne odgovaraju redovito ili uopće na mailove - kao da je problem nazvati. Uglavnom, nikakvih problema nije bilo.

Ozbiljno sam razmišljao o Dellu i IPS matrici, pročitao gomilu recenzija. Brutalne su rece, ali u svakoj se spominje da za frenetično igranje i filmove nije tj. da se u brzim scenama pojavljuje ghosting.
Slika je sigurno predivna, kao i prirodne boje, ali meni ne treba za grafički dizajn i divljenje statičnim slikama - upravo te brze scene (FPS i racing žanr) i response time su mi najbitniji.
Na našim forumima dobiti objektivno mišljenje i svajet koji se ne svodi na: "kupi obavezno dell zato jer ga ja koristim i preeejeben je" je malo teže tj. ista situacija kao da otvoriš temu "što uzeti, ps3 ili x360"  fpalm1

Mišljenja se dijele šakom i kapom iako neki ne koriste ništ drugo osim Dellovih monitora (ne nužno za igranje) i response time od 10ms i više im je normalan. Tekstovi drito iz udžbenika da ljudsko oko ne može vidjeti razliku sve do 40ms, da se zamaram s glupostima jer i tak ću biti usredotočen na sadržaj itd. Otvorim YT i idem gledat malo testiranja IPS monitora, sve super, ali dok se testiral response time - samo je bilo: MA KAKVI!!! Čak i tijekom običnog pomicanja ikona po radnoj površini se vidi ta sporost. Ne znam, možda za 2-3 godine uzmem IPS dok se response time popravi, 8ms mi gadno i na papiru izgleda.

Na kraju sam uzeo Asus VX238H i zadovoljan sam jer totalno zadovoljava moje potrebe. Jako dobra slika, 1ms response time i 5 godina garancije.












Offline Cole™

Odg: Monitori
« Odgovori #28 u: Srpanj 09, 2013, 21:14:09 »
Jako lijep monitor moram priznat, iako neznam bi li se odlučio za ASUS.
Htio bi jako uzet/zamjenit svoj 22¨ za 24˝ baš zbog Phantomke, ali sumnjam da ću ići u tu realizaciju...
Par ljudi me nagovaralo da uzmem IPS matricu, ali nikako da se odlučim za to već 5 godina...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Monitori
« Odgovori #29 u: Siječanj 09, 2015, 22:01:28 »
I want...

40-inch 4K display is a desk-dominating beauty for under $1000



Naravno uz TRI SLI GTX 980 8GB

A cjena monitora u hrvatskoj vjerovatno 25 000 kuna